Preliminära serier div 3

Observera att detta bara är ett preliminärt förslag för div 3. Synpunkter skall skickas till >>e-post senast 15 April

DIV 3 Norra Norrland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Skellefteå BK Vikström Skellefteå Luleå Skellefteå
Skellefteå BK Kjell Skellefteå Luleå Skellefteå
BK Björken Grubbe Skellefteå Luleå Skellefteå
Skellefteå BK Skellefteå Luleå Skellefteå
Älvsbyn BK Luleå Luleå Skellefteå
Luleå BK I Tredje Hand Luleå Luleå Skellefteå
Luleå BK X Luleå Luleå Skellefteå
Luleå BK Burp Luleå Luleå Skellefteå
Norsjö BK Luleå Luleå Skellefteå
Luleå BK , Micke Luleå Luleå Skellefteå

DIV 3 Mellersta Norrland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Storsjöbygdens BK, Alissa Östersund Umeå Östersund
Storsjöbygdens BK AXNE Östersund Umeå Östersund
Storsjöbygdens BK BomBom Östersund Umeå Östersund
Alnö BK Östersund Umeå Östersund
Storsjöbygdens BK, Johan Östersund Umeå Östersund
Bräcke BK Östersund Umeå Östersund
BK Björken Bazinga Umeå Umeå Östersund
BK Björken Bergqvist Umeå Umeå Östersund
Vakant Umeå Umeå Östersund
BK Björken Lerner Umeå Umeå Östersund

DIV 3 Gävleborg

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Gävle BK Jensa Uppsala Uppsala Gävle
Rimbo BK Uppsala Uppsala Gävle
Uppsalabridgen Nödbud Uppsala Uppsala Gävle
PBF Uppsala FFFF Uppsala Uppsala Gävle
Gävle BK Snipers Bollnäs Uppsala Gävle
Gävle BK Paltkoma Bollnäs Uppsala Gävle
Sundsvallsbridgen , Leif Bollnäs Uppsala Gävle
Sandvikens BK Hit a worm Bollnäs Uppsala Gävle
Bollnäs BK Sofie Bollnäs Uppsala Gävle
Bollnäs BK Prego Bollnäs Uppsala Gävle

DIV 3 Norra Svealand

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Lindesbergs BS Jansson Ludvika Ludvika Ludvika
Malungs BK III Ludvika Ludvika Ludvika
Ludvikabygdens BK Barkskog Ludvika Ludvika Ludvika
Hällefors BK Ludvika Ludvika Ludvika
Hedemora BS Ludvika Ludvika Ludvika
Malungs BK Ludvika Ludvika Ludvika
Dalarna 2 Ludvika Ludvika Ludvika
Borlänge BK Lamm Ludvika Ludvika Ludvika
Borlänge BK Håkan Ludvika Ludvika Ludvika
Folkare BK Ludvika Ludvika Ludvika

DIV 3 Mälardalen

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK S:t Erik På håret Västerås Västerås Västerås
Uppsalabridgen Gubbs Västerås Västerås Västerås
Strängnäs BK Gripen 1 Västerås Västerås Västerås
Uppsalabridgen 40 Västerås Västerås Västerås
Uppsalabridgen Magnum Västerås Västerås Västerås
ABB BK Västerås Västerås Västerås
ABB BK Lars-Erik Västerås Västerås Västerås
Köpings BS Västerås Västerås Västerås
Smedstadens BK Västerås Västerås Västerås
Enköping BS Röd Västerås Västerås Västerås

DIV 3 Stockholm

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Väsbybridgen Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Spader 8 Stockholm Stockholm Stockholm
Norrorts bridge Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Gevalia Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Forza Stockholm Stockholm Stockholm
Visbybridgen IKA Stockholm Stockholm Stockholm
Visby BS Limestone Stockholm Stockholm Stockholm
BK Stjärnskotten Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik FABBes Stockholm Stockholm Stockholm
Väddö BK Stockholm Stockholm Stockholm

DIV 3 Södra Svealand

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Askers. BK Singelton Örebro Örebro Örebro
Nora BK Shrek Örebro Örebro Örebro
Örebridgen AFTA Örebro Örebro Örebro
Örebridgen DEJO Örebro Örebro Örebro
Motala BA Dubblarna Örebro Örebro Örebro
Örebridgen Jocke Örebro Örebro Örebro
Arboga BK Örebro Örebro Örebro
Nora BK 1 Örebro Örebro Örebro
Katrineholms BA Klöver Örebro Örebro Örebro
Katrineholm BA Pass Örebro Örebro Örebro

DIV 3 Norra Götaland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Filbyter Bridge Mixarna Linköping Linköping Norrköping
Valdemarsvik Linköping Linköping Norrköping
Filbyter Bridge Budmax Linköping Linköping Norrköping
Filbyter Bridge Stigbert Linköping Linköping Norrköping
Valdemarsviks BS Las Wices Linköping Linköping Norrköping
Överum Schäfer Linköping Linköping Norrköping
Norrköpingsbridgen Peking Linköping Linköping Norrköping
BK Sang Oxelösund Linköping Linköping Norrköping
Nyköpings BS Bosse Linköping Linköping Norrköping
Gnesta BK Jan Linköping Linköping Norrköping

DIV 3 Västergötland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Kvänums BK Jussi Skövde Lidköping Tidaholm
Borås BA, Aspanäs C Skövde Lidköping Tidaholm
Vårgårda Rasmus Skövde Lidköping Tidaholm
BK Ruter Bertil Skövde Lidköping Tidaholm
Skövde BA Kurt Skövde Lidköping Tidaholm
HJO BS Åke Skövde Lidköping Tidaholm
Tidaholms BK Lars-Ove Skövde Lidköping Tidaholm
Skövde BA Vasastan Skövde Lidköping Tidaholm
Skövde BA Leif Skövde Lidköping Tidaholm
Lidköpings BK Laang Skövde Lidköping Tidaholm

DIV 3 Värmland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Karlstads BK Jerry Karlstad Karlstad Arvika
Karlstads BK Pass Arvika Karlstad Arvika
Arvika BS Arvika Karlstad Arvika
Åmåls BS Håkan Arvika Karlstad Arvika
Solstabridgen Karlstad Karlstad Arvika
Arvika BS B-laget Arvika Karlstad Arvika
Hagfors BK Arvika Karlstad Arvika
Billeruds BK Säffle Karlstad Karlstad Arvika
Åmåls BS Göran Arvika Karlstad Arvika
Billeruds BK Jan Karlstad Karlstad Arvika

DIV 3 Bohuslän

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Ljungskile BK Upphärad Upphärad Upphärad
Uddevalla BF BENKÅ Upphärad Upphärad Upphärad
Tjörns BK Upphärad Upphärad Upphärad
Uddevalla BF Färgelanda Upphärad Upphärad Upphärad
Vänersborgs BS BALLK Upphärad Upphärad Upphärad
Kungshamns BK Upphärad Upphärad Upphärad
Uddevalla BF Låmm Upphärad Upphärad Upphärad
Hunnebo-Kungshamns BK Upphärad Upphärad Upphärad
Vänersborgs BS Mimmi Upphärad Upphärad Upphärad
Uddevalla BF Anna Upphärad Upphärad Upphärad

DIV 3 Göteborg

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Orust BK Göteborg Göteborg Göteborg
BK Lyx Mischmasch Göteborg Göteborg Göteborg
BK Lyx Frirond Göteborg Göteborg Göteborg
Lerums BK Deadwood Göteborg Göteborg Göteborg
Stenungsunds BK Kungsstenen Göteborg Göteborg Göteborg
Alingsås BS Karin Göteborg Göteborg Göteborg
Stenungsunds BK Mats Göteborg Göteborg Göteborg
Tjörns BK BEA Göteborg Göteborg Göteborg
BK Everfresh Göteborg Göteborg Göteborg
Partille/ Mölnlycke Göteborg Göteborg Göteborg

DIV 3 Halland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK Falkenberg Lemborn pröjsking Varberg Halmstad Varberg
Askims BK SW4 Varberg Halmstad Varberg
BK Allians, Halmstad Wicke Varberg Halmstad Varberg
BK Allians, Halmstad Essh Varberg Halmstad Varberg
Åsa / Frillesås BK Varberg Halmstad Varberg
Frölunda BS Varberg Halmstad Varberg
BK Albrekts BM Varberg Halmstad Varberg
BK Albrekts WHAL Varberg Halmstad Varberg
Vakant Varberg Halmstad Varberg
Harplinge BK Kapten Klöver Varberg Halmstad Varberg

DIV 3 Småland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Växjöbridgen Svahn Växjö Jönköping Växjö
Växjöbridgen Per Växjö Jönköping Växjö
Växjöbridgen Glenn Växjö Jönköping Växjö
BK Opalen Lilja Jönköping Jönköping Växjö
Anderstorps BK LÖBO Jönköping Jönköping Växjö
Kisa BS Bo Jönköping Jönköping Växjö
BK Opalen Putzen Jönköping Jönköping Växjö
BK Opalen Alex Jönköping Jönköping Växjö
Värnamo Curt Jönköping Jönköping Växjö
Bredaryds BK Gisslander Växjö Jönköping Växjö

DIV 3 Sydöstra

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Oskarshamns BK Karlskrona Karlskrona Karlskrona
BK Karlskrona Karlsson Karlskrona Karlskrona Karlskrona
BK Karlskrona Ågren Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Kalmarsunds BK Micael Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Oskarshamns BK Stefan Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Kalmarsunds BK Johan Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Bridgekamraterna Nybro Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Hovmantorps BK Isaksson Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Emmaboda BK Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Hultsfreds/Målilla Hagman Karlskrona Karlskrona Karlskrona

DIV 3 Skåne

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
LUCK Essén Malmö Malmö Malmö
Kullabygdens BK Malmö Malmö Malmö
BK Tre Sang, Helsingborg Malmö Malmö Malmö
Ystads BS Tjolpe Malmö Malmö Malmö
Malmö BK HOH Malmö Malmö Malmö
LUCK Återbud Malmö Malmö Malmö
Ryds BK Roger Malmö Malmö Malmö
Höörs BK Malmö Malmö Malmö
Malmö BK Roy Orbisson Malmö Malmö Malmö
Karlshamns BK Malmö Malmö Malmö