Länsnygammalt final
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
23 | 164,0 | 48,81 | Ingrid Olsson | Ingrid Olsson | BK Allians, Halmstad | BK Allians, Halmstad |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som Öst, med Kerstin Adie, mot Britt Bengtsson - Lennart Nilsson | Rond 11, som Öst, med Kerstin Adie, mot Britt Bengtsson - Lennart Nilsson |
3 | 4♥ | N | = | ♣2 | 420 | 4 | 29 | 29 | ♠kn753♥942♦1087♣E82 | ♠EKD6♥-♦942♣Kkn10764 | ♠kn753♥942♦1087♣E82 | 4 | 28,57 | 4 |
4 | 4♠ | S | +3 | ♦D | 710 | 11 | 79 | 79 | ♠752♥kn98♦652♣Dkn97 | ♠6♥1053♦Dkn9843♣654 | ♠752♥kn98♦652♣Dkn97 | 15 | 53,57 | 15 |
Rond 12, som Väst, med Birgitta Almgren, mot Britt Bengtsson - Agneta Hägerström | Rond 12, som Väst, med Birgitta Almgren, mot Britt Bengtsson - Agneta Hägerström |
5 | 1NT | V | –2 | ♦4 | 100 | 3 | 21 | 21 | ♠E8♥D104♦Ekn9♣Dkn872 | ♠KD952♥kn52♦72♣1063 | ♠E8♥D104♦Ekn9♣Dkn872 | 18 | 42,86 | 18 |
6 | 2♦ | V | +2 | ♠7 | -130 | 5 | 36 | 36 | ♠D9♥kn53♦D1032♣Dkn95 | ♠Ekn1084♥7♦Ekn9♣EK103 | ♠D9♥kn53♦D1032♣Dkn95 | 23 | 41,07 | 23 |
Rond 7, som Väst, med Stig Emblad, mot Sören Hammer - Lennart Nordberg | Rond 7, som Väst, med Stig Emblad, mot Sören Hammer - Lennart Nordberg |
7 | 2♥ | Ö | +1 | ♠E | -140 | 8 | 57 | 57 | ♠9742♥10953♦97♣Kkn4 | ♠Dkn6♥EK72♦EKD3♣96 | ♠9742♥10953♦97♣Kkn4 | 31 | 44,29 | 31 |
8 | 3NT | Ö | +2 | ♦kn | -460 | 14 | 100 | 100 | ♠-♥D93♦E865♣Dkn10973 | ♠E8654♥Kkn106♦D2♣E5 | ♠-♥D93♦E865♣Dkn10973 | 45 | 53,57 | 45 |
Rond 5, som Syd, med Bengt Appelqvist, mot Charlotte Brydolf - Kerstin Trydell | Rond 5, som Syd, med Bengt Appelqvist, mot Charlotte Brydolf - Kerstin Trydell |
9 | 3NT | S | –2 | ♣E | -100 | 2 | 14 | 14 | ♠KD9♥K7♦D963♣8643 | ♠kn84♥ED10863♦K2♣kn7 | ♠KD9♥K7♦D963♣8643 | 47 | 47,96 | 47 |
10 | 3NT | V | +1 | ♦3 | -630 | 7 | 50 | 50 | ♠D72♥10932♦6♣K6542 | ♠E104♥Kkn84♦93♣D1097 | ♠D72♥10932♦6♣K6542 | 54 | 48,21 | 54 |
Rond 9, som Öst, med Britt Inger Kjellman, mot Sören Hammer - Ingalill Johanssson | Rond 9, som Öst, med Britt Inger Kjellman, mot Sören Hammer - Ingalill Johanssson |
11 | 4♥ | N | –1 | ♠2 | -50 | 14 | 100 | 100 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | ♠E1032♥1043♦K5♣6532 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | 68 | 53,97 | 68 |
12 | 3♠ | Ö | –2 | ♥6 | 100 | 2 | 14 | 14 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | ♠763♥D952♦D98♣Kkn4 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | 70 | 50,00 | 70 |
Rond 4, som Nord, med Greger Sundgren, mot Stig Emblad - Lennart Nordberg | Rond 4, som Nord, med Greger Sundgren, mot Stig Emblad - Lennart Nordberg |
13 | 2♠ | S | –1 | ♦7 | -100 | 8 | 57 | 57 | ♠D♥kn43♦D53♣Dkn8654 | ♠kn109653♥E92♦kn109♣E | ♠D♥kn43♦D53♣Dkn8654 | 78 | 50,65 | 78 |
14 | 3NT | V | +1 | ♠8 | -430 | 3 | 21 | 21 | ♠kn1087♥Dkn7♦E85♣D103 | ♠K63♥862♦9642♣872 | ♠kn1087♥Dkn7♦E85♣D103 | 81 | 48,21 | 81 |
Rond 6, som Öst, med Ingalill Johanssson, mot Britt Inger Kjellman - Greger Sundgren | Rond 6, som Öst, med Ingalill Johanssson, mot Britt Inger Kjellman - Greger Sundgren |
17 | 4♦ | S | –3 | ♥E | -150 | 6 | 43 | 43 | ♠ED♥986♦-♣EK1065432 | ♠kn9743♥EK3♦K983♣7 | ♠ED♥986♦-♣EK1065432 | 87 | 47,80 | 87 |
18 | 4♥ | N | = | ♠D | 620 | 3 | 21 | 21 | ♠Dkn1092♥962♦98♣KD9 | ♠8♥87♦Dkn7532♣E852 | ♠Dkn1092♥962♦98♣KD9 | 90 | 45,92 | 90 |
Rond 10, som Nord, med Kerstin Trydell, mot Charlotte Brydolf - Bengt Appelqvist | Rond 10, som Nord, med Kerstin Trydell, mot Charlotte Brydolf - Bengt Appelqvist |
19 | 1♥ | S | +1 | ♣9 | 110 | 3 | 21 | 21 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | ♠Kkn♥K10863♦KD8♣EK7 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | 93 | 44,29 | 93 |
20 | 3NT | S | = | ♥3 | 600 | 5 | 36 | 36 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | ♠KD10♥Ekn8♦kn109♣D982 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | 98 | 43,75 | 98 |
Rond 2, som Nord, med Inger Wallin, mot Kerstin Adie - Lennart Nilsson | Rond 2, som Nord, med Inger Wallin, mot Kerstin Adie - Lennart Nilsson |
21 | 2♥ | N | +3 | ♦4 | 200 | 8 | 57 | 57 | ♠E82♥EKDkn93♦K10♣E4 | ♠D4♥42♦D986♣kn7532 | ♠E82♥EKDkn93♦K10♣E4 | 106 | 44,54 | 106 |
22 | 2♠ | S | = | ♥7 | 110 | 7 | 50 | 50 | ♠2♥2♦K1084♣Ekn106432 | ♠EKDkn4♥ED653♦D73♣- | ♠2♥2♦K1084♣Ekn106432 | 113 | 44,84 | 113 |
Rond 3, som Öst, med Agneta Hägerström, mot Birgitta Almgren - Inger Wallin | Rond 3, som Öst, med Agneta Hägerström, mot Birgitta Almgren - Inger Wallin |
23 | 3NT | V | = | ♠10 | -600 | 12 | 86 | 86 | ♠E4♥EK1085♦Dkn106♣E5 | ♠Kkn65♥kn2♦854♣D1082 | ♠E4♥EK1085♦Dkn106♣E5 | 125 | 46,99 | 125 |
24 | 4♠ | Ö | +2 | ♥E | -480 | 8 | 57 | 57 | ♠109542♥D1042♦6♣Dkn7 | ♠Ekn86♥-♦EKD1054♣EK9 | ♠109542♥D1042♦6♣Dkn7 | 133 | 47,50 | 133 |
Rond 1, som Syd, med Sören Hammer, mot Per Johansson - Rosie Hansson | Rond 1, som Syd, med Sören Hammer, mot Per Johansson - Rosie Hansson |
25 | 4♥ | S | +1 | ♠7 | 450 | 3 | 21 | 21 | ♠kn8♥EDkn7632♦4♣kn63 | ♠ED6♥K10♦EKD6♣D1042 | ♠kn8♥EDkn7632♦4♣kn63 | 136 | 46,26 | 136 |
26 | 2♠ | N | +1 | ♣9 | 140 | 14 | 100 | 100 | ♠kn84♥KD63♦K103♣Kkn7 | ♠ED1053♥85♦42♣9643 | ♠kn84♥KD63♦K103♣Kkn7 | 150 | 48,70 | 150 |
Rond 8, som Syd, med Britt Bengtsson, mot Rolf Nilsson - Margaretha Bodén | Rond 8, som Syd, med Britt Bengtsson, mot Rolf Nilsson - Margaretha Bodén |
27 | 4♥ | N | +2 | ♠E | 480 | 4 | 29 | 29 | ♠K8♥E1064♦EKDkn3♣98 | ♠752♥KD732♦5♣EKDkn | ♠K8♥E1064♦EKDkn3♣98 | 154 | 47,83 | 154 |
28 | 5♣ | V | = | ♦10 | -400 | 10 | 71 | 71 | ♠542♥K94♦K762♣754 | ♠10876♥kn86♦1093♣K102 | ♠542♥K94♦K762♣754 | 164 | 48,81 | 164 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior