KM Individuellt 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
6 | 202,6 | 60,31 | Bengt Karlsson | Bengt Karlsson | Hällefors BK | Hällefors BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som Öst, med Walter Högberg, mot Eddy Ericsson - Maria Erninge | Rond 6, som Öst, med Walter Högberg, mot Eddy Ericsson - Maria Erninge |
1 | 5♣ | Ö | –1 | ♠9 | 50 | 4 | 33 | 33 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | ♠Kkn742♥kn1032♦10♣K92 | ♠ED♥9♦K8764♣ED1043 | 4 | 33,33 | 4 |
2 | 4♥ | Ö | = | ♦9 | -420 | 10 | 83 | 83 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | ♠EK9♥E102♦KDkn62♣85 | ♠62♥K7653♦1073♣KD4 | 14 | 58,33 | 14 |
Rond 3, som Öst, med Roland Axelsson, mot Kerstin Norlander - Gunilla Gustafsson | Rond 3, som Öst, med Roland Axelsson, mot Kerstin Norlander - Gunilla Gustafsson |
3 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -650 | 8 | 67 | 67 | ♠EK10643♥EK98♦7♣D5 | ♠kn92♥D6♦kn9654♣E108 | ♠EK10643♥EK98♦7♣D5 | 22 | 61,11 | 22 |
4 | 3♥ | N | +1 | ♣2 | 170 | 10 | 83 | 83 | ♠K7♥84♦K1086♣kn8642 | ♠kn532♥D♦E432♣D1073 | ♠K7♥84♦K1086♣kn8642 | 32 | 66,67 | 32 |
Rond 7, som Syd, med Benny Bjur, mot John-Olov Krohn - Tommy Wilhelmsson | Rond 7, som Syd, med Benny Bjur, mot John-Olov Krohn - Tommy Wilhelmsson |
5 | 2♥ | N | +1 | ♠10 | 140 | 7 | 58 | 58 | ♠7♥K7♦65432♣KDkn87 | ♠EK6♥Ekn10862♦kn9♣42 | ♠7♥K7♦65432♣KDkn87 | 39 | 65,00 | 39 |
6 | 1NT | Ö | +2 | ♥6 | -150 | 7 | 58 | 58 | ♠Dkn10♥Dkn964♦74♣1093 | ♠K8♥73♦K10953♣K854 | ♠Dkn10♥Dkn964♦74♣1093 | 46 | 63,89 | 46 |
Rond 4, som Syd, med Margareta Berglöf, mot Niklas Collin - Dan Allvin | Rond 4, som Syd, med Margareta Berglöf, mot Niklas Collin - Dan Allvin |
7 | 1NT | Ö | = | ♥7 | -90 | 7 | 58 | 58 | ♠EK6♥kn7654♦754♣85 | ♠kn984♥D10♦K63♣E1094 | ♠EK6♥kn7654♦754♣85 | 53 | 63,10 | 53 |
8 | 2♠ | N | –1 | ♦2 | -50 | 6 | 50 | 50 | ♠1083♥63♦EK53♣D964 | ♠Dkn764♥1098♦D♣EK107 | ♠1083♥63♦EK53♣D964 | 59 | 61,46 | 59 |
Rond 1, som Öst, med Johan Karlsson, mot Ronny Thanberg - Pernilla Fors-Nemez | Rond 1, som Öst, med Johan Karlsson, mot Ronny Thanberg - Pernilla Fors-Nemez |
9 | 3♥ | N | +1 | ♠3 | 170 | 1 | 8 | 8 | ♠K9873♥54♦D6♣Kkn84 | ♠kn10♥K862♦Kkn94♣D102 | ♠K9873♥54♦D6♣Kkn84 | 60 | 55,56 | 60 |
10 | 4♥ | N | = | ♠4 | 620 | 6 | 50 | 50 | ♠10942♥E54♦D6♣EDkn7 | ♠Dkn6♥D103♦kn10942♣109 | ♠10942♥E54♦D6♣EDkn7 | 66 | 55,00 | 66 |
Rond 5, som Syd, med Åsa Karlsson, mot Åke Sandström - Ulla Carlsson | Rond 5, som Syd, med Åsa Karlsson, mot Åke Sandström - Ulla Carlsson |
11 | 3♥ | Ö | –1 | ♦6 | 50 | 6 | 50 | 50 | ♠D753♥kn4♦62♣KD1083 | ♠98♥E53♦EKkn94♣752 | ♠D753♥kn4♦62♣KD1083 | 72 | 54,55 | 72 |
12 | 4♥ | N | +2 | ♦E | 680 | 9 | 75 | 75 | ♠E♥98642♦7♣EK10832 | ♠Dkn92♥EKD3♦kn10953♣- | ♠E♥98642♦7♣EK10832 | 81 | 56,25 | 81 |
Rond 2, som Öst, med Pierre Berg, mot Gunnar Bergvall - Peter Nemez | Rond 2, som Öst, med Pierre Berg, mot Gunnar Bergvall - Peter Nemez |
13 | 1NT | Ö | +2 | ♥6 | -150 | 10 | 83 | 83 | ♠D106♥D107♦EKD96♣E4 | ♠K832♥Ekn9♦42♣10765 | ♠D106♥D107♦EKD96♣E4 | 91 | 58,33 | 91 |
14 | 4♥ | Ö | –1 | ♦8 | 50 | 3 | 25 | 25 | ♠E7♥Ekn10876♦104♣Kkn5 | ♠9852♥KD3♦K973♣84 | ♠E7♥Ekn10876♦104♣Kkn5 | 94 | 55,95 | 94 |
Rond 12, som Väst, med Sven Gustavsson, mot Kerstin Norlander - Niklas Collin | Rond 12, som Väst, med Sven Gustavsson, mot Kerstin Norlander - Niklas Collin |
15 | 2♦ | V | +3 | ♥3 | -150 | 9,5 | 79 | 79 | ♠42♥E74♦Ekn9765♣107 | ♠Ekn108♥kn52♦KD3♣953 | ♠42♥E74♦Ekn9765♣107 | 103,5 | 57,50 | 103,5 |
16 | 3♥ | N | +1 | ♣K | 170 | 8,3 | 69 | 69 | ♠D8♥D9♦E95♣ED10764 | ♠106♥8742♦kn63♣Kkn95 | ♠D8♥D9♦E95♣ED10764 | 111,8 | 58,23 | 111,8 |
Rond 14, som Öst, med Sabina Wilhelmsson, mot Ulla Carlsson - Eddy Ericsson | Rond 14, som Öst, med Sabina Wilhelmsson, mot Ulla Carlsson - Eddy Ericsson |
19 | 6♠ | V | = | ♦5 | -1430 | 11,8 | 99 | 99 | ♠EKD3♥K5♦D4♣D7432 | ♠kn10542♥Ekn64♦K♣EK6 | ♠EKD3♥K5♦D4♣D7432 | 123,6 | 60,59 | 123,6 |
Rond 11 | Rond 11 |
19 | Frirond | 7,2 | 130,8 | 64,12 | 130,8 |
Rond 14, som Öst, med Sabina Wilhelmsson, mot Ulla Carlsson - Eddy Ericsson | Rond 14, som Öst, med Sabina Wilhelmsson, mot Ulla Carlsson - Eddy Ericsson |
20 | 2♣ | S | –1 | ♦5 | -100 | 8,3 | 69 | 69 | ♠E1064♥E10632♦873♣5 | ♠7532♥K8♦KD5♣D432 | ♠E1064♥E10632♦873♣5 | 139,1 | 64,40 | 139,1 |
Rond 11 | Rond 11 |
20 | Frirond | 7,2 | 146,3 | 67,73 | 146,3 |
Rond 10, som Öst, med Jörgen Wikman, mot Walter Högberg - Pierre Berg | Rond 10, som Öst, med Jörgen Wikman, mot Walter Högberg - Pierre Berg |
21 | 6♥ | N | +1 | ♦4 | 1460 | 0,2 | 1 | 1 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | ♠Dkn1042♥7♦98765♣kn4 | ♠E9863♥96♦4♣D9832 | 146,5 | 64,25 | 146,5 |
22 | 4♠ | N | = | ♣kn | 420 | 9,5 | 79 | 79 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | ♠kn6♥KD86♦D7543♣K6 | ♠-♥432♦E962♣kn108753 | 156 | 65,00 | 156 |
Rond 8, som Väst, med Marianne Högblad, mot Dan Allvin - Pernilla Fors-Nemez | Rond 8, som Väst, med Marianne Högblad, mot Dan Allvin - Pernilla Fors-Nemez |
23 | 4♠ | Ö | +1 | ♣kn | -650 | 7,2 | 60 | 60 | ♠KD32♥K4♦D8♣EKD62 | ♠Ekn64♥Ekn5♦K1054♣53 | ♠KD32♥K4♦D8♣EKD62 | 163,2 | 64,76 | 163,2 |
24 | 2♠ | S | +2 | ♥E | 170 | 10,7 | 89 | 89 | ♠43♥EK1063♦K1075♣E4 | ♠1076♥4♦D9632♣7652 | ♠43♥EK1063♦K1075♣E4 | 173,9 | 65,87 | 173,9 |
Rond 9, som Öst, med Jonny Länk, mot Peter Nemez - Maria Erninge | Rond 9, som Öst, med Jonny Länk, mot Peter Nemez - Maria Erninge |
25 | 4♥ | N | –3 | ♣E | -150 | 11,8 | 99 | 99 | ♠ED32♥kn7♦1082♣EK108 | ♠9764♥85♦Dkn9765♣6 | ♠ED32♥kn7♦1082♣EK108 | 185,7 | 67,28 | 185,7 |
26 | 3NT | S | = | ♠3 | 600 | 6 | 50 | 50 | ♠kn543♥753♦Ekn86♣D3 | ♠1092♥kn102♦73♣E10864 | ♠kn543♥753♦Ekn86♣D3 | 191,7 | 66,56 | 191,7 |
Rond 13, som Väst, med Curt Andersson, mot Johan Karlsson - Margareta Berglöf | Rond 13, som Väst, med Curt Andersson, mot Johan Karlsson - Margareta Berglöf |
27 | 1NT | N | +4 | ♥3 | 210 | 0,2 | 1 | 1 | ♠K654♥5♦Ekn53♣10732 | ♠1073♥KD7642♦K62♣kn | ♠K654♥5♦Ekn53♣10732 | 191,9 | 63,97 | 191,9 |
28 | 3♥ | S | +1 | ♦E | 170 | 10,7 | 89 | 89 | ♠kn109♥10♦KDkn108♣E1054 | ♠87642♥76♦E43♣982 | ♠kn109♥10♦KDkn108♣E1054 | 202,6 | 64,94 | 202,6 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior