Järnvägens BK 4-manna

Järnvägens BK arrangerar årligen en 4-mannatävling.
I år sker det i form av ‘Gröna Hissen’.
Tävlingen spelas mellan den 20e Oktober 2019 och 15e Mars 2020. Eventuellt spelas även en sista omgång den 19 April om så önskas.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
Ulf Bäckman 5 3-2-0 385 - 208 1,851 74,21
2 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Börje Magnusson 5 3-1-1 455 - 270 1,685 65,54
3 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Mats Nilsson 5 3-0-2 402 - 222 1,811 63,48
4 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
Lena Nyblom 5 3-1-1 313 - 245 1,278 62,35
5 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Peder Carlsson 5 3-0-2 275 - 316 0,870 50,61
6 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
Berit Östlund 5 1-2-2 237 - 253 0,937 42,81
7 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
Martin Alm 5 1-2-2 223 - 274 0,814 41,02
8 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
Birgitta Johansson 5 2-0-3 232 - 475 0,488 37,54
9 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lennarth Helgesson 5 0-2-3 236 - 337 0,700 36,62
10 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
Åke Johansson 5 1-0-4 191 - 349 0,547 25,82
Rond 1 2019-10-20
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
61‑58
Halvlek 1: 38‑27
Halvlek 2: 23‑31
10,75 ‑ 9,25
2 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
54‑88
Halvlek 1: 28‑50
Halvlek 2: 26‑38
3,62 ‑ 16,38
3 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
66‑50
Halvlek 1: 34‑44
Halvlek 2: 32‑6
13,53 ‑ 6,47
4 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
56‑40
Halvlek 1: 22‑23
Halvlek 2: 34‑17
13,53 ‑ 6,47
5 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
46‑65
Halvlek 1: 36‑12
Halvlek 2: 10‑53
5,92 ‑ 14,08
Rond 2 2019-11-17
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
53‑17
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 53‑17
16,64 ‑ 3,36
2 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
67‑37
Halvlek 1: 44‑25
Halvlek 2: 23‑12
15,83 ‑ 4,17
3 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
71‑25
Halvlek 1: 29‑17
Halvlek 2: 42‑8
17,79 ‑ 2,21
4 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
29‑21
Halvlek 1: 17‑13
Halvlek 2: 12‑8
11,90 ‑ 8,10
5 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
0‑153
Halvlek 1: 0‑85
Halvlek 2: 0‑68
0,00 ‑ 20,00
Rond 3 2019-12-08
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
22‑83
Halvlek 1: 10‑46
Halvlek 2: 12‑37
0,86 ‑ 19,14
2 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
69‑45
Halvlek 1: 42‑20
Halvlek 2: 27‑25
14,92 ‑ 5,08
3 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
53‑43
Halvlek 1: 40‑17
Halvlek 2: 13‑26
12,33 ‑ 7,67
4 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
17‑98
Halvlek 1: 1‑59
Halvlek 2: 16‑39
0,00 ‑ 20,00
5 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
165‑34
Halvlek 1: 99‑15
Halvlek 2: 66‑19
20,00 ‑ 0,00
Rond 4 2020-01-19
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
26‑127
Halvlek 1: 20‑62
Halvlek 2: 6‑65
0,00 ‑ 20,00
2 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
34‑96
Halvlek 1: 20‑61
Halvlek 2: 14‑35
0,78 ‑ 19,22
3 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
94‑75
Halvlek 1: 36‑28
Halvlek 2: 58‑47
14,08 ‑ 5,92
4 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
70‑32
Halvlek 1: 37‑16
Halvlek 2: 33‑16
16,89 ‑ 3,11
5 Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
42‑76
Halvlek 1: 14‑42
Halvlek 2: 28‑34
3,62 ‑ 16,38
Rond 5 2020-02-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
57‑54
Halvlek 1: 24‑37
Halvlek 2: 33‑17
10,75 ‑ 9,25
2 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
33‑80
Halvlek 1: 20‑38
Halvlek 2: 13‑42
2,11 ‑ 17,89
3 1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
113‑29
Halvlek 1: 66‑10
Halvlek 2: 47‑19
20,00 ‑ 0,00
4 Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
44‑55
Halvlek 1: 25‑20
Halvlek 2: 19‑35
7,46 ‑ 12,54
5 Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
76‑50
Halvlek 1: 37‑31
Halvlek 2: 39‑19
15,24 ‑ 4,76
Rond 6 2020-03-15
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bäckman
Bäckman
Ulf Bäckman [40281]
Christer Sjöberg [7828]
Peter Magnusson [16404]
Thomas Larsson [5142]
Monica Klarvik [47572]
Lennart Johansson [20178]
Göran Larsson [4115]
1921
1921
Börje Magnusson [17112]
Karina Lindh [43674]
Göran Larsson [4115]
Jörgen Eskilsson [15590]
Conny Johanzon [12386]
Monica Klarvik [47572]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Tur o Retur
Tur o Retur
Mats Nilsson [2025]
Yngve Sundell [39932]
Ingemar Borg [88523]
Leif Pettersson [81262]
Hjärter Fyra
Hjärter Fyra
Lena Nyblom [51006]
Eva-Lena Nyblom [37091]
Elisabeth Sandberg [92145]
Margareta Brenkle [64224]
Marita Johnson [86620]
Irene Granath [40987]
Marita Alsenmyr [5133]
Pia Danielsson [4116]
Mats Danielsson [4120]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Blacksta
Blacksta
Peder Carlsson [32701]
Kjell Karlsson [4136]
Ove Eriksson [38315]
Lars Bengtsson [88299]
Bo Alsenmyr [5132]
Marita Alsenmyr [5133]
Leif-I Steen-Blacksta [88218]
Göran Larsson [4115]
Thomas Larsson [5142]
Lag Berit
Lag Berit
Berit Östlund [48503]
Bengt Åke Holgersson [58038]
Gunnar Martinsson [33809]
Sirkku Hartman [54336]
Thomas Rundberg [63951]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Bikupan
Bikupan
Martin Alm [4138]
Mats Persson [62199]
Klas Lutteman [46479]
Barbro Lutteman [46478]
Lillian Kempemo [43670]
Stig Kempemo [43671]
Lag Birgitta
Lag Birgitta
Birgitta Johansson [30468]
Gerd Undén [33815]
Ewy Segerström [58039]
Ann-Mari Johansson [67094]
Birgitta Wetterberg [30478]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Skomakaren
Skomakaren
Lennarth Helgesson [49451]
Lars Wounsch [31283]
Jan Carlsson [63424]
Cecilia Broomé Carlsson [63426]
Östen Sandström [93001]
Ulla Jonson [82292]
Åkes harem
Åkes harem
Åke Johansson [58035]
Kerstin Rennerfelt [54337]
Annica Linder [30470]
Elisabeth Åhlén [67029]
Irene Granath [40987]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑