Simultan
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
15 | 220,0 | 45,83 | Liv Wollin - Gunilla Almberg | Liv Wollin Gunilla Almberg | Malmö Dam BK | Malmö Dam BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Anita Persson - Ann-Charlotte Lundin | Rond 1, som N-S, mot Anita Persson - Ann-Charlotte Lundin |
1 | 3♥ | Ö | +1 | ♦7 | -170 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 4♥ | S | +1 | ♠K | 650 | 13 | 65 | 65 | 13 | 32,50 | 13 |
Rond 2, som N-S, mot Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson | Rond 2, som N-S, mot Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson |
3 | 2♠ | V | +2 | ♣E | -170 | 7 | 35 | 35 | 20 | 33,33 | 20 |
4 | 3♠ | V | –1 | ♣E | 100 | 11 | 55 | 55 | 31 | 38,75 | 31 |
Rond 3, som N-S, mot Ulla Barkeman - Grete Derand | Rond 3, som N-S, mot Ulla Barkeman - Grete Derand |
5 | 3♦ | V | –1 | ♠E | 50 | 14 | 70 | 70 | 45 | 45,00 | 45 |
6 | 3♣ | V | +1 | ♠3 | -130 | 4 | 20 | 20 | 49 | 40,83 | 49 |
Rond 4, som N-S, mot Ann-Cecil Olsson - Cecilia Rodenstam | Rond 4, som N-S, mot Ann-Cecil Olsson - Cecilia Rodenstam |
7 | 2♥ | Ö | = | ♠E | -110 | 4 | 20 | 20 | 53 | 37,86 | 53 |
8 | 3NT | V | +2 | ♣6 | -460 | 5 | 25 | 25 | 58 | 36,25 | 58 |
Rond 5, som N-S, mot Mari Segerberg - Kerstin Boberg | Rond 5, som N-S, mot Mari Segerberg - Kerstin Boberg |
9 | 4♠ | V | –1 | ♦9 | 100 | 16 | 80 | 80 | 74 | 41,11 | 74 |
10 | 2♥ | V | +1 | ♠8 | -140 | 4 | 20 | 20 | 78 | 39,00 | 78 |
Rond 6, som N-S, mot Elisabeth Thott - Catharina Thott | Rond 6, som N-S, mot Elisabeth Thott - Catharina Thott |
11 | 3NT | Ö | +2 | ♦E | -460 | 4 | 20 | 20 | 82 | 37,27 | 82 |
12 | 3♠ | N | = | ♣8 | 140 | 17 | 85 | 85 | 99 | 41,25 | 99 |
Rond 7, som Ö-V, mot Elsa Andersson - Lilian Warringer | Rond 7, som Ö-V, mot Elsa Andersson - Lilian Warringer |
13 | 2♥ | Ö | +3 | ♣10 | -200 | 12 | 60 | 60 | 111 | 42,69 | 111 |
14 | 5♣ | S | = | ♥5 | 400 | 13 | 65 | 65 | 124 | 44,29 | 124 |
Rond 8, som Ö-V, mot Monika Sandahl - Gunnel Sandblom | Rond 8, som Ö-V, mot Monika Sandahl - Gunnel Sandblom |
15 | 5♦ | V | –1 | ♥2 | 50 | 4 | 20 | 20 | 128 | 42,67 | 128 |
16 | 3♠x | V | –2 | ♦E | 500 | 2 | 10 | 10 | 130 | 40,62 | 130 |
Rond 9, som Ö-V, mot Gertrud Nåslund - Marianne Larsson | Rond 9, som Ö-V, mot Gertrud Nåslund - Marianne Larsson |
17 | 3♦ | V | = | ♠D | -110 | 16 | 80 | 80 | 146 | 42,94 | 146 |
18 | 3♣ | Ö | –4 | ♠E | 200 | 0 | 0 | 0 | 146 | 40,56 | 146 |
Rond 10, som N-S, mot Margareta Ahlgren - Elsa Persson | Rond 10, som N-S, mot Margareta Ahlgren - Elsa Persson |
19 | 1♥ | N | +1 | ♦9 | 110 | 18 | 90 | 90 | 164 | 43,16 | 164 |
20 | 2♥ | Ö | +2 | ♦E | -170 | 13 | 65 | 65 | 177 | 44,25 | 177 |
Rond 11, som N-S, mot Lotten Modéer - Viveka Engeström | Rond 11, som N-S, mot Lotten Modéer - Viveka Engeström |
21 | 4♠ | V | +1 | ♦K | -450 | 17 | 85 | 85 | 194 | 46,19 | 194 |
22 | 4♣ | Ö | = | ♠K | -130 | 3 | 15 | 15 | 197 | 44,77 | 197 |
Rond 12, som Ö-V, mot Kerstin Andersson - Ulla Bonde | Rond 12, som Ö-V, mot Kerstin Andersson - Ulla Bonde |
23 | 4♠ | S | +1 | ♣E | 650 | 7 | 35 | 35 | 204 | 44,35 | 204 |
24 | 3♠ | N | –2 | ♣E | -100 | 16 | 80 | 80 | 220 | 45,83 | 220 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior