Div 3 Södra Svealand

Rond 4 16 okt Örebro
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
69‑42
Halvlek 1: 49‑27
Halvlek 2: 20‑15
15,77 ‑ 4,23
2 Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
50‑36
Halvlek 1: 18‑16
Halvlek 2: 32‑20
13,41 ‑ 6,59
3 Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
31‑65
Halvlek 1: 0‑43
Halvlek 2: 31‑22
3,20 ‑ 16,80
4 Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
25‑36
Halvlek 1: 7‑24
Halvlek 2: 18‑12
7,24 ‑ 12,76
5 Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
57‑32
Halvlek 1: 42‑10
Halvlek 2: 15‑22
15,45 ‑ 4,55
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
Lennart Fredriksson 4 4-0-0 233 - 149 1,564 58,64
2 Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
Leo Karttunen 4 2-1-1 207 - 160 1,294 48,60
3 Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
Linus Jorner 4 2-1-1 151 - 132 1,144 44,62
4 Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
Dejana Sverker 4 1-3-0 122 - 103 1,184 44,17
5 Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
Tommy Jansson 4 1-1-2 169 - 159 1,063 40,75
6 Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
Birgitta Samuelsson 4 2-1-1 157 - 167 0,940 38,57
7 Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
Mikael Rydstedt 4 1-1-2 180 - 193 0,933 37,13
8 Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
Therése Andersson 4 2-0-2 171 - 190 0,900 36,98
9 Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
Mikael Hallin 4 1-0-3 150 - 205 0,732 28,80
10 Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
Christer Gällström 4 0-0-4 132 - 214 0,617 21,74