Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Örebro läns BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Nerikeligan
Silverrallyt
Primära flikar
Månad
Vecka
(aktiv flik)
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
Vecka 41, oktober 2022
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
Tid
mån
10
tis
11
ons
12
tors
13
fre
14
lör
15
sön
16
09
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
09:00 - 13:00
Axbergs BK
Axberg BK HCP 2022-10-14
09:00 - 19:30
Örebridgen
Allsvenskan division 3. Arrangeras av Svenska Bridgeförbundet
12
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
12:00
Kumla BS
LD2201015 Dambridge handikapp TL:Kerstin Ljung
13
13:30
Kumla BS
MD2201010 Parspel handikapp TL:Kerstin Ljung
13:30 - 16:30
Nora BK
seniorbridgen
13:00 - 18:00
ABK Singelton, Askersund
TORSDAGSBRIDGE
13:30
Kumla BS
TD221013 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
13:00 - 17:00
Örebridgen
Magic
14
14:00 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
16
16:00
Kumla BS
SD221016 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
17:00 - 22:00
Örebro Dövas BK
Torsdag 13/10
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
17:00 - 20:00
Örebridgen
Övningsspel
18
18:00 - 22:00
ABK Singelton, Askersund
MÅNDAGSBRIDGE
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00
Nora BK
Par Hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:00 - 22:00
Hällefors BK
Höstserien 5 HCP
18:30
Kumla BS
TK221011 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
18:00 - 21:00
Örebridgen
Kursverksamhet steg 1, 2 och 3
18:00 - 20:00
Örebridgen
Minibridgekurs, vi provar på.
18:20 - 22:00
Lindesbergs BS
Partävling 2022-10-12
18:30
Nora BK
BBO Nora Hcp
18:30 - 21:00
Örebridgen
KM Lag omg 9 halvlek 1
18:30 - 21:00
Örebridgen
KM Lag omg 9 halvlek 2