Partävling, nat hcp
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
9 | 311,2 | 54,40 | Lennart Hammarholm - Ingemar Dahlstrand | Lennart Hammarholm Ingemar Dahlstrand | Kullabygdens BK - Lunds BK | Kullabygdens BK Lunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som Ö-V, mot Ted Böklin - Mattias Wallin | Rond 2, som Ö-V, mot Ted Böklin - Mattias Wallin |
1 | 2♠x | Ö | = | ♠7 | -470 | 22 | 100 | 100 | ♠Dkn10652♥Kkn5♦D♣K92 | ♠94♥874♦109762♣kn53 | ♠Dkn10652♥Kkn5♦D♣K92 | 22 | 100,0 | 22 |
2 | 3NT | V | +2 | ♥D | -460 | 9 | 41 | 41 | ♠9♥543♦ED74♣EK1086 | ♠ED62♥K108♦K106♣D52 | ♠9♥543♦ED74♣EK1086 | 31 | 70,45 | 31 |
Rond 10, som Ö-V, mot Margareta Falk - Ronald Karlsson | Rond 10, som Ö-V, mot Margareta Falk - Ronald Karlsson |
3 | 4♥ | Ö | = | ♠8 | -620 | 15 | 68 | 68 | ♠K7♥kn9852♦E97♣E82 | ♠Ekn109♥E76♦K2♣D963 | ♠K7♥kn9852♦E97♣E82 | 46 | 69,70 | 46 |
4 | 3NT | Ö | –1 | ♣kn | 100 | 7 | 32 | 32 | ♠E♥KDkn7♦EK75♣ED43 | ♠Dkn64♥10965♦43♣875 | ♠E♥KDkn7♦EK75♣ED43 | 53 | 60,23 | 53 |
Rond 3, som Ö-V, mot Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo | Rond 3, som Ö-V, mot Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo |
5 | 4♥ | N | +1 | ♠9 | 650 | 2 | 9 | 9 | ♠97642♥65♦942♣D84 | ♠EKDkn103♥kn3♦105♣E103 | ♠97642♥65♦942♣D84 | 55 | 50,00 | 55 |
6 | 2♥ | N | –1 | ♠E | -50 | 10 | 45 | 45 | ♠E5432♥E874♦104♣E7 | ♠K9♥D10♦K87532♣kn109 | ♠E5432♥E874♦104♣E7 | 65 | 49,24 | 65 |
Rond 4, som N-S, mot Karin Brunner - Lars Olsson | Rond 4, som N-S, mot Karin Brunner - Lars Olsson |
7 | M=/M= | 11 | 50 | 50 | ♠E1054♥87♦K107642♣E | ♠D87♥kn96543♦D♣1095 | ♠E1054♥87♦K107642♣E | 76 | 49,35 | 76 |
8 | 1NT | Ö | –1 | ♣10 | 50 | 11 | 50 | 50 | ♠EDkn4♥43♦9832♣kn62 | ♠K93♥E865♦EK♣10943 | ♠EDkn4♥43♦9832♣kn62 | 87 | 49,43 | 87 |
Rond 5, som Ö-V, mot Izabella Johannisborg - Ingrid Thernfrid | Rond 5, som Ö-V, mot Izabella Johannisborg - Ingrid Thernfrid |
9 | 1NT | Ö | = | ♠6 | -90 | 14 | 64 | 64 | ♠Dkn2♥ED32♦1075♣1082 | ♠K105♥Kkn75♦kn2♣Kkn75 | ♠Dkn2♥ED32♦1075♣1082 | 101 | 51,01 | 101 |
10 | 2♥ | Ö | –1 | ♦2 | 100 | 7 | 32 | 32 | ♠642♥EDkn6♦1093♣Ekn8 | ♠kn987♥543♦KD♣D764 | ♠642♥EDkn6♦1093♣Ekn8 | 108 | 49,09 | 108 |
Rond 11, som N-S, mot Karin Hellström - Ulla-Britt Hansson | Rond 11, som N-S, mot Karin Hellström - Ulla-Britt Hansson |
11 | 3NT | S | +2 | ♥2 | 460 | 21 | 95 | 95 | ♠82♥ED96♦K7♣106542 | ♠EKkn7♥83♦E65♣KD87 | ♠82♥ED96♦K7♣106542 | 129 | 53,31 | 129 |
12 | 3♥ | V | = | ♦9 | -140 | 3 | 14 | 14 | ♠109642♥KD♦94♣E762 | ♠kn♥743♦EK652♣D1043 | ♠109642♥KD♦94♣E762 | 132 | 50,00 | 132 |
Rond 6, som N-S, mot Gunilla Berg - Paulette Bjurmar | Rond 6, som N-S, mot Gunilla Berg - Paulette Bjurmar |
13 | 3NT | Ö | = | ♠3 | -600 | 9 | 41 | 41 | ♠4♥Kkn93♦E872♣9543 | ♠K10973♥762♦1094♣K2 | ♠4♥Kkn93♦E872♣9543 | 141 | 49,30 | 141 |
14 | 3♠ | Ö | –3 | ♣K | 150 | 22 | 100 | 100 | ♠5♥KD♦Dkn10976♣10543 | ♠Ekn83♥kn7♦82♣KD862 | ♠5♥KD♦Dkn10976♣10543 | 163 | 52,92 | 163 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ann-Mari Andersson - Hans Lundström | Rond 12, som Ö-V, mot Ann-Mari Andersson - Hans Lundström |
15 | 2♠ | N | +1 | ♦10 | 140 | 14 | 64 | 64 | ♠EK9♥K42♦1096♣9764 | ♠4♥kn98♦KD543♣Dkn82 | ♠EK9♥K42♦1096♣9764 | 177 | 53,64 | 177 |
16 | 5♠ | V | –1 | ♦9 | 100 | 12 | 55 | 55 | ♠8732♥E♦KDkn543♣E10 | ♠kn1054♥-♦E10♣Kkn76532 | ♠8732♥E♦KDkn543♣E10 | 189 | 53,69 | 189 |
Rond 7, som Ö-V, mot Lars-Åke Larsson - Lars Andersson | Rond 7, som Ö-V, mot Lars-Åke Larsson - Lars Andersson |
17 | 3♠ | Ö | = | ♥2 | -140 | 19 | 86 | 86 | ♠ED9872♥D94♦Ekn2♣9 | ♠4♥K5♦D10985♣KD863 | ♠ED9872♥D94♦Ekn2♣9 | 208 | 55,61 | 208 |
18 | 3NT | V | +1 | ♦9 | -430 | 16 | 73 | 73 | ♠86♥EK962♦82♣E982 | ♠KDkn7♥3♦Kkn754♣KD6 | ♠86♥EK962♦82♣E982 | 224 | 56,57 | 224 |
Rond 13, som N-S, mot Lena Davidsson - Åke Davidsson | Rond 13, som N-S, mot Lena Davidsson - Åke Davidsson |
19 | 4♥ | S | +1 | ♣6 | 450 | 13 | 59 | 59 | ♠9♥KD10964♦kn8♣10532 | ♠EK1043♥E832♦K3♣KD | ♠9♥KD10964♦kn8♣10532 | 237 | 56,70 | 237 |
20 | 4♠ | V | +3 | ♥D | -710 | 8 | 36 | 36 | ♠kn♥Dkn763♦43♣KD542 | ♠65♥EK1084♦kn8♣E1086 | ♠kn♥Dkn763♦43♣KD542 | 245 | 55,68 | 245 |
Rond 8, som N-S, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Rond 8, som N-S, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich |
21 | 5♦ | Ö | = | ♣E | -400 | 9 | 41 | 41 | ♠K109432♥75♦kn8♣K76 | ♠Dkn865♥D1083♦10♣E42 | ♠K109432♥75♦kn8♣K76 | 254 | 54,98 | 254 |
22 | 1NT | V | +2 | ♠2 | -150 | 1,2 | 5 | 5 | ♠E8642♥K72♦EDkn3♣5 | ♠5♥983♦K1054♣107632 | ♠E8642♥K72♦EDkn3♣5 | 255,2 | 52,73 | 255,2 |
Rond 1, som Ö-V, mot Sigrid Svenson - Michael Kraut | Rond 1, som Ö-V, mot Sigrid Svenson - Michael Kraut |
23 | 2♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 16 | 73 | 73 | ♠kn♥E743♦E764♣ED94 | ♠8742♥D102♦D93♣K103 | ♠kn♥E743♦E764♣ED94 | 271,2 | 53,60 | 271,2 |
24 | 3♦ | Ö | –1 | ♥E | 50 | 18 | 82 | 82 | ♠74♥K753♦EK42♣E73 | ♠103♥kn82♦kn853♣Kkn84 | ♠74♥K753♦EK42♣E73 | 289,2 | 54,77 | 289,2 |
Rond 9, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Alf Roos | Rond 9, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Alf Roos |
25 | 3♣ | N | = | ♦7 | 110 | 11 | 50 | 50 | ♠E97♥K87♦72♣D6543 | ♠kn104♥ED1043♦kn105♣107 | ♠E97♥K87♦72♣D6543 | 300,2 | 54,58 | 300,2 |
26 | 4♥ | V | +2 | ♣3 | -680 | 11 | 50 | 50 | ♠K98♥ED763♦2♣kn1065 | ♠ED2♥Kkn984♦104♣ED4 | ♠K98♥ED763♦2♣kn1065 | 311,2 | 54,41 | 311,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior