Div 3 Södra Svealand

Rond 2 4 sept Örebro
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
29‑41
Halvlek 1: 11‑19
Halvlek 2: 18‑22
7,02 ‑ 12,98
2 Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
42‑64
Halvlek 1: 33‑33
Halvlek 2: 9‑31
5,06 ‑ 14,94
3 Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
49‑35
Halvlek 1: 37‑15
Halvlek 2: 12‑20
13,41 ‑ 6,59
4 Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
56‑41
Halvlek 1: 8‑28
Halvlek 2: 48‑13
13,61 ‑ 6,39
5 Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
35‑51
Halvlek 1: 24‑20
Halvlek 2: 11‑31
6,19 ‑ 13,81
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
Tommy Jansson 2 1-1-0 110 - 53 2,075 31,10
2 Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
Lennart Fredriksson 2 2-0-0 119 - 82 1,451 28,57
3 Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
Birgitta Samuelsson 2 2-0-0 101 - 67 1,507 27,99
4 Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
Linus Jorner 2 1-1-0 82 - 58 1,414 25,49
5 Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
Therése Andersson 2 1-0-1 103 - 109 0,945 18,85
6 Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
Mikael Rydstedt 2 0-1-1 93 - 105 0,886 17,27
7 Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
Dejana Sverker 2 0-2-0 45 - 59 0,763 16,47
8 Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
Leo Karttunen 2 0-1-1 89 - 107 0,832 15,51
9 Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
Christer Gällström 2 0-0-2 73 - 108 0,676 11,81
10 Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
Mikael Hallin 2 0-0-2 66 - 133 0,496 6,94