KM Individuelle
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | 246 | 58,57 | Paul Iwarson | Paul Iwarson | Lidingö BK | Lidingö BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Nord, med Eva Klingspor, mot Bengt Wärn - Per Grivenfeldt | Rond 1, som Nord, med Eva Klingspor, mot Bengt Wärn - Per Grivenfeldt |
1 | -100 | 9 | 90 | 90 | ♠K107♥5♦EKD10954♣kn9 | ♠432♥kn73♦kn♣E86542 | ♠K107♥5♦EKD10954♣kn9 | 9 | 90,00 | 9 |
2 | 50 | 9 | 90 | 90 | ♠K7♥Kkn5♦D42♣EK965 | ♠D10982♥1073♦109♣432 | ♠K7♥Kkn5♦D42♣EK965 | 18 | 90,00 | 18 |
3 | 590 | 10 | 100 | 100 | ♠K1054♥kn8732♦105♣K7 | ♠Ekn972♥-♦kn4♣Dkn6543 | ♠K1054♥kn8732♦105♣K7 | 28 | 93,33 | 28 |
Rond 2, som Nord, med Franciska Levy, mot Arne Jansson - Jan-Olof Hegethorn | Rond 2, som Nord, med Franciska Levy, mot Arne Jansson - Jan-Olof Hegethorn |
4 | -200 | 1 | 10 | 10 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | ♠K♥EK102♦982♣ED953 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | 29 | 72,50 | 29 |
5 | 2 | 20 | 20 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | ♠D1095♥872♦Kkn7♣E75 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | 31 | 62,00 | 31 |
6 | 420 | 8 | 80 | 80 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | ♠D654♥9♦KD9853♣D6 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | 39 | 65,00 | 39 |
Rond 3, som Nord, med Lars-Erik Rudström, mot Åke Sjöberg - Åke Hägglund | Rond 3, som Nord, med Lars-Erik Rudström, mot Åke Sjöberg - Åke Hägglund |
7 | 600 | 8 | 80 | 80 | ♠E92♥86♦EK6♣ED1032 | ♠kn74♥E97♦D1072♣875 | ♠E92♥86♦EK6♣ED1032 | 47 | 67,14 | 47 |
8 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠8♥D753♦Dkn109♣K1098 | ♠KDkn109532♥Kkn6♦85♣- | ♠8♥D753♦Dkn109♣K1098 | 47 | 58,75 | 47 |
9 | 460 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn84♥D10♦Dkn3♣EKD6 | ♠D75♥K93♦E876♣743 | ♠Ekn84♥D10♦Dkn3♣EKD6 | 54 | 60,00 | 54 |
Rond 4, som Nord, med Lennart Kjellman, mot Anders Ingels - Rune Strand | Rond 4, som Nord, med Lennart Kjellman, mot Anders Ingels - Rune Strand |
10 | 200 | 3 | 30 | 30 | ♠53♥Kkn932♦Kkn♣EK65 | ♠9♥D5♦E987543♣kn104 | ♠53♥Kkn932♦Kkn♣EK65 | 57 | 57,00 | 57 |
11 | 420 | 9 | 90 | 90 | ♠E104♥642♦KD743♣E7 | ♠D8652♥ED87♦kn♣D43 | ♠E104♥642♦KD743♣E7 | 66 | 60,00 | 66 |
12 | -100 | 7 | 70 | 70 | ♠K96♥8654♦976♣754 | ♠EDkn54♥kn72♦Ekn85♣kn | ♠K96♥8654♦976♣754 | 73 | 60,83 | 73 |
Rond 5, som Nord, med Ulf Järnehall, mot Hans Flodin - Adnan Cessan | Rond 5, som Nord, med Ulf Järnehall, mot Hans Flodin - Adnan Cessan |
13 | 100 | 9 | 90 | 90 | ♠832♥1084♦kn63♣Ekn87 | ♠EK54♥6♦102♣KD9654 | ♠832♥1084♦kn63♣Ekn87 | 82 | 63,08 | 82 |
14 | -50 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn94♥EK73♦954♣42 | ♠105♥984♦Kkn873♣E106 | ♠Ekn94♥EK73♦954♣42 | 89 | 63,57 | 89 |
15 | 110 | 7 | 70 | 70 | ♠EKkn1062♥72♦D10♣1065 | ♠53♥kn1063♦K932♣Ekn9 | ♠EKkn1062♥72♦D10♣1065 | 96 | 64,00 | 96 |
Rond 6, som Nord, med Daniel Gullberg, mot Mattias Weiler - Tommy Eneqvist | Rond 6, som Nord, med Daniel Gullberg, mot Mattias Weiler - Tommy Eneqvist |
16 | -120 | 6 | 60 | 60 | ♠109842♥KD862♦kn83♣- | ♠K3♥1054♦E974♣K964 | ♠109842♥KD862♦kn83♣- | 102 | 63,75 | 102 |
17 | -50 | 2 | 20 | 20 | ♠E42♥EK96♦8♣Dkn984 | ♠Kkn87♥53♦KD765♣63 | ♠E42♥EK96♦8♣Dkn984 | 104 | 61,18 | 104 |
18 | 600 | 9 | 90 | 90 | ♠KDkn♥kn109♦Kkn962♣Ekn | ♠7532♥D8765♦E8♣D5 | ♠KDkn♥kn109♦Kkn962♣Ekn | 113 | 62,78 | 113 |
Rond 7, som Nord, med Rolf Nilsson, mot Per Grivenfeldt - Hans Alexandersson | Rond 7, som Nord, med Rolf Nilsson, mot Per Grivenfeldt - Hans Alexandersson |
19 | 200 | 8 | 80 | 80 | ♠D98532♥Kkn♦1054♣E5 | ♠kn6♥D74♦EKD73♣942 | ♠D98532♥Kkn♦1054♣E5 | 121 | 63,68 | 121 |
20 | -200 | 1 | 10 | 10 | ♠D75♥kn65♦Ekn5♣Ekn104 | ♠86432♥ED43♦K86♣5 | ♠D75♥kn65♦Ekn5♣Ekn104 | 122 | 61,00 | 122 |
21 | 630 | 7 | 70 | 70 | ♠D74♥E2♦Kkn762♣732 | ♠kn9♥KD7♦ED10853♣KD | ♠D74♥E2♦Kkn762♣732 | 129 | 61,43 | 129 |
Rond 8, som Nord, med Hans Jitelius, mot Jan-Olof Hegethorn - Eva Klingspor | Rond 8, som Nord, med Hans Jitelius, mot Jan-Olof Hegethorn - Eva Klingspor |
22 | -660 | 3 | 30 | 30 | ♠854♥K10953♦K1053♣2 | ♠kn92♥kn872♦kn6♣K854 | ♠854♥K10953♦K1053♣2 | 132 | 60,00 | 132 |
23 | 100 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn1093♥84♦Ekn432♣K | ♠6♥D105♦86♣D987653 | ♠Ekn1093♥84♦Ekn432♣K | 139 | 60,43 | 139 |
24 | 460 | 5 | 50 | 50 | ♠KDkn4♥EK85♦D7♣K92 | ♠7♥1092♦K982♣EDkn103 | ♠KDkn4♥EK85♦D7♣K92 | 144 | 60,00 | 144 |
Rond 9, som Nord, med Fredrik Alfredsson, mot Åke Hägglund - Franciska Levy | Rond 9, som Nord, med Fredrik Alfredsson, mot Åke Hägglund - Franciska Levy |
25 | -150 | 1 | 10 | 10 | ♠EKkn865♥K♦82♣kn983 | ♠7♥kn10943♦K76♣KD104 | ♠EKkn865♥K♦82♣kn983 | 145 | 58,00 | 145 |
26 | 200 | 10 | 100 | 100 | ♠D104♥7♦E64♣EDkn1087 | ♠E32♥kn84♦kn1082♣632 | ♠D104♥7♦E64♣EDkn1087 | 155 | 59,62 | 155 |
27 | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠D83♥D10854♦D752♣5 | ♠EK5♥EKkn9♦kn4♣ED108 | ♠D83♥D10854♦D752♣5 | 160 | 59,26 | 160 |
Rond 10, som Nord, med Henry Tenglin, mot Rune Strand - Lars-Erik Rudström | Rond 10, som Nord, med Henry Tenglin, mot Rune Strand - Lars-Erik Rudström |
28 | -130 | 6 | 60 | 60 | ♠E982♥983♦Dkn652♣K | ♠K106543♥1042♦E93♣7 | ♠E982♥983♦Dkn652♣K | 166 | 59,29 | 166 |
29 | 620 | 5 | 50 | 50 | ♠Kkn4♥E654♦D76♣Ekn10 | ♠ED62♥Dkn72♦2♣K754 | ♠Kkn4♥E654♦D76♣Ekn10 | 171 | 58,97 | 171 |
30 | 140 | 8 | 80 | 80 | ♠65♥K862♦EKD♣E842 | ♠D7♥D10543♦4♣kn9753 | ♠65♥K862♦EKD♣E842 | 179 | 59,67 | 179 |
Rond 11, som Nord, med Bengt Wärn, mot Adnan Cessan - Lennart Kjellman | Rond 11, som Nord, med Bengt Wärn, mot Adnan Cessan - Lennart Kjellman |
31 | 660 | 7 | 70 | 70 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | ♠EK753♥K7♦42♣D876 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | 186 | 60,00 | 186 |
32 | 480 | 8 | 80 | 80 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | ♠E8542♥K9♦D943♣105 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | 194 | 60,62 | 194 |
33 | 170 | 10 | 100 | 100 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | ♠kn♥EK62♦Dkn6♣D7652 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | 204 | 61,82 | 204 |
Rond 12, som Nord, med Arne Jansson, mot Tommy Eneqvist - Ulf Järnehall | Rond 12, som Nord, med Arne Jansson, mot Tommy Eneqvist - Ulf Järnehall |
34 | -480 | 3 | 30 | 30 | ♠KD2♥1076♦Kkn1042♣105 | ♠9865♥94♦ED95♣763 | ♠KD2♥1076♦Kkn1042♣105 | 207 | 60,88 | 207 |
35 | 430 | 6 | 60 | 60 | ♠Kkn4♥ED♦K102♣K10964 | ♠E1062♥kn53♦Ekn64♣75 | ♠Kkn4♥ED♦K102♣K10964 | 213 | 60,86 | 213 |
36 | 670 | 10 | 100 | 100 | ♠EK965♥532♦Ekn52♣kn | ♠D8♥764♦D86♣D10975 | ♠EK965♥532♦Ekn52♣kn | 223 | 61,94 | 223 |
Rond 13, som Nord, med Åke Sjöberg, mot Hans Alexandersson - Daniel Gullberg | Rond 13, som Nord, med Åke Sjöberg, mot Hans Alexandersson - Daniel Gullberg |
37 | -630 | 3 | 30 | 30 | ♠753♥1086♦1042♣D654 | ♠D♥EDkn♦Ekn653♣Ekn87 | ♠753♥1086♦1042♣D654 | 226 | 61,08 | 226 |
38 | -140 | 3 | 30 | 30 | ♠10632♥87♦ED972♣kn9 | ♠-♥D653♦K8♣EK108764 | ♠10632♥87♦ED972♣kn9 | 229 | 60,26 | 229 |
39 | 140 | 6 | 60 | 60 | ♠D82♥E93♦kn93♣10843 | ♠EKkn1076♥kn4♦E1052♣5 | ♠D82♥E93♦kn93♣10843 | 235 | 60,26 | 235 |
Rond 14, som Nord, med Anders Ingels, mot Eva Klingspor - Rolf Nilsson | Rond 14, som Nord, med Anders Ingels, mot Eva Klingspor - Rolf Nilsson |
40 | -420 | 2 | 20 | 20 | ♠K3♥Kkn1094♦1084♣862 | ♠kn984♥87♦Ekn9752♣4 | ♠K3♥Kkn1094♦1084♣862 | 237 | 59,25 | 237 |
41 | 920 | 8 | 80 | 80 | ♠EK85♥7♦E2♣EKD1032 | ♠97♥D62♦Kkn753♣965 | ♠EK85♥7♦E2♣EKD1032 | 245 | 59,76 | 245 |
42 | -140 | 1 | 10 | 10 | ♠K♥KD84♦kn10763♣Ekn10 | ♠kn82♥E952♦K9♣7652 | ♠K♥KD84♦kn10763♣Ekn10 | 246 | 58,57 | 246 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior