Järnvägens BK 4-manna

Järnvägens BK arrangerar årligen en 4-mannatävling.
I år sker det i form av ‘Gröna Hissen’.
Tävlingen spelas mellan den 20e Oktober 2019 och 15e Mars 2020. Eventuellt spelas även en sista omgång den 19 April om så önskas.

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Peder Carlsson 3 3-0-0 216 - 109 1,982 48,50
2 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Ulf Bäckman 3 2-1-0 201 - 128 1,570 43,46
3 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Berit Östlund 3 1-1-1 159 - 102 1,559 34,57
4 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Lena Nyblom 3 2-0-1 163 - 154 1,058 33,88
5 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Börje Magnusson 3 1-1-1 248 - 166 1,494 31,46
6 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lennarth Helgesson 3 0-2-1 132 - 130 1,015 30,70
7 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Mats Nilsson 3 1-0-2 252 - 157 1,605 28,70
8 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Martin Alm 3 1-1-1 136 - 160 0,850 25,37
9 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Åke Johansson 3 1-0-2 99 - 197 0,503 17,44
10 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Johansson 3 0-0-3 80 - 383 0,209 5,92