Div 3 Södra Svealand

Rond 1 4 sept Örebro
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
69‑24
Halvlek 1: 40‑7
Halvlek 2: 29‑17
18,12 ‑ 1,88
2 Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
18‑16
Halvlek 1: 14‑2
Halvlek 2: 4‑14
10,55 ‑ 9,45
3 Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
54‑58
Halvlek 1: 11‑14
Halvlek 2: 43‑44
8,92 ‑ 11,08
4 Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
32‑52
Halvlek 1: 24‑27
Halvlek 2: 8‑25
5,42 ‑ 14,58
5 Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
68‑47
Halvlek 1: 19‑28
Halvlek 2: 49‑19
14,76 ‑ 5,24
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Lindesbergs BS, Jansson
Lindesbergs BS, Jansson
Tommy Jansson [10138]
Leif Ernstsson [13674]
Bertil Jansson [10139]
Leif Kjellberg [10137]
Sten Nilsson [10142]
Joakim Guldbrand [14177]
Tommy Jansson 1 1-0-0 69 - 24 2,875 18,12
2 Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Smedstadens BK, BK S:t Eskil
Lennart Fredriksson [9424]
Torkel Petersson [9894]
Pär Andersson [12130]
Fredrik Mirhag [15818]
Tommy Petersson [12924]
Lennart Fredriksson 1 1-0-0 68 - 47 1,447 14,76
3 Köpings BS
Köpings BS
Birgitta Samuelsson [15036]
Anders Eriksson [2624]
Rune Svensson [2635]
Börje Karlsson [13521]
Pererik Åkerberg [2650]
Jan Larsson [46385]
Birgitta Samuelsson 1 1-0-0 52 - 32 1,625 14,58
4 Arboga BK
Arboga BK
Mikael Rydstedt [90657]
Lars Lundgren [10275]
Barbara Ekendahl [52284]
Thomas Ekendahl [17307]
Ove Bergman [3721]
Erik Jirovsky [2321]
Magnus Persson [87044]
Mikael Rydstedt 1 0-1-0 58 - 54 1,074 11,08
5 Örebridgen, Bengt
Örebridgen, Bengt
Linus Jorner [67]
Adam Winberg [2950]
Rolf Selander [7824]
Michael Runfors [10344]
Linus Jorner 1 0-1-0 18 - 16 1,125 10,55
6 Örebridgen, DEJO
Örebridgen, DEJO
Dejana Sverker [50940]
Ann-Christin Ahlström [31274]
Leif Lindman [29464]
Bertil Blomqvist [7823]
Rolf Johansson [11078]
Dejana Sverker 1 0-1-0 16 - 18 0,889 9,45
7 Nora BK, Shrek
Nora BK, Shrek
Leo Karttunen [7838]
Gunnar Göthberg [14641]
Tomas Persson [13449]
Jörgen Pihl [17271]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Robert Storm [92042]
Leo Karttunen 1 0-1-0 54 - 58 0,931 8,92
8 Katrineholms BA, Klöver
Katrineholms BA, Klöver
Christer Gällström [44292]
Allan Christensen [65809]
Gösta Olavi [15838]
Per-Olof Andersson [13818]
Roger Axén [1043]
Christer Gällström 1 0-0-1 32 - 52 0,615 5,42
9 Örebridgen, AFTA
Örebridgen, AFTA
Therése Andersson [35554]
Annika Forsberg [25019]
Krister Berg [9747]
Björn Forsberg [8319]
Micael Svensson [2383]
Therése Andersson 1 0-0-1 47 - 68 0,691 5,24
10 Lindesbergs BS, Lars
Lindesbergs BS, Lars
Mikael Hallin [4053]
Helen Uliczka [31853]
Lars Lilja [4118]
Karola Högberg [17222]
Mikael Hallin 1 0-0-1 24 - 69 0,348 1,88