Måndag partävling med hcp 24 brickor TL Gun o Anders
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
21 | 426,2 | 49,33 | Thomas Davy - Magnus Friberg | Thomas Davy Magnus Friberg | -8,0 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 12, som N-S, mot Bo Hedberg - Fredrik Bonde | Rond 12, som N-S, mot Bo Hedberg - Fredrik Bonde |
1 | 4♥ | V | +2 | ♣2 | -480 | 20 | 56 | 56 | ♠E95♥843♦kn52♣10842 | ♠762♥kn6♦873♣KD963 | ♠E95♥843♦kn52♣10842 | 20 | 55,56 | 20 |
2 | 3NTx | S | –1 | ♣3 | -200 | 3 | 8 | 8 | ♠kn103♥Ekn82♦E32♣D54 | ♠KD86♥95♦K84♣K1092 | ♠kn103♥Ekn82♦E32♣D54 | 23 | 31,94 | 23 |
Rond 7, som N-S, mot Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson | Rond 7, som N-S, mot Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson |
3 | 4♥ | N | –3 | ♦K | -150 | 2 | 6 | 6 | ♠Kkn542♥Ekn10742♦2♣D | ♠9♥KD♦865♣EK109542 | ♠Kkn542♥Ekn10742♦2♣D | 25 | 23,15 | 25 |
4 | 4♠ | V | –1 | ♦2 | 100 | 34 | 94 | 94 | ♠kn532♥765♦kn92♣872 | ♠4♥kn832♦ED7♣K9543 | ♠kn532♥765♦kn92♣872 | 59 | 40,97 | 59 |
Rond 11, som N-S, mot Mats Holm - Svante Berglund | Rond 11, som N-S, mot Mats Holm - Svante Berglund |
5 | 2♥ | N | = | ♦7 | 110 | 23 | 64 | 64 | ♠D862♥EKkn952♦kn4♣kn | ♠E104♥7♦1052♣K109853 | ♠D862♥EKkn952♦kn4♣kn | 82 | 45,56 | 82 |
6 | 4♥ | Ö | = | ♦E | -620 | 5 | 14 | 14 | ♠Ekn97♥72♦D107♣7642 | ♠6♥1083♦EK653♣kn1093 | ♠Ekn97♥72♦D107♣7642 | 87 | 40,28 | 87 |
Rond 10, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg | Rond 10, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg |
7 | 2♠ | S | +1 | ♥2 | 140 | 24 | 67 | 67 | ♠7♥9843♦D1073♣Dkn86 | ♠Ekn863♥72♦kn85♣K92 | ♠7♥9843♦D1073♣Dkn86 | 111 | 44,05 | 111 |
8 | 4♥ | N | = | ♠10 | 420 | 24 | 67 | 67 | ♠109♥K94♦873♣Ekn1075 | ♠E865♥kn6♦10962♣D64 | ♠109♥K94♦873♣Ekn1075 | 135 | 46,88 | 135 |
Rond 9, som N-S, mot Bonnie Clementsson - Tatyana Trendafilova | Rond 9, som N-S, mot Bonnie Clementsson - Tatyana Trendafilova |
9 | 3♣ | Ö | = | ♠D | -110 | 14 | 39 | 39 | ♠K1086♥D105♦E1065♣E5 | ♠Dkn4♥kn976♦D83♣D98 | ♠K1086♥D105♦E1065♣E5 | 149 | 45,99 | 149 |
10 | 2♠ | S | –1 | ♣E | -100 | 20,2 | 56 | 56 | ♠9♥EKkn54♦E1085♣kn64 | ♠KDkn105♥7♦kn742♣752 | ♠9♥EKkn54♦E1085♣kn64 | 169,2 | 47,00 | 169,2 |
Rond 6, som Ö-V, mot Ulla Öberg - Anne-Cathrine Svenning | Rond 6, som Ö-V, mot Ulla Öberg - Anne-Cathrine Svenning |
11 | 5♠ | S | = | ♣K | 450 | 34 | 94 | 94 | ♠6♥EDkn753♦kn952♣73 | ♠-♥106♦D843♣KDkn9865 | ♠6♥EDkn753♦kn952♣73 | 203,2 | 51,31 | 203,2 |
12 | 3♠ | N | = | ♥E | 140 | 3 | 8 | 8 | ♠-♥Ekn862♦10862♣K987 | ♠Dkn85♥975♦543♣Ekn3 | ♠-♥Ekn862♦10862♣K987 | 206,2 | 47,73 | 206,2 |
Rond 5, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson | Rond 5, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson |
13 | 2♠ | S | = | ♥5 | 110 | 18 | 50 | 50 | ♠876♥K106♦KD3♣KDkn10 | ♠E104♥kn97532♦42♣64 | ♠876♥K106♦KD3♣KDkn10 | 224,2 | 47,91 | 224,2 |
14 | 4♥ | V | = | ♦D | -420 | 25 | 69 | 69 | ♠KD62♥876♦E10964♣D | ♠E75♥Ekn1032♦Kkn♣kn43 | ♠KD62♥876♦E10964♣D | 249,2 | 49,44 | 249,2 |
Rond 2, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 2, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
15 | 3♦ | V | = | ♥E | -110 | 13 | 36 | 36 | ♠E986♥EKD73♦kn♣975 | ♠54♥102♦8754♣Dkn862 | ♠E986♥EKD73♦kn♣975 | 262,2 | 48,56 | 262,2 |
16 | 2♣ | S | –3 | ♥8 | -150 | 2 | 6 | 6 | ♠Ekn6♥kn543♦ED85♣74 | ♠853♥K76♦kn63♣Ekn105 | ♠Ekn6♥kn543♦ED85♣74 | 264,2 | 45,87 | 264,2 |
Rond 4, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge | Rond 4, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge |
17 | 3♦ | S | –1 | ♣3 | -50 | 26 | 72 | 72 | ♠75♥K95♦Dkn4♣Ekn962 | ♠10843♥ED104♦96♣D73 | ♠75♥K95♦Dkn4♣Ekn962 | 290,2 | 47,42 | 290,2 |
18 | 4♦ | N | –1 | ♠2 | -100 | 13 | 36 | 36 | ♠K92♥kn10964♦4♣kn984 | ♠E7653♥KD7♦8♣ED32 | ♠K92♥kn10964♦4♣kn984 | 303,2 | 46,79 | 303,2 |
Rond 1, som Ö-V, mot Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson | Rond 1, som Ö-V, mot Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson |
19 | 3♣ | Ö | +2 | ♠E | -150 | 33 | 92 | 92 | ♠5♥K♦kn82♣KDkn76532 | ♠Dkn72♥Ekn76♦D53♣108 | ♠5♥K♦kn82♣KDkn76532 | 336,2 | 49,15 | 336,2 |
20 | 2♠ | N | +1 | ♥10 | 140 | 26 | 72 | 72 | ♠72♥1043♦853♣kn8432 | ♠Ekn5♥ED8765♦kn62♣K | ♠72♥1043♦853♣kn8432 | 362,2 | 50,31 | 362,2 |
Rond 8, som Ö-V, mot Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg | Rond 8, som Ö-V, mot Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg |
21 | 3♠ | V | +2 | ♥E | -200 | 13 | 36 | 36 | ♠KDkn3♥6♦Ekn1096♣E106 | ♠E9764♥10743♦73♣K2 | ♠KDkn3♥6♦Ekn1096♣E106 | 375,2 | 49,63 | 375,2 |
22 | 2♠ | N | = | ♥3 | 110 | 14 | 39 | 39 | ♠432♥K43♦E103♣EDkn10 | ♠kn5♥Dkn875♦K84♣873 | ♠432♥K43♦E103♣EDkn10 | 389,2 | 49,14 | 389,2 |
Rond 3, som N-S, mot Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg | Rond 3, som N-S, mot Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg |
23 | 4♠x | V | –3 | ♥2 | 800 | 36 | 100 | 100 | ♠1062♥D72♦42♣E9742 | ♠K♥EKkn98♦KDkn108♣D10 | ♠1062♥D72♦42♣E9742 | 425,2 | 51,35 | 425,2 |
24 | 4♦ | N | –4 | ♥9 | -200 | 9 | 25 | 25 | ♠Kkn2♥6♦Kkn109754♣KD | ♠1063♥Kkn32♦-♣kn109873 | ♠Kkn2♥6♦Kkn109754♣KD | 434,2 | 50,25 | 434,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior