Tisdag 09.00 Individuell barometer Scratch och HCP
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 70,8 | 49,15 | Lennart Evertsson | Lennart Evertsson | -4,2 | BK Allians, Halmstad | BK Allians, Halmstad |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Väst, med Anders Jansson, mot Elisabeth Jacobsson - Ingmar Kärrsten | Rond 1, som Väst, med Anders Jansson, mot Elisabeth Jacobsson - Ingmar Kärrsten |
1 | 3NT | S | –2 | ♥9 | -100 | 6 | 100 | 100 | ♠7♥Ekn9862♦9643♣75 | ♠D1098♥D103♦D85♣kn108 | ♠7♥Ekn9862♦9643♣75 | 6 | 100,0 | 6 |
2 | 2♥ | S | = | ♦6 | 110 | 4 | 67 | 67 | ♠D1074♥EKkn7♦64♣952 | ♠K953♥D♦kn10953♣Dkn8 | ♠D1074♥EKkn7♦64♣952 | 10 | 83,33 | 10 |
Rond 2, som Nord, med Per Herne, mot Britt Bengtsson - Anita Ottosson | Rond 2, som Nord, med Per Herne, mot Britt Bengtsson - Anita Ottosson |
3 | 4♣ | N | = | ♥3 | 130 | 6 | 100 | 100 | ♠Ekn106♥8♦K9♣Ekn10543 | ♠K83♥kn94♦842♣D876 | ♠Ekn106♥8♦K9♣Ekn10543 | 16 | 88,89 | 16 |
4 | 3♥ | Ö | = | ♣E | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠K643♥53♦Kkn753♣kn3 | ♠EDkn10♥-♦E98♣E98542 | ♠K643♥53♦Kkn753♣kn3 | 16 | 66,67 | 16 |
Rond 3, som Öst, med Gun Jacobsson, mot Elisabeth Jacobsson - Kerstin Bernmo | Rond 3, som Öst, med Gun Jacobsson, mot Elisabeth Jacobsson - Kerstin Bernmo |
5 | 3NT | V | = | ♠D | -400 | 5 | 83 | 83 | ♠10632♥97653♦ED3♣E | ♠EK8♥K2♦K1096♣K1083 | ♠10632♥97653♦ED3♣E | 21 | 70,00 | 21 |
6 | 3♣ | V | –1 | ♥K | 100 | 1 | 17 | 17 | ♠E102♥962♦987♣ED74 | ♠D6♥108♦EDkn54♣Kkn106 | ♠E102♥962♦987♣ED74 | 22 | 61,11 | 22 |
Rond 4, som Nord, med Eva Lorentzon, mot Anita Ottosson - Susanne Svensson | Rond 4, som Nord, med Eva Lorentzon, mot Anita Ottosson - Susanne Svensson |
7 | 3♥ | S | –1 | ♠D | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠E9765♥4♦852♣ED86 | ♠K3♥EK1097♦D♣Kkn953 | ♠E9765♥4♦852♣ED86 | 22 | 52,38 | 22 |
8 | 3NT | V | = | ♠E | -400 | 2 | 33 | 33 | ♠Ekn10985♥9♦1098♣1032 | ♠K42♥kn543♦K62♣954 | ♠Ekn10985♥9♦1098♣1032 | 24 | 50,00 | 24 |
Rond 5, som Väst, med Lena Larsson, mot Ann-Mari Herne - Kerstin Bernmo | Rond 5, som Väst, med Lena Larsson, mot Ann-Mari Herne - Kerstin Bernmo |
9 | 3NT | Ö | –1 | ♦3 | 100 | 4 | 67 | 67 | ♠D9542♥EKkn8♦D5♣103 | ♠Kkn8♥D9♦Kkn87♣D752 | ♠D9542♥EKkn8♦D5♣103 | 28 | 51,85 | 28 |
10 | 2NT | N | +1 | ♥5 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠102♥D1084♦E2♣K8764 | ♠E873♥kn975♦97♣Dkn2 | ♠102♥D1084♦E2♣K8764 | 28 | 46,67 | 28 |
Rond 6, som Öst, med Ingegerd Sjönell, mot Susanne Svensson - Sören Hammer | Rond 6, som Öst, med Ingegerd Sjönell, mot Susanne Svensson - Sören Hammer |
11 | 3NT | Ö | –1 | ♦D | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠kn96♥EK102♦E8♣E762 | ♠ED5♥9543♦932♣D109 | ♠kn96♥EK102♦E8♣E762 | 28 | 42,42 | 28 |
12 | 2NT | Ö | +1 | ♥5 | -150 | 5 | 83 | 83 | ♠KDkn2♥E974♦53♣KD7 | ♠E876♥K106♦kn1064♣82 | ♠KDkn2♥E974♦53♣KD7 | 33 | 45,83 | 33 |
Rond 7, som Öst, med Ingmar Kärrsten, mot Ann-Mari Herne - Ann-Louise Karlsson | Rond 7, som Öst, med Ingmar Kärrsten, mot Ann-Mari Herne - Ann-Louise Karlsson |
13 | 4♥ | Ö | +1 | ♥8 | -650 | 6 | 100 | 100 | ♠65♥EK1065♦E4♣EDkn9 | ♠982♥D43♦Kkn65♣543 | ♠65♥EK1065♦E4♣EDkn9 | 39 | 50,00 | 39 |
14 | 2♥ | Ö | = | ♦D | -110 | 4 | 67 | 67 | ♠Ekn♥EK87♦kn3♣KD843 | ♠D83♥1032♦10972♣kn102 | ♠Ekn♥EK87♦kn3♣KD843 | 43 | 51,19 | 43 |
Rond 8, som Väst, med Britt Bengtsson, mot Anders Jansson - Sören Hammer | Rond 8, som Väst, med Britt Bengtsson, mot Anders Jansson - Sören Hammer |
15 | 2♣ | Ö | +1 | ♦3 | -110 | 4 | 67 | 67 | ♠E96♥952♦Dkn96♣kn64 | ♠Kkn♥Ekn10♦72♣K108752 | ♠E96♥952♦Dkn96♣kn64 | 47 | 52,22 | 47 |
16 | 2♠ | Ö | +1 | ♣E | -140 | 6 | 100 | 100 | ♠E753♥86♦ED2♣10752 | ♠KDkn98♥D75♦kn107♣63 | ♠E753♥86♦ED2♣10752 | 53 | 55,21 | 53 |
Rond 9, som Syd, med Elisabeth Jacobsson, mot Per Herne - Ann-Louise Karlsson | Rond 9, som Syd, med Elisabeth Jacobsson, mot Per Herne - Ann-Louise Karlsson |
17 | 5♣ | Ö | +1 | ♥K | -420 | 1 | 17 | 17 | ♠kn842♥KDkn52♦753♣8 | ♠D1096♥E9864♦986♣5 | ♠kn842♥KDkn52♦753♣8 | 54 | 52,94 | 54 |
18 | 4♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 4 | 67 | 67 | ♠kn74♥Kkn4♦EKkn953♣D | ♠E10962♥D3♦8♣Kkn986 | ♠kn74♥Kkn4♦EKkn953♣D | 58 | 53,70 | 58 |
Rond 10, som Nord, med Anita Ottosson, mot Anders Jansson - Gun Jacobsson | Rond 10, som Nord, med Anita Ottosson, mot Anders Jansson - Gun Jacobsson |
19 | 2♥ | N | –1 | ♠10 | -50 | 5 | 83 | 83 | ♠843♥EDkn106♦E1065♣9 | ♠kn72♥742♦D93♣K1043 | ♠843♥EDkn106♦E1065♣9 | 63 | 55,26 | 63 |
20 | 5♠ | N | = | ♦5 | 650 | 6 | 100 | 100 | ♠Kkn5432♥107♦104♣D82 | ♠D1087♥ED5♦EKD2♣E4 | ♠Kkn5432♥107♦104♣D82 | 69 | 57,50 | 69 |
Rond 11, som Syd, med Kerstin Bernmo, mot Eva Lorentzon - Per Herne | Rond 11, som Syd, med Kerstin Bernmo, mot Eva Lorentzon - Per Herne |
21 | 2♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 2 | 33 | 33 | ♠kn83♥Kkn7♦93♣Ekn862 | ♠EK65♥10532♦E52♣109 | ♠kn83♥Kkn7♦93♣Ekn862 | 71 | 56,35 | 71 |
22 | 2♠ | N | +2 | ♥10 | 170 | 2 | 33 | 33 | ♠K9832♥5♦ED73♣652 | ♠Dkn107♥ED64♦1082♣Ekn | ♠K9832♥5♦ED73♣652 | 73 | 55,30 | 73 |
Rond 12, som Öst, med Susanne Svensson, mot Gun Jacobsson - Lena Larsson | Rond 12, som Öst, med Susanne Svensson, mot Gun Jacobsson - Lena Larsson |
23 | 5♥x | N | = | ♦E | 850 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn10874♥3♦E65♣Kkn2 | ♠ED953♥8742♦kn1087♣- | ♠Kkn10874♥3♦E65♣Kkn2 | 73 | 52,90 | 73 |
24 | 2♦ | V | = | ♣3 | -90 | 2 | 33 | 33 | ♠8♥kn65♦10632♣Dkn1085 | ♠EKD109♥4♦Ekn75♣K42 | ♠8♥kn65♦10632♣Dkn1085 | 75 | 52,08 | 75 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior