Simultantävling Dagtid
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 1069,0 | 60,19 | Else Holdt - Inger Edström | Else Holdt Inger Edström | Kullabygdens BK | Kullabygdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som Ö-V, mot Klas Nyberg - Marja Hansson | Rond 10, som Ö-V, mot Klas Nyberg - Marja Hansson |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♠10 | -450 | 62 | 84 | 84 | ♠KDkn7♥kn9876♦E10♣103 | ♠4♥KD4♦D653♣EKD54 | ♠KDkn7♥kn9876♦E10♣103 | 62 | 83,78 | 62 |
2 | 3NT | N | = | ♣9 | 600 | 34 | 46 | 46 | ♠kn106♥E762♦10763♣93 | ♠D974♥D95♦E82♣kn64 | ♠kn106♥E762♦10763♣93 | 96 | 64,86 | 96 |
Rond 7, som Ö-V, mot Göran Sandström - Bodil Olsson | Rond 7, som Ö-V, mot Göran Sandström - Bodil Olsson |
3 | 3NT | Ö | +4 | ♠kn | -720 | 39 | 53 | 53 | ♠EK43♥E6♦E8764♣87 | ♠D65♥K♦KD102♣EKD95 | ♠EK43♥E6♦E8764♣87 | 135 | 60,81 | 135 |
4 | 3NT | Ö | +2 | ♠5 | -660 | 57 | 77 | 77 | ♠ED43♥K32♦K5♣Ekn107 | ♠kn♥84♦Dkn972♣KD982 | ♠ED43♥K32♦K5♣Ekn107 | 192 | 64,86 | 192 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anne Ståhle - Lena Jansson | Rond 1, som Ö-V, mot Anne Ståhle - Lena Jansson |
5 | 1♠ | S | = | ♦10 | 80 | 50 | 68 | 68 | ♠K♥6532♦Dkn985♣kn52 | ♠EDkn102♥Kkn4♦103♣1076 | ♠K♥6532♦Dkn985♣kn52 | 242 | 65,41 | 242 |
6 | 4♣ | S | +2 | ♦E | 170 | 34 | 46 | 46 | ♠kn95♥D9732♦63♣K43 | ♠876♥Kkn4♦EK10974♣kn | ♠kn95♥D9732♦63♣K43 | 276 | 62,16 | 276 |
Rond 9, som N-S, mot Villy Olsson - Ingemar Von Rosen | Rond 9, som N-S, mot Villy Olsson - Ingemar Von Rosen |
7 | 4♠ | N | –1 | ♦E | -100 | 17 | 23 | 23 | ♠EKkn1054♥5♦kn5♣E1083 | ♠83♥kn963♦D76♣Kkn96 | ♠EKkn1054♥5♦kn5♣E1083 | 293 | 56,56 | 293 |
8 | 4♠ | N | –1 | ♦6 | -50 | 17 | 23 | 23 | ♠EKD2♥E1083♦E4♣1097 | ♠kn954♥K65♦kn98♣Dkn3 | ♠EKD2♥E1083♦E4♣1097 | 310 | 52,36 | 310 |
Rond 12, som Ö-V, mot Gösta Suwe - Ulla Suwe | Rond 12, som Ö-V, mot Gösta Suwe - Ulla Suwe |
9 | 3NT | Ö | +1 | ♥5 | -630 | 71 | 96 | 96 | ♠E8732♥E1072♦2♣Kkn10 | ♠D5♥D96♦EKkn54♣D94 | ♠E8732♥E1072♦2♣Kkn10 | 381 | 57,21 | 381 |
10 | 4♥ | Ö | +2 | ♣E | -680 | 63 | 85 | 85 | ♠Kkn97♥ED87♦kn64♣K9 | ♠E♥kn1043♦ED♣Dkn10753 | ♠Kkn97♥ED87♦kn64♣K9 | 444 | 60,00 | 444 |
Rond 6, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn | Rond 6, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn |
11 | 4♠ | N | –3 | ♣E | -150 | 71 | 96 | 96 | ♠K3♥96♦E10972♣EK43 | ♠D5♥D842♦Kkn543♣75 | ♠K3♥96♦E10972♣EK43 | 515 | 63,27 | 515 |
12 | 1NT | Ö | = | ♦7 | -90 | 54 | 73 | 73 | ♠KD76♥kn1076♦ED♣E42 | ♠9843♥5♦7432♣KD97 | ♠KD76♥kn1076♦ED♣E42 | 569 | 64,08 | 569 |
Rond 3, som Ö-V, mot Meg Olsson - Sven Bolinder | Rond 3, som Ö-V, mot Meg Olsson - Sven Bolinder |
13 | 3♣ | V | +1 | ♦E | -130 | 55 | 74 | 74 | ♠D75♥K♦D643♣87532 | ♠Ekn86♥765♦7♣EK1064 | ♠D75♥K♦D643♣87532 | 624 | 64,86 | 624 |
14 | 2♥ | Ö | –1 | ♦E | 50 | 46 | 62 | 62 | ♠Ekn96♥D10542♦K2♣42 | ♠K87♥3♦kn1098♣K7653 | ♠Ekn96♥D10542♦K2♣42 | 670 | 64,67 | 670 |
Rond 2, som Ö-V, mot Kerstin Anderlind - Kerstin Wahlund | Rond 2, som Ö-V, mot Kerstin Anderlind - Kerstin Wahlund |
15 | 4♥x | N | –3 | ♣3 | -800 | 72 | 97 | 97 | ♠Dkn95♥D9843♦kn84♣3 | ♠108♥7♦K1096♣EDkn865 | ♠Dkn95♥D9843♦kn84♣3 | 742 | 66,85 | 742 |
16 | 3♣ | S | +1 | ♥8 | 130 | 62 | 84 | 84 | ♠10♥KD73♦D9865♣kn84 | ♠D753♥kn982♦K4♣1065 | ♠10♥KD73♦D9865♣kn84 | 804 | 67,91 | 804 |
Rond 4, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind | Rond 4, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind |
17 | 3NT | N | +2 | ♦2 | 460 | 36 | 49 | 49 | ♠kn5♥D72♦Dkn5♣KDkn94 | ♠EKD94♥Ekn9♦6♣E532 | ♠kn5♥D72♦Dkn5♣KDkn94 | 840 | 66,77 | 840 |
18 | 1NT | Ö | +1 | ♦E | -120 | 18 | 24 | 24 | ♠8752♥D76♦kn74♣D63 | ♠EDkn10♥942♦EK105♣102 | ♠8752♥D76♦kn74♣D63 | 858 | 64,41 | 858 |
Rond 8, som N-S, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman | Rond 8, som N-S, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman |
19 | 3♥ | V | +1 | ♣10 | -170 | 66 | 89 | 89 | ♠EDkn6♥92♦653♣9876 | ♠K43♥kn8♦KD9742♣104 | ♠EDkn6♥92♦653♣9876 | 924 | 65,72 | 924 |
20 | 3♣ | Ö | –2 | ♦10 | 200 | 46 | 62 | 62 | ♠94♥E9842♦D8742♣E | ♠EK532♥kn♦10963♣D104 | ♠94♥E9842♦D8742♣E | 970 | 65,54 | 970 |
Rond 5, som N-S, mot Greta Persson - Åke Loftén | Rond 5, som N-S, mot Greta Persson - Åke Loftén |
21 | 1NT | Ö | –1 | ♣5 | 50 | 52 | 70 | 70 | ♠K10984♥E65♦kn974♣D | ♠763♥Dkn43♦D♣Kkn1065 | ♠K10984♥E65♦kn974♣D | 1022 | 65,77 | 1022 |
22 | 4♠ | Ö | = | ♣5 | -620 | 7 | 9 | 9 | ♠93♥1085♦98532♣E102 | ♠1076♥ED643♦Kkn♣K65 | ♠93♥1085♦98532♣E102 | 1029 | 63,21 | 1029 |
Rond 11, som N-S, mot Stig Nilsson - Leif Johansson | Rond 11, som N-S, mot Stig Nilsson - Leif Johansson |
23 | 3♠ | Ö | = | ♣6 | -140 | 9 | 12 | 12 | ♠E98♥983♦E854♣EK3 | ♠72♥kn652♦K7♣kn9764 | ♠E98♥983♦E854♣EK3 | 1038 | 60,99 | 1038 |
24 | 3♦ | V | +1 | ♠4 | -130 | 31 | 42 | 42 | ♠D864♥KD87♦kn85♣D4 | ♠Ekn10972♥kn2♦73♣985 | ♠D864♥KD87♦kn85♣D4 | 1069 | 60,19 | 1069 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior