Länsnygammalt final
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 183,9 | 54,74 | Margareta Karlsson | Margareta Karlsson | 9,9 | BK Falkenberg | BK Falkenberg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som Syd, med Gunilla Johansson, mot Jan Janson - Åsa Caviezel | Rond 4, som Syd, med Gunilla Johansson, mot Jan Janson - Åsa Caviezel |
1 | 1NT | N | +1 | ♥10 | 120 | 13 | 93 | 93 | ♠EK♥E93♦K953♣8652 | ♠D83♥kn872♦D4♣K1073 | ♠EK♥E93♦K953♣8652 | 13 | 92,86 | 13 |
2 | 3♠ | V | = | ♣6 | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠EDkn♥EK6♦106♣Dkn987 | ♠95♥542♦kn97532♣65 | ♠EDkn♥EK6♦106♣Dkn987 | 13 | 46,43 | 13 |
Rond 11, som Syd, med Margreth Gustavsson, mot Anders Trydell - Nicklas Bårman | Rond 11, som Syd, med Margreth Gustavsson, mot Anders Trydell - Nicklas Bårman |
3 | 5♣ | V | –1 | ♦E | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠10982♥ED1076♦D5♣53 | ♠4♥Kkn853♦EKkn63♣D9 | ♠10982♥ED1076♦D5♣53 | 13 | 30,95 | 13 |
4 | 6♠ | N | +1 | ♣7 | 1460 | 13 | 93 | 93 | ♠KDkn1083♥E2♦K7♣E32 | ♠E94♥KD764♦E10♣K108 | ♠KDkn1083♥E2♦K7♣E32 | 26 | 46,43 | 26 |
Rond 3, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Elsie Blomqvist - Gertie Schill | Rond 3, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Elsie Blomqvist - Gertie Schill |
5 | 1NT | V | –2 | ♦4 | 100 | 11 | 79 | 79 | ♠74♥E963♦K1086♣E95 | ♠kn1063♥K87♦D543♣K4 | ♠74♥E963♦K1086♣E95 | 37 | 52,86 | 37 |
6 | 1♠ | Ö | +3 | ♥K | -170 | 4 | 29 | 29 | ♠K♥KD92♦87654♣742 | ♠76532♥E10864♦K♣86 | ♠K♥KD92♦87654♣742 | 41 | 48,81 | 41 |
Rond 1, som Väst, med Jan Janson, mot Åsa Caviezel - Lennart Andersson | Rond 1, som Väst, med Jan Janson, mot Åsa Caviezel - Lennart Andersson |
7 | 1NT | Ö | +1 | ♠5 | -120 | 4 | 29 | 29 | ♠9742♥10953♦97♣Kkn4 | ♠Dkn6♥EK72♦EKD3♣96 | ♠9742♥10953♦97♣Kkn4 | 45 | 45,92 | 45 |
8 | 2NT | V | –1 | ♥5 | 50 | 2 | 14 | 14 | ♠-♥D93♦E865♣Dkn10973 | ♠E8654♥Kkn106♦D2♣E5 | ♠-♥D93♦E865♣Dkn10973 | 47 | 41,96 | 47 |
Rond 10, som Syd, med Jan Olsson, mot Gunilla Johansson - Ulf Andreasson | Rond 10, som Syd, med Jan Olsson, mot Gunilla Johansson - Ulf Andreasson |
13 | 2♠ | S | –1 | ♦7 | -100 | 8 | 57 | 57 | ♠kn109653♥E92♦kn109♣E | ♠D♥kn43♦D53♣Dkn8654 | ♠kn109653♥E92♦kn109♣E | 55 | 43,65 | 55 |
14 | 3NT | V | –1 | ♠kn | 50 | 13 | 93 | 93 | ♠K63♥862♦9642♣872 | ♠kn1087♥Dkn7♦E85♣D103 | ♠K63♥862♦9642♣872 | 68 | 48,57 | 68 |
Rond 8, som Väst, med Gertie Schill, mot Birgitta I Olsson - Elsie Blomqvist | Rond 8, som Väst, med Gertie Schill, mot Birgitta I Olsson - Elsie Blomqvist |
15 | 4♦ | N | +2 | ♦5 | 170 | 8 | 57 | 57 | ♠EK8♥kn10♦1083♣kn9652 | ♠D1097532♥852♦5♣ED | ♠EK8♥kn10♦1083♣kn9652 | 76 | 49,35 | 76 |
16 | 3♠ | Ö | +1 | ♥7 | -170 | 10 | 71 | 71 | ♠E7♥632♦EK108♣D752 | ♠Kkn10862♥94♦Dkn♣E63 | ♠E7♥632♦EK108♣D752 | 86 | 51,19 | 86 |
Rond 12, som Öst, med Kenneth Johansson, mot Gunilla Johansson - Ann-Christin Wallin | Rond 12, som Öst, med Kenneth Johansson, mot Gunilla Johansson - Ann-Christin Wallin |
17 | 3NT | V | +1 | ♥D | -430 | 11 | 79 | 79 | ♠ED♥986♦-♣EK1065432 | ♠kn9743♥EK3♦K983♣7 | ♠ED♥986♦-♣EK1065432 | 97 | 53,30 | 97 |
18 | 4♥ | N | = | ♦9 | 620 | 3 | 21 | 21 | ♠Dkn1092♥962♦98♣KD9 | ♠8♥87♦Dkn7532♣E852 | ♠Dkn1092♥962♦98♣KD9 | 100 | 51,02 | 100 |
Rond 7, som Nord, med Lennart Andersson, mot Jan Olsson - Ulf Andreasson | Rond 7, som Nord, med Lennart Andersson, mot Jan Olsson - Ulf Andreasson |
19 | 3NT | N | = | ♠7 | 400 | 13 | 93 | 93 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | ♠Kkn♥K10863♦KD8♣EK7 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | 113 | 53,81 | 113 |
20 | 3NT | S | –1 | ♠3 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | ♠KD10♥Ekn8♦kn109♣D982 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | 113 | 50,45 | 113 |
Rond 2, som Väst, med Nicklas Bårman, mot Anders Trydell - Jan Gustavsson | Rond 2, som Väst, med Nicklas Bårman, mot Anders Trydell - Jan Gustavsson |
21 | 3NT | S | –2 | ♥7 | -200 | 14 | 100 | 100 | ♠kn9753♥75♦E52♣D108 | ♠K106♥1086♦kn743♣K96 | ♠kn9753♥75♦E52♣D108 | 127 | 53,36 | 127 |
22 | 3♥ | N | = | ♦4 | 140 | 2 | 14 | 14 | ♠95♥7♦9652♣KD9875 | ♠108763♥Kkn10984♦Ekn♣- | ♠95♥7♦9652♣KD9875 | 129 | 51,19 | 129 |
Rond 9, som Öst, med Ann-Christin Wallin, mot Kenneth Johansson - Lennart Andersson | Rond 9, som Öst, med Ann-Christin Wallin, mot Kenneth Johansson - Lennart Andersson |
23 | 3♥ | Ö | +1 | ♠D | -170 | 10 | 71 | 71 | ♠E4♥EK1085♦Dkn106♣E5 | ♠Kkn65♥kn2♦854♣D1082 | ♠E4♥EK1085♦Dkn106♣E5 | 139 | 52,26 | 139 |
24 | 3♦ | Ö | +3 | ♥E | -170 | 0 | 0 | 0 | ♠109542♥D1042♦6♣Dkn7 | ♠Ekn86♥-♦EKD1054♣EK9 | ♠109542♥D1042♦6♣Dkn7 | 139 | 49,64 | 139 |
Rond 5, som Öst, med Jan Gustavsson, mot Jan-Inge Christiansson - Eva Lena Glimne | Rond 5, som Öst, med Jan Gustavsson, mot Jan-Inge Christiansson - Eva Lena Glimne |
27 | 4♥ | N | +3 | ♣10 | 510 | 6 | 43 | 43 | ♠E10964♥985♦1082♣107 | ♠Dkn3♥kn♦9764♣65432 | ♠E10964♥985♦1082♣107 | 145 | 49,32 | 145 |
28 | 3NT | V | +1 | ♣2 | -430 | 10 | 71 | 71 | ♠kn9♥1072♦ED854♣Dkn9 | ♠EKD3♥ED53♦kn♣E863 | ♠kn9♥1072♦ED854♣Dkn9 | 155 | 50,32 | 155 |
Rond 6, som Öst, med Jenny Myrendal, mot Olle Johansson - Jan Gustavsson | Rond 6, som Öst, med Jenny Myrendal, mot Olle Johansson - Jan Gustavsson |
29 | 3♥ | S | +1 | ♠kn | 170 | 14 | 100 | 100 | ♠97642♥D62♦D102♣kn3 | ♠Kkn1053♥10♦Kkn6♣K952 | ♠97642♥D62♦D102♣kn3 | 169 | 52,48 | 169 |
30 | 3♦ | V | +2 | ♥D | -150 | 5 | 36 | 36 | ♠D954♥E985♦kn95♣E7 | ♠kn107♥K4♦EKD1032♣kn8 | ♠D954♥E985♦kn95♣E7 | 174 | 51,79 | 174 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior