KM Individuellt 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
26 | 102,5 | 30,50 | Dan Allvin | Dan Allvin | Hällefors BK | Hällefors BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Johan Karlsson - Sven Gustavsson | Rond 7, som Öst, med Ulla Carlsson, mot Johan Karlsson - Sven Gustavsson |
1 | 2♥ | S | +1 | ♦3 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | ♠Kkn742♥kn1032♦10♣K92 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 2♥ | Ö | +1 | ♠3 | -140 | 2 | 17 | 17 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | ♠EK9♥E102♦KDkn62♣85 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | 2 | 8,33 | 2 |
Rond 6, som Syd, med Tommy Wilhelmsson, mot Jonny Länk - Pierre Berg | Rond 6, som Syd, med Tommy Wilhelmsson, mot Jonny Länk - Pierre Berg |
3 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -650 | 4 | 33 | 33 | ♠8♥kn432♦EK103♣7632 | ♠D75♥1075♦D82♣Kkn94 | ♠8♥kn432♦EK103♣7632 | 6 | 16,67 | 6 |
4 | 4♥ | N | = | ♦6 | 620 | 7 | 58 | 58 | ♠10986♥kn10763♦kn7♣E5 | ♠ED4♥EK952♦D95♣K9 | ♠10986♥kn10763♦kn7♣E5 | 13 | 27,08 | 13 |
Rond 5, som Öst, med Gunnar Bergvall, mot Roland Axelsson - Jörgen Wikman | Rond 5, som Öst, med Gunnar Bergvall, mot Roland Axelsson - Jörgen Wikman |
5 | 4♥ | N | = | ♣3 | 620 | 1 | 8 | 8 | ♠109853♥D94♦ED♣963 | ♠Dkn42♥53♦K1087♣E105 | ♠109853♥D94♦ED♣963 | 14 | 23,33 | 14 |
6 | 1NT | Ö | +2 | ♥4 | -150 | 5 | 42 | 42 | ♠976♥K1082♦Dkn6♣Dkn2 | ♠E5432♥E5♦E82♣E76 | ♠976♥K1082♦Dkn6♣Dkn2 | 19 | 26,39 | 19 |
Rond 4, som Väst, med Niklas Collin, mot Margareta Berglöf - Bengt Karlsson | Rond 4, som Väst, med Niklas Collin, mot Margareta Berglöf - Bengt Karlsson |
7 | 1NT | Ö | = | ♥7 | -90 | 5 | 42 | 42 | ♠1073♥K92♦E10982♣K6 | ♠D52♥E83♦Dkn♣Dkn732 | ♠1073♥K92♦E10982♣K6 | 24 | 28,57 | 24 |
8 | 2♠ | N | –1 | ♦2 | -50 | 6 | 50 | 50 | ♠K♥KDkn5♦1076♣kn8532 | ♠E952♥E742♦kn9842♣- | ♠K♥KDkn5♦1076♣kn8532 | 30 | 31,25 | 30 |
Rond 3, som Syd, med Eddy Ericsson, mot Curt Andersson - Åsa Karlsson | Rond 3, som Syd, med Eddy Ericsson, mot Curt Andersson - Åsa Karlsson |
9 | 3♦ | S | –2 | ♠kn | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠D2♥E♦E108753♣E975 | ♠E654♥Dkn10973♦2♣63 | ♠D2♥E♦E108753♣E975 | 32 | 29,63 | 32 |
10 | 3NT | S | +1 | ♦kn | 630 | 8 | 67 | 67 | ♠EK5♥kn♦K875♣K8532 | ♠873♥K98762♦E3♣64 | ♠EK5♥kn♦K875♣K8532 | 40 | 33,33 | 40 |
Rond 2, som Syd, med Ronny Thanberg, mot Marianne Högblad - Walter Högberg | Rond 2, som Syd, med Ronny Thanberg, mot Marianne Högblad - Walter Högberg |
11 | 2♦ | N | –2 | ♠E | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠D753♥kn4♦62♣KD1083 | ♠98♥E53♦EKkn94♣752 | ♠D753♥kn4♦62♣KD1083 | 42 | 31,82 | 42 |
12 | 6♥ | S | –1 | ♦2 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠E♥98642♦7♣EK10832 | ♠Dkn92♥EKD3♦kn10953♣- | ♠E♥98642♦7♣EK10832 | 42 | 29,17 | 42 |
Rond 1, som Syd, med Kerstin Norlander, mot Sabina Wilhelmsson - Benny Bjur | Rond 1, som Syd, med Kerstin Norlander, mot Sabina Wilhelmsson - Benny Bjur |
13 | 3NT | Ö | = | ♠8 | -600 | 0 | 0 | 0 | ♠75♥865♦10875♣D932 | ♠Ekn94♥K432♦kn3♣Kkn8 | ♠75♥865♦10875♣D932 | 42 | 26,92 | 42 |
14 | 2♥ | Ö | +2 | ♦kn | -170 | 1 | 8 | 8 | ♠Kkn104♥52♦kn8♣109732 | ♠D63♥94♦ED652♣ED6 | ♠Kkn104♥52♦kn8♣109732 | 43 | 25,60 | 43 |
Rond 9 | Rond 9 |
15 | Frirond | 3,7 | 31 | 31 | ♠Ekn108♥kn52♦KD3♣953 | ♠42♥E74♦Ekn9765♣107 | ♠Ekn108♥kn52♦KD3♣953 | 46,7 | 25,94 | 46,7 |
16 | Frirond | 3,7 | 31 | 31 | ♠106♥8742♦kn63♣Kkn95 | ♠D8♥D9♦E95♣ED10764 | ♠106♥8742♦kn63♣Kkn95 | 50,4 | 26,25 | 50,4 |
Rond 14, som Nord, med Åke Sandström, mot Tommy Wilhelmsson - Gunnar Bergvall | Rond 14, som Nord, med Åke Sandström, mot Tommy Wilhelmsson - Gunnar Bergvall |
17 | 4♠ | Ö | +1 | ♦7 | -450 | 6 | 50 | 50 | ♠82♥kn1043♦EK2♣K743 | ♠D4♥D9♦1076♣D109865 | ♠82♥kn1043♦EK2♣K743 | 56,4 | 27,65 | 56,4 |
18 | 2♥ | V | +1 | ♣10 | -140 | 4,8 | 40 | 40 | ♠K96♥K109♦842♣10974 | ♠kn532♥87♦ED1075♣E3 | ♠K96♥K109♦842♣10974 | 61,2 | 28,33 | 61,2 |
Rond 12, som Väst, med Maria Erninge, mot Margareta Berglöf - Pierre Berg | Rond 12, som Väst, med Maria Erninge, mot Margareta Berglöf - Pierre Berg |
19 | 4♠ | V | +2 | ♦kn | -680 | 0,2 | 1 | 1 | ♠kn10542♥Ekn64♦K♣EK6 | ♠EKD3♥K5♦D4♣D7432 | ♠kn10542♥Ekn64♦K♣EK6 | 61,4 | 26,93 | 61,4 |
20 | 1NT | S | –1 | ♠2 | -100 | 8,3 | 69 | 69 | ♠7532♥K8♦KD5♣D432 | ♠E1064♥E10632♦873♣5 | ♠7532♥K8♦KD5♣D432 | 69,7 | 29,04 | 69,7 |
Rond 13, som Öst, med Peter Nemez, mot Benny Bjur - Åsa Karlsson | Rond 13, som Öst, med Peter Nemez, mot Benny Bjur - Åsa Karlsson |
21 | 4♥ | N | +3 | ♦5 | 710 | 6 | 50 | 50 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | ♠Dkn1042♥7♦98765♣kn4 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | 75,7 | 30,04 | 75,7 |
22 | 5♠ | N | = | ♦E | 450 | 2,5 | 21 | 21 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | ♠kn6♥KD86♦D7543♣K6 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | 78,2 | 29,62 | 78,2 |
Rond 8, som Nord, med Pernilla Fors-Nemez, mot Marianne Högblad - Bengt Karlsson | Rond 8, som Nord, med Pernilla Fors-Nemez, mot Marianne Högblad - Bengt Karlsson |
23 | 4♠ | Ö | +1 | ♣kn | -650 | 4,8 | 40 | 40 | ♠108♥D862♦E9♣109874 | ♠975♥10973♦kn7632♣kn | ♠108♥D862♦E9♣109874 | 83 | 30,07 | 83 |
24 | 2♠ | S | +2 | ♥E | 170 | 1,3 | 11 | 11 | ♠KDkn5♥kn8♦Ekn8♣Dkn83 | ♠E982♥D9752♦4♣K109 | ♠KDkn5♥kn8♦Ekn8♣Dkn83 | 84,3 | 29,27 | 84,3 |
Rond 11, som Syd, med Gunilla Gustafsson, mot Niklas Collin - Eddy Ericsson | Rond 11, som Syd, med Gunilla Gustafsson, mot Niklas Collin - Eddy Ericsson |
25 | 2♥ | N | –1 | ♣E | -50 | 2,5 | 21 | 21 | ♠kn105♥E10962♦4♣D542 | ♠K8♥KD43♦EK3♣kn973 | ♠kn105♥E10962♦4♣D542 | 86,8 | 28,93 | 86,8 |
26 | 3NT | S | = | ♦6 | 600 | 6 | 50 | 50 | ♠ED8♥9864♦1095♣K72 | ♠K76♥EKD♦KD42♣kn95 | ♠ED8♥9864♦1095♣K72 | 92,8 | 29,74 | 92,8 |
Rond 10, som Syd, med John-Olov Krohn, mot Jonny Länk - Sabina Wilhelmsson | Rond 10, som Syd, med John-Olov Krohn, mot Jonny Länk - Sabina Wilhelmsson |
27 | 3NT | S | –2 | ♥5 | -100 | 1,3 | 11 | 11 | ♠ED982♥E1093♦D8♣D9 | ♠kn♥kn8♦10974♣EK8654 | ♠ED982♥E1093♦D8♣D9 | 94,1 | 29,04 | 94,1 |
28 | 4♥ | N | = | ♦E | 620 | 8,3 | 69 | 69 | ♠KD♥KD8432♦65♣Dkn7 | ♠E53♥Ekn95♦972♣K63 | ♠KD♥KD8432♦65♣Dkn7 | 102,4 | 30,48 | 102,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior