Länsnygammalt deltävling 4
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
35 | 474,4 | 47,44 | Leif Andersson - Inga-Maj Baath | Leif Andersson Inga-Maj Baath | 8,4 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Matts Idoffsson | Rond 9, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Matts Idoffsson |
1 | 5♥ | V | –2 | ♠4 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥K52♦ED109643♣D106 | ♠ED6♥Ekn6♦kn72♣Kkn82 | ♠-♥K52♦ED109643♣D106 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 3NT | V | –2 | ♣4 | 100 | 12 | 24 | 24 | ♠K86♥ED9742♦D9♣97 | ♠E953♥63♦E742♣E103 | ♠K86♥ED9742♦D9♣97 | 12 | 12,00 | 12 |
Rond 3, som N-S, mot Ingalill Svensson - Mona Joleby | Rond 3, som N-S, mot Ingalill Svensson - Mona Joleby |
3 | 4♦ | S | –2 | ♥E | -100 | 43 | 86 | 86 | ♠D43♥D107♦ED9♣K1054 | ♠1087♥3♦kn8765432♣3 | ♠D43♥D107♦ED9♣K1054 | 55 | 36,67 | 55 |
4 | 5♣ | Ö | +2 | ♦kn | -640 | 33 | 66 | 66 | ♠K32♥Dkn765♦532♣54 | ♠E109876♥109843♦kn♣8 | ♠K32♥Dkn765♦532♣54 | 88 | 44,00 | 88 |
Rond 6, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Kerstin Kristiansson | Rond 6, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Kerstin Kristiansson |
5 | 3♣ | V | –4 | ♥E | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠KD974♥10752♦642♣3 | ♠kn8♥D6♦EK8♣Kkn9652 | ♠KD974♥10752♦642♣3 | 88 | 35,20 | 88 |
6 | 2♦ | N | = | ♠3 | 90 | 32 | 64 | 64 | ♠43♥kn862♦Ekn2♣6542 | ♠Kkn107♥EK9♦1093♣K108 | ♠43♥kn862♦Ekn2♣6542 | 120 | 40,00 | 120 |
Rond 5, som Ö-V, mot Göran Johansson - Ann-Christin Wallin | Rond 5, som Ö-V, mot Göran Johansson - Ann-Christin Wallin |
7 | 3NT | N | = | ♦D | 600 | 5 | 10 | 10 | ♠954♥EDkn♦KD1087♣K2 | ♠kn10862♥109872♦-♣1075 | ♠954♥EDkn♦KD1087♣K2 | 125 | 35,71 | 125 |
8 | Pass | 28 | 56 | 56 | ♠D4♥964♦KD7♣KDkn94 | ♠EKkn93♥kn873♦32♣73 | ♠D4♥964♦KD7♣KDkn94 | 153 | 38,25 | 153 |
Rond 10, som N-S, mot Jörgen Persson - Stig-Arne Någård | Rond 10, som N-S, mot Jörgen Persson - Stig-Arne Någård |
9 | 4♣ | S | –1 | ♥E | -50 | 8 | 16 | 16 | ♠D742♥K4♦D95♣E432 | ♠EK96♥kn3♦107♣Dkn1096 | ♠D742♥K4♦D95♣E432 | 161 | 35,78 | 161 |
10 | 4♥ | Ö | +1 | ♠4 | -650 | 12 | 24 | 24 | ♠10962♥73♦10976♣kn86 | ♠D54♥Ekn8♦832♣E432 | ♠10962♥73♦10976♣kn86 | 173 | 34,60 | 173 |
Rond 1, som Ö-V, mot Gunilla Johansson - Bengt Karlsson | Rond 1, som Ö-V, mot Gunilla Johansson - Bengt Karlsson |
11 | 4♥ | V | +1 | ♣K | -450 | 41 | 82 | 82 | ♠E743♥109872♦963♣6 | ♠KD52♥Ekn43♦Kkn8♣Ekn | ♠E743♥109872♦963♣6 | 214 | 38,91 | 214 |
12 | 3♣ | N | –2 | ♠K | -200 | 42 | 84 | 84 | ♠K54♥742♦52♣K8742 | ♠ED982♥Kkn3♦D876♣D | ♠K54♥742♦52♣K8742 | 256 | 42,67 | 256 |
Rond 4, som Ö-V, mot Maud Brink - Lena Åkvist | Rond 4, som Ö-V, mot Maud Brink - Lena Åkvist |
13 | 5♦ | N | +1 | ♠3 | 620 | 31 | 62 | 62 | ♠K943♥kn972♦kn62♣53 | ♠1072♥K3♦73♣Dkn10976 | ♠K943♥kn972♦kn62♣53 | 287 | 44,15 | 287 |
14 | 2♠ | V | +2 | ♥10 | -170 | 12 | 24 | 24 | ♠63♥3♦ED965♣KD1065 | ♠EK9754♥ED4♦kn3♣98 | ♠63♥3♦ED965♣KD1065 | 299 | 42,71 | 299 |
Rond 8, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Greger Sundgren | Rond 8, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Greger Sundgren |
15 | 3NT | N | +2 | ♠5 | 660 | 21 | 42 | 42 | ♠10854♥Kkn74♦E9♣D64 | ♠72♥103♦1076♣kn97532 | ♠10854♥Kkn74♦E9♣D64 | 320 | 42,67 | 320 |
16 | 3♠ | V | +2 | ♥D | -200 | 34 | 68 | 68 | ♠6♥1065♦EK5432♣E98 | ♠EDkn1094♥4♦7♣Kkn1073 | ♠6♥1065♦EK5432♣E98 | 354 | 44,25 | 354 |
Rond 2, som N-S, mot Ulla Skärberg - Conny Johansson | Rond 2, som N-S, mot Ulla Skärberg - Conny Johansson |
17 | 3♠ | S | +2 | ♣5 | 200 | 27 | 54 | 54 | ♠kn102♥kn108♦kn6♣KD862 | ♠K98754♥E7♦EKD3♣3 | ♠kn102♥kn108♦kn6♣KD862 | 381 | 44,82 | 381 |
18 | 3NT | Ö | –2 | ♦2 | 100 | 46 | 92 | 92 | ♠EK2♥754♦975♣ED109 | ♠753♥kn♦Kkn1042♣kn842 | ♠EK2♥754♦975♣ED109 | 427 | 47,44 | 427 |
Rond 7, som N-S, mot Lennart Nordberg - Anders Trydell | Rond 7, som N-S, mot Lennart Nordberg - Anders Trydell |
19 | 2NT | N | +1 | ♦D | 150 | 12 | 24 | 24 | ♠94♥E4♦K653♣EDkn108 | ♠K8732♥D986♦E2♣K4 | ♠94♥E4♦K653♣EDkn108 | 439 | 46,21 | 439 |
20 | 2♦ | V | +3 | ♥7 | -150 | 27 | 54 | 54 | ♠8543♥Dkn7♦K92♣kn43 | ♠Ekn6♥K965♦7♣K9865 | ♠8543♥Dkn7♦K92♣kn43 | 466 | 46,60 | 466 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior