Måndagstävling för mindre rutinerade
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 58,3 | 54,01 | Lisbeth Andersson - Inger Andersson | Lisbeth Andersson Inger Andersson | -0,7 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 5, som N-S, mot Björn Stjärnfäldt - Annette Areskog | Rond 5, som N-S, mot Björn Stjärnfäldt - Annette Areskog |
1 | 3♠ | S | –2 | ♦K | -100 | 2 | 33 | 33 | ♠kn54♥D94♦965♣8763 | ♠ED97♥E83♦10♣EK942 | ♠kn54♥D94♦965♣8763 | 2 | 33,33 | 2 |
2 | 2NT | N | = | ♥5 | 120 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn♥D43♦K86♣KDkn108 | ♠EK1096♥72♦Dkn942♣E | ♠Dkn♥D43♦K86♣KDkn108 | 2 | 16,67 | 2 |
3 | 3♠ | Ö | –1 | ♥E | 100 | 2 | 33 | 33 | ♠E5♥1093♦Ekn87♣EK93 | ♠62♥ED65♦K1053♣kn105 | ♠E5♥1093♦Ekn87♣EK93 | 4 | 22,22 | 4 |
Rond 1, som N-S, mot Rolf Eberyd - Monica Eberyd | Rond 1, som N-S, mot Rolf Eberyd - Monica Eberyd |
4 | 1NT | Ö | = | ♠3 | -90 | 0 | 0 | 0 | ♠10865♥K3♦E632♣K103 | ♠E73♥D1082♦874♣E92 | ♠10865♥K3♦E632♣K103 | 4 | 16,67 | 4 |
5 | 3NT | N | = | ♠D | 600 | 6 | 100 | 100 | ♠E1065♥KD54♦D92♣Kkn | ♠K7♥kn87♦1083♣ED975 | ♠E1065♥KD54♦D92♣Kkn | 10 | 33,33 | 10 |
6 | 4♥ | Ö | +1 | ♠10 | -650 | 6 | 100 | 100 | ♠KDkn98♥8♦kn9742♣104 | ♠10♥D6♦ED865♣97653 | ♠KDkn98♥8♦kn9742♣104 | 16 | 44,44 | 16 |
Rond 2, som Ö-V, mot Leif Pantzar - Margareta Mårtensson | Rond 2, som Ö-V, mot Leif Pantzar - Margareta Mårtensson |
7 | 4♥ | V | = | ♠4 | -620 | 5 | 83 | 83 | ♠D93♥73♦EK1085♣843 | ♠E10♥EDkn9642♦4♣K75 | ♠D93♥73♦EK1085♣843 | 21 | 50,00 | 21 |
8 | 2♣ | Ö | +3 | ♥6 | -150 | 6 | 100 | 100 | ♠D♥K3♦Kkn95♣EKD765 | ♠Kkn1042♥974♦108♣kn92 | ♠D♥K3♦Kkn95♣EKD765 | 27 | 56,25 | 27 |
9 | 3♣ | N | –2 | ♠6 | -100 | 6 | 100 | 100 | ♠10963♥D4♦K82♣kn982 | ♠K8542♥E753♦kn103♣E | ♠10963♥D4♦K82♣kn982 | 33 | 61,11 | 33 |
Rond 4, som N-S, mot Knut Jönsson - Claes Nilsson | Rond 4, som N-S, mot Knut Jönsson - Claes Nilsson |
10 | 1NT | N | +1 | ♥E | 120 | 3 | 50 | 50 | ♠953♥K64♦52♣Ekn1095 | ♠KD4♥kn953♦E98♣K32 | ♠953♥K64♦52♣Ekn1095 | 36 | 60,00 | 36 |
11 | 3♠ | Ö | = | ♦E | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠D5♥kn54♦1054♣E9654 | ♠7♥ED76♦ED9862♣82 | ♠D5♥kn54♦1054♣E9654 | 36 | 54,55 | 36 |
12 | 3♦ | Ö | –2 | ♥5 | 100 | 6 | 100 | 100 | ♠E642♥E862♦K62♣D5 | ♠987♥K105♦kn75♣kn864 | ♠E642♥E862♦K62♣D5 | 42 | 58,33 | 42 |
Rond 3, som Ö-V, mot Svend Harild - Siw Sörensson | Rond 3, som Ö-V, mot Svend Harild - Siw Sörensson |
13 | 4♠ | Ö | –1 | ♥E | 100 | 1 | 17 | 17 | ♠Kkn1084♥-♦Ekn1062♣E72 | ♠E9753♥kn97♦D♣kn653 | ♠Kkn1084♥-♦Ekn1062♣E72 | 43 | 55,13 | 43 |
14 | 5♣ | S | = | ♠5 | 400 | 2 | 33 | 33 | ♠106♥K1097♦K1094♣Ekn7 | ♠kn95♥kn532♦D7653♣3 | ♠106♥K1097♦K1094♣Ekn7 | 45 | 53,57 | 45 |
15 | 4♥ | V | –1 | ♦E | 50 | 6 | 100 | 100 | ♠kn102♥864♦K865♣K93 | ♠74♥KD10932♦-♣Ekn1076 | ♠kn102♥864♦K865♣K93 | 51 | 56,67 | 51 |
Rond 6, som Ö-V, mot Lotte Ståhl - Mats Grönvall | Rond 6, som Ö-V, mot Lotte Ståhl - Mats Grönvall |
16 | 4♥ | Ö | –1 | ♣2 | 100 | 4 | 67 | 67 | ♠K8♥EDkn106♦kn82♣D98 | ♠Dkn63♥K942♦965♣E4 | ♠K8♥EDkn106♦kn82♣D98 | 55 | 57,29 | 55 |
17 | 3♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 2 | 33 | 33 | ♠D98752♥-♦K94♣K1074 | ♠103♥Ekn64♦Ekn752♣D6 | ♠D98752♥-♦K94♣K1074 | 57 | 55,88 | 57 |
18 | 3NT | V | = | ♥D | -400 | 2 | 33 | 33 | ♠Dkn72♥32♦Dkn1076♣108 | ♠EK♥K76♦EK92♣E643 | ♠Dkn72♥32♦Dkn1076♣108 | 59 | 54,63 | 59 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior