Partävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 139 | 44,55 | Ann-Britt Östberg - Anita Jönsson | Ann-Britt Östberg Anita Jönsson | Boxholms BS | Boxholms BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som N-S, mot Kirsten Mathiesén - Bertil Hessler | Rond 6, som N-S, mot Kirsten Mathiesén - Bertil Hessler |
1 | 3♦ | Ö | +2 | ♣E | -150 | 4 | 33 | 33 | 4 | 33,33 | 4 |
2 | 3NT | V | +1 | ♦9 | -430 | 2 | 17 | 17 | 6 | 25,00 | 6 |
Rond 8, som N-S, mot Torbjörn Hall - Lars Palmgren | Rond 8, som N-S, mot Torbjörn Hall - Lars Palmgren |
3 | 3NT | Ö | +1 | ♦2 | -630 | 0 | 0 | 0 | 6 | 16,67 | 6 |
4 | 4♣ | N | +1 | ♠E | 150 | 8 | 67 | 67 | 14 | 29,17 | 14 |
Rond 12, som N-S, mot Johnny Kronquist - Erik Sjöström | Rond 12, som N-S, mot Johnny Kronquist - Erik Sjöström |
5 | 2NT | V | +2 | ♣8 | -180 | 11 | 92 | 92 | 25 | 41,67 | 25 |
6 | 3NT | N | = | ♣E | 400 | 10 | 83 | 83 | 35 | 48,61 | 35 |
Rond 5, som N-S, mot Irma Schoultz - Bo Andersson | Rond 5, som N-S, mot Irma Schoultz - Bo Andersson |
7 | 3NT | Ö | = | ♦5 | -600 | 4 | 33 | 33 | 39 | 46,43 | 39 |
8 | 3NT | V | +4 | ♦9 | -520 | 6 | 50 | 50 | 45 | 46,88 | 45 |
Rond 7, som Ö-V, mot Maj-Stina Forsblad - Gunilla Carlsson | Rond 7, som Ö-V, mot Maj-Stina Forsblad - Gunilla Carlsson |
9 | 3NT | V | +2 | ♦4 | -660 | 7 | 58 | 58 | 52 | 48,15 | 52 |
10 | 4♠ | S | = | ♣E | 620 | 4 | 33 | 33 | 56 | 46,67 | 56 |
Rond 2, som Ö-V, mot Bodil Sjöberg - Anders Hallén | Rond 2, som Ö-V, mot Bodil Sjöberg - Anders Hallén |
11 | 3NT | S | –3 | ♦5 | -150 | 11 | 92 | 92 | 67 | 50,76 | 67 |
12 | 2♠ | N | = | ♥9 | 110 | 0 | 0 | 0 | 67 | 46,53 | 67 |
Rond 10, som N-S, mot Lennart Ahl - Lennart Gustavsson | Rond 10, som N-S, mot Lennart Ahl - Lennart Gustavsson |
13 | 2♠ | S | +1 | ♥D | 140 | 5 | 42 | 42 | 72 | 46,15 | 72 |
14 | 2♥ | Ö | +2 | ♦2 | -170 | 4 | 33 | 33 | 76 | 45,24 | 76 |
Rond 11, som Ö-V, mot Åke Petersson - Britt-Inger Hyltberg | Rond 11, som Ö-V, mot Åke Petersson - Britt-Inger Hyltberg |
15 | 1NT | N | +1 | ♥4 | 120 | 7 | 58 | 58 | 83 | 46,11 | 83 |
16 | 2NT | Ö | = | ♦4 | -120 | 2 | 17 | 17 | 85 | 44,27 | 85 |
Rond 9, som Ö-V, mot Åke Aronsson - Lennarth Jerse | Rond 9, som Ö-V, mot Åke Aronsson - Lennarth Jerse |
17 | 3♥ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 3 | 25 | 25 | 88 | 43,14 | 88 |
18 | 4♥ | S | = | ♣E | 620 | 7 | 58 | 58 | 95 | 43,98 | 95 |
Rond 3, som Ö-V, mot Jan-Åke Sjögren - Siv Montelius | Rond 3, som Ö-V, mot Jan-Åke Sjögren - Siv Montelius |
19 | 4♥ | S | = | ♠E | 420 | 9 | 75 | 75 | 104 | 45,61 | 104 |
20 | 2♠ | V | –1 | ♦3 | 100 | 6 | 50 | 50 | 110 | 45,83 | 110 |
Rond 13, som N-S, mot Staffan Rockler - Bosse Johansson | Rond 13, som N-S, mot Staffan Rockler - Bosse Johansson |
21 | 4♠ | N | –1 | ♥3 | -100 | 5 | 42 | 42 | 115 | 45,63 | 115 |
22 | 4♥ | Ö | = | ♣E | -620 | 0 | 0 | 0 | 115 | 43,56 | 115 |
Rond 4, som Ö-V, mot Christer Edestedt - Inge Kind | Rond 4, som Ö-V, mot Christer Edestedt - Inge Kind |
23 | 5♠x | Ö | = | ♦E | -850 | 12 | 100 | 100 | 127 | 46,01 | 127 |
24 | 6♦ | V | = | ♠E | -920 | 8 | 67 | 67 | 135 | 46,88 | 135 |
Rond 1, som Ö-V, mot Sirkka Kulojärvi - Torgil Slatte | Rond 1, som Ö-V, mot Sirkka Kulojärvi - Torgil Slatte |
25 | 2♠ | N | +1 | ♣E | 140 | 3 | 25 | 25 | 138 | 46,00 | 138 |
26 | 5♦ | Ö | –1 | ♠K | 100 | 1 | 8 | 8 | 139 | 44,55 | 139 |