Partävling v 24 tisdag
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 113,7 | 47,37 | Anita Brundin - Ingbert Franke | Anita Brundin Ingbert Franke | 13,3 | BK Fenix - Ystads BS | BK Fenix Ystads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som Ö-V, mot Björn Stålfors - Anders Fredriksson | Rond 8, som Ö-V, mot Björn Stålfors - Anders Fredriksson |
1 | 1NT | S | +5 | ♠7 | 240 | 2 | 20 | 20 | ♠ED6♥1073♦E9643♣85 | ♠732♥D954♦D105♣kn42 | ♠ED6♥1073♦E9643♣85 | 2 | 20,00 | 2 |
2 | 3♠ | Ö | +1 | ♥K | -170 | 7 | 70 | 70 | ♠EKkn106♥1094♦E73♣D7 | ♠973♥876♦K♣EK5432 | ♠EKkn106♥1094♦E73♣D7 | 9 | 45,00 | 9 |
Rond 12, som Ö-V, mot Anita Nilsson - Åke Persson | Rond 12, som Ö-V, mot Anita Nilsson - Åke Persson |
3 | 3♠ | N | –2 | ♦E | -100 | 2 | 20 | 20 | ♠kn10965♥985♦E10♣E42 | ♠-♥EKkn3♦Kkn95432♣75 | ♠kn10965♥985♦E10♣E42 | 11 | 36,67 | 11 |
4 | 2♦ | V | = | ♣kn | -90 | 2 | 20 | 20 | ♠EKkn6♥986♦kn64♣E95 | ♠9♥Kkn5♦ED1083♣8642 | ♠EKkn6♥986♦kn64♣E95 | 13 | 32,50 | 13 |
Rond 1, som N-S, mot Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg | Rond 1, som N-S, mot Ulla-Maija Johannesson - Marianne Strandberg |
5 | 3♥ | N | = | ♠5 | 140 | 10 | 100 | 100 | ♠K10842♥EKD96♦7♣kn2 | ♠E97♥4♦Ekn106532♣53 | ♠K10842♥EKD96♦7♣kn2 | 23 | 46,00 | 23 |
6 | 4♥ | S | –4 | ♦E | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠kn♥K98♦7543♣Kkn987 | ♠E10952♥Ekn32♦Dkn10♣E | ♠kn♥K98♦7543♣Kkn987 | 23 | 38,33 | 23 |
Rond 10, som Ö-V, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Rond 10, som Ö-V, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson |
7 | 1♠ | V | +2 | ♦7 | -140 | 9 | 90 | 90 | ♠D53♥E532♦Kkn♣EK106 | ♠E10842♥kn9♦10854♣85 | ♠D53♥E532♦Kkn♣EK106 | 32 | 45,71 | 32 |
8 | 4♥ | Ö | –2 | ♣D | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠Ekn2♥ED109743♦-♣943 | ♠984♥52♦Dkn10953♣E6 | ♠Ekn2♥ED109743♦-♣943 | 35 | 43,75 | 35 |
Rond 2, som Ö-V, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange | Rond 2, som Ö-V, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange |
9 | 3NT | N | –3 | ♦6 | -150 | 7 | 70 | 70 | ♠982♥1093♦K10976♣K3 | ♠K43♥EK74♦kn54♣976 | ♠982♥1093♦K10976♣K3 | 42 | 46,67 | 42 |
10 | 3♦ | N | = | ♠kn | 110 | 2 | 20 | 20 | ♠kn♥E1084♦D753♣ED83 | ♠E87543♥Dkn76♦-♣542 | ♠kn♥E1084♦D753♣ED83 | 44 | 44,00 | 44 |
Rond 5, som Ö-V, mot Jan Göransson - Lars Skoland | Rond 5, som Ö-V, mot Jan Göransson - Lars Skoland |
11 | 3♥ | V | –4 | ♣7 | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠102♥K64♦865♣Kkn1043 | ♠Dkn75♥kn1032♦K♣ED98 | ♠102♥K64♦865♣Kkn1043 | 44 | 40,00 | 44 |
12 | 4♥ | S | +1 | ♦6 | 650 | 0 | 0 | 0 | ♠kn6♥109♦ED1094♣D1085 | ♠K104♥765♦kn652♣K93 | ♠kn6♥109♦ED1094♣D1085 | 44 | 36,67 | 44 |
Rond 3, som Ö-V, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld | Rond 3, som Ö-V, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld |
13 | 4♠ | V | = | ♣E | -620 | 6 | 60 | 60 | ♠8764♥K105♦KD532♣8 | ♠KDkn105♥D63♦E8♣K62 | ♠8764♥K105♦KD532♣8 | 50 | 38,46 | 50 |
14 | 2♠ | V | +2 | ♥2 | -170 | 3 | 30 | 30 | ♠K54♥983♦KD76♣K54 | ♠Ekn10986♥D♦10982♣E6 | ♠K54♥983♦KD76♣K54 | 53 | 37,86 | 53 |
Rond 7, som N-S, mot Mats Andersson - Peter Ahlström | Rond 7, som N-S, mot Mats Andersson - Peter Ahlström |
15 | 2♠ | Ö | +1 | ♦9 | -140 | 8 | 80 | 80 | ♠-♥Ekn75♦EKD8♣106543 | ♠kn53♥K1042♦973♣Dkn2 | ♠-♥Ekn75♦EKD8♣106543 | 61 | 40,67 | 61 |
16 | 3♥ | N | +1 | ♠2 | 170 | 6 | 60 | 60 | ♠3♥K1065432♦862♣72 | ♠Dkn96♥D♦ED1093♣Ekn5 | ♠3♥K1065432♦862♣72 | 67 | 41,88 | 67 |
Rond 4, som N-S, mot Ingrid Emanuel - Per-Einar Larsson | Rond 4, som N-S, mot Ingrid Emanuel - Per-Einar Larsson |
17 | 4♠ | N | –1 | ♥E | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠EKD3♥864♦EDkn74♣D | ♠kn765♥kn1097♦652♣E4 | ♠EKD3♥864♦EDkn74♣D | 70 | 41,18 | 70 |
18 | 3♠ | Ö | +1 | ♣D | -170 | 4 | 40 | 40 | ♠93♥Dkn432♦K52♣kn53 | ♠kn8♥EK106♦Ekn♣D10974 | ♠93♥Dkn432♦K52♣kn53 | 74 | 41,11 | 74 |
Rond 6, som N-S, mot Anna-Maj Lundberg - Birgitta Dahlman | Rond 6, som N-S, mot Anna-Maj Lundberg - Birgitta Dahlman |
19 | 3♠ | Ö | = | ♣E | -140 | 5 | 50 | 50 | ♠Dkn7♥KD654♦kn86♣D5 | ♠6♥872♦K10♣Ekn97643 | ♠Dkn7♥KD654♦kn86♣D5 | 79 | 41,58 | 79 |
20 | 2♠ | N | = | ♥E | 110 | 6 | 60 | 60 | ♠EKkn9♥kn862♦EK4♣D6 | ♠873♥94♦9872♣Kkn109 | ♠EKkn9♥kn862♦EK4♣D6 | 85 | 42,50 | 85 |
Rond 11 | Rond 11 |
21 | Frirond | 4,2 | 42 | 42 | ♠kn54♥kn4♦kn92♣EKD109 | ♠K102♥E2♦K865♣kn754 | ♠kn54♥kn4♦kn92♣EKD109 | 89,2 | 42,48 | 89,2 |
Rond 11 | Rond 11 |
22 | Frirond | 4,2 | 42 | 42 | ♠E1086♥D♦Dkn953♣D83 | ♠kn3♥E109763♦K8♣kn102 | ♠E1086♥D♦Dkn953♣D83 | 93,4 | 42,45 | 93,4 |
Rond 9, som N-S, mot Lennart Tukia - Ulla Mårtensson | Rond 9, som N-S, mot Lennart Tukia - Ulla Mårtensson |
23 | 3♣ | Ö | –1 | ♠D | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠EK2♥3♦Kkn964♣10752 | ♠Dkn10♥Ekn10854♦53♣kn3 | ♠EK2♥3♦Kkn964♣10752 | 96,4 | 41,91 | 96,4 |
24 | 4♠ | N | +1 | ♣2 | 450 | 4 | 40 | 40 | ♠ED9852♥D104♦Kkn3♣E | ♠K7643♥K732♦8♣K64 | ♠ED9852♥D104♦Kkn3♣E | 100,4 | 41,83 | 100,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior