Brons 9
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
219 | 4350,8 | 48,21 | Bo Ytterström - Ingegärd Andersson | Bo Ytterström Ingegärd Andersson | Nyköpings BS - Stigtomta BK | Nyköpings BS Stigtomta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Sven Persson - Gunnar Brodin | Rond 1, som N-S, mot Sven Persson - Gunnar Brodin |
1 | 3NT | V | +1 | ♦E | -430 | 12 | 3 | 3 | ♠kn987♥E965♦E2♣D105 | ♠D3♥743♦Kkn1083♣762 | ♠kn987♥E965♦E2♣D105 | 12 | 3,19 | 12 |
2 | 5♦ | Ö | = | ♣9 | -400 | 272 | 72 | 72 | ♠Kkn9♥E1063♦752♣E106 | ♠875432♥875♦K♣987 | ♠Kkn9♥E1063♦752♣E106 | 284 | 37,77 | 284 |
Rond 2, som N-S, mot Anders Rehn - Krister Andersson | Rond 2, som N-S, mot Anders Rehn - Krister Andersson |
3 | 2♦ | N | +2 | ♣E | 130 | 166 | 44 | 44 | ♠D87♥E4♦EK3♣D10652 | ♠10♥KD86♦Dkn10865♣97 | ♠D87♥E4♦EK3♣D10652 | 450 | 39,89 | 450 |
4 | 4♥ | Ö | +3 | ♣K | -710 | 246 | 65 | 65 | ♠987532♥108♦109♣kn74 | ♠KD♥53♦32♣KD98652 | ♠987532♥108♦109♣kn74 | 696 | 46,28 | 696 |
Rond 3, som Ö-V, mot Sara Wrige - Mats Bende | Rond 3, som Ö-V, mot Sara Wrige - Mats Bende |
5 | 4♣ | V | –1 | ♦E | 50 | 233 | 62 | 62 | ♠ED♥52♦D973♣D8642 | ♠Kkn4♥D10♦842♣Ekn975 | ♠ED♥52♦D973♣D8642 | 929 | 49,41 | 929 |
6 | 2♠ | S | –1 | ♣4 | -50 | 280 | 74 | 74 | ♠942♥E93♦E1092♣kn93 | ♠Dkn♥Dkn84♦Kkn6♣K754 | ♠942♥E93♦E1092♣kn93 | 1209 | 53,59 | 1209 |
Rond 4, som Ö-V, mot Kenneth Hallqvist - Christer Cedergren | Rond 4, som Ö-V, mot Kenneth Hallqvist - Christer Cedergren |
7 | 4♠ | S | = | ♦E | 620 | 61 | 16 | 16 | ♠E643♥107♦D6543♣K2 | ♠8♥9654♦EK10987♣kn5 | ♠E643♥107♦D6543♣K2 | 1270 | 48,25 | 1270 |
8 | 3♠ | N | –1 | ♦E | -50 | 234,2 | 62 | 62 | ♠K9♥Dkn762♦EK3♣D53 | ♠kn84♥984♦D8754♣K2 | ♠K9♥Dkn762♦EK3♣D53 | 1504,2 | 50,01 | 1504,2 |
Rond 5, som N-S, mot Hans-Olov Gustafsson - Christina Lidström-Nordin | Rond 5, som N-S, mot Hans-Olov Gustafsson - Christina Lidström-Nordin |
9 | 6♠ | N | –1 | ♣E | -50 | 27 | 7 | 7 | ♠EDkn53♥K5♦ED104♣kn4 | ♠9876♥EDkn98♦-♣K765 | ♠EDkn53♥K5♦ED104♣kn4 | 1531,2 | 45,25 | 1531,2 |
10 | 3NT | Ö | +2 | ♠8 | -660 | 172 | 46 | 46 | ♠kn107642♥D10652♦2♣D | ♠853♥Ekn43♦D104♣972 | ♠kn107642♥D10652♦2♣D | 1703,2 | 45,30 | 1703,2 |
Rond 6, som Ö-V, mot Anita Adler - Britt Crofts | Rond 6, som Ö-V, mot Anita Adler - Britt Crofts |
11 | 4♦ | S | = | ♥E | 130 | 196 | 52 | 52 | ♠D82♥875♦732♣Dkn64 | ♠kn6♥EKD102♦54♣E875 | ♠D82♥875♦732♣Dkn64 | 1899,2 | 45,92 | 1899,2 |
12 | 3NT | S | –5 | ♦5 | -500 | 359,9 | 96 | 96 | ♠EK73♥EK2♦Kkn102♣54 | ♠986♥D965♦5♣Kkn1096 | ♠EK73♥EK2♦Kkn102♣54 | 2259,1 | 50,07 | 2259,1 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kenneth Svensson - Jan Malmström | Rond 7, som Ö-V, mot Kenneth Svensson - Jan Malmström |
13 | 2♠ | N | +1 | ♦E | 140 | 216 | 57 | 57 | ♠10983♥kn4♦EKkn972♣D | ♠KD♥8532♦D3♣kn8432 | ♠10983♥kn4♦EKkn972♣D | 2475,1 | 50,64 | 2475,1 |
14 | 3♠ | N | = | ♣K | 140 | 71 | 19 | 19 | ♠87♥kn♦Dkn10652♣EK102 | ♠532♥ED1062♦4♣kn654 | ♠87♥kn♦Dkn10652♣EK102 | 2546,1 | 48,37 | 2546,1 |
Rond 8, som N-S, mot Ninni Grönkvist - Irene Eriksson | Rond 8, som N-S, mot Ninni Grönkvist - Irene Eriksson |
15 | 3NT | V | –1 | ♣2 | 50 | 331 | 88 | 88 | ♠KD93♥743♦73♣10754 | ♠862♥K105♦kn10♣KDkn86 | ♠KD93♥743♦73♣10754 | 2877,1 | 51,01 | 2877,1 |
16 | Pass | 254 | 68 | 68 | ♠D543♥D♦E10643♣D94 | ♠E962♥108654♦K8♣kn2 | ♠D543♥D♦E10643♣D94 | 3131,1 | 52,05 | 3131,1 |
Rond 9, som N-S, mot Björn Hjelmgren - Glenn Nilsson | Rond 9, som N-S, mot Björn Hjelmgren - Glenn Nilsson |
17 | 3NT | S | –2 | ♠kn | -100 | 92 | 24 | 24 | ♠64♥E8♦kn109543♣kn62 | ♠KD72♥D962♦2♣EK108 | ♠64♥E8♦kn109543♣kn62 | 3223,1 | 50,42 | 3223,1 |
18 | 2♠ | V | +3 | ♥E | -200 | 169 | 45 | 45 | ♠842♥EKkn65♦D94♣kn9 | ♠K93♥D82♦K1072♣874 | ♠842♥EKkn65♦D94♣kn9 | 3392,1 | 50,12 | 3392,1 |
Rond 10, som N-S, mot Knut Kiste - Tomas Ruth | Rond 10, som N-S, mot Knut Kiste - Tomas Ruth |
19 | 4♠ | N | +1 | ♦E | 450 | 158 | 42 | 42 | ♠KDkn64♥ED852♦98♣3 | ♠E1075♥kn107♦kn103♣E62 | ♠KDkn64♥ED852♦98♣3 | 3550,1 | 49,69 | 3550,1 |
20 | 6♠ | S | = | ♠2 | 1430 | 314,7 | 84 | 84 | ♠KD9♥kn5♦K94♣Ekn532 | ♠E10654♥KD83♦ED6♣D | ♠KD9♥kn5♦K94♣Ekn532 | 3864,8 | 51,39 | 3864,8 |
Rond 11, som N-S, mot Ia Börling - Linnea Edlund | Rond 11, som N-S, mot Ia Börling - Linnea Edlund |
21 | 4♠ | S | –1 | ♦K | -100 | 23 | 6 | 6 | ♠652♥K86♦D5♣Dkn842 | ♠EK1087♥Ekn105♦4♣K53 | ♠652♥K86♦D5♣Dkn842 | 3887,8 | 49,24 | 3887,8 |
22 | 3♠ | V | = | ♠6 | -140 | 46 | 12 | 12 | ♠83♥K8♦Ekn83♣Kkn1073 | ♠10♥10432♦D10962♣E54 | ♠83♥K8♦Ekn83♣Kkn1073 | 3933,8 | 47,56 | 3933,8 |
Rond 12, som Ö-V, mot Henrik Thunoczy - John Roar Stein | Rond 12, som Ö-V, mot Henrik Thunoczy - John Roar Stein |
23 | 4♥ | N | = | ♠D | 620 | 87 | 23 | 23 | ♠Dkn8742♥-♦432♣Ekn92 | ♠653♥10953♦EKkn9♣53 | ♠Dkn8742♥-♦432♣Ekn92 | 4020,8 | 46,49 | 4020,8 |
24 | 4♥ | S | –1 | ♦K | -50 | 330 | 88 | 88 | ♠1074♥E9♦kn864♣kn653 | ♠E52♥1082♦EK53♣D107 | ♠1074♥E9♦kn864♣kn653 | 4350,8 | 48,21 | 4350,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior