Måndag 2

Spelas måndagarna 28/1, 18/2, 11/3, 8/4, 13/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ned till Måndag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 4 8 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
80‑50
Halvlek 1: 47‑33
Halvlek 2: 33‑17
15,51 ‑ 4,49
5 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
49‑53
Halvlek 1: 22‑15
Halvlek 2: 27‑38
9,08 ‑ 10,92
6 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
88‑37
Halvlek 1: 38‑19
Halvlek 2: 50‑18
17,92 ‑ 2,08
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 4 2-1-1 288 - 236 1,220 48,02
2 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 4 2-1-1 244 - 187 1,305 47,64
3 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Claes Fürst 4 1-3-0 252 - 231 1,091 44,03
4 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Sten Pagoldh 4 2-0-2 274 - 225 1,218 43,29
5 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Lars Flodin 4 0-3-1 173 - 256 0,676 31,30
6 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
Ann Haqvinsson 4 0-2-2 233 - 329 0,708 25,72