Serie 4A

Fyll i detta formulär vid flytt av matcher | Rapportera resultat från flyttad match

Speldagar: 4/10, 18/10, 8/11, 22/11, 6/12 | Resultat från IAF | Flyttade matcher

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
Axel Selvén 5 3-2-0 310 - 215 1,442 69,54
2 Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
Leif Hammarberg 5 3-1-1 267 - 203 1,315 61,01
3 Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
Folke Grauers 5 3-0-2 264 - 205 1,288 58,73
4 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Håkan Forsell 5 1-1-3 242 - 312 0,776 36,85
5 Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
Karl-Gunnar Persson 4 0-2-2 157 - 219 0,717 28,60
6 SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
Björn Olofsson 4 1-0-3 163 - 249 0,655 25,27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
10 Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
59‑41
Halvlek 1: 16‑24
Halvlek 2: 43‑17
13,90 ‑ 6,10
11 Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
39‑31
Halvlek 1: 13‑16
Halvlek 2: 26‑15
11,90 ‑ 8,10
12 Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
64‑42
Halvlek 1: 38‑29
Halvlek 2: 26‑13
14,60 ‑ 5,40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
10 Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
50‑21
Halvlek 1: 8‑14
Halvlek 2: 42‑7
15,69 ‑ 4,31
11 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
58‑74
Halvlek 1: 22‑48
Halvlek 2: 36‑26
6,47 ‑ 13,53
12 Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
42‑47
Halvlek 1: 20‑31
Halvlek 2: 22‑16
8,77 ‑ 11,23
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
10 Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
62‑6
Halvlek 1: 36‑1
Halvlek 2: 26‑5
18,74 ‑ 1,26
11 Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
40‑69
Halvlek 1: 0‑46
Halvlek 2: 40‑23
4,31 ‑ 15,69
12 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
62‑40
Halvlek 1: 42‑21
Halvlek 2: 20‑19
14,60 ‑ 5,40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
10 Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
72‑43
Halvlek 1: 50‑2
Halvlek 2: 22‑41
15,69 ‑ 4,31
11 SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
12 Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
81‑33
Halvlek 1: 54‑9
Halvlek 2: 27‑24
17,99 ‑ 2,01
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
10 Uppstickarna
Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Bengt Appelqvist [63335]
Sten Aronsson [37634]
Hamra BK
Hamra BK
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Nils Löfström [59304]
Svante Carlberg [47882]
Bengt Barkman [47811]
Pia Lundberg [52600]
79‑36
Halvlek 1: 39‑14
Halvlek 2: 40‑22
17,47 ‑ 2,53
11 Started from the bottom
Started from the bottom
Axel Selvén [63229]
Anna Kuutti [200830]
Leah Erikson [67679]
Majken Wedin [65822]
Gunnar Ohlson [5078]
Gustav Strandlycke [200832]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Leif Albinsson [59976]
Benny Wärnehall [49313]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
58‑48
Halvlek 1: 27‑42
Halvlek 2: 31‑6
12,33 ‑ 7,67
12 SJUAB
SJUAB
Björn Olofsson [52939]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Anna Wallgren [25447]
Nils Nordahl [3075]
Berit Mauritzson [17262]
Inger Carlstedt [87216]
Rookisarna
Rookisarna
Leif Hammarberg [59886]
Stefan Sjöberg [62128]
Jonte Norrman [65461]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Ewa Merkander [61480]
Lennart Keussen [53649]
41‑65
Halvlek 1: 16‑32
Halvlek 2: 25‑33
5,08 ‑ 14,92