Måndag 2

Spelas måndagarna 28/1, 18/2, 11/3, 8/4, 13/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ned till Måndag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 2 18 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
44‑30
Halvlek 1: 32‑6
Halvlek 2: 12‑24
12,95 ‑ 7,05
5 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
70‑79
Halvlek 1: 44‑50
Halvlek 2: 26‑29
8,02 ‑ 11,98
6 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
52‑80
Halvlek 1: 21‑46
Halvlek 2: 31‑34
4,77 ‑ 15,23
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 2 2-0-0 193 - 96 2,010 34,59
2 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Claes Fürst 2 1-1-0 151 - 120 1,258 26,30
3 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Sten Pagoldh 2 1-0-1 160 - 99 1,616 24,77
4 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Lars Flodin 2 0-1-1 63 - 138 0,457 12,95
5 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 2 0-1-1 80 - 116 0,690 12,73
6 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
Ann Haqvinsson 2 0-1-1 114 - 192 0,594 8,66