Lunda-Silvret Mixed 21 oktober
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
13 | 419,0 | 49,88 | Ann Sundgren - Erik Tornvall | Ann Sundgren Erik Tornvall | Munka Ljungby BS - Västra Bjäre BK | Munka Ljungby BS Västra Bjäre BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 1, som N-S, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
1 | 4♣ | Ö | –2 | ♠E | 100 | 7 | 35 | 35 | ♠EDkn109♥Kkn6♦986♣kn2 | ♠K63♥1087♦KDkn7♣1054 | ♠EDkn109♥Kkn6♦986♣kn2 | 7 | 35,00 | 7 |
2 | 2♦x | N | –1 | ♠5 | -200 | 19 | 95 | 95 | ♠102♥7♦EDkn984♣D1062 | ♠74♥E10943♦1075♣943 | ♠102♥7♦EDkn984♣D1062 | 26 | 65,00 | 26 |
Rond 2, som Ö-V, mot Carina Stjernfeldt - Håkan Isaksson | Rond 2, som Ö-V, mot Carina Stjernfeldt - Håkan Isaksson |
3 | 1NT | S | +2 | ♠6 | 150 | 4 | 20 | 20 | ♠K1074♥E963♦87♣ED7 | ♠65♥kn742♦KD♣kn9865 | ♠K1074♥E963♦87♣ED7 | 30 | 50,00 | 30 |
4 | 3NT | S | = | ♥kn | 600 | 8 | 40 | 40 | ♠D4♥76532♦D9742♣9 | ♠kn965♥kn1098♦8♣Dkn32 | ♠D4♥76532♦D9742♣9 | 38 | 47,50 | 38 |
Rond 3, som N-S, mot Karin Brundell-Freij - Anders Freij | Rond 3, som N-S, mot Karin Brundell-Freij - Anders Freij |
5 | 6♦ | Ö | –2 | ♥kn | 100 | 16 | 80 | 80 | ♠D108♥D10865♦94♣kn62 | ♠kn6542♥kn♦K32♣K1093 | ♠D108♥D10865♦94♣kn62 | 54 | 54,00 | 54 |
6 | 1NT | Ö | +1 | ♣5 | -120 | 9 | 45 | 45 | ♠ED654♥kn8♦D97♣1092 | ♠32♥D62♦Ekn105♣D654 | ♠ED654♥kn8♦D97♣1092 | 63 | 52,50 | 63 |
Rond 4, som Ö-V, mot Gun Bellander - Klas Bellander | Rond 4, som Ö-V, mot Gun Bellander - Klas Bellander |
7 | 4♠ | V | +1 | ♥E | -650 | 13 | 65 | 65 | ♠E32♥-♦86532♣E9642 | ♠K10975♥D753♦E♣KD10 | ♠E32♥-♦86532♣E9642 | 76 | 54,29 | 76 |
8 | 2♠ | S | = | ♥3 | 110 | 8 | 40 | 40 | ♠D1093♥765♦EK8♣1096 | ♠K7♥K10983♦732♣Dkn7 | ♠D1093♥765♦EK8♣1096 | 84 | 52,50 | 84 |
Rond 5, som N-S, mot Sofia Karlsson - Håkan Karlsson | Rond 5, som N-S, mot Sofia Karlsson - Håkan Karlsson |
9 | 3NT | S | +2 | ♠5 | 460 | 17 | 85 | 85 | ♠1063♥kn10♦Kkn10876♣kn6 | ♠KDkn♥E75♦E92♣E1073 | ♠1063♥kn10♦Kkn10876♣kn6 | 101 | 56,11 | 101 |
10 | 3♦ | Ö | = | ♣2 | -110 | 1 | 5 | 5 | ♠Ekn3♥K♦kn102♣EDkn653 | ♠8642♥D107642♦87♣2 | ♠Ekn3♥K♦kn102♣EDkn653 | 102 | 51,00 | 102 |
Rond 6, som Ö-V, mot Cecilia Ehrstedt - Tommy Jeppsson | Rond 6, som Ö-V, mot Cecilia Ehrstedt - Tommy Jeppsson |
11 | 2♣ | V | –2 | ♠2 | 100 | 12 | 60 | 60 | ♠Kkn93♥K103♦743♣ED2 | ♠7♥96542♦Dkn6♣K853 | ♠Kkn93♥K103♦743♣ED2 | 114 | 51,82 | 114 |
12 | 3♣ | V | –2 | ♣4 | 100 | 9 | 45 | 45 | ♠87♥108762♦-♣KD10932 | ♠EKD103♥-♦Kkn10953♣E7 | ♠87♥108762♦-♣KD10932 | 123 | 51,25 | 123 |
Rond 7, som N-S, mot Gunilla Wallin - Åke Kajrup | Rond 7, som N-S, mot Gunilla Wallin - Åke Kajrup |
13 | 4♥ | S | –2 | ♦9 | -200 | 2 | 10 | 10 | ♠5♥kn10642♦86♣E9865 | ♠EKD8♥E97♦EKD7♣kn3 | ♠5♥kn10642♦86♣E9865 | 125 | 48,08 | 125 |
14 | 3♥ | Ö | +1 | ♣8 | -170 | 19 | 95 | 95 | ♠85♥E3♦E832♣E10542 | ♠kn10763♥96♦D105♣kn83 | ♠85♥E3♦E832♣E10542 | 144 | 51,43 | 144 |
Rond 8, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Alf Roos | Rond 8, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Alf Roos |
15 | 3NT | V | = | ♦kn | -400 | 17 | 85 | 85 | ♠Ekn104♥65♦E872♣K106 | ♠K8♥KD974♦KD♣kn754 | ♠Ekn104♥65♦E872♣K106 | 161 | 53,67 | 161 |
16 | 3♥ | S | –3 | ♠E | -150 | 16 | 80 | 80 | ♠kn7♥987652♦Dkn1085♣- | ♠EK8432♥-♦EK♣87632 | ♠kn7♥987652♦Dkn1085♣- | 177 | 55,31 | 177 |
Rond 9, som Ö-V, mot Siv Jarlvik - Fredrik Jarlvik | Rond 9, som Ö-V, mot Siv Jarlvik - Fredrik Jarlvik |
17 | 2♠ | Ö | +1 | ♦E | -140 | 1 | 5 | 5 | ♠8753♥65♦Dkn92♣kn107 | ♠EKD4♥Ekn83♦K♣E543 | ♠8753♥65♦Dkn92♣kn107 | 178 | 52,35 | 178 |
18 | 4♠x | Ö | –2 | ♥E | 300 | 13 | 65 | 65 | ♠1087643♥kn♦E4♣10743 | ♠K92♥D♦Kkn1075♣K986 | ♠1087643♥kn♦E4♣10743 | 191 | 53,06 | 191 |
Rond 10, som Ö-V, mot Eva Erlandsson - Gerhard Erlandsson | Rond 10, som Ö-V, mot Eva Erlandsson - Gerhard Erlandsson |
19 | 2♠ | Ö | +3 | ♣3 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K10532♥84♦ED75♣K4 | ♠EDkn♥ED7♦8643♣kn82 | ♠K10532♥84♦ED75♣K4 | 191 | 50,26 | 191 |
20 | 2♥ | Ö | +1 | ♣2 | -140 | 6 | 30 | 30 | ♠432♥EK87♦kn10♣ED97 | ♠105♥kn1065♦ED85♣K103 | ♠432♥EK87♦kn10♣ED97 | 197 | 49,25 | 197 |
Rond 11, som N-S, mot Izabella Johannisborg - Andrzej Cybulski | Rond 11, som N-S, mot Izabella Johannisborg - Andrzej Cybulski |
21 | 1NT | Ö | +2 | ♣3 | -150 | 9 | 45 | 45 | ♠Dkn8♥D864♦kn842♣86 | ♠K63♥753♦107♣EDkn73 | ♠Dkn8♥D864♦kn842♣86 | 206 | 49,05 | 206 |
22 | 4♠ | N | –1 | ♥E | -50 | 7 | 35 | 35 | ♠EKD3♥KD73♦KD75♣3 | ♠10762♥5♦kn10832♣E72 | ♠EKD3♥KD73♦KD75♣3 | 213 | 48,41 | 213 |
Rond 12, som Ö-V, mot Laila Blomdahl - Hans Stever | Rond 12, som Ö-V, mot Laila Blomdahl - Hans Stever |
23 | 4♠ | V | = | ♦K | -620 | 20 | 100 | 100 | ♠743♥kn42♦E1043♣Dkn4 | ♠EKkn109♥953♦8♣EK103 | ♠743♥kn42♦E1043♣Dkn4 | 233 | 50,65 | 233 |
24 | 2♠ | S | –1 | ♦K | -50 | 7 | 35 | 35 | ♠-♥K753♦E109753♣1094 | ♠976432♥1084♦Kkn♣E6 | ♠-♥K753♦E109753♣1094 | 240 | 50,00 | 240 |
Rond 13, som N-S, mot Hanna Lewandowski - Lars Becklén | Rond 13, som N-S, mot Hanna Lewandowski - Lars Becklén |
25 | 5♣x | N | –2 | ♥K | -300 | 1 | 5 | 5 | ♠E42♥10♦kn73♣EKD1032 | ♠K10♥954♦D986♣9654 | ♠E42♥10♦kn73♣EKD1032 | 241 | 48,20 | 241 |
26 | 4♠ | V | –1 | ♥5 | 100 | 16 | 80 | 80 | ♠3♥9754♦Kkn102♣Ekn72 | ♠D102♥Kkn10♦98653♣D9 | ♠3♥9754♦Kkn102♣Ekn72 | 257 | 49,42 | 257 |
Rond 14, som N-S, mot Lillemor Persson - Bo Holmqvist | Rond 14, som N-S, mot Lillemor Persson - Bo Holmqvist |
27 | 3NT | S | = | ♥5 | 400 | 16 | 80 | 80 | ♠ED85♥10732♦9♣Kkn64 | ♠63♥E♦KD54♣D109832 | ♠ED85♥10732♦9♣Kkn64 | 273 | 50,56 | 273 |
28 | 2♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 6 | 30 | 30 | ♠EKD985♥D6♦KD♣974 | ♠3♥9542♦kn10864♣Kkn6 | ♠EKD985♥D6♦KD♣974 | 279 | 49,82 | 279 |
Rond 15, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Alve Wendt | Rond 15, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Alve Wendt |
29 | 2♥ | S | = | ♠5 | 110 | 11 | 55 | 55 | ♠ED876♥K7♦ED75♣62 | ♠54♥D932♦kn104♣K843 | ♠ED876♥K7♦ED75♣62 | 290 | 50,00 | 290 |
30 | 2♠ | V | –1 | ♣9 | 50 | 8 | 40 | 40 | ♠1064♥E982♦D92♣D54 | ♠Kkn93♥1064♦64♣EKkn10 | ♠1064♥E982♦D92♣D54 | 298 | 49,67 | 298 |
Rond 16, som N-S, mot Lena Jönsson - Richard Korse | Rond 16, som N-S, mot Lena Jönsson - Richard Korse |
31 | 4♠ | Ö | = | ♣K | -420 | 5 | 25 | 25 | ♠kn8♥E10943♦E5♣10974 | ♠74♥K5♦kn4♣KDkn8653 | ♠kn8♥E10943♦E5♣10974 | 303 | 48,87 | 303 |
32 | 3NT | V | +2 | ♦4 | -660 | 1 | 5 | 5 | ♠K63♥kn53♦D843♣kn76 | ♠D875♥10974♦E75♣D10 | ♠K63♥kn53♦D843♣kn76 | 304 | 47,50 | 304 |
Rond 17 | Rond 17 |
33 | Frirond | 10 | 50 | 50 | ♠D9853♥Kkn106♦K2♣ED | ♠kn1074♥842♦D975♣82 | ♠D9853♥Kkn106♦K2♣ED | 314 | 47,58 | 314 |
Rond 17 | Rond 17 |
34 | Frirond | 10 | 50 | 50 | ♠9543♥7♦873♣Kkn1076 | ♠E7♥KD95♦KD542♣92 | ♠9543♥7♦873♣Kkn1076 | 324 | 47,65 | 324 |
Rond 18, som N-S, mot Inga-Maj Askfelt - Tommy Johansson | Rond 18, som N-S, mot Inga-Maj Askfelt - Tommy Johansson |
35 | 6♥x | V | –1 | ♦K | 200 | 20 | 100 | 100 | ♠975♥E107♦EK742♣83 | ♠Ekn83♥3♦106♣kn76542 | ♠975♥E107♦EK742♣83 | 344 | 49,14 | 344 |
36 | 3♠ | V | +1 | ♥2 | -170 | 16 | 80 | 80 | ♠862♥952♦KD862♣54 | ♠kn5♥EKD873♦53♣D96 | ♠862♥952♦KD862♣54 | 360 | 50,00 | 360 |
Rond 19, som N-S, mot Christina Gutenwik - Bo Selander | Rond 19, som N-S, mot Christina Gutenwik - Bo Selander |
37 | 5♦x | S | –1 | ♥E | -200 | 16 | 80 | 80 | ♠kn1065♥K752♦kn5♣752 | ♠4♥-♦EKD107642♣kn1098 | ♠kn1065♥K752♦kn5♣752 | 376 | 50,81 | 376 |
38 | 5♠ | S | –3 | ♥K | -150 | 12 | 60 | 60 | ♠D9853♥97♦K965♣95 | ♠Ekn1042♥8♦10873♣Dkn4 | ♠D9853♥97♦K965♣95 | 388 | 51,05 | 388 |
Rond 20, som N-S, mot Maria Ohlsson - Ulf Backman | Rond 20, som N-S, mot Maria Ohlsson - Ulf Backman |
39 | 4♠ | Ö | = | ♠2 | -620 | 6 | 30 | 30 | ♠9♥K942♦Ekn642♣K65 | ♠E52♥865♦D1073♣kn107 | ♠9♥K942♦Ekn642♣K65 | 394 | 50,51 | 394 |
40 | 2♥ | V | –1 | ♦10 | 50 | 5 | 25 | 25 | ♠E10742♥K42♦105♣D97 | ♠kn53♥kn10♦EK964♣E102 | ♠E10742♥K42♦105♣D97 | 399 | 49,88 | 399 |
Rond 21, som Ö-V, mot Sigrid Svenson - John Svensson | Rond 21, som Ö-V, mot Sigrid Svenson - John Svensson |
41 | 4♥ | V | +1 | ♣2 | -650 | 2 | 10 | 10 | ♠kn♥D42♦E1065♣EK1053 | ♠10952♥EKkn765♦K83♣- | ♠kn♥D42♦E1065♣EK1053 | 401 | 48,90 | 401 |
42 | 3♠ | N | –2 | ♣5 | -200 | 18 | 90 | 90 | ♠Dkn103♥K854♦102♣1065 | ♠74♥Dkn6♦Ekn4♣KD987 | ♠Dkn103♥K854♦102♣1065 | 419 | 49,88 | 419 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior