Måndag 2

Spelas måndagarna 28/1, 18/2, 11/3, 8/4, 13/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ned till Måndag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 3 11 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
69‑57
Halvlek 1: 40‑19
Halvlek 2: 29‑38
12,57 ‑ 7,43
5 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
34‑76
Halvlek 1: 15‑44
Halvlek 2: 19‑32
3,01 ‑ 16,99
6 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
58‑52
Halvlek 1: 30‑8
Halvlek 2: 28‑44
11,35 ‑ 8,65
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 3 2-1-0 251 - 148 1,696 45,94
2 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Claes Fürst 3 1-2-0 203 - 178 1,140 34,95
3 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 3 1-1-1 156 - 150 1,040 29,72
4 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Sten Pagoldh 3 1-0-2 194 - 175 1,109 27,78
5 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
Ann Haqvinsson 3 0-2-1 183 - 249 0,735 21,23
6 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Lars Flodin 3 0-2-1 120 - 207 0,580 20,38