1       Partävling v 26 torsdag

kn952
EK7
EKkn94
D
108
kn1095
D765
kn74
ED3
D432
1032
1083
K764
86
8
EK9652
1
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3 N =     +140
N
N
5
9
9
9
6
S
6
:
:
:
:
ÖV
7
4
4
4
7
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

S

=

8

42014014
0
1000100
0
Erik Hülphers - Rolf CarlssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupErik Hülphers - Rolf Carlsson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

2

N

+1

kn

14012212
2
861486
14
Anita Nilsson - Åke PerssonKarl Månsson - Inger BergerAnita Nilsson - Åke Persson
Karl Månsson - Inger Berger

3

N

+1

4

13010410
4
712971
29
Svend Harild - Siw SörenssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonSvend Harild - Siw Sörensson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

3NT

S

–1

K

-50777
7
505050
50
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

4

N

–1

4

-50777
7
505050
50
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

4

N

–2

6

-1004104
10
297129
71
Mats Andersson - Folke NilssonJens Jensen - Margareta MårtenssonMats Andersson - Folke Nilsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

2

N

–3

kn

-1502122
12
148614
86
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMonica Eberyd - Rolf EberydUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

3NT

S

–4

K

-2000140
14
01000
100
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandInger Larsson - Anders ÅkessonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Inger Larsson - Anders Åkesson

2       Partävling v 26 torsdag

98532
K8
D983
94
Kkn10764
6
EKD1085
ED
Dkn53
EKkn4
kn63
E1097642
10752
72
2
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
5 Ö =     -400
N
NS
0
7
6
5
6
ÖV
11
5
6
7
7
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4x

Ö

–3

E

50014014
0
1000100
0
Erik Hülphers - Rolf CarlssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupErik Hülphers - Rolf Carlsson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

3NT

Ö

–3

E

15012212
2
861486
14
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMonica Eberyd - Rolf EberydUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

3

N

–1

D

-10010410
4
712971
29
Anita Nilsson - Åke PerssonKarl Månsson - Inger BergerAnita Nilsson - Åke Persson
Karl Månsson - Inger Berger

4

Ö

=

E

-130686
8
435743
57
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandInger Larsson - Anders ÅkessonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Inger Larsson - Anders Åkesson

4

Ö

=

E

-130686
8
435743
57
Svend Harild - Siw SörenssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonSvend Harild - Siw Sörensson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

4

Ö

=

K

-130686
8
435743
57
Mats Andersson - Folke NilssonJens Jensen - Margareta MårtenssonMats Andersson - Folke Nilsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

5

S

–3

2

-3002122
12
148614
86
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

5x

Ö

=

E

-5500140
14
01000
100
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3       Partävling v 26 torsdag

K94
KD1084
EK7
98
D8
kn5
D1032
EK1073
kn107632
9
9864
kn4
E5
E7632
kn5
D652
3
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
4 V =     -130
N
NS
3
5
6
8
5
Ö
9
6
6
4
7
V
10
7
7
5
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–2

9

20014014
0
1000100
0
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonMonica Eberyd - Rolf EberydLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

2

N

=

K

11012212
2
861486
14
Inger Larsson - Anders ÅkessonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergInger Larsson - Anders Åkesson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3

Ö

–1

9

10010410
4
712971
29
Svend Harild - Siw SörenssonJens Jensen - Margareta MårtenssonSvend Harild - Siw Sörensson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

4

S

–2

E

-100686
8
435743
57
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMats Andersson - Folke NilssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Mats Andersson - Folke Nilsson

4

S

–2

5

-100686
8
435743
57
Erik Hülphers - Rolf CarlssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmErik Hülphers - Rolf Carlsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3

N

–2

kn

-100686
8
435743
57
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3

Ö

+1

9

-1302122
12
148614
86
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonKarl Månsson - Inger BergerIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Karl Månsson - Inger Berger

3

S

–4

E

-2000140
14
01000
100
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogAnita Nilsson - Åke PerssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Anita Nilsson - Åke Persson

4       Partävling v 26 torsdag

82
1097653
9843
3
10
D8
EKDkn10
EKkn62
EKDkn97543
E
974
6
Kkn42
7652
D1085
4
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
6x Ö -1     +200
N
NS
1
2
5
11
3
Ö
11
11
8
2
3
V
10
:
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4x

S

+1

D

99014014
0
1000100
0
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonKarl Månsson - Inger BergerIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Karl Månsson - Inger Berger

5x

S

=

D

85012212
2
861486
14
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

5

S

+1

7

68010410
4
712971
29
Erik Hülphers - Rolf CarlssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmErik Hülphers - Rolf Carlsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

4

S

=

6

620868
6
574357
43
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonMonica Eberyd - Rolf EberydLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

6

Ö

–1

E

100686
8
435743
57
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogAnita Nilsson - Åke PerssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Anita Nilsson - Åke Persson

5

S

–1

6

-1003113
11
217921
79
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMats Andersson - Folke NilssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Mats Andersson - Folke Nilsson

5

S

–1

2

-1003113
11
217921
79
Svend Harild - Siw SörenssonJens Jensen - Margareta MårtenssonSvend Harild - Siw Sörensson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

5x

Ö

=

E

-7500140
14
01000
100
Inger Larsson - Anders ÅkessonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergInger Larsson - Anders Åkesson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

5       Partävling v 26 torsdag

K32
D9643
9
D965
10754
K2
874
Ekn72
86
1087
EK1063
K83
EDkn9
Ekn5
Dkn52
104
5
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
2NT Ö =     -120
N
NS
6
5
8
5
5
Ö
6
7
5
8
8
V
7
:
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–2

E

10012212
2
861486
14
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

4

V

–2

9

10012212
2
861486
14
Erik Hülphers - Rolf CarlssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergErik Hülphers - Rolf Carlsson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

4

V

–2

9

10012212
2
861486
14
Mats Andersson - Folke NilssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMats Andersson - Folke Nilsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3

V

–1

3

504104
10
297129
71
Monica Eberyd - Rolf EberydMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

3

V

–1

9

504104
10
297129
71
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandAnita Nilsson - Åke PerssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Anita Nilsson - Åke Persson

4

V

–1

9

504104
10
297129
71
Svend Harild - Siw SörenssonMats Grönvall - Lisbeth AnderssonSvend Harild - Siw Sörensson
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

3

V

–1

9

504104
10
297129
71
Inger Larsson - Anders ÅkessonKarl Månsson - Inger BergerInger Larsson - Anders Åkesson
Karl Månsson - Inger Berger

3

V

–1

9

504104
10
297129
71
Jens Jensen - Margareta MårtenssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonJens Jensen - Margareta Mårtensson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

6       Partävling v 26 torsdag

D2
E86532
K82
84
E109
kn10
Ekn64
kn1075
kn3
D9753
KD9632
K87654
KD974
10
E
6
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
7x S -5     -1100
N
NS
7
8
3
1
1
Ö
6
5
9
12
8
V
5
:
:
11
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

S

–1

K

-5014014
0
1000100
0
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandAnita Nilsson - Åke PerssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Anita Nilsson - Åke Persson

3

V

+3

4

-23012212
2
861486
14
Mats Andersson - Folke NilssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMats Andersson - Folke Nilsson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

4

V

=

2

-62010410
4
712971
29
Monica Eberyd - Rolf EberydMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

4

V

+1

8

-650686
8
435743
57
Svend Harild - Siw SörenssonMats Grönvall - Lisbeth AnderssonSvend Harild - Siw Sörensson
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

4

V

+1

E

-650686
8
435743
57
Inger Larsson - Anders ÅkessonKarl Månsson - Inger BergerInger Larsson - Anders Åkesson
Karl Månsson - Inger Berger

4

V

+1

E

-650686
8
435743
57
Erik Hülphers - Rolf CarlssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergErik Hülphers - Rolf Carlsson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

4

V

+2

8

-6802122
12
148614
86
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

2x

N

–5

E

-11000140
14
01000
100
Jens Jensen - Margareta MårtenssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonJens Jensen - Margareta Mårtensson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

7       Partävling v 26 torsdag

876
973
1084
K1092
EKDkn2
D4
K9652
8
43
E85
Dkn73
E763
1095
Kkn1062
E
Dkn54
7
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5 V =     -650
N
NS
5
4
3
2
3
ÖV
8
9
10
11
9
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

Ö

=

3

-14013113
1
93793
7
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMonica Eberyd - Rolf EberydYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

3

V

=

2

-14013113
1
93793
7
Anita Nilsson - Åke PerssonSvend Harild - Siw SörenssonAnita Nilsson - Åke Persson
Svend Harild - Siw Sörensson

3

Ö

+2

E

-200959
5
643664
36
Jens Jensen - Margareta MårtenssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogJens Jensen - Margareta Mårtensson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

2

Ö

+3

7

-200959
5
643664
36
Erik Hülphers - Rolf CarlssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

4

Ö

+1

E

-650595
9
366436
64
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonMats Grönvall - Lisbeth AnderssonLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

4

Ö

+1

E

-650595
9
366436
64
Inger Larsson - Anders ÅkessonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmInger Larsson - Anders Åkesson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3NT

Ö

+2

D

-6602122
12
148614
86
Karl Månsson - Inger BergerAnna-Lena Vikner - Lars SkolandKarl Månsson - Inger Berger
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3NT

Ö

+3

D

-6900140
14
01000
100
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMats Andersson - Folke NilssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Mats Andersson - Folke Nilsson

8       Partävling v 26 torsdag

942
E107
E1092
ED7
kn7
52
D43
kn108654
KD85
9864
kn85
K2
E1063
KDkn3
K76
93
8
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
2NT N =     +120
N
NS
6
7
8
7
8
Ö
7
4
5
5
4
V
:
5
:
:
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4x

Ö

–2

K

30014014
0
1000100
0
Karl Månsson - Inger BergerAnna-Lena Vikner - Lars SkolandKarl Månsson - Inger Berger
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

2NT

N

+1

4

15012212
2
861486
14
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonMats Grönvall - Lisbeth AnderssonLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

1

S

+1

K

11010410
4
712971
29
Erik Hülphers - Rolf CarlssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

1

S

=

K

80868
6
574357
43
Anita Nilsson - Åke PerssonSvend Harild - Siw SörenssonAnita Nilsson - Åke Persson
Svend Harild - Siw Sörensson

3

N

–1

kn

-504104
10
297129
71
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMonica Eberyd - Rolf EberydYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

1

S

–1

K

-504104
10
297129
71
Inger Larsson - Anders ÅkessonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmInger Larsson - Anders Åkesson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

1

S

–1

K

-504104
10
297129
71
Jens Jensen - Margareta MårtenssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogJens Jensen - Margareta Mårtensson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

2

S

–2

9

-1000140
14
01000
100
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMats Andersson - Folke NilssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Mats Andersson - Folke Nilsson

9       Partävling v 26 torsdag

D53
Dkn53
EKD83
10
K
EK984
kn97652
3
E10987
1076
K9764
kn642
2
104
EDkn852
9
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
2NT N =     +120
N
NS
5
5
7
7
8
Ö
7
8
6
4
5
V
6
6
5
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

–3

E

30014014
0
1000100
0
Jens Jensen - Margareta MårtenssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergJens Jensen - Margareta Mårtensson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3

S

=

2

14012212
2
861486
14
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupAnna-Lena Vikner - Lars SkolandYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3

S

–1

E

-5010410
4
712971
29
Erik Hülphers - Rolf CarlssonMonica Eberyd - Rolf EberydErik Hülphers - Rolf Carlsson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

2

N

–2

3

-100595
9
366436
64
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmKarl Månsson - Inger BergerAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Karl Månsson - Inger Berger

2NT

N

–2

E

-100595
9
366436
64
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogSvend Harild - Siw SörenssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Svend Harild - Siw Sörensson

3

S

–2

2

-100595
9
366436
64
Anita Nilsson - Åke PerssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonAnita Nilsson - Åke Persson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

4

S

–2

2

-100595
9
366436
64
Mats Andersson - Folke NilssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonMats Andersson - Folke Nilsson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

3x

N

–5

E

-11000140
14
01000
100
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonInger Larsson - Anders ÅkessonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Inger Larsson - Anders Åkesson

10       Partävling v 26 torsdag

K6
D8643
KD42
92
E985
E1097
E10
754
Dkn107
kn2
876
Dkn108
432
K5
kn953
EK63
10
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
3 Ö =     -140
N
NS
4
4
4
4
5
ÖV
8
9
9
8
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

Ö

–1

8

10013113
1
93793
7
Anita Nilsson - Åke PerssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonAnita Nilsson - Åke Persson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3NT

Ö

–1

kn

10013113
1
93793
7
Mats Andersson - Folke NilssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonMats Andersson - Folke Nilsson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

1NT

V

=

2

-9010410
4
712971
29
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonInger Larsson - Anders ÅkessonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Inger Larsson - Anders Åkesson

2

Ö

=

8

-110777
7
505050
50
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogSvend Harild - Siw SörenssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Svend Harild - Siw Sörensson

2

V

+1

9

-110777
7
505050
50
Erik Hülphers - Rolf CarlssonMonica Eberyd - Rolf EberydErik Hülphers - Rolf Carlsson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

2NT

Ö

=

10

-1204104
10
297129
71
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmKarl Månsson - Inger BergerAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Karl Månsson - Inger Berger

2

Ö

+2

D

-1302122
12
148614
86
Jens Jensen - Margareta MårtenssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergJens Jensen - Margareta Mårtensson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3

N

–3

E

-3000140
14
01000
100
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupAnna-Lena Vikner - Lars SkolandYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

11       Partävling v 26 torsdag

98762
kn4
kn532
104
Ekn543
96
ED9
kn63
D10
EKD83
K106
D98
K
10752
874
EK752
11
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3 Ö =     -110
N
NS
4
7
6
6
6
Ö
9
6
6
7
7
V
8
5
:
:
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

2

Ö

–2

E

10014014
0
1000100
0
Erik Hülphers - Rolf CarlssonKarl Månsson - Inger BergerErik Hülphers - Rolf Carlsson
Karl Månsson - Inger Berger

3NT

S

–2

E

-10010410
4
712971
29
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

2

S

–2

K

-10010410
4
712971
29
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmSvend Harild - Siw SörenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Svend Harild - Siw Sörensson

2

S

–2

E

-10010410
4
712971
29
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandLennart Tukia - Esbjörn JonssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

2

Ö

=

E

-1104104
10
297129
71
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

2

V

+1

9

-1104104
10
297129
71
Monica Eberyd - Rolf EberydMats Andersson - Folke NilssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Mats Andersson - Folke Nilsson

2

Ö

=

E

-1104104
10
297129
71
Inger Larsson - Anders ÅkessonAnita Nilsson - Åke PerssonInger Larsson - Anders Åkesson
Anita Nilsson - Åke Persson

2

Ö

+1

E

-1400140
14
01000
100
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonJens Jensen - Margareta MårtenssonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

12       Partävling v 26 torsdag

K742
D84
Dkn
Dkn52
D63
965
K642
1087
85
Kkn107
973
EK64
Ekn109
E32
E1085
93
12
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3x V -1     +100
N
NS
9
4
8
5
5
ÖV
4
8
5
7
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

–2

2

10012212
2
861486
14
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmSvend Harild - Siw SörenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Svend Harild - Siw Sörensson

2

V

–2

4

10012212
2
861486
14
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

1NT

Ö

–2

E

10012212
2
861486
14
Monica Eberyd - Rolf EberydMats Andersson - Folke NilssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Mats Andersson - Folke Nilsson

2NT

V

–1

2

50868
6
574357
43
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonJens Jensen - Margareta MårtenssonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

1

V

=

D

-70686
8
435743
57
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandLennart Tukia - Esbjörn JonssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3

N

–1

2

-1003113
11
217921
79
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

4

S

–1

8

-1003113
11
217921
79
Erik Hülphers - Rolf CarlssonKarl Månsson - Inger BergerErik Hülphers - Rolf Carlsson
Karl Månsson - Inger Berger

1NT

Ö

+1

E

-1200140
14
01000
100
Inger Larsson - Anders ÅkessonAnita Nilsson - Åke PerssonInger Larsson - Anders Åkesson
Anita Nilsson - Åke Persson

13       Partävling v 26 torsdag

K10875
Kkn92
10952
Kkn9753
E932
Kkn4
D1084
kn6
10653
E63
E62
D4
ED874
D87
13
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
3 Ö =     -140
N
N
6
6
6
4
6
S
:
:
:
3
:
ÖV
7
7
7
9
7
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–1

6

100959
5
643664
36
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMats Grönvall - Lisbeth AnderssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

4

Ö

–1

3

100959
5
643664
36
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMonica Eberyd - Rolf EberydAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

4

Ö

–1

kn

100959
5
643664
36
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergLennart Tukia - Esbjörn JonssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

4

Ö

–1

6

100959
5
643664
36
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

4

Ö

–1

3

100959
5
643664
36
Svend Harild - Siw SörenssonInger Larsson - Anders ÅkessonSvend Harild - Siw Sörensson
Inger Larsson - Anders Åkesson

4

Ö

–1

6

100959
5
643664
36
Jens Jensen - Margareta MårtenssonAnita Nilsson - Åke PerssonJens Jensen - Margareta Mårtensson
Anita Nilsson - Åke Persson

3

Ö

=

kn

-1402122
12
148614
86
Mats Andersson - Folke NilssonKarl Månsson - Inger BergerMats Andersson - Folke Nilsson
Karl Månsson - Inger Berger

4

Ö

=

kn

-6200140
14
01000
100
Erik Hülphers - Rolf CarlssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogErik Hülphers - Rolf Carlsson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

14       Partävling v 26 torsdag

D987
4
KDkn106
965
1065
Ekn53
932
1074
E32
76
E84
EKD82
Kkn4
KD10982
75
kn3
14
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
6 S =     +920
N
NS
12
11
6
11
7
ÖV
1
1
7
2
2
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5

N

+1

E

42013113
1
93793
7
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

5

N

+1

5

42013113
1
93793
7
Erik Hülphers - Rolf CarlssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogErik Hülphers - Rolf Carlsson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

3NT

S

=

K

40010410
4
712971
29
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupMats Grönvall - Lisbeth AnderssonYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

2

S

+4

K

170868
6
574357
43
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMonica Eberyd - Rolf EberydAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

4

N

+1

E

150686
8
435743
57
Mats Andersson - Folke NilssonKarl Månsson - Inger BergerMats Andersson - Folke Nilsson
Karl Månsson - Inger Berger

3

V

–2

9

1004104
10
297129
71
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergLennart Tukia - Esbjörn JonssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

2

V

–1

K

502122
12
148614
86
Jens Jensen - Margareta MårtenssonAnita Nilsson - Åke PerssonJens Jensen - Margareta Mårtensson
Anita Nilsson - Åke Persson

2

V

=

9

-1100140
14
01000
100
Svend Harild - Siw SörenssonInger Larsson - Anders ÅkessonSvend Harild - Siw Sörensson
Inger Larsson - Anders Åkesson

15       Partävling v 26 torsdag

K1082
Ekn
KD1084
K10
kn7643
K93
762
kn3
ED5
D1076
kn9
9862
9
8542
E53
ED754
15
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
4NT N =     +630
N
N
7
10
8
9
10
S
:
:
:
:
9
ÖV
6
3
4
4
3
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

N

+1

kn

63014014
0
1000100
0
Anita Nilsson - Åke PerssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupAnita Nilsson - Åke Persson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

2

N

+1

kn

14012212
2
861486
14
Erik Hülphers - Rolf CarlssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandErik Hülphers - Rolf Carlsson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3

N

=

kn

11010410
4
712971
29
Monica Eberyd - Rolf EberydSvend Harild - Siw SörenssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Svend Harild - Siw Sörensson

3NT

S

–1

4

-100686
8
435743
57
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMats Grönvall - Lisbeth AnderssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

2

N

–1

3

-100686
8
435743
57
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogMats Andersson - Folke NilssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Mats Andersson - Folke Nilsson

3

N

–1

kn

-100686
8
435743
57
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonJens Jensen - Margareta MårtenssonLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

4

N

–2

kn

-2001131
13
7937
93
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergKarl Månsson - Inger BergerUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Karl Månsson - Inger Berger

4

N

–2

3

-2001131
13
7937
93
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonInger Larsson - Anders ÅkessonIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Inger Larsson - Anders Åkesson

16       Partävling v 26 torsdag

Ekn854
7542
E3
E6
D106
Ekn9
108752
D9
K7
D1063
K4
K8543
932
K8
Dkn96
kn1072
16
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
4 N =     +420
N
NS
9
7
10
9
8
ÖV
4
6
2
3
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

=

D

42014014
0
1000100
0
Anita Nilsson - Åke PerssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupAnita Nilsson - Åke Persson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

2

N

+2

8

17012212
2
861486
14
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergKarl Månsson - Inger BergerUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Karl Månsson - Inger Berger

2

Ö

–1

7

10010410
4
712971
29
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogMats Andersson - Folke NilssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Mats Andersson - Folke Nilsson

4

N

–1

E

-50686
8
435743
57
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMats Grönvall - Lisbeth AnderssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

2

S

–1

6

-50686
8
435743
57
Monica Eberyd - Rolf EberydSvend Harild - Siw SörenssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Svend Harild - Siw Sörensson

4

N

–1

9

-50686
8
435743
57
Lennart Tukia - Esbjörn JonssonJens Jensen - Margareta MårtenssonLennart Tukia - Esbjörn Jonsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

4

N

–2

7

-1001131
13
7937
93
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonInger Larsson - Anders ÅkessonIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Inger Larsson - Anders Åkesson

4

N

–2

D

-1001131
13
7937
93
Erik Hülphers - Rolf CarlssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandErik Hülphers - Rolf Carlsson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

17       Partävling v 26 torsdag

Ekn9
K853
10642
106
D3
1064
Dkn9753
52
52
Dkn92
E
KDkn743
K108764
E7
K8
E98
17
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
4 N =     +420
N
NS
10
4
10
5
6
ÖV
3
8
3
7
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

N

=

D

42014014
0
1000100
0
Erik Hülphers - Rolf CarlssonSvend Harild - Siw SörenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Svend Harild - Siw Sörensson

3

S

+2

K

20012212
2
861486
14
Anita Nilsson - Åke PerssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmAnita Nilsson - Åke Persson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3

S

+1

6

170959
5
643664
36
Karl Månsson - Inger BergerLennart Tukia - Esbjörn JonssonKarl Månsson - Inger Berger
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3

S

+1

K

170959
5
643664
36
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3

S

+1

K

130686
8
435743
57
Mats Andersson - Folke NilssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMats Andersson - Folke Nilsson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3

V

–2

10

1004104
10
297129
71
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

3

V

–1

6

502122
12
148614
86
Inger Larsson - Anders ÅkessonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupInger Larsson - Anders Åkesson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

3

S

–1

4

-500140
14
01000
100
Monica Eberyd - Rolf EberydJens Jensen - Margareta MårtenssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

18       Partävling v 26 torsdag

ED103
D984
632
54
Kkn7654
kn6
EKD
E8
2
K7532
85
KDkn107
98
E10
kn10974
9632
18
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
3x Ö -1     +100
N
N
8
4
9
5
5
S
6
3
:
4
:
ÖV
5
9
4
8
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–1

K

5011311
3
792179
21
Inger Larsson - Anders ÅkessonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupInger Larsson - Anders Åkesson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

2

Ö

–1

K

5011311
3
792179
21
Erik Hülphers - Rolf CarlssonSvend Harild - Siw SörenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Svend Harild - Siw Sörensson

2

Ö

–1

K

5011311
3
792179
21
Anita Nilsson - Åke PerssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmAnita Nilsson - Åke Persson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

3

Ö

–1

D

5011311
3
792179
21
Mats Andersson - Folke NilssonAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMats Andersson - Folke Nilsson
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

1

Ö

=

K

-80686
8
435743
57
Karl Månsson - Inger BergerLennart Tukia - Esbjörn JonssonKarl Månsson - Inger Berger
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

1

Ö

+1

K

-1103113
11
217921
79
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonMaj-Britt Nilsson - Annette AreskogIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog

2

Ö

=

K

-1103113
11
217921
79
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

1

Ö

+2

K

-1400140
14
01000
100
Monica Eberyd - Rolf EberydJens Jensen - Margareta MårtenssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

19       Partävling v 26 torsdag

D9
862
K74
ED754
K3
K73
kn1052
K1032
Ekn765
Ekn4
ED9
kn9
10842
D1095
863
86
19
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
3NT S =     +400
N
NS
9
8
8
9
9
Ö
4
4
5
4
4
V
3
:
:
:
3
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3NT

S

=

5

40014014
0
1000100
0
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

3NT

S

–1

9

-50959
5
643664
36
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergAnita Nilsson - Åke PerssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Anita Nilsson - Åke Persson

3NT

S

–1

9

-50959
5
643664
36
Karl Månsson - Inger BergerYngve Arvidsson - Erik KvarnerupKarl Månsson - Inger Berger
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

4

S

–1

8

-50959
5
643664
36
Svend Harild - Siw SörenssonMats Andersson - Folke NilssonSvend Harild - Siw Sörensson
Mats Andersson - Folke Nilsson

3NT

S

–1

5

-50959
5
643664
36
Erik Hülphers - Rolf CarlssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3NT

S

–2

5

-1003113
11
217921
79
Monica Eberyd - Rolf EberydAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3NT

S

–2

5

-1003113
11
217921
79
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogInger Larsson - Anders ÅkessonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Inger Larsson - Anders Åkesson

3NT

S

–3

9

-1500140
14
01000
100
Jens Jensen - Margareta MårtenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmJens Jensen - Margareta Mårtensson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

20       Partävling v 26 torsdag

ED43
54
9
ED9742
10975
D72
ED73
K6
K8
EK10983
1054
108
kn62
kn6
Kkn862
kn53
20
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
4 N =     +620
N
NS
11
6
10
8
7
ÖV
2
6
3
5
6
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

S

=

6

62014014
0
1000100
0
Erik Hülphers - Rolf CarlssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

2

S

+2

8

17012212
2
861486
14
Jens Jensen - Margareta MårtenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmJens Jensen - Margareta Mårtensson
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

2

S

+1

6

14010410
4
712971
29
Ulla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergAnita Nilsson - Åke PerssonUlla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg
Anita Nilsson - Åke Persson

3

N

+1

3

130868
6
574357
43
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogInger Larsson - Anders ÅkessonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Inger Larsson - Anders Åkesson

3

N

=

9

110686
8
435743
57
Svend Harild - Siw SörenssonMats Andersson - Folke NilssonSvend Harild - Siw Sörensson
Mats Andersson - Folke Nilsson

3

Ö

–1

E

1004104
10
297129
71
Karl Månsson - Inger BergerYngve Arvidsson - Erik KvarnerupKarl Månsson - Inger Berger
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

4

S

–2

6

-2001131
13
7937
93
Monica Eberyd - Rolf EberydAnna-Lena Vikner - Lars SkolandMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Anna-Lena Vikner - Lars Skoland

3

N

–2

E

-2001131
13
7937
93
Mats Grönvall - Lisbeth AnderssonIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonMats Grönvall - Lisbeth Andersson
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

21       Partävling v 26 torsdag

K9876
kn1072
KDkn2
KD1094
Dkn5
D5
983
Ekn653
43
K8643
6
872
E102
E9
E10754
21
Nord
Öst
Syd
Väst
Nord giv
N-S i zonen
Optimalt kontrakt
4 N =     +130
N
NS
6
10
8
6
6
Ö
7
3
4
6
6
V
:
:
5
:
5
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

4

Ö

–3

6

15014014
0
1000100
0
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnita Nilsson - Åke PerssonIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Anita Nilsson - Åke Persson

2

N

=

D

11011311
3
792179
21
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

2

S

+1

E

11011311
3
792179
21
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandJens Jensen - Margareta MårtenssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

1

Ö

–2

6

100868
6
574357
43
Erik Hülphers - Rolf CarlssonInger Larsson - Anders ÅkessonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Inger Larsson - Anders Åkesson

1

Ö

–1

6

50595
9
366436
64
Monica Eberyd - Rolf EberydMats Grönvall - Lisbeth AnderssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

2

Ö

–1

4

50595
9
366436
64
Mats Andersson - Folke NilssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonMats Andersson - Folke Nilsson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

1

Ö

=

3

-802122
12
148614
86
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

1NT

V

+2

K

-1500140
14
01000
100
Karl Månsson - Inger BergerSvend Harild - Siw SörenssonKarl Månsson - Inger Berger
Svend Harild - Siw Sörensson

22       Partävling v 26 torsdag

kn63
KD65
73
kn754
8
1087
KD1096
E1098
K9742
94
E84
D63
ED105
Ekn32
kn52
K2
22
Nord
Öst
Syd
Väst
Öst giv
Ö-V i zonen
Optimalt kontrakt
5 Ö =     -600
N
NS
4
2
3
5
3
Ö
8
11
9
7
9
V
9
:
:
:
:
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

–1

7

10014014
0
1000100
0
Karl Månsson - Inger BergerSvend Harild - Siw SörenssonKarl Månsson - Inger Berger
Svend Harild - Siw Sörensson

3

Ö

=

4

-11012212
2
861486
14
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm

2NT

V

+1

4

-15010410
4
712971
29
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandJens Jensen - Margareta MårtenssonAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

3NT

V

=

7

-600777
7
505050
50
Erik Hülphers - Rolf CarlssonInger Larsson - Anders ÅkessonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Inger Larsson - Anders Åkesson

3NT

V

=

7

-600777
7
505050
50
Mats Andersson - Folke NilssonLennart Tukia - Esbjörn JonssonMats Andersson - Folke Nilsson
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3NT

V

+1

4

-6303113
11
217921
79
Yngve Arvidsson - Erik KvarnerupUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergYngve Arvidsson - Erik Kvarnerup
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3NT

V

+1

K

-6303113
11
217921
79
Monica Eberyd - Rolf EberydMats Grönvall - Lisbeth AnderssonMonica Eberyd - Rolf Eberyd
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

3NT

Ö

+2

4

-6600140
14
01000
100
Ingrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnita Nilsson - Åke PerssonIngrid Emanuel - Ulla Mårtensson
Anita Nilsson - Åke Persson

23       Partävling v 26 torsdag

kn107432
87
E42
64
D96
Ekn963
kn8
E85
8
K1054
109763
D92
EK5
D2
KD5
Kkn1073
23
Nord
Öst
Syd
Väst
Syd giv
Alla i zon
Optimalt kontrakt
5NT V =     -660
N
NS
2
4
2
4
2
ÖV
11
9
10
9
11
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

5

V

–3

kn

30014014
0
1000100
0
Anita Nilsson - Åke PerssonMonica Eberyd - Rolf EberydAnita Nilsson - Åke Persson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

3NT

V

–2

kn

20012212
2
861486
14
Erik Hülphers - Rolf CarlssonJens Jensen - Margareta MårtenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson

6NT

V

–1

E

100959
5
643664
36
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

3NT

V

–1

kn

100959
5
643664
36
Karl Månsson - Inger BergerMats Grönvall - Lisbeth AnderssonKarl Månsson - Inger Berger
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

3NT

V

+1

8

-630595
9
366436
64
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

3NT

Ö

+1

3

-630595
9
366436
64
Svend Harild - Siw SörenssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupSvend Harild - Siw Sörensson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

3NT

V

+2

7

-6601131
13
7937
93
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogLennart Tukia - Esbjörn JonssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3NT

V

+2

7

-6601131
13
7937
93
Inger Larsson - Anders ÅkessonMats Andersson - Folke NilssonInger Larsson - Anders Åkesson
Mats Andersson - Folke Nilsson

24       Partävling v 26 torsdag

KD1043
kn103
54
983
E62
D9854
63
ED5
5
EK76
kn92
Kkn1064
kn987
2
EKD1087
72
24
Nord
Öst
Syd
Väst
Väst giv
Ingen i zonen
Optimalt kontrakt
3NT Ö =     -400
N
NS
7
4
7
6
4
Ö
6
9
6
7
9
V
:
:
:
:
8
KontraktUtResultatPoängPoäng%%Nord-SydÖst-VästNord-Syd / Öst-Väst

3

V

=

kn

-11013113
1
93793
7
Karl Månsson - Inger BergerMats Grönvall - Lisbeth AnderssonKarl Månsson - Inger Berger
Mats Grönvall - Lisbeth Andersson

3

V

=

5

-11013113
1
93793
7
Anna-Lena Vikner - Lars SkolandUlla-Maija Johannesson - Marianne StrandbergAnna-Lena Vikner - Lars Skoland
Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg

2NT

V

=

K

-12010410
4
712971
29
Anita Nilsson - Åke PerssonMonica Eberyd - Rolf EberydAnita Nilsson - Åke Persson
Monica Eberyd - Rolf Eberyd

2NT

Ö

+1

10

-150777
7
505050
50
Anna-Maj Lundberg - Anna-Greta NyholmIngrid Emanuel - Ulla MårtenssonAnna-Maj Lundberg - Anna-Greta Nyholm
Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson

2

V

+3

10

-150777
7
505050
50
Maj-Britt Nilsson - Annette AreskogLennart Tukia - Esbjörn JonssonMaj-Britt Nilsson - Annette Areskog
Lennart Tukia - Esbjörn Jonsson

3NT

Ö

=

10

-4004104
10
297129
71
Inger Larsson - Anders ÅkessonMats Andersson - Folke NilssonInger Larsson - Anders Åkesson
Mats Andersson - Folke Nilsson

3NT

Ö

+1

4

-4302122
12
148614
86
Svend Harild - Siw SörenssonYngve Arvidsson - Erik KvarnerupSvend Harild - Siw Sörensson
Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup

3NT

Ö

+2

10

-4600140
14
01000
100
Erik Hülphers - Rolf CarlssonJens Jensen - Margareta MårtenssonErik Hülphers - Rolf Carlsson
Jens Jensen - Margareta Mårtensson