Måndag 2

Spelas måndagarna 28/1, 18/2, 11/3, 8/4, 13/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ned till Måndag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 1 28 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
50‑72
Halvlek 1: 40‑41
Halvlek 2: 10‑31
5,68 ‑ 14,32
5 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
19‑108
Halvlek 1: 13‑68
Halvlek 2: 6‑40
0,00 ‑ 20,00
6 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
113‑44
Halvlek 1: 50‑17
Halvlek 2: 63‑27
19,36 ‑ 0,64
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagoldh [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Sten Pagoldh 1 1-0-0 108 - 19 5,684 20,00
2 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 1 1-0-0 113 - 44 2,568 19,36
3 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Claes Fürst 1 1-0-0 72 - 50 1,440 14,32
4 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 1 0-0-1 50 - 72 0,694 5,68
5 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
Ann Haqvinsson 1 0-0-1 44 - 113 0,389 0,64
6 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Lars Flodin 1 0-0-1 19 - 108 0,176 0,00