Partävling, nat hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 126,4 | 40,52 | Kenth Larsson - Bert Persson | Kenth Larsson Bert Persson | 10,5 | Lunds BK - Dalby BK | Lunds BK Dalby BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7 | Rond 7 |
1 | Frirond | 4,5 | 37 | 37 | ♠E53♥984♦D854♣E73 | ♠kn108♥Ekn106♦9632♣95 | ♠E53♥984♦D854♣E73 | 4,5 | 37,50 | 4,5 |
Rond 7 | Rond 7 |
2 | Frirond | 4,5 | 37 | 37 | ♠432♥K2♦Ekn10952♣K4 | ♠Ekn5♥kn94♦D74♣kn965 | ♠432♥K2♦Ekn10952♣K4 | 9 | 37,50 | 9 |
Rond 11, som N-S, mot Jessica Danielsson - Håkan Danielsson | Rond 11, som N-S, mot Jessica Danielsson - Håkan Danielsson |
3 | 2♦ | N | +3 | ♠kn | 150 | 3 | 25 | 25 | ♠K65♥ED105♦EK953♣7 | ♠E873♥kn7♦kn102♣K1086 | ♠K65♥ED105♦EK953♣7 | 12 | 33,33 | 12 |
4 | 4♦ | V | –1 | ♥2 | 100 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn1076♥732♦D1053♣10 | ♠D843♥EK654♦-♣K983 | ♠Ekn1076♥732♦D1053♣10 | 14 | 29,17 | 14 |
Rond 12, som Ö-V, mot Lars Olsson - Anders Sassner | Rond 12, som Ö-V, mot Lars Olsson - Anders Sassner |
5 | 2♠ | V | +1 | ♣10 | -140 | 2 | 17 | 17 | ♠1096♥D653♦ED93♣E3 | ♠ED853♥E♦42♣D6542 | ♠1096♥D653♦ED93♣E3 | 16 | 26,67 | 16 |
6 | 2♣ | Ö | +1 | ♠E | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠7♥Ekn962♦EK7♣Kkn65 | ♠98654♥K4♦D32♣E93 | ♠7♥Ekn962♦EK7♣Kkn65 | 16 | 22,22 | 16 |
Rond 2, som N-S, mot Ann-Mari Andersson - Hans Lundström | Rond 2, som N-S, mot Ann-Mari Andersson - Hans Lundström |
7 | 2♠ | N | +1 | ♥E | 140 | 10 | 83 | 83 | ♠Ekn8754♥85♦Kkn10♣65 | ♠K63♥1072♦E3♣KDkn83 | ♠Ekn8754♥85♦Kkn10♣65 | 26 | 30,95 | 26 |
8 | 3NT | V | +2 | ♣3 | -460 | 4 | 33 | 33 | ♠1075♥kn7♦1042♣109732 | ♠D64♥D1043♦KD8♣kn84 | ♠1075♥kn7♦1042♣109732 | 30 | 31,25 | 30 |
Rond 13, som N-S, mot Ingemar Dahlstrand - Lennart Hammarholm | Rond 13, som N-S, mot Ingemar Dahlstrand - Lennart Hammarholm |
9 | 4♠ | N | +1 | ♦E | 450 | 12 | 100 | 100 | ♠KD1086♥ED♦97♣Dkn75 | ♠E4♥kn764♦D63♣EK96 | ♠KD1086♥ED♦97♣Dkn75 | 42 | 38,89 | 42 |
10 | 3♠ | S | –1 | ♠K | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn9542♥D106♦5♣kn108 | ♠107♥K42♦ED73♣EK92 | ♠Dkn9542♥D106♦5♣kn108 | 42 | 35,00 | 42 |
Rond 5, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Rond 5, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich |
11 | 2♠ | V | –3 | ♦D | 150 | 2 | 17 | 17 | ♠D92♥10♦K973♣98752 | ♠Kkn106♥KD532♦82♣K3 | ♠D92♥10♦K973♣98752 | 44 | 33,33 | 44 |
12 | 5♣ | S | +2 | ♦4 | 640 | 2 | 17 | 17 | ♠kn98♥D1086432♦64♣3 | ♠1075♥E75♦D983♣1085 | ♠kn98♥D1086432♦64♣3 | 46 | 31,94 | 46 |
Rond 1, som N-S, mot Margareta Falk - Ronald Karlsson | Rond 1, som N-S, mot Margareta Falk - Ronald Karlsson |
13 | 3♠ | S | +2 | ♦E | 200 | 3 | 25 | 25 | ♠10984♥EKkn106♦9♣D83 | ♠EK653♥32♦643♣Kkn4 | ♠10984♥EKkn106♦9♣D83 | 49 | 31,41 | 49 |
14 | 1NT | Ö | +1 | ♣8 | -120 | 2 | 17 | 17 | ♠KDkn♥84♦106532♣K65 | ♠E1085♥Kkn763♦-♣10983 | ♠KDkn♥84♦106532♣K65 | 51 | 30,36 | 51 |
Rond 6, som Ö-V, mot Lena Davidsson - Åke Davidsson | Rond 6, som Ö-V, mot Lena Davidsson - Åke Davidsson |
15 | 3NT | V | = | ♣K | -400 | 10 | 83 | 83 | ♠965♥Kkn109♦K6♣E753 | ♠Ekn832♥85♦EDkn♣kn42 | ♠965♥Kkn109♦K6♣E753 | 61 | 33,89 | 61 |
16 | 3♦ | Ö | –3 | ♠kn | 300 | 0 | 0 | 0 | ♠103♥E9♦E762♣D8762 | ♠8754♥KD1086♦K8♣K3 | ♠103♥E9♦E762♣D8762 | 61 | 31,77 | 61 |
Rond 3, som Ö-V, mot Mats Hommerberg - Åke Nilsson | Rond 3, som Ö-V, mot Mats Hommerberg - Åke Nilsson |
17 | 2♦ | V | +1 | ♥2 | -110 | 10 | 83 | 83 | ♠D74♥kn4♦109642♣743 | ♠EK♥108♦ED83♣ED1065 | ♠D74♥kn4♦109642♣743 | 71 | 34,80 | 71 |
18 | 4♠ | Ö | = | ♠7 | -420 | 11 | 92 | 92 | ♠KD1095♥8764♦K6♣86 | ♠E3♥EKkn♦D3♣Ekn10532 | ♠KD1095♥8764♦K6♣86 | 82 | 37,96 | 82 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lars Andersson - Lars-Åke Larsson | Rond 10, som Ö-V, mot Lars Andersson - Lars-Åke Larsson |
19 | 4♥ | V | –1 | ♥6 | 100 | 1 | 8 | 8 | ♠kn3♥Ekn2♦K1076♣ED75 | ♠K1098♥D109873♦9♣43 | ♠kn3♥Ekn2♦K1076♣ED75 | 83 | 36,40 | 83 |
20 | 3NT | N | +2 | ♠3 | 660 | 1 | 8 | 8 | ♠9843♥D95♦D10♣Dkn52 | ♠Dkn76♥1082♦432♣K104 | ♠9843♥D95♦D10♣Dkn52 | 84 | 35,00 | 84 |
Rond 4, som N-S, mot Elsy Jakobsson - Barbro Lindskog | Rond 4, som N-S, mot Elsy Jakobsson - Barbro Lindskog |
21 | 4♠ | Ö | = | ♣3 | -420 | 4 | 33 | 33 | ♠7♥9765♦E876♣Dkn62 | ♠542♥K102♦1052♣K543 | ♠7♥9765♦E876♣Dkn62 | 88 | 34,92 | 88 |
22 | 3♠ | Ö | +1 | ♣E | -170 | 4 | 33 | 33 | ♠kn4♥D109743♦EK6♣D9 | ♠K♥kn65♦kn9852♣E1042 | ♠kn4♥D109743♦EK6♣D9 | 92 | 34,85 | 92 |
Rond 9, som Ö-V, mot Inga-Britt Carlsson - Britt Jakobsson | Rond 9, som Ö-V, mot Inga-Britt Carlsson - Britt Jakobsson |
23 | 6♠ | S | = | ♣E | 1430 | 6 | 50 | 50 | ♠543♥1072♦kn542♣972 | ♠98♥D93♦873♣Ekn1063 | ♠543♥1072♦kn542♣972 | 98 | 35,51 | 98 |
24 | 3♠ | S | = | ♣3 | 140 | 6 | 50 | 50 | ♠-♥K742♦D94♣KD9854 | ♠E854♥853♦Kkn653♣3 | ♠-♥K742♦D94♣KD9854 | 104 | 36,11 | 104 |
Rond 8, som Ö-V, mot Arne Hansson - Sven-Åke Fädmyr | Rond 8, som Ö-V, mot Arne Hansson - Sven-Åke Fädmyr |
25 | 5♦ | N | –1 | ♥K | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn♥EK82♦-♣kn987652 | ♠K1072♥D4♦D85♣EK103 | ♠Dkn♥EK82♦-♣kn987652 | 104 | 34,67 | 104 |
26 | 5♦x | Ö | = | ♥K | -750 | 12 | 100 | 100 | ♠EK♥3♦K10976♣85432 | ♠kn107♥D2♦EDkn32♣KD9 | ♠EK♥3♦K10976♣85432 | 116 | 37,18 | 116 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior