Måndagstävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 154,6 | 49,54 | Maud Lindstedt-Gramer - Annika Enquist-Blid | Maud Lindstedt-Gramer Annika Enquist-Blid | 18,6 | BK ALERT - Nyköpings BS | BK ALERT Nyköpings BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som N-S, mot Catharina Eneroth Björkman - Eva Eneroth | Rond 6, som N-S, mot Catharina Eneroth Björkman - Eva Eneroth |
1 | 4♥ | N | +2 | ♠9 | 480 | 10 | 83 | 83 | ♠kn62♥kn10963♦K63♣Dkn | ♠E♥E752♦E104♣E10754 | ♠kn62♥kn10963♦K63♣Dkn | 10 | 83,33 | 10 |
2 | 3♠ | V | –1 | ♦E | 50 | 5 | 42 | 42 | ♠kn♥74♦EKD43♣K8743 | ♠E642♥E10862♦kn107♣9 | ♠kn♥74♦EKD43♣K8743 | 15 | 62,50 | 15 |
Rond 8, som N-S, mot Göran Fridholm - Leif Johansson | Rond 8, som N-S, mot Göran Fridholm - Leif Johansson |
3 | 2♥ | V | +1 | ♣2 | -140 | 8 | 67 | 67 | ♠kn10753♥432♦E843♣2 | ♠842♥D9♦D95♣EK764 | ♠kn10753♥432♦E843♣2 | 23 | 63,89 | 23 |
4 | 2♥ | S | +1 | ♦7 | 140 | 10 | 83 | 83 | ♠kn984♥D6♦86♣KD965 | ♠1052♥EK10872♦EK♣82 | ♠kn984♥D6♦86♣KD965 | 33 | 68,75 | 33 |
Rond 12, som N-S, mot Åke Loftén - Sven Müller | Rond 12, som N-S, mot Åke Loftén - Sven Müller |
5 | 1♠ | Ö | +2 | ♦9 | -140 | 4 | 33 | 33 | ♠1085♥kn5♦EDkn87♣E105 | ♠7632♥D1072♦92♣D92 | ♠1085♥kn5♦EDkn87♣E105 | 37 | 61,67 | 37 |
6 | 2♠ | S | +1 | ♥E | 140 | 5 | 42 | 42 | ♠108642♥63♦ED83♣107 | ♠EDkn3♥KD98♦Kkn♣532 | ♠108642♥63♦ED83♣107 | 42 | 58,33 | 42 |
Rond 5, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind | Rond 5, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind |
7 | 3♥ | V | –1 | ♠D | 100 | 11 | 92 | 92 | ♠D8♥K1053♦9862♣762 | ♠kn7543♥9♦KDkn3♣Ekn3 | ♠D8♥K1053♦9862♣762 | 53 | 63,10 | 53 |
8 | 2♠ | N | +1 | ♦5 | 140 | 6 | 50 | 50 | ♠EK543♥D10762♦94♣K | ♠D96♥kn♦K82♣Ekn9542 | ♠EK543♥D10762♦94♣K | 59 | 61,46 | 59 |
Rond 7, som Ö-V, mot Anders Jonsson - Irma Landström | Rond 7, som Ö-V, mot Anders Jonsson - Irma Landström |
9 | 4♥ | S | +1 | ♠kn | 450 | 4 | 33 | 33 | ♠53♥E95♦875♣ED653 | ♠kn1094♥2♦kn2♣Kkn9742 | ♠53♥E95♦875♣ED653 | 63 | 58,33 | 63 |
10 | 4♠ | S | +1 | ♥kn | 650 | 1 | 8 | 8 | ♠8432♥D86♦kn102♣E109 | ♠D9♥kn107542♦D3♣Kkn6 | ♠8432♥D86♦kn102♣E109 | 64 | 53,33 | 64 |
Rond 2, som Ö-V, mot Wiveca Zacharias - Cecilia Onell | Rond 2, som Ö-V, mot Wiveca Zacharias - Cecilia Onell |
11 | 1NT | S | +1 | ♥5 | 120 | 0 | 0 | 0 | ♠E72♥D2♦K52♣75432 | ♠K103♥K10754♦103♣E109 | ♠E72♥D2♦K52♣75432 | 64 | 48,48 | 64 |
12 | 4♠ | S | +1 | ♣5 | 650 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn3♥D2♦1093♣E9742 | ♠76♥10854♦765♣D865 | ♠Ekn3♥D2♦1093♣E9742 | 66 | 45,83 | 66 |
Rond 10, som N-S, mot Per Jacobsson - Anders Björkman | Rond 10, som N-S, mot Per Jacobsson - Anders Björkman |
13 | 1NT | N | +2 | ♥4 | 150 | 12 | 100 | 100 | ♠E84♥D32♦EKkn83♣K10 | ♠10763♥E♦D4♣876542 | ♠E84♥D32♦EKkn83♣K10 | 78 | 50,00 | 78 |
14 | 2NT | Ö | +1 | ♥6 | -150 | 1 | 8 | 8 | ♠D1073♥4♦K43♣ED1083 | ♠K96♥Kkn965♦7♣9742 | ♠D1073♥4♦K43♣ED1083 | 79 | 47,02 | 79 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Santesson - Leif Stille | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Santesson - Leif Stille |
15 | 3♠ | Ö | +1 | ♥3 | -170 | 2 | 17 | 17 | ♠D10654♥kn7♦EK532♣10 | ♠Ekn732♥D104♦7♣K843 | ♠D10654♥kn7♦EK532♣10 | 81 | 45,00 | 81 |
16 | 4♦ | Ö | –1 | ♣7 | 100 | 4 | 33 | 33 | ♠-♥K762♦Dkn853♣EK42 | ♠Ekn10954♥103♦K974♣D | ♠-♥K762♦Dkn853♣EK42 | 85 | 44,27 | 85 |
Rond 9, som Ö-V, mot Stig Nilsson - Gudrun Palmquist | Rond 9, som Ö-V, mot Stig Nilsson - Gudrun Palmquist |
17 | 1♠ | S | +3 | ♦E | 170 | 7 | 58 | 58 | ♠974♥EKkn2♦kn1097♣103 | ♠Dkn10♥10954♦E43♣kn76 | ♠974♥EKkn2♦kn1097♣103 | 92 | 45,10 | 92 |
18 | 4♥ | Ö | +1 | ♦9 | -450 | 10 | 83 | 83 | ♠103♥E96532♦K106♣E3 | ♠EKkn87♥K8♦Ekn742♣7 | ♠103♥E96532♦K106♣E3 | 102 | 47,22 | 102 |
Rond 3, som Ö-V, mot Tomas Truedsson - Claes Kvist | Rond 3, som Ö-V, mot Tomas Truedsson - Claes Kvist |
19 | 2♠ | S | = | ♥E | 110 | 4 | 33 | 33 | ♠854♥5♦D10876♣E742 | ♠ED2♥EKkn73♦kn9♣kn103 | ♠854♥5♦D10876♣E742 | 106 | 46,49 | 106 |
20 | 6NT | N | = | ♠2 | 1440 | 1 | 8 | 8 | ♠9532♥K7♦8752♣863 | ♠kn6♥D9432♦4♣Dkn754 | ♠9532♥K7♦8752♣863 | 107 | 44,58 | 107 |
Rond 13, som N-S, mot Zhou Ye - Mats Andersson | Rond 13, som N-S, mot Zhou Ye - Mats Andersson |
21 | 4♠ | Ö | = | ♥E | -420 | 2 | 17 | 17 | ♠8654♥109653♦9♣E108 | ♠kn10♥EKD7♦D10752♣75 | ♠8654♥109653♦9♣E108 | 109 | 43,25 | 109 |
22 | 3♠ | S | –3 | ♦E | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠E43♥E743♦87♣Dkn72 | ♠Dkn65♥kn65♦9♣EK843 | ♠E43♥E743♦87♣Dkn72 | 109 | 41,29 | 109 |
Rond 4, som Ö-V, mot Hans Stever - Laila Stever | Rond 4, som Ö-V, mot Hans Stever - Laila Stever |
23 | 3♥ | S | –2 | ♦E | -200 | 6 | 50 | 50 | ♠854♥EK♦kn954♣E752 | ♠K1096♥53♦EK106♣K94 | ♠854♥EK♦kn954♣E752 | 115 | 41,67 | 115 |
24 | 4♥ | V | = | ♠8 | -420 | 11 | 92 | 92 | ♠ED642♥3♦9432♣Kkn8 | ♠3♥ED10864♦K♣ED973 | ♠ED642♥3♦9432♣Kkn8 | 126 | 43,75 | 126 |
Rond 1, som Ö-V, mot Bo Andersson - Lena Andersson | Rond 1, som Ö-V, mot Bo Andersson - Lena Andersson |
25 | 1NT | N | –1 | ♦8 | -50 | 7 | 58 | 58 | ♠7652♥D843♦83♣E82 | ♠K43♥Ekn6♦D652♣D105 | ♠7652♥D843♦83♣E82 | 133 | 44,33 | 133 |
26 | 2♦ | N | +1 | ♣10 | 110 | 3 | 25 | 25 | ♠K95♥8754♦EK104♣103 | ♠D643♥D109♦5♣E9652 | ♠K95♥8754♦EK104♣103 | 136 | 43,59 | 136 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior