Länsnygammalt final
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
13 | 176,0 | 52,38 | Margreth Gustavsson | Margreth Gustavsson | BK Allians, Halmstad | BK Allians, Halmstad |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som Öst, med Jan-Inge Christiansson, mot Nicklas Bårman - Gertie Schill | Rond 10, som Öst, med Jan-Inge Christiansson, mot Nicklas Bårman - Gertie Schill |
1 | 3♥ | N | –2 | ♣kn | -100 | 14 | 100 | 100 | ♠107642♥104♦E10876♣kn | ♠kn95♥KD65♦kn2♣ED94 | ♠107642♥104♦E10876♣kn | 14 | 100,0 | 14 |
2 | 2♠ | V | –1 | ♦5 | 50 | 7 | 50 | 50 | ♠1032♥kn87♦E8♣EK1043 | ♠K8764♥D1093♦KD4♣2 | ♠1032♥kn87♦E8♣EK1043 | 21 | 75,00 | 21 |
Rond 11, som Nord, med Margareta Karlsson, mot Anders Trydell - Nicklas Bårman | Rond 11, som Nord, med Margareta Karlsson, mot Anders Trydell - Nicklas Bårman |
3 | 5♣ | V | –1 | ♦E | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠4♥Kkn853♦EKkn63♣D9 | ♠10982♥ED1076♦D5♣53 | ♠4♥Kkn853♦EKkn63♣D9 | 21 | 50,00 | 21 |
4 | 6♠ | N | +1 | ♣7 | 1460 | 13 | 93 | 93 | ♠E94♥KD764♦E10♣K108 | ♠KDkn1083♥E2♦K7♣E32 | ♠E94♥KD764♦E10♣K108 | 34 | 60,71 | 34 |
Rond 12, som Nord, med Olle Johansson, mot Jan Olsson - Anders Trydell | Rond 12, som Nord, med Olle Johansson, mot Jan Olsson - Anders Trydell |
5 | 2♦ | S | –1 | ♣8 | -100 | 5 | 36 | 36 | ♠kn1063♥K87♦D543♣K4 | ♠74♥E963♦K1086♣E95 | ♠kn1063♥K87♦D543♣K4 | 39 | 55,71 | 39 |
6 | 2♣ | Ö | +5 | ♠K | -190 | 2 | 14 | 14 | ♠76532♥E10864♦K♣86 | ♠K♥KD92♦87654♣742 | ♠76532♥E10864♦K♣86 | 41 | 48,81 | 41 |
Rond 1, som Nord, med Elsie Blomqvist, mot Kenneth Johansson - Olle Johansson | Rond 1, som Nord, med Elsie Blomqvist, mot Kenneth Johansson - Olle Johansson |
13 | 3♥ | Ö | –1 | ♠kn | 100 | 14 | 100 | 100 | ♠D♥kn43♦D53♣Dkn8654 | ♠kn109653♥E92♦kn109♣E | ♠D♥kn43♦D53♣Dkn8654 | 55 | 56,12 | 55 |
14 | 3NT | Ö | +1 | ♠3 | -430 | 3 | 21 | 21 | ♠kn1087♥Dkn7♦E85♣D103 | ♠K63♥862♦9642♣872 | ♠kn1087♥Dkn7♦E85♣D103 | 58 | 51,79 | 58 |
Rond 2, som Nord, med Ulf Andreasson, mot Eva Lena Glimne - Kenneth Johansson | Rond 2, som Nord, med Ulf Andreasson, mot Eva Lena Glimne - Kenneth Johansson |
15 | 5♥ | N | +1 | ♦5 | 680 | 12 | 86 | 86 | ♠-♥ED9763♦EKD92♣73 | ♠kn64♥K4♦kn764♣K1084 | ♠-♥ED9763♦EKD92♣73 | 70 | 55,56 | 70 |
16 | 3NT | V | –1 | ♣kn | 100 | 11 | 79 | 79 | ♠4♥ED105♦7652♣kn1094 | ♠D953♥Kkn87♦943♣K8 | ♠4♥ED105♦7652♣kn1094 | 81 | 57,86 | 81 |
Rond 3, som Nord, med Jan Janson, mot Jenny Myrendal - Eva Lena Glimne | Rond 3, som Nord, med Jan Janson, mot Jenny Myrendal - Eva Lena Glimne |
17 | 4♠ | V | –1 | ♣D | 50 | 11 | 79 | 79 | ♠10865♥Dkn1054♦Ekn6♣D | ♠K2♥72♦D107542♣kn98 | ♠10865♥Dkn1054♦Ekn6♣D | 92 | 59,74 | 92 |
18 | 4♥ | S | –1 | ♠8 | -100 | 1 | 7 | 7 | ♠K74♥EDkn4♦EK104♣64 | ♠E653♥K1053♦6♣kn1073 | ♠K74♥EDkn4♦EK104♣64 | 93 | 55,36 | 93 |
Rond 4, som Nord, med Ann-Christin Wallin, mot Elsie Blomqvist - Jenny Myrendal | Rond 4, som Nord, med Ann-Christin Wallin, mot Elsie Blomqvist - Jenny Myrendal |
19 | 1♥ | S | +1 | ♣kn | 110 | 3 | 21 | 21 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | ♠Kkn♥K10863♦KD8♣EK7 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | 96 | 52,75 | 96 |
20 | 3NT | N | = | ♠4 | 600 | 5 | 36 | 36 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | ♠KD10♥Ekn8♦kn109♣D982 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | 101 | 51,53 | 101 |
Rond 5, som Öst, med Åsa Caviezel, mot Ulf Andreasson - Elsie Blomqvist | Rond 5, som Öst, med Åsa Caviezel, mot Ulf Andreasson - Elsie Blomqvist |
21 | 3NT | S | = | ♠3 | 600 | 4 | 29 | 29 | ♠K106♥1086♦kn743♣K96 | ♠kn9753♥75♦E52♣D108 | ♠K106♥1086♦kn743♣K96 | 105 | 50,00 | 105 |
22 | 4♠ | S | –1 | ♥7 | -50 | 10 | 71 | 71 | ♠108763♥Kkn10984♦Ekn♣- | ♠95♥7♦9652♣KD9875 | ♠108763♥Kkn10984♦Ekn♣- | 115 | 51,34 | 115 |
Rond 6, som Nord, med Gertie Schill, mot Jan Janson - Ulf Andreasson | Rond 6, som Nord, med Gertie Schill, mot Jan Janson - Ulf Andreasson |
23 | 3NT | V | –1 | ♠10 | 100 | 11 | 79 | 79 | ♠109832♥74♦E973♣K6 | ♠D7♥D963♦K2♣kn9743 | ♠109832♥74♦E973♣K6 | 126 | 52,94 | 126 |
24 | 4♠ | Ö | +2 | ♥E | -480 | 6 | 43 | 43 | ♠D3♥97653♦872♣842 | ♠K7♥EKkn8♦kn93♣10653 | ♠D3♥97653♦872♣842 | 132 | 52,38 | 132 |
Rond 7, som Nord, med Nicklas Bårman, mot Ann-Christin Wallin - Jan Janson | Rond 7, som Nord, med Nicklas Bårman, mot Ann-Christin Wallin - Jan Janson |
25 | 4♥ | N | +1 | ♣E | 450 | 3 | 21 | 21 | ♠ED6♥K10♦EKD6♣D1042 | ♠kn8♥EDkn7632♦4♣kn63 | ♠ED6♥K10♦EKD6♣D1042 | 135 | 50,75 | 135 |
26 | 1NT | S | +1 | ♦D | 120 | 12 | 86 | 86 | ♠ED1053♥85♦42♣9643 | ♠kn84♥KD63♦K103♣Kkn7 | ♠ED1053♥85♦42♣9643 | 147 | 52,50 | 147 |
Rond 8, som Nord, med Anders Trydell, mot Åsa Caviezel - Ann-Christin Wallin | Rond 8, som Nord, med Anders Trydell, mot Åsa Caviezel - Ann-Christin Wallin |
27 | 4♥ | N | +2 | ♠E | 480 | 4 | 29 | 29 | ♠752♥KD732♦5♣EKDkn | ♠K8♥E1064♦EKDkn3♣98 | ♠752♥KD732♦5♣EKDkn | 151 | 51,36 | 151 |
28 | 6NT | V | –2 | ♣2 | 100 | 14 | 100 | 100 | ♠10876♥kn86♦1093♣K102 | ♠542♥K94♦K762♣754 | ♠10876♥kn86♦1093♣K102 | 165 | 53,57 | 165 |
Rond 9, som Nord, med Jan Olsson, mot Gertie Schill - Åsa Caviezel | Rond 9, som Nord, med Jan Olsson, mot Gertie Schill - Åsa Caviezel |
29 | 4♥ | S | +1 | ♣5 | 650 | 7 | 50 | 50 | ♠D♥Ekn73♦E98743♣D6 | ♠E8♥K9854♦5♣E10874 | ♠D♥Ekn73♦E98743♣D6 | 172 | 53,42 | 172 |
30 | 5♦ | V | = | ♠E | -400 | 4 | 29 | 29 | ♠E863♥Dkn102♦7♣9642 | ♠K2♥763♦864♣KD1053 | ♠E863♥Dkn102♦7♣9642 | 176 | 52,38 | 176 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior