Länsnygammalt final
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24 | 165,3 | 49,19 | Åsa Caviezel | Åsa Caviezel | -2,7 | BK Falkenberg | BK Falkenberg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som Väst, med Jan Janson, mot Gunilla Johansson - Margareta Karlsson | Rond 4, som Väst, med Jan Janson, mot Gunilla Johansson - Margareta Karlsson |
1 | 1NT | N | +1 | ♥10 | 120 | 1 | 7 | 7 | ♠kn95♥KD65♦kn2♣ED94 | ♠107642♥104♦E10876♣kn | ♠kn95♥KD65♦kn2♣ED94 | 1 | 7,14 | 1 |
2 | 3♠ | V | = | ♣6 | -140 | 14 | 100 | 100 | ♠K8764♥D1093♦KD4♣2 | ♠1032♥kn87♦E8♣EK1043 | ♠K8764♥D1093♦KD4♣2 | 15 | 53,57 | 15 |
Rond 2, som Väst, med Jenny Myrendal, mot Birgitta I Olsson - Jan-Inge Christiansson | Rond 2, som Väst, med Jenny Myrendal, mot Birgitta I Olsson - Jan-Inge Christiansson |
3 | 4♥ | N | = | ♣E | 420 | 4 | 29 | 29 | ♠EKD6♥-♦942♣Kkn10764 | ♠kn753♥942♦1087♣E82 | ♠EKD6♥-♦942♣Kkn10764 | 19 | 45,24 | 19 |
4 | 6♠ | S | = | ♦8 | 1430 | 4 | 29 | 29 | ♠6♥1053♦Dkn9843♣654 | ♠752♥kn98♦652♣Dkn97 | ♠6♥1053♦Dkn9843♣654 | 23 | 41,07 | 23 |
Rond 6, som Öst, med Nicklas Bårman, mot Gunilla Johansson - Kenneth Johansson | Rond 6, som Öst, med Nicklas Bårman, mot Gunilla Johansson - Kenneth Johansson |
5 | 3♥ | S | –1 | ♠E | -100 | 9 | 64 | 64 | ♠KD952♥kn52♦72♣1063 | ♠E8♥D104♦Ekn9♣Dkn872 | ♠KD952♥kn52♦72♣1063 | 32 | 45,71 | 32 |
6 | 2♣ | Ö | –1 | ♦8 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn1084♥7♦Ekn9♣EK103 | ♠D9♥kn53♦D1032♣Dkn95 | ♠Ekn1084♥7♦Ekn9♣EK103 | 32 | 38,10 | 32 |
Rond 1, som Nord, med Lennart Andersson, mot Jan Janson - Margareta Karlsson | Rond 1, som Nord, med Lennart Andersson, mot Jan Janson - Margareta Karlsson |
7 | 1NT | Ö | +1 | ♠5 | -120 | 10 | 71 | 71 | ♠3♥864♦kn654♣D8732 | ♠EK1085♥Dkn♦1082♣E105 | ♠3♥864♦kn654♣D8732 | 42 | 42,86 | 42 |
8 | 2NT | V | –1 | ♥5 | 50 | 12 | 86 | 86 | ♠D1073♥E8542♦K43♣4 | ♠Kkn92♥7♦kn1097♣K862 | ♠D1073♥E8542♦K43♣4 | 54 | 48,21 | 54 |
Rond 11, som Väst, med Elsie Blomqvist, mot Ulf Andreasson - Jan Gustavsson | Rond 11, som Väst, med Elsie Blomqvist, mot Ulf Andreasson - Jan Gustavsson |
9 | 2♥ | N | +1 | ♠5 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠76♥54♦kn1087♣EKD95 | ♠E10532♥kn92♦E54♣102 | ♠76♥54♦kn1087♣EKD95 | 54 | 42,86 | 54 |
10 | 3NT | V | +1 | ♥8 | -630 | 7 | 50 | 50 | ♠Kkn98♥ED7♦kn52♣E83 | ♠653♥65♦EKD10874♣kn | ♠Kkn98♥ED7♦kn52♣E83 | 61 | 43,57 | 61 |
Rond 3, som Öst, med Kenneth Johansson, mot Nicklas Bårman - Lennart Andersson | Rond 3, som Öst, med Kenneth Johansson, mot Nicklas Bårman - Lennart Andersson |
11 | 2NT | N | +4 | ♠8 | 240 | 10 | 71 | 71 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | ♠E1032♥1043♦K5♣6532 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | 71 | 46,10 | 71 |
12 | 2♥ | S | –2 | ♦8 | -200 | 14 | 100 | 100 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | ♠763♥D952♦D98♣Kkn4 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | 85 | 50,60 | 85 |
Rond 7, som Öst, med Jan-Inge Christiansson, mot Birgitta I Olsson - Jenny Myrendal | Rond 7, som Öst, med Jan-Inge Christiansson, mot Birgitta I Olsson - Jenny Myrendal |
13 | 3♦ | Ö | = | ♣E | -110 | 11 | 79 | 79 | ♠K♥K875♦EK8642♣107 | ♠E8742♥D106♦7♣K932 | ♠K♥K875♦EK8642♣107 | 96 | 52,75 | 96 |
14 | 3NT | V | +1 | ♠kn | -430 | 11 | 79 | 79 | ♠ED9♥543♦K1073♣965 | ♠542♥EK109♦Dkn♣EKkn4 | ♠ED9♥543♦K1073♣965 | 107 | 54,59 | 107 |
Rond 5, som Väst, med Margreth Gustavsson, mot Ulf Andreasson - Elsie Blomqvist | Rond 5, som Väst, med Margreth Gustavsson, mot Ulf Andreasson - Elsie Blomqvist |
21 | 3NT | S | = | ♠3 | 600 | 4 | 29 | 29 | ♠kn9753♥75♦E52♣D108 | ♠K106♥1086♦kn743♣K96 | ♠kn9753♥75♦E52♣D108 | 111 | 52,86 | 111 |
22 | 4♠ | S | –1 | ♥7 | -50 | 10 | 71 | 71 | ♠95♥7♦9652♣KD9875 | ♠108763♥Kkn10984♦Ekn♣- | ♠95♥7♦9652♣KD9875 | 121 | 54,02 | 121 |
Rond 12, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Jan-Inge Christiansson - Jenny Myrendal | Rond 12, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Jan-Inge Christiansson - Jenny Myrendal |
23 | 3NT | V | –1 | ♠10 | 100 | 11 | 79 | 79 | ♠D7♥D963♦K2♣kn9743 | ♠109832♥74♦E973♣K6 | ♠D7♥D963♦K2♣kn9743 | 132 | 55,46 | 132 |
24 | 6♠ | Ö | = | ♥E | -980 | 0 | 0 | 0 | ♠K7♥EKkn8♦kn93♣10653 | ♠D3♥97653♦872♣842 | ♠K7♥EKkn8♦kn93♣10653 | 132 | 52,38 | 132 |
Rond 10, som Syd, med Olle Johansson, mot Eva Lena Glimne - Lennart Andersson | Rond 10, som Syd, med Olle Johansson, mot Eva Lena Glimne - Lennart Andersson |
25 | 4♥ | N | +1 | ♥9 | 450 | 3 | 21 | 21 | ♠kn8♥EDkn7632♦4♣kn63 | ♠ED6♥K10♦EKD6♣D1042 | ♠kn8♥EDkn7632♦4♣kn63 | 135 | 50,75 | 135 |
26 | 1NT | S | –1 | ♦8 | -100 | 6 | 43 | 43 | ♠kn84♥KD63♦K103♣Kkn7 | ♠ED1053♥85♦42♣9643 | ♠kn84♥KD63♦K103♣Kkn7 | 141 | 50,36 | 141 |
Rond 8, som Öst, med Ann-Christin Wallin, mot Margreth Gustavsson - Anders Trydell | Rond 8, som Öst, med Ann-Christin Wallin, mot Margreth Gustavsson - Anders Trydell |
27 | 4♥ | N | +2 | ♠E | 480 | 10 | 71 | 71 | ♠E10964♥985♦1082♣107 | ♠Dkn3♥kn♦9764♣65432 | ♠E10964♥985♦1082♣107 | 151 | 51,36 | 151 |
28 | 6NT | V | –2 | ♣2 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠kn9♥1072♦ED854♣Dkn9 | ♠EKD3♥ED53♦kn♣E863 | ♠kn9♥1072♦ED854♣Dkn9 | 151 | 49,03 | 151 |
Rond 9, som Väst, med Gertie Schill, mot Margreth Gustavsson - Jan Olsson | Rond 9, som Väst, med Gertie Schill, mot Margreth Gustavsson - Jan Olsson |
29 | 4♥ | S | +1 | ♣5 | 650 | 7 | 50 | 50 | ♠Kkn1053♥10♦Kkn6♣K952 | ♠97642♥D62♦D102♣kn3 | ♠Kkn1053♥10♦Kkn6♣K952 | 158 | 49,07 | 158 |
30 | 5♦ | V | = | ♠E | -400 | 10 | 71 | 71 | ♠kn107♥K4♦EKD1032♣kn8 | ♠D954♥E985♦kn95♣E7 | ♠kn107♥K4♦EKD1032♣kn8 | 168 | 50,00 | 168 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior