Järnvägens BK 4-manna

Järnvägens BK arrangerar årligen en 4-mannatävling.
I år sker det i form av ‘Gröna Hissen’.
Tävlingen spelas mellan den 20e Oktober 2019 och 15e Mars 2020. Eventuellt spelas även en sista omgång den 19 April om så önskas.

Rond 1 2019-10-20
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
61‑58
Halvlek 1: 38‑27
Halvlek 2: 23‑31
10,75 ‑ 9,25
2 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
54‑88
Halvlek 1: 28‑50
Halvlek 2: 26‑38
3,62 ‑ 16,38
3 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
66‑50
Halvlek 1: 34‑44
Halvlek 2: 32‑6
13,53 ‑ 6,47
4 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
56‑40
Halvlek 1: 22‑23
Halvlek 2: 34‑17
13,53 ‑ 6,47
5 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
46‑65
Halvlek 1: 36‑12
Halvlek 2: 10‑53
5,92 ‑ 14,08
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Lena Nyblom 1 1-0-0 88 - 54 1,630 16,38
2 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Åke Johansson 1 1-0-0 65 - 46 1,413 14,08
3 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Martin Alm 1 1-0-0 56 - 40 1,400 13,53
4 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Peder Carlsson 1 1-0-0 66 - 50 1,320 13,53
5 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Ulf Bäckman 1 0-1-0 61 - 58 1,052 10,75
6 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Börje Magnusson 1 0-1-0 58 - 61 0,951 9,25
7 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lennarth Helgesson 1 0-0-1 50 - 66 0,758 6,47
8 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Berit Östlund 1 0-0-1 40 - 56 0,714 6,47
9 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Johansson 1 0-0-1 46 - 65 0,708 5,92
10 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Mats Nilsson 1 0-0-1 54 - 88 0,614 3,62