Tisdag 5

Spelas tisdagarna 29/1, 19/2, 12/3, 2/4, 14/5.

Efter att serien är färdigspelad flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
122‑32
Halvlek 1: 79‑1
Halvlek 2: 43‑31
20,00 ‑ 0,00
9 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm-Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
31‑78
Halvlek 1: 19‑23
Halvlek 2: 12‑55
2,11 ‑ 17,89
10 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
61‑42
Halvlek 1: 35‑14
Halvlek 2: 26‑28
14,08 ‑ 5,92
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
Irene Hugosson 3 3-0-0 275 - 104 2,644 53,89
2 Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
Tomas Ryden 3 1-2-0 183 - 119 1,538 41,83
3 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
Folke Grauers 3 2-0-1 210 - 155 1,355 38,06
4 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm-Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Tore Andersson 3 1-0-2 138 - 225 0,613 17,49
5 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
Madeleine Hederstierna 3 0-1-2 114 - 192 0,594 16,28
6 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
Jean Basmanji 3 0-1-2 118 - 243 0,486 12,45