Silver 1 IAF
Plac | Poäng | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|
88 | -1896,0 | Per Söderberg - Andreas Abragi | Per Söderberg Andreas Abragi | Norrorts Bridge - BK S:t Erik | Norrorts Bridge BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | Poäng | Ack | Ack |
---|
Rond 1, som N-S, mot Teo Bodin - Hjalmar Sandblom | Rond 1, som N-S, mot Teo Bodin - Hjalmar Sandblom |
1 | 4♥ | N | –1 | ♠K | -50 | -117 | -117 | ♠83♥E7532♦K1053♣K9 | ♠E10♥Kkn9♦Dkn86♣D874 | ♠83♥E7532♦K1053♣K9 | -117 | -117 |
2 | 3♣ | V | = | ♦K | -110 | 78 | 78 | ♠ED6♥765♦KD108♣Kkn5 | ♠8752♥D1082♦kn976♣7 | ♠ED6♥765♦KD108♣Kkn5 | -39 | -39 |
Rond 2, som N-S, mot Ola Brandborn - Lennart Eriksson | Rond 2, som N-S, mot Ola Brandborn - Lennart Eriksson |
3 | 3♠ | V | +1 | ♥5 | -170 | -101 | -101 | ♠Dkn♥9854♦D94♣ED105 | ♠103♥Ekn3♦K1072♣K932 | ♠Dkn♥9854♦D94♣ED105 | -140 | -140 |
4 | 4♥ | V | = | ♠10 | -620 | 4 | 4 | ♠105♥D854♦984♣E764 | ♠K9743♥2♦KD1053♣93 | ♠105♥D854♦984♣E764 | -136 | -136 |
Rond 3, som N-S, mot Pär Ol-Mårs - Björn Sörling | Rond 3, som N-S, mot Pär Ol-Mårs - Björn Sörling |
5 | 6♠ | S | = | ♦2 | 1430 | 106 | 106 | ♠EKD8♥EKD103♦10983♣- | ♠kn732♥-♦EK75♣E10984 | ♠EKD8♥EKD103♦10983♣- | -30 | -30 |
6 | 3NT | Ö | = | ♥4 | -600 | -545 | -545 | ♠EK1083♥102♦965♣D93 | ♠5♥kn8754♦Dkn2♣E874 | ♠EK1083♥102♦965♣D93 | -575 | -575 |
Rond 4, som N-S, mot Romuald Grudzinski - Kenneth Karlsson | Rond 4, som N-S, mot Romuald Grudzinski - Kenneth Karlsson |
7 | 1NT | S | +1 | ♠6 | 120 | 233 | 233 | ♠53♥E875♦kn3♣E10652 | ♠K72♥Kkn9♦E984♣kn93 | ♠53♥E875♦kn3♣E10652 | -342 | -342 |
8 | 2♥ | Ö | = | ♦9 | -110 | -78 | -78 | ♠D72♥EK42♦E84♣1053 | ♠E1043♥105♦96♣D8742 | ♠D72♥EK42♦E84♣1053 | -420 | -420 |
Rond 5, som N-S, mot Marie Göthberg - Anette Ekman | Rond 5, som N-S, mot Marie Göthberg - Anette Ekman |
9 | 6♦ | N | = | ♣9 | 920 | 592 | 592 | ♠Ekn1084♥D8♦Kkn974♣10 | ♠K♥10765♦E106♣EKD73 | ♠Ekn1084♥D8♦Kkn974♣10 | 172 | 172 |
10 | 2♠ | S | +1 | ♣9 | 140 | 23 | 23 | ♠EDkn82♥108♦10763♣106 | ♠K6♥kn9762♦KD9♣EK4 | ♠EDkn82♥108♦10763♣106 | 195 | 195 |
Rond 6, som N-S, mot Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål | Rond 6, som N-S, mot Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål |
11 | 3♥ | N | –2 | ♠5 | -100 | -180 | -180 | ♠82♥K9875♦102♣ED95 | ♠Dkn3♥ED♦KD76♣10743 | ♠82♥K9875♦102♣ED95 | 15 | 15 |
12 | 3NT | Ö | +2 | ♣2 | -460 | 263 | 263 | ♠9865♥1075♦75♣K643 | ♠D7♥K963♦102♣D8752 | ♠9865♥1075♦75♣K643 | 278 | 278 |
Rond 7, som N-S, mot Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson | Rond 7, som N-S, mot Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson |
13 | 4♠ | N | –1 | ♣9 | -100 | -282 | -282 | ♠1076543♥EK10♦kn♣EK2 | ♠K9♥kn65♦E9874♣D106 | ♠1076543♥EK10♦kn♣EK2 | -4 | -4 |
14 | 4♦ | Ö | +2 | ♦3 | -170 | 7 | 7 | ♠D9763♥872♦D106♣kn7 | ♠Kkn54♥Ekn9♦73♣E965 | ♠D9763♥872♦D106♣kn7 | 3 | 3 |
Rond 8, som N-S, mot Jörgen Wallmon - Sven-Anders Eskilsson | Rond 8, som N-S, mot Jörgen Wallmon - Sven-Anders Eskilsson |
15 | 3NT | N | –1 | ♠8 | -100 | -447 | -447 | ♠E10752♥Kkn♦32♣E765 | ♠-♥E10963♦ED1075♣Dkn2 | ♠E10752♥Kkn♦32♣E765 | -444 | -444 |
16 | 4♥ | S | +2 | ♦8 | 480 | 12 | 12 | ♠-♥KD107♦ED32♣108754 | ♠K8♥98542♦K74♣EKD | ♠-♥KD107♦ED32♣108754 | -432 | -432 |
Rond 9, som N-S, mot Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl | Rond 9, som N-S, mot Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl |
17 | 4♠ | Ö | +2 | ♥7 | -480 | 117 | 117 | ♠1094♥K95♦KD9♣10932 | ♠32♥kn87♦1076543♣75 | ♠1094♥K95♦KD9♣10932 | -315 | -315 |
18 | 1NT | Ö | –1 | ♥9 | 50 | 10 | 10 | ♠Kkn6♥D32♦E532♣K63 | ♠10973♥K1098♦106♣E98 | ♠Kkn6♥D32♦E532♣K63 | -305 | -305 |
Rond 10, som N-S, mot Peter Bäckstrand - Stefan Lilja | Rond 10, som N-S, mot Peter Bäckstrand - Stefan Lilja |
19 | 4♦ | V | = | ♣K | -130 | -3 | -3 | ♠K102♥75♦54♣KD10532 | ♠863♥K1062♦kn2♣Ekn86 | ♠K102♥75♦54♣KD10532 | -308 | -308 |
20 | 2♥ | S | +2 | ♠2 | 170 | 245 | 245 | ♠D987♥D96♦EDkn7♣kn10 | ♠kn43♥Ekn10732♦9♣D75 | ♠D987♥D96♦EDkn7♣kn10 | -63 | -63 |
Rond 11, som N-S, mot Johan Säfsten - Ola Weinberg | Rond 11, som N-S, mot Johan Säfsten - Ola Weinberg |
21 | 3NT | S | –3 | ♣kn | -300 | -379 | -379 | ♠E1096♥D98♦Dkn843♣3 | ♠K75♥E63♦72♣EK1054 | ♠E1096♥D98♦Dkn843♣3 | -442 | -442 |
22 | 3NT | S | = | ♥5 | 400 | -4 | -4 | ♠KD9♥kn973♦kn754♣K6 | ♠kn85♥ED♦D86♣EDkn105 | ♠KD9♥kn973♦kn754♣K6 | -446 | -446 |
Rond 12, som N-S, mot Mats Johansson - Kent Bäckström | Rond 12, som N-S, mot Mats Johansson - Kent Bäckström |
23 | 1NTx | V | –1 | ♥E | 200 | 122 | 122 | ♠7♥EKkn753♦K2♣KD53 | ♠KD843♥96♦10986♣107 | ♠7♥EKkn753♦K2♣KD53 | -324 | -324 |
24 | 3NT | S | = | ♥D | 400 | 218 | 218 | ♠KDkn♥4♦ED4♣KD9762 | ♠E63♥K9832♦1073♣103 | ♠KDkn♥4♦ED4♣KD9762 | -106 | -106 |
Rond 13, som N-S, mot Magnus Hultman - Joachim Börgel | Rond 13, som N-S, mot Magnus Hultman - Joachim Börgel |
25 | 3NT | N | = | ♠4 | 400 | 72 | 72 | ♠Kkn8♥E105♦Ekn2♣D652 | ♠ED6♥K432♦94♣E1097 | ♠Kkn8♥E105♦Ekn2♣D652 | -34 | -34 |
26 | 4♠ | N | +1 | ♦7 | 650 | 338 | 338 | ♠10852♥K92♦D54♣E72 | ♠EKkn3♥E6543♦E8♣kn4 | ♠10852♥K92♦D54♣E72 | 304 | 304 |
Rond 14, som N-S, mot Kenneth Wallin - Pasi Kallio | Rond 14, som N-S, mot Kenneth Wallin - Pasi Kallio |
27 | 7♠ | V | = | ♣4 | -1510 | -331 | -331 | ♠9652♥953♦K754♣86 | ♠-♥1072♦D6♣KDkn109532 | ♠9652♥953♦K754♣86 | -27 | -27 |
28 | 4♠ | V | +2 | ♦4 | -480 | 111 | 111 | ♠10765♥K4♦D1042♣1042 | ♠2♥63♦Ekn953♣kn8653 | ♠10765♥K4♦D1042♣1042 | 84 | 84 |
Rond 15, som N-S, mot Per Jansson - Marcus Hjelte | Rond 15, som N-S, mot Per Jansson - Marcus Hjelte |
29 | 3NT | S | = | ♣4 | 600 | 248 | 248 | ♠EDkn93♥762♦ED42♣10 | ♠64♥104♦Kkn10987♣ED7 | ♠EDkn93♥762♦ED42♣10 | 332 | 332 |
30 | 3NT | N | –3 | ♣10 | -150 | -234 | -234 | ♠D1052♥KDkn86♦1072♣4 | ♠E87♥4♦D8654♣EKD7 | ♠D1052♥KDkn86♦1072♣4 | 98 | 98 |
Rond 16, som N-S, mot Tommy Linder - Joakim Möller | Rond 16, som N-S, mot Tommy Linder - Joakim Möller |
31 | 3NT | Ö | +2 | ♠7 | -460 | -133 | -133 | ♠kn1096♥108654♦kn10♣97 | ♠75♥Kkn32♦853♣EDkn8 | ♠kn1096♥108654♦kn10♣97 | -35 | -35 |
32 | 6♠x | N | –6 | ♣kn | -1400 | -235 | -235 | ♠KDkn85♥kn♦1098754♣7 | ♠943♥832♦Kkn2♣8654 | ♠KDkn85♥kn♦1098754♣7 | -270 | -270 |
Rond 17, som N-S, mot Jan Kamras - Viktor Andréasson | Rond 17, som N-S, mot Jan Kamras - Viktor Andréasson |
33 | 5♣ | S | = | ♠E | 400 | 160 | 160 | ♠D10♥D62♦Dkn87♣D852 | ♠K♥Ekn53♦E10♣Ekn10974 | ♠D10♥D62♦Dkn87♣D852 | -110 | -110 |
34 | 3NTx | Ö | +1 | ♣7 | -650 | -287 | -287 | ♠K76♥kn973♦8♣Kkn1032 | ♠E1042♥86♦kn92♣D874 | ♠K76♥kn973♦8♣Kkn1032 | -397 | -397 |
Rond 18, som N-S, mot Urban Björklund - Per-Erik Jansson | Rond 18, som N-S, mot Urban Björklund - Per-Erik Jansson |
35 | 1NT | N | = | ♥7 | 90 | 85 | 85 | ♠D7♥ED93♦EKkn♣9763 | ♠9832♥6♦D10943♣K102 | ♠D7♥ED93♦EKkn♣9763 | -312 | -312 |
36 | 2♥x | V | +1 | ♦4 | -870 | -603 | -603 | ♠D102♥KD105♦kn43♣kn102 | ♠654♥8♦EKD98♣K843 | ♠D102♥KD105♦kn43♣kn102 | -915 | -915 |
Rond 19, som N-S, mot Alexander Sandin - Bo Sundell | Rond 19, som N-S, mot Alexander Sandin - Bo Sundell |
37 | 1♠ | S | +1 | ♥2 | 110 | 69 | 69 | ♠E6♥Kkn84♦6432♣D63 | ♠KD983♥D5♦kn108♣K84 | ♠E6♥Kkn84♦6432♣D63 | -846 | -846 |
38 | 5♥x | S | –5 | ♠E | -1100 | -569 | -569 | ♠kn65♥K♦EK98742♣D10 | ♠-♥kn108754♦-♣K976432 | ♠kn65♥K♦EK98742♣D10 | -1415 | -1415 |
Rond 20, som N-S, mot Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo | Rond 20, som N-S, mot Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo |
39 | 4♠ | S | = | ♥4 | 620 | 20 | 20 | ♠ED6♥E6♦kn9532♣K74 | ♠K10942♥K9♦E♣D10532 | ♠ED6♥E6♦kn9532♣K74 | -1395 | -1395 |
40 | 3♦x | V | –2 | ♠9 | 300 | 78 | 78 | ♠93♥D105♦E104♣kn10874 | ♠K108♥EK32♦kn3♣EK63 | ♠93♥D105♦E104♣kn10874 | -1317 | -1317 |
Rond 21, som N-S, mot Henrik Noberius - Bo Roos | Rond 21, som N-S, mot Henrik Noberius - Bo Roos |
41 | 4♠ | V | = | ♦D | -620 | -279 | -279 | ♠74♥Dkn954♦Dkn107♣92 | ♠1053♥E6♦EK9864♣63 | ♠74♥Dkn954♦Dkn107♣92 | -1596 | -1596 |
42 | 3NT | S | –1 | ♣8 | -100 | -300 | -300 | ♠K94♥872♦10975♣Dkn5 | ♠D10♥EKD9♦KD42♣K63 | ♠K94♥872♦10975♣Dkn5 | -1896 | -1896 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior