Onsdag partävling m hcp max 54 parTL Gun
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 581,7 | 57,71 | Agneta Johansson - Nicolae Östner | Agneta Johansson Nicolae Östner | -3,3 | Pri-Bri 1936 - Lunds BK | Pri-Bri 1936 Lunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som Ö-V, mot Nina Nilsson - Jane Brändemar | Rond 11, som Ö-V, mot Nina Nilsson - Jane Brändemar |
1 | 4♣ | V | +1 | ♠10 | -150 | 36 | 86 | 86 | ♠kn65♥K1043♦Kkn98♣K7 | ♠94♥E6♦106♣ED86542 | ♠kn65♥K1043♦Kkn98♣K7 | 36 | 85,71 | 36 |
2 | 3NT | V | +2 | ♠4 | -460 | 32 | 76 | 76 | ♠kn62♥K4♦kn4♣Ekn9764 | ♠ED95♥D862♦E72♣D10 | ♠kn62♥K4♦kn4♣Ekn9764 | 68 | 80,95 | 68 |
Rond 5, som Ö-V, mot Hans Ryning - Sverker Sköld | Rond 5, som Ö-V, mot Hans Ryning - Sverker Sköld |
3 | 4♠x | N | –2 | ♥2 | -300 | 33 | 79 | 79 | ♠K7♥D862♦kn876♣E63 | ♠-♥Kkn1053♦EK42♣9874 | ♠K7♥D862♦kn876♣E63 | 101 | 80,16 | 101 |
4 | 1NT | N | –3 | ♥D | -300 | 42 | 100 | 100 | ♠E3♥Dkn1064♦86♣D652 | ♠K9872♥E87♦Dkn10♣103 | ♠E3♥Dkn1064♦86♣D652 | 143 | 85,12 | 143 |
Rond 12, som N-S, mot Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson | Rond 12, som N-S, mot Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson |
5 | 2♠x | N | = | ♣E | 670 | 42 | 100 | 100 | ♠EK10543♥7♦K10♣10832 | ♠7♥E1098♦973♣D7654 | ♠EK10543♥7♦K10♣10832 | 185 | 88,10 | 185 |
6 | 1NT | V | = | ♥9 | -90 | 4 | 10 | 10 | ♠1074♥E9876♦96♣Ekn9 | ♠KD2♥10♦E1083♣D8743 | ♠1074♥E9876♦96♣Ekn9 | 189 | 75,00 | 189 |
Rond 6, som Ö-V, mot Lena Kampf - Guje Ekberg | Rond 6, som Ö-V, mot Lena Kampf - Guje Ekberg |
7 | 1♠ | S | –1 | ♦3 | -100 | 25 | 60 | 60 | ♠Dkn2♥K98♦K987♣654 | ♠K1054♥D♦D6543♣ED2 | ♠Dkn2♥K98♦K987♣654 | 214 | 72,79 | 214 |
8 | 4♠ | V | –3 | ♥5 | 150 | 11 | 26 | 26 | ♠D9♥EDkn104♦E65♣D32 | ♠Ekn7653♥863♦D4♣64 | ♠D9♥EDkn104♦E65♣D32 | 225 | 66,96 | 225 |
Rond 1, som Ö-V, mot Göran Brändemar - Lars Svensson | Rond 1, som Ö-V, mot Göran Brändemar - Lars Svensson |
9 | 2♥ | S | = | ♦kn | 110 | 23 | 55 | 55 | ♠94♥943♦D843♣10652 | ♠D108♥Ekn10♦kn52♣EKkn9 | ♠94♥943♦D843♣10652 | 248 | 65,61 | 248 |
10 | 3NT | Ö | +2 | ♣6 | -660 | 39 | 93 | 93 | ♠E64♥-♦EKDkn98♣Kkn73 | ♠kn9872♥D10843♦2♣E9 | ♠E64♥-♦EKDkn98♣Kkn73 | 287 | 68,33 | 287 |
Rond 7, som Ö-V, mot Björn Karlsson - Thomas Davy | Rond 7, som Ö-V, mot Björn Karlsson - Thomas Davy |
11 | 3♥ | S | +1 | ♠4 | 170 | 7 | 17 | 17 | ♠Dkn92♥K42♦943♣K92 | ♠K74♥3♦Ekn652♣Dkn103 | ♠Dkn92♥K42♦943♣K92 | 294 | 63,64 | 294 |
12 | 4♠ | V | = | ♦5 | -420 | 36 | 86 | 86 | ♠EK82♥Dkn652♦kn6♣E3 | ♠D10753♥E4♦943♣Dkn6 | ♠EK82♥Dkn652♦kn6♣E3 | 330 | 65,48 | 330 |
Rond 8, som N-S, mot Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson | Rond 8, som N-S, mot Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson |
13 | 4♥ | Ö | +2 | ♦E | -680 | 12 | 29 | 29 | ♠107♥95♦KDkn1065♣1076 | ♠Dkn9842♥K♦E987♣kn4 | ♠107♥95♦KDkn1065♣1076 | 342 | 62,64 | 342 |
14 | 2♥ | S | –1 | ♠3 | -50 | 33 | 79 | 79 | ♠86♥D92♦EK532♣K72 | ♠Kkn7542♥kn643♦10♣54 | ♠86♥D92♦EK532♣K72 | 375 | 63,78 | 375 |
Rond 2, som Ö-V, mot Henrik Swensson - Yvonne Tolf | Rond 2, som Ö-V, mot Henrik Swensson - Yvonne Tolf |
15 | 2♥ | S | +1 | ♠D | 140 | 30 | 71 | 71 | ♠E632♥102♦E10432♣87 | ♠Dkn109♥K54♦Dkn5♣1065 | ♠E632♥102♦E10432♣87 | 405 | 64,29 | 405 |
16 | 2♥ | Ö | +2 | ♣E | -170 | 15 | 36 | 36 | ♠1073♥EKkn543♦1086♣6 | ♠EDkn5♥D2♦E43♣kn1032 | ♠1073♥EKkn543♦1086♣6 | 420 | 62,50 | 420 |
Rond 9, som N-S, mot Mona Berge - Ulla Öberg | Rond 9, som N-S, mot Mona Berge - Ulla Öberg |
17 | 2NT | N | –4 | ♦kn | -200 | 2 | 5 | 5 | ♠Dkn32♥8♦K72♣D8643 | ♠K1084♥EDkn1093♦853♣- | ♠Dkn32♥8♦K72♣D8643 | 422 | 59,10 | 422 |
18 | 2♠ | Ö | +2 | ♣3 | -170 | 21 | 50 | 50 | ♠kn954♥kn53♦K854♣K10 | ♠3♥KD92♦kn10973♣kn73 | ♠kn954♥kn53♦K854♣K10 | 443 | 58,60 | 443 |
Rond 3, som Ö-V, mot Bengt Karlström - Anton Berben | Rond 3, som Ö-V, mot Bengt Karlström - Anton Berben |
19 | 3♣ | S | = | ♠K | 110 | 36 | 86 | 86 | ♠9764♥KD32♦EKD♣kn10 | ♠KD82♥108♦10543♣KD6 | ♠9764♥KD32♦EKD♣kn10 | 479 | 60,03 | 479 |
20 | 1♠ | Ö | +3 | ♦E | -170 | 31 | 74 | 74 | ♠D9652♥ED♦3♣KDkn85 | ♠E104♥832♦kn7652♣64 | ♠D9652♥ED♦3♣KDkn85 | 510 | 60,71 | 510 |
Rond 10, som Ö-V, mot Johan Erlandsson - Klas Bellander | Rond 10, som Ö-V, mot Johan Erlandsson - Klas Bellander |
21 | 3NT | Ö | +3 | ♦6 | -490 | 26 | 62 | 62 | ♠EK85♥E93♦K9♣ED52 | ♠D10♥Dkn84♦Ekn54♣K108 | ♠EK85♥E93♦K9♣ED52 | 536 | 60,77 | 536 |
22 | 4♠ | S | +1 | ♥D | 450 | 0 | 0 | 0 | ♠653♥EK752♦943♣D9 | ♠102♥Dkn104♦52♣EK742 | ♠653♥EK752♦943♣D9 | 536 | 58,01 | 536 |
Rond 4, som Ö-V, mot Christina Olsson - Kristina Andersson | Rond 4, som Ö-V, mot Christina Olsson - Kristina Andersson |
23 | 2♥ | V | +2 | ♦kn | -170 | 32 | 76 | 76 | ♠Ekn♥852♦K8764♣kn93 | ♠K1043♥kn109764♦E3♣D | ♠Ekn♥852♦K8764♣kn93 | 568 | 58,80 | 568 |
24 | 5♠ | N | +2 | ♦E | 510 | 17 | 40 | 40 | ♠43♥Dkn5♦EKDkn74♣kn10 | ♠kn2♥K98♦98652♣743 | ♠43♥Dkn5♦EKDkn74♣kn10 | 585 | 58,04 | 585 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior