Fredag 09:00 Par Scratch och HCP
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 216,7 | 50,16 | Bengt Larsson - Kerstin Pettersson | Bengt Larsson Kerstin Pettersson | 17,7 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Ingrid Hallén - Lennart Lindvall | Rond 9, som Ö-V, mot Ingrid Hallén - Lennart Lindvall |
1 | 2♠ | N | = | ♥E | 110 | 1 | 6 | 6 | ♠D7♥EK652♦kn10864♣4 | ♠653♥D1074♦7♣EK753 | ♠D7♥EK652♦kn10864♣4 | 1 | 5,56 | 1 |
2 | 2♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 15 | 83 | 83 | ♠D9♥E2♦ED8742♣D63 | ♠10643♥D108643♦3♣108 | ♠D9♥E2♦ED8742♣D63 | 16 | 44,44 | 16 |
Rond 10, som N-S, mot Jarl Svedertun - Göran Rohlén | Rond 10, som N-S, mot Jarl Svedertun - Göran Rohlén |
3 | 3♠ | S | = | ♦E | 140 | 15 | 83 | 83 | ♠Dkn97♥1076♦92♣Dkn63 | ♠E10852♥E953♦K6♣K8 | ♠Dkn97♥1076♦92♣Dkn63 | 31 | 57,41 | 31 |
4 | 3NT | N | +2 | ♠5 | 660 | 10 | 56 | 56 | ♠kn742♥K♦EKD76♣E43 | ♠K83♥ED10643♦3♣D82 | ♠kn742♥K♦EKD76♣E43 | 41 | 56,94 | 41 |
Rond 11, som N-S, mot Charlotte Brydolf - Thomas Brydolf | Rond 11, som N-S, mot Charlotte Brydolf - Thomas Brydolf |
5 | 3♠ | N | +2 | ♣2 | 200 | 11 | 61 | 61 | ♠EDkn74♥E5♦E86♣543 | ♠9863♥7♦Dkn1053♣Ekn9 | ♠EDkn74♥E5♦E86♣543 | 52 | 57,78 | 52 |
6 | 3NT | V | = | ♥4 | -600 | 1 | 6 | 6 | ♠K643♥10984♦K7♣kn54 | ♠Dkn10♥KD32♦D82♣1098 | ♠K643♥10984♦K7♣kn54 | 53 | 49,07 | 53 |
Rond 12, som Ö-V, mot Barbro Hernberg - Britt Bengtsson | Rond 12, som Ö-V, mot Barbro Hernberg - Britt Bengtsson |
7 | 4♠x | V | = | ♥D | -790 | 18 | 100 | 100 | ♠E1052♥2♦KD742♣874 | ♠KDkn763♥863♦kn53♣kn | ♠E1052♥2♦KD742♣874 | 71 | 56,35 | 71 |
8 | 4♠ | Ö | = | ♣10 | -420 | 13 | 72 | 72 | ♠D8543♥Ekn94♦D5♣K9 | ♠EK♥K53♦83♣E86542 | ♠D8543♥Ekn94♦D5♣K9 | 84 | 58,33 | 84 |
Rond 1, som N-S, mot Ingmar Kärrsten - Ann-Louise Karlsson | Rond 1, som N-S, mot Ingmar Kärrsten - Ann-Louise Karlsson |
9 | 2♦ | N | +2 | ♥5 | 130 | 1 | 6 | 6 | ♠62♥Ekn10♦EKD42♣Dkn4 | ♠ED♥D863♦kn108♣10932 | ♠62♥Ekn10♦EKD42♣Dkn4 | 85 | 52,47 | 85 |
10 | 3♥ | N | –5 | ♣E | -500 | 2 | 11 | 11 | ♠kn96♥Dkn87♦E64♣985 | ♠K43♥K6♦D102♣Kkn432 | ♠kn96♥Dkn87♦E64♣985 | 87 | 48,33 | 87 |
Rond 2, som N-S, mot Stig Lindhé - Per Herne | Rond 2, som N-S, mot Stig Lindhé - Per Herne |
11 | 2NT | V | –1 | ♦2 | 50 | 13 | 72 | 72 | ♠kn8763♥K5♦E642♣K4 | ♠5♥E10962♦D1085♣kn32 | ♠kn8763♥K5♦E642♣K4 | 100 | 50,51 | 100 |
12 | 3♠ | S | –2 | ♥4 | -200 | 6 | 33 | 33 | ♠43♥K9♦Dkn1032♣9652 | ♠EDkn875♥76♦EK♣K43 | ♠43♥K9♦Dkn1032♣9652 | 106 | 49,07 | 106 |
Rond 3, som N-S, mot Gudrun Widerström - Agneta Risholm | Rond 3, som N-S, mot Gudrun Widerström - Agneta Risholm |
13 | 2♠ | V | +1 | ♥7 | -140 | 7 | 39 | 39 | ♠K95♥75♦10743♣kn543 | ♠73♥E8642♦K86♣EK9 | ♠K95♥75♦10743♣kn543 | 113 | 48,29 | 113 |
14 | 3NT | N | –1 | ♠3 | -50 | 1 | 6 | 6 | ♠K98♥kn♦K8763♣Kkn76 | ♠106♥EKD1032♦Ekn9♣82 | ♠K98♥kn♦K8763♣Kkn76 | 114 | 45,24 | 114 |
Rond 4, som N-S, mot Elisabeth Jacobsson - Ulla Marke | Rond 4, som N-S, mot Elisabeth Jacobsson - Ulla Marke |
15 | 4♥ | V | –2 | ♣E | 100 | 17 | 94 | 94 | ♠kn86♥K10♦10763♣E1097 | ♠D432♥E92♦982♣Kkn8 | ♠kn86♥K10♦10763♣E1097 | 131 | 48,52 | 131 |
16 | 4♠ | V | +1 | ♣E | -650 | 0 | 0 | 0 | ♠87♥Dkn54♦kn1075♣E87 | ♠96♥E1082♦KD2♣D1043 | ♠87♥Dkn54♦kn1075♣E87 | 131 | 45,49 | 131 |
Rond 5, som N-S, mot Lena Nilsson - Ann-Marie Martinsson | Rond 5, som N-S, mot Lena Nilsson - Ann-Marie Martinsson |
17 | 1♦ | N | +2 | ♣9 | 110 | 10 | 56 | 56 | ♠92♥E98♦ED10986♣KD | ♠E854♥kn652♦5♣Ekn42 | ♠92♥E98♦ED10986♣KD | 141 | 46,08 | 141 |
18 | 2♥ | V | –2 | ♣K | 100 | 12 | 67 | 67 | ♠942♥Kkn92♦ED95♣KD | ♠E10873♥54♦62♣kn754 | ♠942♥Kkn92♦ED95♣KD | 153 | 47,22 | 153 |
Rond 6, som N-S, mot Torvald Spiik - Kenneth Johansson | Rond 6, som N-S, mot Torvald Spiik - Kenneth Johansson |
19 | 3♦ | S | +3 | ♥kn | 170 | 10 | 56 | 56 | ♠D1092♥96♦KD103♣852 | ♠K7♥ED543♦Ekn7542♣- | ♠D1092♥96♦KD103♣852 | 163 | 47,66 | 163 |
20 | 4♠ | N | = | ♠4 | 620 | 2 | 11 | 11 | ♠KD865♥K3♦E1085♣kn6 | ♠kn107♥EDkn105♦Dkn72♣2 | ♠KD865♥K3♦E1085♣kn6 | 165 | 45,83 | 165 |
Rond 7, som Ö-V, mot Jan Wiström - Ulf Aronson | Rond 7, som Ö-V, mot Jan Wiström - Ulf Aronson |
21 | 3♥ | V | –3 | ♦K | 150 | 2 | 11 | 11 | ♠D764♥83♦E10543♣D2 | ♠Kkn10♥EKkn105♦-♣K10865 | ♠D764♥83♦E10543♣D2 | 167 | 44,18 | 167 |
22 | 5♦x | S | –4 | ♠E | -800 | 12 | 67 | 67 | ♠kn7532♥Ekn97♦9♣Kkn2 | ♠EKD9♥KD1085♦ED43♣- | ♠kn7532♥Ekn97♦9♣Kkn2 | 179 | 45,20 | 179 |
Rond 8, som Ö-V, mot Stellan Johansson - Tore Johansson | Rond 8, som Ö-V, mot Stellan Johansson - Tore Johansson |
23 | 2♥ | Ö | +2 | ♦5 | -170 | 14 | 78 | 78 | ♠D5♥D976♦K6♣kn10654 | ♠E42♥EKkn4♦kn1032♣D3 | ♠D5♥D976♦K6♣kn10654 | 193 | 46,62 | 193 |
24 | 5♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 6 | 33 | 33 | ♠ED109842♥D4♦E73♣5 | ♠Kkn5♥E1095♦D1082♣D4 | ♠ED109842♥D4♦E73♣5 | 199 | 46,06 | 199 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior