Måndag Partävling med hcp Max 54 par TL Rolf
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 123,5 | 42,89 | Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg | Anitha Lindgren Ulf Schjånberg | -7,5 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund | Rond 7, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund |
1 | 4♠ | Ö | = | ♥6 | -420 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn6532♥D2♦E10♣KD2 | ♠KD98♥E875♦532♣63 | ♠Ekn6532♥D2♦E10♣KD2 | 2 | 16,67 | 2 |
2 | 3♥ | S | = | ♣E | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠D7♥kn42♦ED54♣kn875 | ♠109432♥8♦Kkn92♣EK2 | ♠D7♥kn42♦ED54♣kn875 | 2 | 8,33 | 2 |
Rond 8, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge | Rond 8, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge |
3 | 2♣ | S | +1 | ♥5 | 110 | 2 | 17 | 17 | ♠kn742♥Ekn92♦KD10♣E6 | ♠63♥K875♦kn432♣D54 | ♠kn742♥Ekn92♦KD10♣E6 | 4 | 11,11 | 4 |
4 | 3♦ | N | = | ♣9 | 110 | 6 | 50 | 50 | ♠KD72♥E87♦952♣943 | ♠kn63♥65♦E6♣ED10752 | ♠KD72♥E87♦952♣943 | 10 | 20,83 | 10 |
Rond 9, som N-S, mot Ebba Ericsson - Ulla Regnér | Rond 9, som N-S, mot Ebba Ericsson - Ulla Regnér |
5 | 3♥ | Ö | –1 | ♠E | 50 | 6 | 50 | 50 | ♠kn64♥2♦ED432♣10762 | ♠EKD7♥K6♦kn9876♣K4 | ♠kn64♥2♦ED432♣10762 | 16 | 26,67 | 16 |
6 | 2NT | V | –1 | ♥3 | 100 | 11 | 92 | 92 | ♠Kkn8♥E873♦10963♣84 | ♠D763♥Dkn54♦E♣ED53 | ♠Kkn8♥E873♦10963♣84 | 27 | 37,50 | 27 |
Rond 10, som N-S, mot Christian Frisk - Mona Andersson | Rond 10, som N-S, mot Christian Frisk - Mona Andersson |
7 | 2♥ | V | +1 | ♣10 | -140 | 2 | 17 | 17 | ♠ED62♥109♦D653♣1032 | ♠74♥K86♦10742♣Kkn74 | ♠ED62♥109♦D653♣1032 | 29 | 34,52 | 29 |
8 | 3♠ | V | +1 | ♣K | -170 | 2 | 17 | 17 | ♠D5♥kn52♦Kkn4♣Kkn873 | ♠kn86♥108♦E1062♣ED94 | ♠D5♥kn52♦Kkn4♣Kkn873 | 31 | 32,29 | 31 |
Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg | Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg |
9 | 1♠ | N | = | ♥2 | 80 | 4 | 33 | 33 | ♠2♥E742♦kn873♣Dkn72 | ♠KD5♥K98♦E10965♣108 | ♠2♥E742♦kn873♣Dkn72 | 35 | 32,41 | 35 |
10 | 2♣ | S | –2 | ♦4 | -200 | 12 | 100 | 100 | ♠K3♥1098♦EK986♣Ekn5 | ♠kn76542♥643♦43♣D2 | ♠K3♥1098♦EK986♣Ekn5 | 47 | 39,17 | 47 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ulla Borgström - Monica Wester | Rond 12, som Ö-V, mot Ulla Borgström - Monica Wester |
11 | 3♠ | Ö | +1 | ♥7 | -170 | 2 | 17 | 17 | ♠KD974♥E2♦KD2♣E84 | ♠kn32♥K63♦8♣Kkn10632 | ♠KD974♥E2♦KD2♣E84 | 49 | 37,12 | 49 |
12 | 6NT | V | –1 | ♣3 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠EK6♥KD74♦EK43♣105 | ♠D843♥5♦kn1096♣EK62 | ♠EK6♥KD74♦EK43♣105 | 49 | 34,03 | 49 |
Rond 1, som N-S, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell | Rond 1, som N-S, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell |
13 | 5♣x | V | –1 | ♥E | 200 | 12 | 100 | 100 | ♠98763♥ED94♦E6♣D5 | ♠ED42♥kn32♦kn843♣83 | ♠98763♥ED94♦E6♣D5 | 61 | 39,10 | 61 |
14 | 4♥ | N | = | ♠4 | 420 | 7 | 58 | 58 | ♠E6♥Kkn864♦K9♣KD76 | ♠kn987♥D7532♦E8♣85 | ♠E6♥Kkn864♦K9♣KD76 | 68 | 40,48 | 68 |
Rond 2, som N-S, mot Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg | Rond 2, som N-S, mot Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg |
15 | 4♠ | S | +2 | ♥kn | 680 | 2 | 17 | 17 | ♠E10832♥-♦KD74♣K963 | ♠KD64♥D54♦E9♣ED84 | ♠E10832♥-♦KD74♣K963 | 70 | 38,89 | 70 |
16 | 3♥ | N | +2 | ♦E | 200 | 2 | 17 | 17 | ♠Dkn10♥E10973♦K92♣72 | ♠E7♥KD85♦kn653♣KD3 | ♠Dkn10♥E10973♦K92♣72 | 72 | 37,50 | 72 |
Rond 3, som Ö-V, mot Ingegerd Jeppsson - Monica Borg | Rond 3, som Ö-V, mot Ingegerd Jeppsson - Monica Borg |
17 | 2♦ | N | –1 | ♠8 | -50 | 11 | 92 | 92 | ♠862♥D52♦kn105♣D982 | ♠ED43♥kn103♦K84♣E107 | ♠862♥D52♦kn105♣D982 | 83 | 40,69 | 83 |
18 | 3NT | N | –1 | ♠2 | -100 | 12 | 100 | 100 | ♠D1072♥7543♦53♣763 | ♠E6♥kn108♦kn1087♣K954 | ♠D1072♥7543♦53♣763 | 95 | 43,98 | 95 |
Rond 4, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 4, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
19 | 2♠ | N | +3 | ♣10 | 200 | 10 | 83 | 83 | ♠973♥D95♦KD952♣102 | ♠8♥10♦kn10863♣D98764 | ♠973♥D95♦KD952♣102 | 105 | 46,05 | 105 |
20 | 4♣ | Ö | –1 | ♥D | 100 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn10♥E7♦E5♣D96542 | ♠53♥kn1086♦D864♣E103 | ♠Ekn10♥E7♦E5♣D96542 | 107 | 44,58 | 107 |
Rond 5, som N-S, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson | Rond 5, som N-S, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson |
21 | 4♣ | V | –1 | ♥E | 50 | 4 | 33 | 33 | ♠KD4♥E62♦87632♣D9 | ♠E10853♥kn93♦KDkn4♣5 | ♠KD4♥E62♦87632♣D9 | 111 | 44,05 | 111 |
22 | 4♠ | V | +1 | ♠2 | -650 | 9 | 75 | 75 | ♠2♥KD764♦KD3♣8532 | ♠84♥kn953♦kn10964♣D7 | ♠2♥KD764♦KD3♣8532 | 120 | 45,45 | 120 |
Rond 6, som N-S, mot Bengt Nilsson - Peter Gati | Rond 6, som N-S, mot Bengt Nilsson - Peter Gati |
23 | 5♣ | Ö | –1 | ♠9 | 100 | 3 | 25 | 25 | ♠EKkn7♥D1086♦kn109♣72 | ♠9862♥Kkn97♦ED85♣K | ♠EKkn7♥D1086♦kn109♣72 | 123 | 44,57 | 123 |
24 | 2♣ | S | = | ♦K | 90 | 8 | 67 | 67 | ♠Kkn1074♥K82♦872♣105 | ♠6♥D1063♦E104♣EK864 | ♠Kkn1074♥K82♦872♣105 | 131 | 45,49 | 131 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior