Sommar-Trean

Angivna speldagar är rekommenderade speldagar. Kan inte laget spela detta datum ta kontakt med era motståndare och boka annat speltillfälle så fort som möjligt.

Rond 3 22 juni 2020
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sällskapet
Sällskapet
Göran Larson [42026]
Tommy Niklasson [63240]
Lars Wesslau [41898]
Ulrika Wesslau [51310]
Bengt Hammar [1238]
Katherine Ekblad [92362]
Herman Essén [87346]
Monica Essén [53834]
Christoffer Hamilton [62731]
Göran Hartzell [44400]
Ann Risbecker [49373]
Sangvinikerna
Sangvinikerna
Carl-Henrik Nauclér [87456]
Mikaela Bäckius [50566]
Maria Thulin [64193]
Nillan Essén [59143]
Magnus Backlund [59151]
Joakim Tillas [63743]
56‑40
Halvlek 1: 56‑40
Halvlek 2: ‑
18 ‑ 12
2 Oktagång
Oktagång
Lars Lindell [82117]
Ann-Marie Bogren [85792]
Sven Svensson [90196]
Dagmar Ilrot [82123]
Åke Nilsson [82122]
Gunilla Gustafsson [43545]
Göran Gustafsson [43544]
Ulla Lindell [82116]
Mary-Ann Engström [90360]
Birgitta R Wallin [57924]
Annette Sabelström [26239]
Wilhelm Sabelström [54722]
Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Mats Alarik [67735]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Camilla Söderquist [63246]
Göran Elinder [63245]
Joakim Brännlund [62592]
38‑45
Halvlek 1: 38‑45
Halvlek 2: ‑
14 ‑ 16
3 7Slam
7Slam
Nils Molin [63899]
Michael Hagelin [62052]
Hans Fäldt [62046]
Roland Falk [63908]
Lars Öberg [79917]
Sven Andersson [62070]
Anneli Holmsten [62069]
Annette Dahlbeck [38737]
Modiga Gänget
Modiga Gänget
Rainer Strömblad [36041]
Eva Nordqvist [58097]
Bengt Nordqvist [61325]
Linda Noaksson Strömblad [35899]
44‑22
Halvlek 1: 44‑22
Halvlek 2: ‑
20 ‑ 10
4 Smilla
Smilla
Dan Lindblom [62063]
Birgitta Berg [62039]
Siv Svensson [63244]
Carl Dufke [79877]
Ulrica Holm [62040]
Anna Berglöw [64748]
Bridge Lemmings
Bridge Lemmings
Anders Hallström [18314]
Ingela Olofson [57735]
Per Ekstig [84718]
Anders Kökeritz [22960]
Ela Sörensen [38976]
Stefan Lindström [83469]
38‑36
Halvlek 1: 38‑36
Halvlek 2: ‑
15 ‑ 15
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 7Slam
7Slam
Nils Molin [63899]
Michael Hagelin [62052]
Hans Fäldt [62046]
Roland Falk [63908]
Lars Öberg [79917]
Sven Andersson [62070]
Anneli Holmsten [62069]
Annette Dahlbeck [38737]
Nils Molin 3 2-1-0 141 - 80 1,763 58
2 Sangvinikerna
Sangvinikerna
Carl-Henrik Nauclér [87456]
Mikaela Bäckius [50566]
Maria Thulin [64193]
Nillan Essén [59143]
Magnus Backlund [59151]
Joakim Tillas [63743]
Carl-Henrik Nauclér 3 2-0-1 138 - 91 1,516 55
3 Sällskapet
Sällskapet
Göran Larson [42026]
Tommy Niklasson [63240]
Lars Wesslau [41898]
Ulrika Wesslau [51310]
Bengt Hammar [1238]
Katherine Ekblad [92362]
Herman Essén [87346]
Monica Essén [53834]
Christoffer Hamilton [62731]
Göran Hartzell [44400]
Ann Risbecker [49373]
Göran Larson 3 2-1-0 145 - 119 1,218 51
4 Smilla
Smilla
Dan Lindblom [62063]
Birgitta Berg [62039]
Siv Svensson [63244]
Carl Dufke [79877]
Ulrica Holm [62040]
Anna Berglöw [64748]
Dan Lindblom 3 1-2-0 115 - 102 1,127 47
5 Oktagång
Oktagång
Lars Lindell [82117]
Ann-Marie Bogren [85792]
Sven Svensson [90196]
Dagmar Ilrot [82123]
Åke Nilsson [82122]
Gunilla Gustafsson [43545]
Göran Gustafsson [43544]
Ulla Lindell [82116]
Mary-Ann Engström [90360]
Birgitta R Wallin [57924]
Annette Sabelström [26239]
Wilhelm Sabelström [54722]
Lars Lindell 3 1-1-1 110 - 130 0,846 41
6 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Mats Alarik [67735]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Camilla Söderquist [63246]
Göran Elinder [63245]
Joakim Brännlund [62592]
Berit Nilsson 3 0-1-2 94 - 121 0,777 39
7 Modiga Gänget
Modiga Gänget
Rainer Strömblad [36041]
Eva Nordqvist [58097]
Bengt Nordqvist [61325]
Linda Noaksson Strömblad [35899]
Rainer Strömblad 3 0-1-2 92 - 138 0,667 35
8 Bridge Lemmings
Bridge Lemmings
Anders Hallström [18314]
Ingela Olofson [57735]
Per Ekstig [84718]
Anders Kökeritz [22960]
Ela Sörensen [38976]
Stefan Lindström [83469]
Anders Hallström 3 0-1-2 96 - 150 0,640 34