1       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

?
ED85
10642
K5
1083
?
Kkn2
73
D1042
kn964
?
97643
K95
kn983
7
?
10
EDkn8
E76
EKD52
1
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
5NT Ö =     -460
N
N
1
3
2
6
2
S
:
:
3
:
:
ÖV
11
9
10
7
11
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5

V

–2

E

10020020
0
1000100
0
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRolf Sjödahl - Ulla ÖbergPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

6

V

–1

5

5018218
2
901090
10
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHans Antolin - Margareta MalmhagenAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

4

V

+1

5

-15016416
4
802080
20
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

5

V

=

3

-40012812
8
604060
40
Richard Korse - Lena JönssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonRichard Korse - Lena Jönsson
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

5

V

=

3

-40012812
8
604060
40
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenHanna Lewandowski - Marek DrukierSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

5

V

=

3

-40012812
8
604060
40
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

5

V

+1

4

-4208128
12
406040
60
Gunilla Wallin - Rutger PerssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3NT

Ö

+2

6

-4603173
17
158515
85
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSimon Granath - Sofia OlofssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Simon Granath - Sofia Olofsson

3NT

Ö

+2

7

-4603173
17
158515
85
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergLars Jarming - Monica LannerudOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Lars Jarming - Monica Lannerud

3NT

Ö

+2

9

-4603173
17
158515
85
Håkan Stenfot - Carin OhlsonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3NT

Ö

+2

4

-4603173
17
158515
85
Iwe Persson - Eva OlsbergMats Andersson - Claudia SjöbergIwe Persson - Eva Olsberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg
Frirond9-8,6
-
43-43
-
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
 

2       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
7643
7
EDkn9653
3
#
Ekn10
654
K10874
E2
#
92
EK10932
KDkn104
#
KD85
Dkn8
2
98765
2
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
2NTx Ö -1     +100
N
NS
7
5
8
6
6
Ö
5
6
5
6
7
V
:
:
3
:
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

S

=

2

62019119
1
95595
5
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRolf Sjödahl - Ulla ÖbergPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

4

S

=

2

62019119
1
95595
5
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3x

V

–2

7

30016416
4
802080
20
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenHanna Lewandowski - Marek DrukierSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

3

S

+2

2

20014614
6
703070
30
Richard Korse - Lena JönssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonRichard Korse - Lena Jönsson
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3

S

+1

2

17012812
8
604060
40
Iwe Persson - Eva OlsbergMats Andersson - Claudia SjöbergIwe Persson - Eva Olsberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3

S

=

8

140101010
10
505050
50
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSimon Granath - Sofia OlofssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Simon Granath - Sofia Olofsson

3

V

–2

7

1007137
13
356535
65
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergLars Jarming - Monica LannerudOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Lars Jarming - Monica Lannerud

3

V

–2

7

1007137
13
356535
65
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHans Antolin - Margareta MalmhagenAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

4

N

–1

E

-1003173
17
158515
85
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

S

–1

9

-1003173
17
158515
85
Gunilla Wallin - Rutger PerssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

4

N

–5

E

-5000200
20
01000
100
Håkan Stenfot - Carin OhlsonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Frirond9-8,6
-
43-43
-
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
 

3       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
KD9732
4
E1043
K6
#
kn
Kkn1095
Kkn97
873
#
108
E62
D62
Ekn952
#
E654
D873
85
D104
3
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
4 S =     +420
N
NS
8
9
5
10
8
ÖV
4
3
8
2
4
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

+1

kn

45020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

4

N

=

K

42017317
3
851585
15
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRolf Sjödahl - Ulla ÖbergPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

4

N

=

kn

42017317
3
851585
15
Håkan Stenfot - Carin OhlsonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

N

+2

8

17012812
8
604060
40
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergLars Jarming - Monica LannerudOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Lars Jarming - Monica Lannerud

3

N

+1

kn

17012812
8
604060
40
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenHanna Lewandowski - Marek DrukierSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

3

N

+1

3

17012812
8
604060
40
Gunilla Wallin - Rutger PerssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

Ö

–1

10

1008128
12
406040
60
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHans Antolin - Margareta MalmhagenAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3

N

–1

kn

-503173
17
158515
85
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

N

–1

10

-503173
17
158515
85
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSimon Granath - Sofia OlofssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Simon Granath - Sofia Olofsson

4

N

–1

5

-503173
17
158515
85
Richard Korse - Lena JönssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonRichard Korse - Lena Jönsson
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

4

N

–1

5

-503173
17
158515
85
Iwe Persson - Eva OlsbergMats Andersson - Claudia SjöbergIwe Persson - Eva Olsberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg
Frirond9-8,6
-
43-43
-
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
 

4       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
4
Kkn643
974
kn982
#
K10985
K863
KD43
#
ED3
E752
ED5
E65
#
kn762
D1098
kn102
107
4
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5 N =     +650
N
NS
9
8
11
5
9
Ö
4
5
2
8
3
V
3
:
:
7
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

+1

K

65020020
0
1000100
0
Lars Jarming - Monica LannerudHans Antolin - Margareta MalmhagenLars Jarming - Monica Lannerud
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

4

N

=

4

62017317
3
851585
15
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusHåkan Stenfot - Carin OhlsonPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

4

S

=

2

62017317
3
851585
15
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergMats Andersson - Claudia SjöbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3

N

+2

D

20012812
8
604060
40
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3x

Ö

–1

E

20012812
8
604060
40
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonIwe Persson - Eva OlsbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Iwe Persson - Eva Olsberg

3

N

+2

K

20012812
8
604060
40
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanGunilla Wallin - Rutger PerssonJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Gunilla Wallin - Rutger Persson

4

N

–1

5

-1006146
14
307030
70
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

6

N

–1

K

-1006146
14
307030
70
Simon Granath - Sofia OlofssonRichard Korse - Lena JönssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Richard Korse - Lena Jönsson

3NT

S

–1

kn

-1006146
14
307030
70
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3NT

N

–2

6

-2001191
19
5955
95
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

4x

N

–1

K

-2001191
19
5955
95
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHanna Lewandowski - Marek DrukierAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier
Frirond13-12,7
-
63-63
-
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenSanna Clementsson - Sten Ahlgren
 

5       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D1098
642
43
D983
#
EK
K53
E2
E107652
#
kn532
EDkn
K10876
K
#
764
10987
Dkn95
kn4
5
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3x Ö -1     +100
N
NS
5
6
5
8
6
Ö
8
7
8
5
6
V
7
6
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

Ö

–4

2

20020020
0
1000100
0
Lars Jarming - Monica LannerudHans Antolin - Margareta MalmhagenLars Jarming - Monica Lannerud
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3

N

=

E

14018218
2
901090
10
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanGunilla Wallin - Rutger PerssonJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3

Ö

–2

4

10016416
4
802080
20
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusHåkan Stenfot - Carin OhlsonPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

4

Ö

–1

3

5014614
6
703070
30
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2

Ö

=

5

-908128
12
406040
60
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

Ö

=

3

-908128
12
406040
60
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonIwe Persson - Eva OlsbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Iwe Persson - Eva Olsberg

1NT

Ö

=

6

-908128
12
406040
60
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

Ö

=

7

-908128
12
406040
60
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

2

Ö

=

3

-908128
12
406040
60
Simon Granath - Sofia OlofssonRichard Korse - Lena JönssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Richard Korse - Lena Jönsson

2

N

–1

E

-1002182
18
109010
90
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHanna Lewandowski - Marek DrukierAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

1NT

Ö

+1

6

-1200200
20
01000
100
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergMats Andersson - Claudia SjöbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg
Frirond13-12,7
-
63-63
-
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenSanna Clementsson - Sten Ahlgren
 

6       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E62
97532
Dkn
K75
#
K843
Dkn6
EK1032
6
#
Dkn1097
K4
87
10983
#
5
E108
9654
EDkn42
6
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
6 Ö =     -1370
N
NS
3
1
3
5
2
ÖV
10
12
10
8
10
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

Ö

–1

D

10020020
0
1000100
0
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergHanna Lewandowski - Marek DrukierAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

S

–2

5

-10018218
2
901090
10
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3

Ö

+2

D

-15016416
4
802080
20
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3

Ö

+3

D

-17013713
7
653565
35
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanGunilla Wallin - Rutger PerssonJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3

Ö

+3

3

-17013713
7
653565
35
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergMats Andersson - Claudia SjöbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

5

Ö

+1

D

-6209119
11
455545
55
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonIwe Persson - Eva OlsbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Iwe Persson - Eva Olsberg

5

Ö

+1

D

-6209119
11
455545
55
Lars Jarming - Monica LannerudHans Antolin - Margareta MalmhagenLars Jarming - Monica Lannerud
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3NT

V

+1

3

-6305155
15
257525
75
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3NT

V

+1

3

-6305155
15
257525
75
Simon Granath - Sofia OlofssonRichard Korse - Lena JönssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Richard Korse - Lena Jönsson

3NT

Ö

+2

D

-6602182
18
109010
90
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3x

S

–4

4

-8000200
20
01000
100
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusHåkan Stenfot - Carin OhlsonPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Håkan Stenfot - Carin Ohlson
Frirond13-12,7
-
63-63
-
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenSanna Clementsson - Sten Ahlgren
 

7       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
Dkn1098
K5
E8753
2
#
43
Ekn62
2
EKkn953
#
K762
83
Kkn4
D1076
#
E5
D10974
D1096
84
7
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5 V =     -650
N
N
4
7
2
8
5
S
:
:
1
:
:
ÖV
9
6
11
5
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4x

Ö

–2

6

50020020
0
1000100
0
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2

N

=

3

11018218
2
901090
10
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3

N

–1

E

-10015515
5
752575
25
Håkan Stenfot - Carin OhlsonMats Andersson - Claudia SjöbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

4

N

–1

E

-10015515
5
752575
25
Simon Granath - Sofia OlofssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3

Ö

=

8

-11012812
8
604060
40
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

4

N

–2

E

-2009119
11
455545
55
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfGunilla Wallin - Rutger PerssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Gunilla Wallin - Rutger Persson

4

N

–2

E

-2009119
11
455545
55
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

4x

N

–2

E

-5004164
16
208020
80
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

4x

N

–2

E

-5004164
16
208020
80
Lars Jarming - Monica LannerudHanna Lewandowski - Marek DrukierLars Jarming - Monica Lannerud
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4x

N

–2

E

-5004164
16
208020
80
Iwe Persson - Eva OlsbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanIwe Persson - Eva Olsberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

5

Ö

=

2

-6500200
20
01000
100
Richard Korse - Lena JönssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRichard Korse - Lena Jönsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Frirond-6-
6
-30-
30
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

8       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D54
EK64
K3
EKD2
#
kn8
5
kn1087
kn109874
#
EK1096
Dkn92
ED5
5
#
732
10873
9642
63
8
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
7NT N =     +1520
N
NS
10
11
13
13
13
ÖV
3
2
0
0
0
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

7NT

N

=

kn

152020020
0
1000100
0
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

7

N

=

kn

151015515
5
752575
25
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

7

S

=

6

151015515
5
752575
25
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

7

N

=

kn

151015515
5
752575
25
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfGunilla Wallin - Rutger PerssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Gunilla Wallin - Rutger Persson

7

N

=

kn

151015515
5
752575
25
Simon Granath - Sofia OlofssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

6NT

N

+1

kn

1020101010
10
505050
50
Richard Korse - Lena JönssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRichard Korse - Lena Jönsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

6

N

+1

kn

10105155
15
257525
75
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

6

N

+1

kn

10105155
15
257525
75
Lars Jarming - Monica LannerudHanna Lewandowski - Marek DrukierLars Jarming - Monica Lannerud
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

6

N

+1

5

10105155
15
257525
75
Håkan Stenfot - Carin OhlsonMats Andersson - Claudia SjöbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

6

N

+1

kn

10105155
15
257525
75
Iwe Persson - Eva OlsbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanIwe Persson - Eva Olsberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

2

S

+5

3

2600200
20
01000
100
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Frirond-6-
6
-30-
30
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

9       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D10962
K984
D86
6
#
EKkn7
65
Kkn1075
108
#
3
Ekn107
EKDkn9753
#
854
D32
E9432
42
9
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
6 N =     +980
N
NS
12
4
12
6
5
ÖV
1
9
0
6
1
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5x

S

=

E

55020020
0
1000100
0
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

5

S

+1

E

42017317
3
851585
15
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

5

S

+1

E

42017317
3
851585
15
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

5

S

=

E

40012812
8
604060
40
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfGunilla Wallin - Rutger PerssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Gunilla Wallin - Rutger Persson

5

S

=

E

40012812
8
604060
40
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

5

S

=

E

40012812
8
604060
40
Iwe Persson - Eva OlsbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanIwe Persson - Eva Olsberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3

S

+3

8

1708128
12
406040
60
Håkan Stenfot - Carin OhlsonMats Andersson - Claudia SjöbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

4

S

+1

E

1506146
14
307030
70
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

6

N

–1

E

-504164
16
208020
80
Simon Granath - Sofia OlofssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

6x

S

–1

E

-1001191
19
5955
95
Richard Korse - Lena JönssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusRichard Korse - Lena Jönsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4

S

–2

E

-1001191
19
5955
95
Lars Jarming - Monica LannerudHanna Lewandowski - Marek DrukierLars Jarming - Monica Lannerud
Hanna Lewandowski - Marek Drukier
Frirond-6-
6
-30-
30
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

10       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
EK1082
94
1075
754
#
kn5
Ekn873
D2
EK98
#
D97643
1062
kn8
kn6
#
KD5
EK9643
D1032
10
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
7x S -6     -1700
N
NS
0
0
0
7
0
ÖV
13
13
13
6
7
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

S

–3

E

-30020020
0
1000100
0
Richard Korse - Lena JönssonGunilla Wallin - Rutger PerssonRichard Korse - Lena Jönsson
Gunilla Wallin - Rutger Persson

4

Ö

+3

2

-71017317
3
851585
15
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

Ö

+3

7

-71017317
3
851585
15
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

6

Ö

+1

kn

-139014614
6
703070
30
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHanna Lewandowski - Marek DrukierBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

6

Ö

+1

4

-14606146
14
307030
70
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

6

Ö

+1

3

-14606146
14
307030
70
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfIwe Persson - Eva OlsbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Iwe Persson - Eva Olsberg

6

Ö

+1

6

-14606146
14
307030
70
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergMats Andersson - Claudia SjöbergOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

6

Ö

+1

2

-14606146
14
307030
70
Hans Antolin - Margareta MalmhagenSimon Granath - Sofia OlofssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Simon Granath - Sofia Olofsson

6

Ö

+1

D

-14606146
14
307030
70
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBonnie Clementsson - Jan ClementssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

6

Ö

+1

kn

-14606146
14
307030
70
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

6

Ö

+1

6

-14606146
14
307030
70
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Frirond12-11,5
-
57-57
-
Lars Jarming - Monica LannerudLars Jarming - Monica Lannerud
 

11       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
7
E102
EK62
EKD64
#
K93
K853
kn8
kn732
#
ED6542
Dkn6
D94
5
#
kn108
974
10753
1098
11
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
6NT N =     +990
N
N
12
12
11
12
12
S
11
:
:
:
11
ÖV
1
1
2
1
1
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

6

S

=

10

98020020
0
1000100
0
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfIwe Persson - Eva OlsbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Iwe Persson - Eva Olsberg

3NT

N

+3

5

49016416
4
802080
20
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

3NT

N

+3

3

49016416
4
802080
20
Richard Korse - Lena JönssonGunilla Wallin - Rutger PerssonRichard Korse - Lena Jönsson
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3NT

N

+3

3

49016416
4
802080
20
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3NT

S

+2

7

460101010
10
505050
50
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3NT

N

+2

3

460101010
10
505050
50
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergMats Andersson - Claudia SjöbergOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3NT

S

+2

3

460101010
10
505050
50
Hans Antolin - Margareta MalmhagenSimon Granath - Sofia OlofssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Simon Granath - Sofia Olofsson

3NT

N

+1

5

4306146
14
307030
70
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHanna Lewandowski - Marek DrukierBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

S

=

4

4204164
16
208020
80
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBonnie Clementsson - Jan ClementssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

N

+1

9

1302182
18
109010
90
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

6NT

S

–2

10

-1000200
20
01000
100
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
Frirond12-11,5
-
57-57
-
Lars Jarming - Monica LannerudLars Jarming - Monica Lannerud
 

12       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
10762
103
kn83
EKkn8
#
Dkn4
ED7
ED1042
93
#
EK53
952
K7
D652
#
98
Kkn864
965
1074
12
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3 N =     +140
N
NS
9
5
5
9
7
ÖV
4
8
8
4
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2

Ö

–4

2

20020020
0
1000100
0
Richard Korse - Lena JönssonGunilla Wallin - Rutger PerssonRichard Korse - Lena Jönsson
Gunilla Wallin - Rutger Persson

2

N

+1

7

14014614
6
703070
30
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

S

=

5

14014614
6
703070
30
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergMats Andersson - Claudia SjöbergOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

N

+1

2

14014614
6
703070
30
Hans Antolin - Margareta MalmhagenSimon Granath - Sofia OlofssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Simon Granath - Sofia Olofsson

2

N

+1

E

14014614
6
703070
30
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2

N

+1

9

14014614
6
703070
30
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3

Ö

–1

E

507137
13
356535
65
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

2

Ö

–1

E

507137
13
356535
65
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfIwe Persson - Eva OlsbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Iwe Persson - Eva Olsberg

2

Ö

=

E

-1102182
18
109010
90
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBonnie Clementsson - Jan ClementssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

2

Ö

=

E

-1102182
18
109010
90
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

Ö

=

E

-1102182
18
109010
90
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonHanna Lewandowski - Marek DrukierBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier
Frirond12-11,5
-
57-57
-
Lars Jarming - Monica LannerudLars Jarming - Monica Lannerud
 

13       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
kn1082
2
kn95
D10852
#
K7
E94
EK10432
43
#
94
KDkn8763
7
976
#
ED653
105
D86
EKkn
13
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
7x N -7     -2000
N
NS
4
0
6
1
1
ÖV
9
13
7
12
12
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

+3

2

-23019119
1
95595
5
Iwe Persson - Eva OlsbergRichard Korse - Lena JönssonIwe Persson - Eva Olsberg
Richard Korse - Lena Jönsson

3

V

+3

2

-23019119
1
95595
5
Simon Granath - Sofia OlofssonHanna Lewandowski - Marek DrukierSimon Granath - Sofia Olofsson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

5

Ö

+1

K

-62016416
4
802080
20
Gunilla Wallin - Rutger PerssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergGunilla Wallin - Rutger Persson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

5

Ö

+2

K

-64014614
6
703070
30
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

V

+1

2

-65011911
9
554555
45
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

4

Ö

+1

2

-65011911
9
554555
45
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

4

V

+2

2

-6808128
12
406040
60
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

3NT

Ö

+3

K

-6903173
17
158515
85
Mats Andersson - Claudia SjöbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonMats Andersson - Claudia Sjöberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3NT

Ö

+3

K

-6903173
17
158515
85
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBonnie Clementsson - Jan ClementssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3NT

Ö

+3

K

-6903173
17
158515
85
Lars Jarming - Monica LannerudBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingLars Jarming - Monica Lannerud
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3NT

Ö

+3

K

-6903173
17
158515
85
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
Frirond9-8,5
-
42-42
-
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
 

14       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D974
kn54
104
7652
#
kn102
K9763
kn65
103
#
EK65
D8
K9873
kn9
#
83
E102
ED2
EKD84
14
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
4 Ö =     -420
N
NS
3
5
2
6
4
Ö
10
8
10
7
9
V
:
6
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

V

–2

E

10020020
0
1000100
0
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

3NT

V

–1

10

5018218
2
901090
10
Simon Granath - Sofia OlofssonHanna Lewandowski - Marek DrukierSimon Granath - Sofia Olofsson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

V

+2

10

-13016416
4
802080
20
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

3

V

+1

K

-17013713
7
653565
35
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBonnie Clementsson - Jan ClementssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

Ö

+1

E

-17013713
7
653565
35
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

Ö

=

E

-4206146
14
307030
70
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

4

Ö

=

E

-4206146
14
307030
70
Lars Jarming - Monica LannerudBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingLars Jarming - Monica Lannerud
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

4

Ö

=

E

-4206146
14
307030
70
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

4

Ö

=

E

-4206146
14
307030
70
Iwe Persson - Eva OlsbergRichard Korse - Lena JönssonIwe Persson - Eva Olsberg
Richard Korse - Lena Jönsson

4

Ö

=

E

-4206146
14
307030
70
Gunilla Wallin - Rutger PerssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergGunilla Wallin - Rutger Persson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

4x

S

–5

8

-11000200
20
01000
100
Mats Andersson - Claudia SjöbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonMats Andersson - Claudia Sjöberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Frirond9-8,5
-
42-42
-
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
 

15       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
64
K109
8763
EDkn7
#
10953
Ekn5
K42
K106
#
Ekn8
872
ED10
9532
#
KD72
D643
kn95
84
15
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
2 V =     -110
N
NS
8
7
5
5
6
ÖV
5
6
7
8
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2

Ö

–1

7

5020020
0
1000100
0
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

Pass

14614
6
703070
30
Hans Antolin - Margareta MalmhagenBonnie Clementsson - Jan ClementssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

Pass

14614
6
703070
30
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

Pass

14614
6
703070
30
Lars Jarming - Monica LannerudBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingLars Jarming - Monica Lannerud
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

Pass

14614
6
703070
30
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

Pass

14614
6
703070
30
Simon Granath - Sofia OlofssonHanna Lewandowski - Marek DrukierSimon Granath - Sofia Olofsson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

3

N

–1

10

-1008128
12
406040
60
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

2

V

=

8

-1104164
16
208020
80
Mats Andersson - Claudia SjöbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonMats Andersson - Claudia Sjöberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

Ö

=

9

-1104164
16
208020
80
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

2

Ö

=

8

-1104164
16
208020
80
Iwe Persson - Eva OlsbergRichard Korse - Lena JönssonIwe Persson - Eva Olsberg
Richard Korse - Lena Jönsson

2

Ö

+2

2

-1700200
20
01000
100
Gunilla Wallin - Rutger PerssonOve Jönsson - Kerstin HammarbergGunilla Wallin - Rutger Persson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg
Frirond9-8,5
-
42-42
-
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
 

16       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
K63
KD754
5
E432
#
1084
kn8632
D102
65
#
ED72
E109
Ekn864
10
#
kn95
K973
KDkn987
16
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
6 N =     +980
N
NS
7
9
12
11
10
Ö
6
3
1
2
3
V
:
:
:
:
2
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5x

V

–5

K

140020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandMats Andersson - Claudia SjöbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

4x

N

+1

6

69018218
2
901090
10
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

4x

N

=

6

59016416
4
802080
20
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4

N

+2

6

48014614
6
703070
30
Lars Jarming - Monica LannerudGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzLars Jarming - Monica Lannerud
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

4

N

+1

8

45011911
9
554555
45
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

4

N

+1

7

45011911
9
554555
45
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

4

N

=

6

4208128
12
406040
60
Gunilla Wallin - Rutger PerssonHans Antolin - Margareta MalmhagenGunilla Wallin - Rutger Persson
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3NT

N

=

6

4006146
14
307030
70
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

S

=

K

1404164
16
208020
80
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergRichard Korse - Lena JönssonRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Richard Korse - Lena Jönsson

6

N

–1

10

-501191
19
5955
95
Hanna Lewandowski - Marek DrukierJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHanna Lewandowski - Marek Drukier
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

6

N

–1

6

-501191
19
5955
95
Iwe Persson - Eva OlsbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergIwe Persson - Eva Olsberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg
Frirond-11-
10,5
-52-
52
Simon Granath - Sofia Olofsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

17       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E5
E9
EK6
Dkn10973
#
982
K432
kn84
K42
#
Dkn107
1065
D752
E5
#
K643
Dkn87
1093
86
17
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
6 N =     +920
N
NS
12
12
9
10
9
ÖV
1
1
4
3
1
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

S

+3

2

49019119
1
95595
5
Lars Jarming - Monica LannerudGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzLars Jarming - Monica Lannerud
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3NT

N

+3

9

49019119
1
95595
5
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

3NT

N

+1

9

43016416
4
802080
20
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

5

N

+1

9

42014614
6
703070
30
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergRichard Korse - Lena JönssonRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Richard Korse - Lena Jönsson

3NT

S

=

8

4009119
11
455545
55
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3NT

S

=

7

4009119
11
455545
55
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

3NT

S

=

5

4009119
11
455545
55
Iwe Persson - Eva OlsbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergIwe Persson - Eva Olsberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3NT

N

=

2

4009119
11
455545
55
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandMats Andersson - Claudia SjöbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

N

+5

2

1904164
16
208020
80
Gunilla Wallin - Rutger PerssonHans Antolin - Margareta MalmhagenGunilla Wallin - Rutger Persson
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

1

N

+5

9

1702182
18
109010
90
Hanna Lewandowski - Marek DrukierJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHanna Lewandowski - Marek Drukier
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3NT

N

–1

4

-500200
20
01000
100
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Frirond-11-
10,5
-52-
52
Simon Granath - Sofia Olofsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

18       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D7
ED6
kn75
Ekn985
#
1093
kn10732
E942
4
#
K6542
984
86
D102
#
Ekn8
K5
KD103
K763
18
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3 Ö =     -110
N
NS
8
4
4
7
6
Ö
4
9
8
5
6
V
5
:
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2

V

–2

8

10017317
3
851585
15
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3

Ö

–2

9

10017317
3
851585
15
Iwe Persson - Eva OlsbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergIwe Persson - Eva Olsberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2

V

–2

D

10017317
3
851585
15
Gunilla Wallin - Rutger PerssonHans Antolin - Margareta MalmhagenGunilla Wallin - Rutger Persson
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

5

Ö

–2

8

10017317
3
851585
15
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandMats Andersson - Claudia SjöbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

Ö

–1

2

509119
11
455545
55
Hanna Lewandowski - Marek DrukierJohnny Nielsen - Niusia LichtmanHanna Lewandowski - Marek Drukier
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

1NT

V

–1

8

509119
11
455545
55
Lars Jarming - Monica LannerudGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzLars Jarming - Monica Lannerud
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2NT

V

–1

D

509119
11
455545
55
Håkan Stenfot - Carin OhlsonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

2

V

–1

D

509119
11
455545
55
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergRichard Korse - Lena JönssonRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Richard Korse - Lena Jönsson

2

V

=

5

-1104164
16
208020
80
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

V

+1

5

-1401191
19
5955
95
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

2

V

+1

7

-1401191
19
5955
95
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Frirond-11-
10,5
-52-
52
Simon Granath - Sofia Olofsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

19       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
kn54
8
Dkn10872
1072
#
EK92
EKkn7
43
KD6
#
D87
109652
K
Ekn85
#
1063
D43
E965
943
19
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
4x S -3     -500
N
NS
5
7
4
4
4
ÖV
7
5
8
9
9
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–2

K

20020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBonnie Clementsson - Jan ClementssonNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3NT

Ö

–1

2

10018218
2
901090
10
Hanna Lewandowski - Marek DrukierGunilla Wallin - Rutger PerssonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Gunilla Wallin - Rutger Persson

2x

N

–1

K

-10016416
4
802080
20
Simon Granath - Sofia OlofssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSimon Granath - Sofia Olofsson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

Ö

=

K

-11014614
6
703070
30
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3

V

=

D

-14012812
8
604060
40
Lars Jarming - Monica LannerudPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerLars Jarming - Monica Lannerud
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3NT

Ö

=

10

-6006146
14
307030
70
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSanna Clementsson - Sten AhlgrenPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

3NT

Ö

=

K

-6006146
14
307030
70
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanMats Andersson - Claudia SjöbergJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3NT

Ö

=

5

-6006146
14
307030
70
Iwe Persson - Eva OlsbergHans Antolin - Margareta MalmhagenIwe Persson - Eva Olsberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3NT

Ö

=

10

-6006146
14
307030
70
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3NT

Ö

=

10

-6006146
14
307030
70
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3NT

V

+1

D

-6300200
20
01000
100
Håkan Stenfot - Carin OhlsonRichard Korse - Lena JönssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Richard Korse - Lena Jönsson
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

20       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
KDkn4
ED865
5
K96
#
732
42
KD863
kn82
#
5
K973
Ekn9742
103
#
E10986
kn10
10
ED754
20
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5 N =     +650
N
NS
7
9
11
7
8
ÖV
6
4
2
6
4
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4x

V

–4

E

110020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBonnie Clementsson - Jan ClementssonNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

4

S

+2

10

68017317
3
851585
15
Lars Jarming - Monica LannerudPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerLars Jarming - Monica Lannerud
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

N

+2

7

68017317
3
851585
15
Håkan Stenfot - Carin OhlsonRichard Korse - Lena JönssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Richard Korse - Lena Jönsson

4

N

+1

K

6509119
11
455545
55
Hanna Lewandowski - Marek DrukierGunilla Wallin - Rutger PerssonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Gunilla Wallin - Rutger Persson

4

N

+1

K

6509119
11
455545
55
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSanna Clementsson - Sten AhlgrenPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

4

N

+1

7

6509119
11
455545
55
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

4

N

+1

K

6509119
11
455545
55
Iwe Persson - Eva OlsbergHans Antolin - Margareta MalmhagenIwe Persson - Eva Olsberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

4

N

+1

2

6509119
11
455545
55
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

4

N

+1

4

6509119
11
455545
55
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

4

N

=

7

6202182
18
109010
90
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanMats Andersson - Claudia SjöbergJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3NT

N

=

D

6000200
20
01000
100
Simon Granath - Sofia OlofssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSimon Granath - Sofia Olofsson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

21       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D2
D105
EKD982
K7
#
1075
943
105
Ekn532
#
kn9843
Ekn76
64
D8
#
EK6
K82
kn73
10964
21
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3 N =     +140
N
NS
6
9
9
9
8
ÖV
7
4
4
4
4
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

N

+1

5

63020020
0
1000100
0
Simon Granath - Sofia OlofssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingSimon Granath - Sofia Olofsson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3

S

=

6

14018218
2
901090
10
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandBonnie Clementsson - Jan ClementssonNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

2

N

+1

3

11016416
4
802080
20
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3NT

N

–1

2

-100101010
10
505050
50
Hanna Lewandowski - Marek DrukierGunilla Wallin - Rutger PerssonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3NT

N

–1

2

-100101010
10
505050
50
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSanna Clementsson - Sten AhlgrenPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

3NT

N

–1

2

-100101010
10
505050
50
Lars Jarming - Monica LannerudPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerLars Jarming - Monica Lannerud
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3NT

N

–1

2

-100101010
10
505050
50
Håkan Stenfot - Carin OhlsonRichard Korse - Lena JönssonHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Richard Korse - Lena Jönsson

3NT

N

–1

3

-100101010
10
505050
50
Iwe Persson - Eva OlsbergHans Antolin - Margareta MalmhagenIwe Persson - Eva Olsberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3NT

N

–2

2

-2002182
18
109010
90
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanMats Andersson - Claudia SjöbergJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3NT

N

–2

2

-2002182
18
109010
90
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergOve Jönsson - Kerstin HammarbergRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3NT

N

–2

5

-2002182
18
109010
90
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

22       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
7
KD854
Kkn62
D104
#
ED953
E76
943
98
#
864
kn103
ED875
E3
#
Kkn102
92
10
Kkn7652
22
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
5x S -1     -100
N
NS
4
10
9
2
6
ÖV
9
2
3
10
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

+1

6

45020020
0
1000100
0
Iwe Persson - Eva OlsbergHanna Lewandowski - Marek DrukierIwe Persson - Eva Olsberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

N

=

9

42016416
4
802080
20
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonLars Jarming - Monica LannerudCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Lars Jarming - Monica Lannerud

4

N

=

E

42016416
4
802080
20
Håkan Stenfot - Carin OhlsonOve Jönsson - Kerstin HammarbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

4

N

=

E

42016416
4
802080
20
Simon Granath - Sofia OlofssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSimon Granath - Sofia Olofsson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3

N

+2

9

20012812
8
604060
40
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfBonnie Clementsson - Jan ClementssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

2

S

+3

9

150101010
10
505050
50
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3

V

–1

7

1008128
12
406040
60
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHans Antolin - Margareta MalmhagenRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3

V

=

10

-1406146
14
307030
70
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRichard Korse - Lena JönssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Richard Korse - Lena Jönsson

3

Ö

+1

kn

-1704164
16
208020
80
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4

Ö

=

kn

-6201191
19
5955
95
Mats Andersson - Claudia SjöbergSanna Clementsson - Sten AhlgrenMats Andersson - Claudia Sjöberg
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

4

Ö

=

E

-6201191
19
5955
95
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Frirond8-8,2
-
41-41
-
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGunilla Wallin - Rutger Persson
 

23       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
K96
EDkn6
K92
kn109
#
8754
K3
kn65
EKD3
#
2
8542
E1074
8652
#
EDkn103
1097
D83
74
23
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
3 V =     -140
N
NS
6
7
7
4
5
ÖV
7
6
6
9
7
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

–1

10

10020020
0
1000100
0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRichard Korse - Lena JönssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Richard Korse - Lena Jönsson

2

V

+1

E

-140101010
10
505050
50
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

3

V

=

kn

-140101010
10
505050
50
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonLars Jarming - Monica LannerudCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Lars Jarming - Monica Lannerud

2

V

+1

kn

-140101010
10
505050
50
Mats Andersson - Claudia SjöbergSanna Clementsson - Sten AhlgrenMats Andersson - Claudia Sjöberg
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

2

V

+1

kn

-140101010
10
505050
50
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

2

V

+1

E

-140101010
10
505050
50
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfBonnie Clementsson - Jan ClementssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

V

=

E

-140101010
10
505050
50
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHans Antolin - Margareta MalmhagenRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

2

V

+1

kn

-140101010
10
505050
50
Iwe Persson - Eva OlsbergHanna Lewandowski - Marek DrukierIwe Persson - Eva Olsberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

V

+1

kn

-140101010
10
505050
50
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

2

V

+1

6

-140101010
10
505050
50
Simon Granath - Sofia OlofssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSimon Granath - Sofia Olofsson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3

N

–2

E

-2000200
20
01000
100
Håkan Stenfot - Carin OhlsonOve Jönsson - Kerstin HammarbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg
Frirond8-8,2
-
41-41
-
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGunilla Wallin - Rutger Persson
 

24       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E108
4
E108764
1052
#
K9632
KDkn
3
K763
#
54
E10652
Kkn2
ED9
#
Dkn7
9873
D95
kn84
24
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
6 N =     +920
N
NS
8
12
8
7
10
ÖV
4
1
3
6
3
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3x

Ö

–4

4

80020020
0
1000100
0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRichard Korse - Lena JönssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Richard Korse - Lena Jönsson

3

Ö

–3

2

15017317
3
851585
15
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonLars Jarming - Monica LannerudCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Lars Jarming - Monica Lannerud

3

Ö

–3

K

15017317
3
851585
15
Simon Granath - Sofia OlofssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzSimon Granath - Sofia Olofsson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3

N

+1

K

13014614
6
703070
30
Håkan Stenfot - Carin OhlsonOve Jönsson - Kerstin HammarbergHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2

Ö

–2

5

10011911
9
554555
45
Johnny Nielsen - Niusia LichtmanNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJohnny Nielsen - Niusia Lichtman
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

3

Ö

–2

K

10011911
9
554555
45
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfBonnie Clementsson - Jan ClementssonJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

2

Ö

–1

9

507137
13
356535
65
Mats Andersson - Claudia SjöbergSanna Clementsson - Sten AhlgrenMats Andersson - Claudia Sjöberg
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

3

Ö

–1

K

507137
13
356535
65
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHans Antolin - Margareta MalmhagenRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

5

N

–1

K

-503173
17
158515
85
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerBirgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

2

S

–1

D

-503173
17
158515
85
Iwe Persson - Eva OlsbergHanna Lewandowski - Marek DrukierIwe Persson - Eva Olsberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

Ö

=

5

-1100200
20
01000
100
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Frirond8-8,2
-
41-41
-
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGunilla Wallin - Rutger Persson
 

25       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E
D87
E8752
K873
#
D5
EKkn10
K96
Dkn106
#
97432
93
D43
942
#
Kkn1086
6542
kn10
E5
25
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
4NT Ö =     -630
N
NS
5
6
2
3
3
Ö
8
7
10
10
10
V
:
:
:
9
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

V

–3

5

30020020
0
1000100
0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingGunilla Wallin - Rutger PerssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3NT

Ö

–2

2

20017317
3
851585
15
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusLars Jarming - Monica LannerudPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Lars Jarming - Monica Lannerud

2

Ö

–2

2

20017317
3
851585
15
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

3NT

Ö

–1

D

10014614
6
703070
30
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzOve Jönsson - Kerstin HammarbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2NT

Ö

+1

3

-15012812
8
604060
40
Hans Antolin - Margareta MalmhagenHåkan Stenfot - Carin OhlsonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

3

Ö

+1

3

-170101010
10
505050
50
Richard Korse - Lena JönssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRichard Korse - Lena Jönsson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3

V

+2

E

-2008128
12
406040
60
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHanna Lewandowski - Marek DrukierRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

Ö

=

3

-6205155
15
257525
75
Simon Granath - Sofia OlofssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSimon Granath - Sofia Olofsson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

Ö

=

3

-6205155
15
257525
75
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

4

Ö

+1

D

-6501191
19
5955
95
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergMats Andersson - Claudia SjöbergAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

4

V

+1

E

-6501191
19
5955
95
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Frirond8-8,1
-
41-41
-
Iwe Persson - Eva OlsbergIwe Persson - Eva Olsberg
 

26       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D107
10642
K52
D83
#
86543
KD9
6
E742
#
9
kn753
kn109843
kn10
#
EKkn2
E8
ED7
K965
26
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5NT V =     -660
N
NS
2
6
4
2
2
Ö
11
7
8
11
10
V
:
:
9
:
11
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

6

V

–2

4

20020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

6

V

–1

6

10014614
6
703070
30
Richard Korse - Lena JönssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRichard Korse - Lena Jönsson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

6

Ö

–1

kn

10014614
6
703070
30
Hans Antolin - Margareta MalmhagenHåkan Stenfot - Carin OhlsonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

6

V

–1

2

10014614
6
703070
30
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergMats Andersson - Claudia SjöbergAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

6

V

–1

4

10014614
6
703070
30
Simon Granath - Sofia OlofssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSimon Granath - Sofia Olofsson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

6NT

V

–1

2

10014614
6
703070
30
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

4

V

+1

2

-6504164
16
208020
80
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingGunilla Wallin - Rutger PerssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Gunilla Wallin - Rutger Persson

4

V

+1

4

-6504164
16
208020
80
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzOve Jönsson - Kerstin HammarbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

4

V

+1

6

-6504164
16
208020
80
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusLars Jarming - Monica LannerudPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Lars Jarming - Monica Lannerud

4

V

+1

4

-6504164
16
208020
80
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

4

Ö

+1

3

-6504164
16
208020
80
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHanna Lewandowski - Marek DrukierRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier
Frirond8-8,1
-
41-41
-
Iwe Persson - Eva OlsbergIwe Persson - Eva Olsberg
 

27       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D106
5
kn10843
Ekn85
#
Kkn8
D84
K972
K62
#
53
E97632
E65
43
#
E9742
Kkn10
D
D1097
27
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3NT V =     -400
N
NS
5
6
6
3
4
ÖV
8
6
6
8
9
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

V

–2

5

10017317
3
851585
15
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

4

V

–2

5

10017317
3
851585
15
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergHanna Lewandowski - Marek DrukierRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

V

–2

5

10017317
3
851585
15
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

4

V

–2

5

10017317
3
851585
15
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

V

–1

5

5011911
9
554555
45
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingGunilla Wallin - Rutger PerssonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Gunilla Wallin - Rutger Persson

3NT

Ö

–1

6

5011911
9
554555
45
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergMats Andersson - Claudia SjöbergAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

S

–1

D

-508128
12
406040
60
Hans Antolin - Margareta MalmhagenHåkan Stenfot - Carin OhlsonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

3

V

=

5

-1406146
14
307030
70
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzOve Jönsson - Kerstin HammarbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3NT

Ö

=

5

-4002182
18
109010
90
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusLars Jarming - Monica LannerudPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Lars Jarming - Monica Lannerud

3NT

V

=

5

-4002182
18
109010
90
Richard Korse - Lena JönssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanRichard Korse - Lena Jönsson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3NT

V

=

5

-4002182
18
109010
90
Simon Granath - Sofia OlofssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerSimon Granath - Sofia Olofsson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Frirond8-8,1
-
41-41
-
Iwe Persson - Eva OlsbergIwe Persson - Eva Olsberg
 

28       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
2
EKkn9543
KD6
52
#
9543
10
10743
EKkn8
#
KDkn86
876
kn9
1076
#
E107
D2
E852
D943
28
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3 N =     +140
N
NS
5
5
9
7
7
ÖV
8
8
4
6
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

+1

9

65020020
0
1000100
0
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerHans Antolin - Margareta MalmhagenPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

3

Ö

–4

6

20018218
2
901090
10
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGunilla Wallin - Rutger Persson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

3

S

=

E

14015515
5
752575
25
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

3

N

=

E

14015515
5
752575
25
Simon Granath - Sofia OlofssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

4

N

–1

E

-1007137
13
356535
65
Hanna Lewandowski - Marek DrukierHåkan Stenfot - Carin OhlsonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

4

N

–1

E

-1007137
13
356535
65
Richard Korse - Lena JönssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandRichard Korse - Lena Jönsson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

4

N

–1

E

-1007137
13
356535
65
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJohnny Nielsen - Niusia LichtmanSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

4

N

–1

K

-1007137
13
356535
65
Iwe Persson - Eva OlsbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingIwe Persson - Eva Olsberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

4

N

–1

E

-1007137
13
356535
65
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBonnie Clementsson - Jan ClementssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

4

N

–1

E

-1007137
13
356535
65
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4x

N

–1

E

-2000200
20
01000
100
Mats Andersson - Claudia SjöbergLars Jarming - Monica LannerudMats Andersson - Claudia Sjöberg
Lars Jarming - Monica Lannerud
Frirond-8-
7,7
-38-
38
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

29       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
932
Ekn10865
EKD2
#
108
943
854
kn10864
#
7
KD72
kn10976
D73
#
EKDkn654
3
EK952
29
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
7x Ö -1     +200
N
NS
0
11
12
2
1
Ö
12
0
1
10
2
V
:
:
:
11
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5

N

+1

10

68019119
1
95595
5
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJohnny Nielsen - Niusia LichtmanSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

5

N

+1

10

68019119
1
95595
5
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGunilla Wallin - Rutger Persson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

6xx

V

–1

E

40016416
4
802080
20
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerHans Antolin - Margareta MalmhagenPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

6x

V

–1

E

20013713
7
653565
35
Mats Andersson - Claudia SjöbergLars Jarming - Monica LannerudMats Andersson - Claudia Sjöberg
Lars Jarming - Monica Lannerud

6x

V

–1

D

20013713
7
653565
35
Simon Granath - Sofia OlofssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

6

V

–1

E

100101010
10
505050
50
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4

Ö

+1

E

-6506146
14
307030
70
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

5

V

=

E

-6506146
14
307030
70
Iwe Persson - Eva OlsbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingIwe Persson - Eva Olsberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

4

V

+1

E

-6506146
14
307030
70
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBonnie Clementsson - Jan ClementssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

4x

Ö

+1

E

-9902182
18
109010
90
Hanna Lewandowski - Marek DrukierHåkan Stenfot - Carin OhlsonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

6

V

=

E

-13700200
20
01000
100
Richard Korse - Lena JönssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandRichard Korse - Lena Jönsson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Frirond-8-
7,7
-38-
38
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

30       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
kn108
Ekn642
84
Dkn3
#
D93
D1095
EKkn10
102
#
EK542
83
632
K86
#
76
K7
D975
E9754
30
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3x S -1     -100
N
NS
5
4
7
8
6
ÖV
8
9
6
5
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

S

=

9

14020020
0
1000100
0
Hanna Lewandowski - Marek DrukierHåkan Stenfot - Carin OhlsonHanna Lewandowski - Marek Drukier
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

2

N

=

K

11015515
5
752575
25
Ove Jönsson - Kerstin HammarbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfOve Jönsson - Kerstin Hammarberg
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

2

S

=

K

11015515
5
752575
25
Iwe Persson - Eva OlsbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingIwe Persson - Eva Olsberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

S

=

K

11015515
5
752575
25
Simon Granath - Sofia OlofssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonSimon Granath - Sofia Olofsson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

S

=

5

11015515
5
752575
25
Gunilla Wallin - Rutger PerssonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzGunilla Wallin - Rutger Persson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

4

Ö

–1

E

50101010
10
505050
50
Richard Korse - Lena JönssonNils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandRichard Korse - Lena Jönsson
Nils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand

3

S

–1

5

-508128
12
406040
60
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJohnny Nielsen - Niusia LichtmanSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

1NT

Ö

=

8

-905155
15
257525
75
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerHans Antolin - Margareta MalmhagenPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

1NT

V

=

8

-905155
15
257525
75
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

2NT

Ö

=

E

-1201191
19
5955
95
Mats Andersson - Claudia SjöbergLars Jarming - Monica LannerudMats Andersson - Claudia Sjöberg
Lars Jarming - Monica Lannerud

1NT

V

+1

3

-1201191
19
5955
95
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergBonnie Clementsson - Jan ClementssonAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
Frirond-8-
7,7
-38-
38
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

31       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
7652
10872
52
K97
#
Dkn103
K9
943
kn1053
#
K4
Dkn
EDkn10876
62
#
E98
E6543
K
ED84
31
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
5 V =     -400
N
NS
2
8
3
3
6
ÖV
11
5
9
9
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3x

S

=

E

67020020
0
1000100
0
Lars Jarming - Monica LannerudBonnie Clementsson - Jan ClementssonLars Jarming - Monica Lannerud
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

V

–2

E

10017317
3
851585
15
Hans Antolin - Margareta MalmhagenRichard Korse - Lena JönssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Richard Korse - Lena Jönsson

4

Ö

–2

6

10017317
3
851585
15
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

3

V

–1

5

5014614
6
703070
30
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzIwe Persson - Eva OlsbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Iwe Persson - Eva Olsberg

1

V

+1

5

-11012812
8
604060
40
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3

V

+1

2

-1309119
11
455545
55
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

3

V

+1

5

-1309119
11
455545
55
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandOve Jönsson - Kerstin HammarbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2

V

+1

5

-1403173
17
158515
85
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHanna Lewandowski - Marek DrukierCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

V

+1

5

-1403173
17
158515
85
Simon Granath - Sofia OlofssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSimon Granath - Sofia Olofsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

3

V

=

5

-1403173
17
158515
85
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerGunilla Wallin - Rutger Persson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

Ö

=

6

-1403173
17
158515
85
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonMats Andersson - Claudia SjöbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Håkan Stenfot - Carin Ohlson
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

32       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D10
7432
K10864
kn8
#
E8653
D1065
75
74
#
kn94
EKkn8
9
EK653
#
K72
9
EDkn32
D1092
32
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
3 S =     +140
N
N
8
7
8
6
7
S
:
:
9
:
:
ÖV
5
6
4
7
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2NT

V

–3

2

30019119
1
95595
5
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

3

Ö

–3

E

30019119
1
95595
5
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzIwe Persson - Eva OlsbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Iwe Persson - Eva Olsberg

3

N

=

7

14016416
4
802080
20
Lars Jarming - Monica LannerudBonnie Clementsson - Jan ClementssonLars Jarming - Monica Lannerud
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

2

S

+1

7

11014614
6
703070
30
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerGunilla Wallin - Rutger Persson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

Ö

–1

E

10011911
9
554555
45
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHanna Lewandowski - Marek DrukierCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

3

Ö

–1

E

10011911
9
554555
45
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonMats Andersson - Claudia SjöbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3x

S

–1

2

-1007137
13
356535
65
Hans Antolin - Margareta MalmhagenRichard Korse - Lena JönssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Richard Korse - Lena Jönsson

4x

N

–1

7

-1007137
13
356535
65
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandOve Jönsson - Kerstin HammarbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2

Ö

=

E

-1104164
16
208020
80
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

2

Ö

+1

9

-1402182
18
109010
90
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

4x

N

–2

7

-3000200
20
01000
100
Simon Granath - Sofia OlofssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSimon Granath - Sofia Olofsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Håkan Stenfot - Carin Ohlson
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

33       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
Dkn
KD86
Kkn4
EKD3
#
94
E10974
63
10764
#
E76532
52
10872
8
#
K108
kn3
ED95
kn952
33
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3 N =     +140
N
N
6
8
7
9
7
S
7
:
6
:
:
ÖV
6
4
6
2
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

=

6

42019119
1
95595
5
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonHanna Lewandowski - Marek DrukierCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

N

=

10

42019119
1
95595
5
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonMats Andersson - Claudia SjöbergBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

S

+1

kn

14015515
5
752575
25
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenJudit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf

2

N

+1

E

14015515
5
752575
25
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerGunilla Wallin - Rutger Persson
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

4

N

–1

E

-507137
13
356535
65
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingRolf Sjödahl - Ulla ÖbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

3NT

N

–1

2

-507137
13
356535
65
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzIwe Persson - Eva OlsbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Iwe Persson - Eva Olsberg

4

N

–1

6

-507137
13
356535
65
Hans Antolin - Margareta MalmhagenRichard Korse - Lena JönssonHans Antolin - Margareta Malmhagen
Richard Korse - Lena Jönsson

3NT

N

–1

4

-507137
13
356535
65
Lars Jarming - Monica LannerudBonnie Clementsson - Jan ClementssonLars Jarming - Monica Lannerud
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3NT

N

–1

7

-507137
13
356535
65
Simon Granath - Sofia OlofssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusSimon Granath - Sofia Olofsson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

4

N

–1

6

-507137
13
356535
65
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandOve Jönsson - Kerstin HammarbergNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

4

N

–4

9

-2000200
20
01000
100
Anders Nordberg - Maj-Britt NordbergJohnny Nielsen - Niusia LichtmanAnders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
Frirond-9-
8,5
-43-
43
Håkan Stenfot - Carin Ohlson
Håkan Stenfot - Carin Ohlson

34       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
Dkn1084
D105
E6
D103
#
653
K9764
kn
Kkn75
#
97
Ekn82
KD10932
8
#
EK2
3
8754
E9642
34
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
4x Ö -1     +100
N
NS
4
9
7
6
6
Ö
9
4
6
6
4
V
:
:
:
:
3
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

N

+1

4

63019119
1
95595
5
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzRolf Sjödahl - Ulla ÖbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

3NT

N

+1

4

63019119
1
95595
5
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

4x

V

–2

E

30016416
4
802080
20
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHans Antolin - Margareta MalmhagenNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

2

S

+3

E

15013713
7
653565
35
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerIwe Persson - Eva OlsbergPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Iwe Persson - Eva Olsberg

3

S

+2

3

15013713
7
653565
35
Simon Granath - Sofia OlofssonMats Andersson - Claudia SjöbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3

S

+1

2

1309119
11
455545
55
Hanna Lewandowski - Marek DrukierOve Jönsson - Kerstin HammarbergHanna Lewandowski - Marek Drukier
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3

S

+1

K

1309119
11
455545
55
Lars Jarming - Monica LannerudJohnny Nielsen - Niusia LichtmanLars Jarming - Monica Lannerud
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

3

S

=

3

1106146
14
307030
70
Gunilla Wallin - Rutger PerssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

2

S

=

3

903173
17
158515
85
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

S

=

3

903173
17
158515
85
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3

N

–2

kn

-2000200
20
01000
100
Richard Korse - Lena JönssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenRichard Korse - Lena Jönsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren
Frirond13-12,8
-
64-64
-
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
 

35       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
973
E65
KD832
KD
#
K86
K742
654
E97
#
E102
1098
107
kn10832
#
Dkn54
Dkn3
Ekn9
654
35
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
2NT V =     -120
N
NS
7
6
5
5
5
Ö
5
6
8
7
6
V
6
7
:
8
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2

Ö

–2

10

20020020
0
1000100
0
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerIwe Persson - Eva OlsbergPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Iwe Persson - Eva Olsberg

1NT

N

+1

6

12018218
2
901090
10
Lars Jarming - Monica LannerudJohnny Nielsen - Niusia LichtmanLars Jarming - Monica Lannerud
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

1

N

=

E

7016416
4
802080
20
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzRolf Sjödahl - Ulla ÖbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

1NT

S

–1

2

-5012812
8
604060
40
Hanna Lewandowski - Marek DrukierOve Jönsson - Kerstin HammarbergHanna Lewandowski - Marek Drukier
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

1

N

–1

5

-5012812
8
604060
40
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

1

N

–1

4

-5012812
8
604060
40
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHans Antolin - Margareta MalmhagenNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

1

V

=

K

-808128
12
406040
60
Richard Korse - Lena JönssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenRichard Korse - Lena Jönsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

2

N

–2

2

-1006146
14
307030
70
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

2

Ö

=

10

-1103173
17
158515
85
Simon Granath - Sofia OlofssonMats Andersson - Claudia SjöbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

2

Ö

=

10

-1103173
17
158515
85
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

1

Ö

+2

10

-1400200
20
01000
100
Gunilla Wallin - Rutger PerssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Frirond13-12,8
-
64-64
-
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
 

36       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
85
Dkn64
D9
Ekn652
#
E932
7
EK10863
97
#
Kkn76
K8532
752
4
#
D104
E109
kn4
KD1083
36
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
3 V =     -140
N
N
4
2
7
3
3
S
:
:
:
:
4
ÖV
8
10
5
9
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5

Ö

–2

4

20020020
0
1000100
0
Hanna Lewandowski - Marek DrukierOve Jönsson - Kerstin HammarbergHanna Lewandowski - Marek Drukier
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3NT

V

–1

4

10018218
2
901090
10
Gunilla Wallin - Rutger PerssonCatrin Wahlestedt - Thomas AnderssonGunilla Wallin - Rutger Persson
Catrin Wahlestedt - Thomas Andersson

3

N

–1

E

-10016416
4
802080
20
Lars Jarming - Monica LannerudJohnny Nielsen - Niusia LichtmanLars Jarming - Monica Lannerud
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

2

Ö

+2

5

-13012812
8
604060
40
Göran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzRolf Sjödahl - Ulla ÖbergGöran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg

2

Ö

+2

4

-13012812
8
604060
40
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

4

Ö

=

5

-13012812
8
604060
40
Simon Granath - Sofia OlofssonMats Andersson - Claudia SjöbergSimon Granath - Sofia Olofsson
Mats Andersson - Claudia Sjöberg

3

Ö

+2

4

-1507137
13
356535
65
Per-Olof Olehn - Linda LjunghägerIwe Persson - Eva OlsbergPer-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Iwe Persson - Eva Olsberg

3

Ö

+2

4

-1507137
13
356535
65
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonBonnie Clementsson - Jan ClementssonBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

3NT

V

=

8

-6002182
18
109010
90
Richard Korse - Lena JönssonSanna Clementsson - Sten AhlgrenRichard Korse - Lena Jönsson
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren

3NT

V

=

6

-6002182
18
109010
90
Håkan Stenfot - Carin OhlsonBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3NT

V

=

6

-6002182
18
109010
90
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHans Antolin - Margareta MalmhagenNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hans Antolin - Margareta Malmhagen
Frirond13-12,8
-
64-64
-
Pyttsi Flodqvist - Johan NoberiusPyttsi Flodqvist - Johan Noberius
 

37       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E72
7
KD10753
E84
#
853
D982
E942
62
#
KDkn96
kn1065
86
105
#
104
EK43
kn
KDkn973
37
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Nord giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
4x Ö -1     +100
N
NS
4
9
4
9
6
ÖV
9
4
8
3
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

S

+1

E

17020020
0
1000100
0
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenOve Jönsson - Kerstin HammarbergSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3

S

=

E

14018218
2
901090
10
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonIwe Persson - Eva OlsbergCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Iwe Persson - Eva Olsberg

2

N

+1

6

11016416
4
802080
20
Håkan Stenfot - Carin OhlsonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

4x

V

–1

7

10014614
6
703070
30
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfLars Jarming - Monica LannerudJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Lars Jarming - Monica Lannerud

3

Ö

–1

K

509119
11
455545
55
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSimon Granath - Sofia OlofssonBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

3

V

–1

7

509119
11
455545
55
Richard Korse - Lena JönssonAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergRichard Korse - Lena Jönsson
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

4

Ö

–1

K

509119
11
455545
55
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusGunilla Wallin - Rutger Persson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

3

Ö

–1

K

509119
11
455545
55
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHanna Lewandowski - Marek DrukierNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

3

S

–1

D

-1003173
17
158515
85
Mats Andersson - Claudia SjöbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingMats Andersson - Claudia Sjöberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

3

S

–1

E

-1003173
17
158515
85
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

2

V

=

E

-1100200
20
01000
100
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger
Frirond-9-
9,2
-46-
46
Hans Antolin - Margareta Malmhagen
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

38       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
K107
kn654
ED10
632
#
654
KD10
kn63
EDkn7
#
D983
982
K985
K9
#
Ekn2
E73
742
10854
38
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Öst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
2 S =     +110
N
NS
6
8
7
8
6
ÖV
7
5
6
5
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

Ö

–2

2

20020020
0
1000100
0
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHanna Lewandowski - Marek DrukierNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

2

Ö

–1

9

10017317
3
851585
15
Richard Korse - Lena JönssonAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergRichard Korse - Lena Jönsson
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

2

Ö

–1

8

10017317
3
851585
15
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenOve Jönsson - Kerstin HammarbergSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

3

S

–1

K

-5014614
6
703070
30
Mats Andersson - Claudia SjöbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingMats Andersson - Claudia Sjöberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

1NT

Ö

=

3

-907137
13
356535
65
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonIwe Persson - Eva OlsbergCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Iwe Persson - Eva Olsberg

1NT

Ö

=

3

-907137
13
356535
65
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSimon Granath - Sofia OlofssonBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

1NT

V

=

4

-907137
13
356535
65
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfLars Jarming - Monica LannerudJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Lars Jarming - Monica Lannerud

1NT

V

=

4

-907137
13
356535
65
Håkan Stenfot - Carin OhlsonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2

Ö

=

5

-907137
13
356535
65
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

1NT

V

=

4

-907137
13
356535
65
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusGunilla Wallin - Rutger Persson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

1NT

Ö

+1

8

-1200200
20
01000
100
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
Frirond-9-
9,2
-46-
46
Hans Antolin - Margareta Malmhagen
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

39       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
E87
Kkn84
Ekn10852
#
D53
D9652
Dkn4
96
#
kn1042
3
E108763
74
#
K96
E107
K952
KD3
39
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Syd giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
2 S =     +110
N
N
8
7
5
8
7
S
:
:
:
:
6
ÖV
4
6
8
5
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2NT

Ö

–4

8

40020020
0
1000100
0
Richard Korse - Lena JönssonAnders Nordberg - Maj-Britt NordbergRichard Korse - Lena Jönsson
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg

4

Ö

–3

7

30018218
2
901090
10
Bonnie Clementsson - Jan ClementssonSimon Granath - Sofia OlofssonBonnie Clementsson - Jan Clementsson
Simon Granath - Sofia Olofsson

1NT

V

–2

2

20016416
4
802080
20
Catrin Wahlestedt - Thomas AnderssonIwe Persson - Eva OlsbergCatrin Wahlestedt - Thomas Andersson
Iwe Persson - Eva Olsberg

3

N

=

2

11014614
6
703070
30
Rolf Sjödahl - Ulla ÖbergPer-Olof Olehn - Linda LjunghägerRolf Sjödahl - Ulla Öberg
Per-Olof Olehn - Linda Ljunghäger

3

Ö

–1

7

10012812
8
604060
40
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke HanssonJohnny Nielsen - Niusia LichtmanBirgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

2

N

=

D

90101010
10
505050
50
Nils-Åke Andersson - Kerstin SjöstrandHanna Lewandowski - Marek DrukierNils-Åke Andersson - Kerstin Sjöstrand
Hanna Lewandowski - Marek Drukier

4

N

–1

5

-1008128
12
406040
60
Håkan Stenfot - Carin OhlsonGöran Nyqvist - Britta-Lena RundcrantzHåkan Stenfot - Carin Ohlson
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

2

Ö

=

7

-1104164
16
208020
80
Mats Andersson - Claudia SjöbergBengt Nilsson - Hélene Hommerberg MessingMats Andersson - Claudia Sjöberg
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing

2

V

=

7

-1104164
16
208020
80
Sanna Clementsson - Sten AhlgrenOve Jönsson - Kerstin HammarbergSanna Clementsson - Sten Ahlgren
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg

2

Ö

=

7

-1104164
16
208020
80
Gunilla Wallin - Rutger PerssonPyttsi Flodqvist - Johan NoberiusGunilla Wallin - Rutger Persson
Pyttsi Flodqvist - Johan Noberius

3

V

=

E

-1400200
20
01000
100
Judit Derzsi-Jalgard - Tommy LööfLars Jarming - Monica LannerudJudit Derzsi-Jalgard - Tommy Lööf
Lars Jarming - Monica Lannerud
Frirond-9-
9,2
-46-
46
Hans Antolin - Margareta Malmhagen
Hans Antolin - Margareta Malmhagen

40       Klubb mästerskap i Mixed, 10.00, silver 42 brickor, OBS MIXED HELA DAGEN

#
D5
K8
Dkn873
KD65
#
1062
E
EK642
E1084
#
EK84
D109542
kn32
#
kn973
kn763
1095
97
40
Nord
Öst
Syd
Väst
? ?
Väst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
4 N =     +420
N
NS
8
6
10
8
8
Ö
5
6
3
5
5
V
4
:
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

N

=

2

40020020
0
1000100
0
Ove Jönsson - Kerstin Hammarberg