Måndagstävling 24 brickor hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 190,7 | 49,66 | Björn Svensson - Eva Svensson | Björn Svensson Eva Svensson | -11,3 | Båstad BK | Båstad BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 5, som N-S, mot Monica Melén Beijer - Linette Kullenberg | Rond 5, som N-S, mot Monica Melén Beijer - Linette Kullenberg |
1 | 4♥ | N | +1 | ♣E | 450 | 9 | 56 | 56 | ♠K7♥E852♦Ekn73♣Dkn2 | ♠432♥KDkn1073♦K♣K108 | ♠K7♥E852♦Ekn73♣Dkn2 | 9 | 56,25 | 9 |
2 | 4♠ | Ö | = | ♣D | -420 | 11 | 69 | 69 | ♠8♥kn975♦K832♣kn1032 | ♠K1073♥10632♦975♣D9 | ♠8♥kn975♦K832♣kn1032 | 20 | 62,50 | 20 |
Rond 6, som N-S, mot Kerstin Plantin - Rolf Plantin | Rond 6, som N-S, mot Kerstin Plantin - Rolf Plantin |
3 | 2♥ | V | +3 | ♥4 | -200 | 16 | 100 | 100 | ♠kn93♥94♦D1065♣D1065 | ♠D1062♥K6♦97♣Ekn742 | ♠kn93♥94♦D1065♣D1065 | 36 | 75,00 | 36 |
4 | 3NT | Ö | –2 | ♣D | 200 | 16 | 100 | 100 | ♠EKD105♥kn4♦KD95♣53 | ♠864♥10962♦kn7♣Dkn102 | ♠EKD105♥kn4♦KD95♣53 | 52 | 81,25 | 52 |
Rond 7, som Ö-V, mot Karin Lundström - Annmarie Gustafsson | Rond 7, som Ö-V, mot Karin Lundström - Annmarie Gustafsson |
5 | 4♠ | V | +1 | ♥10 | -450 | 13 | 81 | 81 | ♠Ekn102♥98♦-♣EKD9754 | ♠D97643♥54♦Kkn102♣10 | ♠Ekn102♥98♦-♣EKD9754 | 65 | 81,25 | 65 |
6 | 2NT | S | –2 | ♥E | -100 | 8 | 50 | 50 | ♠E♥954♦E102♣D87643 | ♠K943♥EKkn72♦953♣2 | ♠E♥954♦E102♣D87643 | 73 | 76,04 | 73 |
Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Aicardi-Holmström - Peter Ernmark | Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Aicardi-Holmström - Peter Ernmark |
7 | 2NT | V | = | ♠3 | -120 | 6 | 38 | 38 | ♠8♥K965♦Ekn63♣9532 | ♠Ekn65♥kn10♦KD54♣EK4 | ♠8♥K965♦Ekn63♣9532 | 79 | 70,54 | 79 |
8 | 3NT | V | = | ♦2 | -400 | 3 | 19 | 19 | ♠EK963♥10♦K975♣1053 | ♠D♥ED843♦D43♣EKD9 | ♠EK963♥10♦K975♣1053 | 82 | 64,06 | 82 |
Rond 9, som N-S, mot Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Agneta Edbergh | Rond 9, som N-S, mot Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Agneta Edbergh |
9 | 1NT | S | = | ♣K | 90 | 4 | 25 | 25 | ♠952♥kn6♦987543♣E10 | ♠K6♥KD107♦EKD♣8763 | ♠952♥kn6♦987543♣E10 | 86 | 59,72 | 86 |
10 | 3NT | Ö | –1 | ♠10 | 100 | 12 | 75 | 75 | ♠E74♥1098654♦kn♣D83 | ♠Kkn1032♥D♦954♣10962 | ♠E74♥1098654♦kn♣D83 | 98 | 61,25 | 98 |
Rond 10, som N-S, mot Birgit Nyberg - Birgitta Jeppsson | Rond 10, som N-S, mot Birgit Nyberg - Birgitta Jeppsson |
11 | 3♣ | N | +1 | ♠E | 130 | 11 | 69 | 69 | ♠K102♥kn10♦E9♣Kkn10532 | ♠973♥KD83♦Kkn5♣D84 | ♠K102♥kn10♦E9♣Kkn10532 | 109 | 61,93 | 109 |
12 | 1♠ | V | +2 | ♥8 | -140 | 12 | 75 | 75 | ♠5♥832♦D1032♣K9643 | ♠K974♥Dkn75♦Ekn98♣7 | ♠5♥832♦D1032♣K9643 | 121 | 63,02 | 121 |
Rond 11, som N-S, mot Boris Larsson - Harald Nilsson | Rond 11, som N-S, mot Boris Larsson - Harald Nilsson |
13 | 2♥ | Ö | +3 | ♣2 | -200 | 4 | 25 | 25 | ♠D10♥kn72♦KD97♣E1076 | ♠kn9654♥K9♦532♣D32 | ♠D10♥kn72♦KD97♣E1076 | 125 | 60,10 | 125 |
14 | 3♠ | S | –1 | ♣D | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠D63♥Dkn♦2♣10986532 | ♠E10854♥K73♦EK83♣4 | ♠D63♥Dkn♦2♣10986532 | 125 | 55,80 | 125 |
Rond 12, som Ö-V, mot Lena Jensen - Ingrid Oscarson | Rond 12, som Ö-V, mot Lena Jensen - Ingrid Oscarson |
15 | 2♠ | V | +1 | ♥8 | -140 | 16 | 100 | 100 | ♠ED6♥E102♦K10♣D10985 | ♠K10987♥75♦63♣K732 | ♠ED6♥E102♦K10♣D10985 | 141 | 58,75 | 141 |
16 | 4♠ | S | +1 | ♣E | 450 | 10 | 63 | 63 | ♠D4♥D3♦9875♣kn10652 | ♠65♥976542♦E64♣E3 | ♠D4♥D3♦9875♣kn10652 | 151 | 58,98 | 151 |
Rond 1, som N-S, mot Rune Fälth - Peter Wallin | Rond 1, som N-S, mot Rune Fälth - Peter Wallin |
17 | 2♥ | V | = | ♠E | -110 | 4 | 25 | 25 | ♠E3♥Dkn105♦KD85♣kn62 | ♠KD42♥3♦94♣D98753 | ♠E3♥Dkn105♦KD85♣kn62 | 155 | 56,99 | 155 |
18 | 4♦ | N | –1 | ♥10 | -100 | 3 | 19 | 19 | ♠D97♥ED8♦EKD1062♣10 | ♠kn1053♥732♦954♣Kkn9 | ♠D97♥ED8♦EKD1062♣10 | 158 | 54,86 | 158 |
Rond 2, som N-S, mot Laila Karlsson - Birgitta Sjögren | Rond 2, som N-S, mot Laila Karlsson - Birgitta Sjögren |
19 | 4♠ | N | = | ♦K | 420 | 3 | 19 | 19 | ♠EKDkn104♥Ekn102♦-♣K72 | ♠986532♥864♦Ekn2♣5 | ♠EKDkn104♥Ekn102♦-♣K72 | 161 | 52,96 | 161 |
20 | 2♠ | N | –1 | ♣7 | -100 | 4 | 25 | 25 | ♠EDkn109♥E42♦D107♣kn5 | ♠5♥Kkn97♦K53♣108432 | ♠EDkn109♥E42♦D107♣kn5 | 165 | 51,56 | 165 |
Rond 3, som N-S, mot Birgitta Bernstein - Mats Andersson | Rond 3, som N-S, mot Birgitta Bernstein - Mats Andersson |
21 | 3♣ | S | +1 | ♦K | 130 | 10 | 63 | 63 | ♠865♥KD♦10863♣EK52 | ♠2♥E752♦E75♣Dkn764 | ♠865♥KD♦10863♣EK52 | 175 | 52,08 | 175 |
22 | 4♠ | S | –5 | ♦8 | -250 | 0 | 0 | 0 | ♠76542♥94♦kn9♣Dkn109 | ♠EK9♥K62♦EK542♣76 | ♠76542♥94♦kn9♣Dkn109 | 175 | 49,72 | 175 |
Rond 4, som N-S, mot Gunnela Grewin - Jan Grewin | Rond 4, som N-S, mot Gunnela Grewin - Jan Grewin |
23 | 1NT | N | +1 | ♣7 | 120 | 11 | 69 | 69 | ♠Ekn5♥D109♦ED653♣K3 | ♠9743♥K74♦10♣Ekn852 | ♠Ekn5♥D109♦ED653♣K3 | 186 | 50,54 | 186 |
24 | 3NT | Ö | –4 | ♥E | 200 | 16 | 100 | 100 | ♠kn6♥kn6532♦E8♣Kkn65 | ♠D1032♥EK74♦kn953♣8 | ♠kn6♥kn6532♦E8♣Kkn65 | 202 | 52,60 | 202 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior