Järnvägens BK 4-manna

Järnvägens BK arrangerar årligen en 4-mannatävling.
I år sker det i form av ‘Gröna Hissen’.
Tävlingen spelas mellan den 20e Oktober 2019 och 15e Mars 2020. Eventuellt spelas även en sista omgång den 19 April om så önskas.

Rond 2 2019-11-17
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
53‑17
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 53‑17
16,64 ‑ 3,36
2 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
67‑37
Halvlek 1: 44‑25
Halvlek 2: 23‑12
15,83 ‑ 4,17
3 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
71‑25
Halvlek 1: 29‑17
Halvlek 2: 42‑8
17,79 ‑ 2,21
4 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
29‑21
Halvlek 1: 17‑13
Halvlek 2: 12‑8
11,90 ‑ 8,10
5 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
0‑153
Halvlek 1: 0‑85
Halvlek 2: 0‑68
0,00 ‑ 20,00
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Lena Nyblom 2 2-0-0 141 - 71 1,986 33,02
2 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Peder Carlsson 2 2-0-0 133 - 87 1,529 29,36
3 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Ulf Bäckman 2 1-1-0 132 - 83 1,590 28,54
4 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Mats Nilsson 2 1-0-1 207 - 88 2,352 23,62
5 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lennarth Helgesson 2 0-1-1 79 - 87 0,908 18,37
6 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Martin Alm 2 1-0-1 93 - 107 0,869 17,70
7 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Åke Johansson 2 1-0-1 82 - 99 0,828 17,44
8 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Berit Östlund 2 0-1-1 61 - 85 0,718 14,57
9 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Börje Magnusson 2 0-1-1 83 - 132 0,629 11,46
10 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Johansson 2 0-0-2 46 - 218 0,211 5,92