KM Individuellt 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
14 | 177,5 | 52,83 | Ronny Thanberg | Ronny Thanberg | Hällefors BK | Hällefors BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som Öst, med Gunilla Gustafsson, mot Pierre Berg - Jörgen Wikman | Rond 4, som Öst, med Gunilla Gustafsson, mot Pierre Berg - Jörgen Wikman |
1 | 3♣ | Ö | +1 | ♥K | -130 | 6 | 50 | 50 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | ♠Kkn742♥kn1032♦10♣K92 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | 6 | 50,00 | 6 |
2 | 2♥ | V | +2 | ♠4 | -170 | 4 | 33 | 33 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | ♠EK9♥E102♦KDkn62♣85 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | 10 | 41,67 | 10 |
Rond 5, som Väst, med Maria Erninge, mot Benny Bjur - Curt Andersson | Rond 5, som Väst, med Maria Erninge, mot Benny Bjur - Curt Andersson |
3 | 3♠ | Ö | = | ♦E | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠kn92♥D6♦kn9654♣E108 | ♠EK10643♥EK98♦7♣D5 | ♠kn92♥D6♦kn9654♣E108 | 10 | 27,78 | 10 |
4 | 4♥ | N | = | ♦8 | 620 | 5 | 42 | 42 | ♠kn532♥D♦E432♣D1073 | ♠K7♥84♦K1086♣kn8642 | ♠kn532♥D♦E432♣D1073 | 15 | 31,25 | 15 |
Rond 6, som Nord, med Peter Nemez, mot Sabina Wilhelmsson - Åsa Karlsson | Rond 6, som Nord, med Peter Nemez, mot Sabina Wilhelmsson - Åsa Karlsson |
5 | 2♥ | N | +1 | ♠10 | 140 | 7 | 58 | 58 | ♠EK6♥Ekn10862♦kn9♣42 | ♠7♥K7♦65432♣KDkn87 | ♠EK6♥Ekn10862♦kn9♣42 | 22 | 36,67 | 22 |
6 | 2♦ | N | –3 | ♠9 | -150 | 7 | 58 | 58 | ♠K8♥73♦K10953♣K854 | ♠Dkn10♥Dkn964♦74♣1093 | ♠K8♥73♦K10953♣K854 | 29 | 40,28 | 29 |
Rond 7, som Väst, med Åke Sandström, mot Roland Axelsson - Jonny Länk | Rond 7, som Väst, med Åke Sandström, mot Roland Axelsson - Jonny Länk |
7 | 1NT | Ö | +1 | ♥4 | -120 | 10 | 83 | 83 | ♠1073♥K92♦E10982♣K6 | ♠D52♥E83♦Dkn♣Dkn732 | ♠1073♥K92♦E10982♣K6 | 39 | 46,43 | 39 |
8 | 1NT | S | = | ♥K | 90 | 0 | 0 | 0 | ♠K♥KDkn5♦1076♣kn8532 | ♠E952♥E742♦kn9842♣- | ♠K♥KDkn5♦1076♣kn8532 | 39 | 40,62 | 39 |
Rond 1, som Nord, med Pernilla Fors-Nemez, mot Bengt Karlsson - Johan Karlsson | Rond 1, som Nord, med Pernilla Fors-Nemez, mot Bengt Karlsson - Johan Karlsson |
9 | 3♥ | N | +1 | ♠3 | 170 | 11 | 92 | 92 | ♠E654♥Dkn10973♦2♣63 | ♠D2♥E♦E108753♣E975 | ♠E654♥Dkn10973♦2♣63 | 50 | 46,30 | 50 |
10 | 4♥ | N | = | ♠4 | 620 | 6 | 50 | 50 | ♠873♥K98762♦E3♣64 | ♠EK5♥kn♦K875♣K8532 | ♠873♥K98762♦E3♣64 | 56 | 46,67 | 56 |
Rond 2, som Nord, med Dan Allvin, mot Marianne Högblad - Walter Högberg | Rond 2, som Nord, med Dan Allvin, mot Marianne Högblad - Walter Högberg |
11 | 2♦ | N | –2 | ♠E | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠98♥E53♦EKkn94♣752 | ♠D753♥kn4♦62♣KD1083 | ♠98♥E53♦EKkn94♣752 | 58 | 43,94 | 58 |
12 | 6♥ | S | –1 | ♦2 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn92♥EKD3♦kn10953♣- | ♠E♥98642♦7♣EK10832 | ♠Dkn92♥EKD3♦kn10953♣- | 58 | 40,28 | 58 |
Rond 3, som Nord, med John-Olov Krohn, mot Sven Gustavsson - Margareta Berglöf | Rond 3, som Nord, med John-Olov Krohn, mot Sven Gustavsson - Margareta Berglöf |
13 | 1NT | Ö | +1 | ♥6 | -120 | 6 | 50 | 50 | ♠Ekn94♥K432♦kn3♣Kkn8 | ♠75♥865♦10875♣D932 | ♠Ekn94♥K432♦kn3♣Kkn8 | 64 | 41,03 | 64 |
14 | 4♥ | Ö | –1 | ♦kn | 50 | 9 | 75 | 75 | ♠D63♥94♦ED652♣ED6 | ♠Kkn104♥52♦kn8♣109732 | ♠D63♥94♦ED652♣ED6 | 73 | 43,45 | 73 |
Rond 13, som Väst, med Eddy Ericsson, mot Maria Erninge - John-Olov Krohn | Rond 13, som Väst, med Eddy Ericsson, mot Maria Erninge - John-Olov Krohn |
15 | 3♦ | V | +1 | ♣8 | -130 | 7,2 | 60 | 60 | ♠42♥E74♦Ekn9765♣107 | ♠Ekn108♥kn52♦KD3♣953 | ♠42♥E74♦Ekn9765♣107 | 80,2 | 44,56 | 80,2 |
16 | 3♠ | N | +1 | ♣K | 170 | 8,3 | 69 | 69 | ♠D8♥D9♦E95♣ED10764 | ♠106♥8742♦kn63♣Kkn95 | ♠D8♥D9♦E95♣ED10764 | 88,5 | 46,09 | 88,5 |
Rond 8, som Öst, med Kerstin Norlander, mot Peter Nemez - Gunilla Gustafsson | Rond 8, som Öst, med Kerstin Norlander, mot Peter Nemez - Gunilla Gustafsson |
19 | 4NT | Ö | +3 | ♦2 | -720 | 9,5 | 79 | 79 | ♠EKD3♥K5♦D4♣D7432 | ♠kn10542♥Ekn64♦K♣EK6 | ♠EKD3♥K5♦D4♣D7432 | 98 | 48,04 | 98 |
20 | 2♥ | Ö | = | ♣E | -110 | 11,8 | 99 | 99 | ♠E1064♥E10632♦873♣5 | ♠7532♥K8♦KD5♣D432 | ♠E1064♥E10632♦873♣5 | 109,8 | 50,83 | 109,8 |
Rond 11, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Roland Axelsson - Margareta Berglöf | Rond 11, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Roland Axelsson - Margareta Berglöf |
21 | 4♥ | N | +3 | ♦4 | 710 | 6 | 50 | 50 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | ♠Dkn1042♥7♦98765♣kn4 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | 115,8 | 50,79 | 115,8 |
Rond 12 | Rond 12 |
21 | Frirond | 6,3 | 122,1 | 53,55 | 122,1 |
Rond 11, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Roland Axelsson - Margareta Berglöf | Rond 11, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Roland Axelsson - Margareta Berglöf |
22 | 5♠ | N | = | ♦E | 450 | 2,5 | 21 | 21 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | ♠kn6♥KD86♦D7543♣K6 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | 124,6 | 51,92 | 124,6 |
Rond 12 | Rond 12 |
22 | Frirond | 6,3 | 130,9 | 54,54 | 130,9 |
Rond 9, som Syd, med Tommy Wilhelmsson, mot Sabina Wilhelmsson - Jörgen Wikman | Rond 9, som Syd, med Tommy Wilhelmsson, mot Sabina Wilhelmsson - Jörgen Wikman |
23 | 4♠ | Ö | +1 | ♣kn | -650 | 4,8 | 40 | 40 | ♠975♥10973♦kn7632♣kn | ♠108♥D862♦E9♣109874 | ♠975♥10973♦kn7632♣kn | 135,7 | 53,85 | 135,7 |
24 | 4♠ | S | = | ♣4 | 420 | 8,3 | 69 | 69 | ♠E982♥D9752♦4♣K109 | ♠KDkn5♥kn8♦Ekn8♣Dkn83 | ♠E982♥D9752♦4♣K109 | 144 | 54,55 | 144 |
Rond 10, som Nord, med Gunnar Bergvall, mot Curt Andersson - Sven Gustavsson | Rond 10, som Nord, med Gunnar Bergvall, mot Curt Andersson - Sven Gustavsson |
25 | 1NT | N | +1 | ♠2 | 120 | 9,5 | 79 | 79 | ♠K8♥KD43♦EK3♣kn973 | ♠kn105♥E10962♦4♣D542 | ♠K8♥KD43♦EK3♣kn973 | 153,5 | 55,62 | 153,5 |
26 | 3NT | S | = | ♠3 | 600 | 6 | 50 | 50 | ♠K76♥EKD♦KD42♣kn95 | ♠ED8♥9864♦1095♣K72 | ♠K76♥EKD♦KD42♣kn95 | 159,5 | 55,38 | 159,5 |
Rond 14, som Väst, med Niklas Collin, mot Åsa Karlsson - Walter Högberg | Rond 14, som Väst, med Niklas Collin, mot Åsa Karlsson - Walter Högberg |
27 | 3NT | S | –1 | ♥K | -50 | 7,2 | 60 | 60 | ♠K654♥5♦Ekn53♣10732 | ♠1073♥KD7642♦K62♣kn | ♠K654♥5♦Ekn53♣10732 | 166,7 | 55,57 | 166,7 |
28 | 3♥ | S | +1 | ♦K | 170 | 10,7 | 89 | 89 | ♠kn109♥10♦KDkn108♣E1054 | ♠87642♥76♦E43♣982 | ♠kn109♥10♦KDkn108♣E1054 | 177,4 | 56,86 | 177,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior