Torsdagstävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 191,9 | 52,72 | Gunilla Hellberg - Margareta Marcus | Gunilla Hellberg Margareta Marcus | 14,9 | Kullabygdens BK | Kullabygdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som N-S, mot Lena Jansson - Anne Ståhle | Rond 10, som N-S, mot Lena Jansson - Anne Ståhle |
1 | Pass | 8 | 57 | 57 | ♠D♥E952♦86♣E109873 | ♠K9♥kn10♦D975♣KD654 | ♠D♥E952♦86♣E109873 | 8 | 57,14 | 8 |
2 | 2♠ | S | = | ♦3 | 110 | 8 | 57 | 57 | ♠4♥Kkn9875♦K84♣D74 | ♠EKkn52♥E2♦62♣K1093 | ♠4♥Kkn9875♦K84♣D74 | 16 | 57,14 | 16 |
Rond 11, som N-S, mot Mia Stenqvist - Ola Stenqvist | Rond 11, som N-S, mot Mia Stenqvist - Ola Stenqvist |
3 | 3NT | Ö | +1 | ♠E | -630 | 0 | 0 | 0 | ♠7♥962♦Ekn8743♣742 | ♠Ekn86542♥E43♦2♣98 | ♠7♥962♦Ekn8743♣742 | 16 | 38,10 | 16 |
4 | 4♠ | V | +2 | ♦D | -680 | 1 | 7 | 7 | ♠653♥4♦Dkn972♣9865 | ♠92♥K832♦E643♣kn42 | ♠653♥4♦Dkn972♣9865 | 17 | 30,36 | 17 |
Rond 12, som Ö-V, mot Hans Stever - Laila Stever | Rond 12, som Ö-V, mot Hans Stever - Laila Stever |
5 | 3NT | Ö | = | ♦3 | -400 | 6 | 43 | 43 | ♠kn62♥Kkn876♦E5♣Kkn10 | ♠E543♥43♦KDkn♣ED63 | ♠kn62♥Kkn876♦E5♣Kkn10 | 23 | 32,86 | 23 |
6 | 3NT | N | +3 | ♠5 | 490 | 0 | 0 | 0 | ♠kn10865♥kn3♦1094♣D76 | ♠D32♥K754♦D53♣E82 | ♠kn10865♥kn3♦1094♣D76 | 23 | 27,38 | 23 |
Rond 13, som Ö-V, mot Kerstin Anderlind - Kerstin Wahlund | Rond 13, som Ö-V, mot Kerstin Anderlind - Kerstin Wahlund |
7 | 1♠ | V | +3 | ♥E | -170 | 11 | 79 | 79 | ♠E43♥D9865♦D9♣K103 | ♠K10876♥10♦E64♣E984 | ♠E43♥D9865♦D9♣K103 | 34 | 34,69 | 34 |
8 | 3♣ | Ö | = | ♥E | -110 | 7 | 50 | 50 | ♠EK♥K♦EDkn5♣KD8752 | ♠863♥1054♦K10962♣109 | ♠EK♥K♦EDkn5♣KD8752 | 41 | 36,61 | 41 |
Rond 1, som N-S, mot Britt-Louise Fallenius - Gunilla Fridlund | Rond 1, som N-S, mot Britt-Louise Fallenius - Gunilla Fridlund |
9 | 3NT | Ö | –2 | ♣2 | 200 | 14 | 100 | 100 | ♠Kkn76♥7543♦D♣10754 | ♠D4♥Kkn10♦E542♣K632 | ♠Kkn76♥7543♦D♣10754 | 55 | 43,65 | 55 |
10 | 2♠ | V | –1 | ♣4 | 100 | 8 | 57 | 57 | ♠2♥ED1063♦Kkn74♣E94 | ♠K1054♥942♦10963♣Kkn | ♠2♥ED1063♦Kkn74♣E94 | 63 | 45,00 | 63 |
Rond 2, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson | Rond 2, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson |
11 | 1NT | S | +1 | ♦6 | 120 | 13 | 93 | 93 | ♠653♥1094♦D9♣E10642 | ♠EK42♥EKkn5♦5432♣7 | ♠653♥1094♦D9♣E10642 | 76 | 49,35 | 76 |
12 | 4♥ | V | –3 | ♠K | 150 | 14 | 100 | 100 | ♠KD109742♥5♦kn73♣kn2 | ♠83♥D987♦E654♣K87 | ♠KD109742♥5♦kn73♣kn2 | 90 | 53,57 | 90 |
Rond 3, som N-S, mot Margareta Svensson - Rosemarie Lindström | Rond 3, som N-S, mot Margareta Svensson - Rosemarie Lindström |
13 | 4♠ | N | +2 | ♦6 | 680 | 10 | 71 | 71 | ♠KD9842♥D104♦E54♣K | ♠kn10♥EK98♦D972♣E98 | ♠KD9842♥D104♦E54♣K | 100 | 54,95 | 100 |
14 | 3♠ | V | = | ♦10 | -140 | 9 | 64 | 64 | ♠K6♥Ekn108♦10♣kn98532 | ♠1073♥653♦Ekn75♣D64 | ♠K6♥Ekn108♦10♣kn98532 | 109 | 55,61 | 109 |
Rond 4, som N-S, mot Ann Granvik - Peter Angvar | Rond 4, som N-S, mot Ann Granvik - Peter Angvar |
15 | 3♥ | Ö | +1 | ♦K | -170 | 0 | 0 | 0 | ♠kn1042♥E10♦Ekn10985♣4 | ♠D5♥Dkn6♦KD62♣10973 | ♠kn1042♥E10♦Ekn10985♣4 | 109 | 51,90 | 109 |
16 | 3♠ | N | –1 | ♣D | -50 | 4 | 29 | 29 | ♠kn974♥K96♦EK105♣kn4 | ♠E53♥Dkn1084♦D6♣963 | ♠kn974♥K96♦EK105♣kn4 | 113 | 50,45 | 113 |
Rond 5, som N-S, mot Barbro Ceder - Ulla Lövgren | Rond 5, som N-S, mot Barbro Ceder - Ulla Lövgren |
17 | 3♥ | S | +1 | ♣K | 170 | 4 | 29 | 29 | ♠kn84♥KDkn102♦7♣kn763 | ♠EK9♥E875♦10963♣E2 | ♠kn84♥KDkn102♦7♣kn763 | 117 | 49,16 | 117 |
18 | 2♠ | N | –3 | ♥6 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠85♥KDkn5♦Ekn75♣KD9 | ♠Kkn643♥9832♦108♣82 | ♠85♥KDkn5♦Ekn75♣KD9 | 117 | 46,43 | 117 |
Rond 6, som Ö-V, mot Leif Stille - Göran Sandström | Rond 6, som Ö-V, mot Leif Stille - Göran Sandström |
19 | 4♠ | V | –1 | ♠9 | 100 | 4 | 29 | 29 | ♠D542♥K♦KD10654♣E4 | ♠E876♥kn10962♦E♣K96 | ♠D542♥K♦KD10654♣E4 | 121 | 45,49 | 121 |
20 | 2♥ | N | = | ♦E | 110 | 8 | 57 | 57 | ♠72♥106♦EK876♣8742 | ♠EK1043♥9853♦D♣Ekn9 | ♠72♥106♦EK876♣8742 | 129 | 46,07 | 129 |
Rond 7, som Ö-V, mot Lotta Nilsson - Kristian Nilsson | Rond 7, som Ö-V, mot Lotta Nilsson - Kristian Nilsson |
21 | 1♥ | N | +2 | ♠10 | 140 | 2 | 14 | 14 | ♠KD105♥E10♦7632♣542 | ♠97♥D94♦E109♣K9863 | ♠KD105♥E10♦7632♣542 | 131 | 44,56 | 131 |
22 | 3♣ | V | = | ♠8 | -110 | 8 | 57 | 57 | ♠ED9752♥6♦86♣E1073 | ♠106♥ED85♦E3♣Kkn952 | ♠ED9752♥6♦86♣E1073 | 139 | 45,13 | 139 |
Rond 8, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström | Rond 8, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström |
23 | 2♣ | V | = | ♥6 | -90 | 7 | 50 | 50 | ♠D653♥D962♦Ekn108♣K | ♠972♥kn1084♦D7♣kn954 | ♠D653♥D962♦Ekn108♣K | 146 | 45,34 | 146 |
24 | 1NT | S | +1 | ♣4 | 120 | 6 | 43 | 43 | ♠KDkn4♥1076♦kn964♣73 | ♠E963♥E9♦K752♣Ekn2 | ♠KDkn4♥1076♦kn964♣73 | 152 | 45,24 | 152 |
Rond 9, som N-S, mot Ulla Suwe - Gösta Suwe | Rond 9, som N-S, mot Ulla Suwe - Gösta Suwe |
25 | 2♥ | V | +2 | ♣8 | -170 | 12 | 86 | 86 | ♠K10986♥1053♦D107♣K8 | ♠kn♥7♦Ekn864♣Dkn10964 | ♠K10986♥1053♦D107♣K8 | 164 | 46,86 | 164 |
26 | 3♦ | V | –2 | ♣K | 200 | 13 | 93 | 93 | ♠K86♥983♦854♣KD73 | ♠9752♥E742♦EK9♣82 | ♠K86♥983♦854♣KD73 | 177 | 48,63 | 177 |