Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 4316,2 | 62,88 | Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Bonnie Clementsson Jan Clementsson | Malmö BK | Malmö BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman | Rond 9, som N-S, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman |
1 | 4♠ | Ö | +1 | ♣E | -450 | 93,6 | 33 | 33 | ♠73♥964♦954♣Kkn1095 | ♠1095♥10875♦K7♣E873 | ♠73♥964♦954♣Kkn1095 | 93,6 | 32,73 | 93,6 |
2 | 3♦ | N | +1 | ♥8 | 130 | 200 | 70 | 70 | ♠Kkn5♥9642♦ED654♣5 | ♠E76♥E10♦kn1083♣kn1082 | ♠Kkn5♥9642♦ED654♣5 | 293,6 | 51,33 | 293,6 |
Rond 8, som Ö-V, mot Louise Grandinsson - Nils Lindblad | Rond 8, som Ö-V, mot Louise Grandinsson - Nils Lindblad |
3 | 4♥ | N | +1 | ♠2 | 450 | 155,9 | 55 | 55 | ♠1076♥K8♦D87♣D10852 | ♠Kkn54♥97♦1096♣K964 | ♠1076♥K8♦D87♣D10852 | 449,5 | 52,39 | 449,5 |
4 | 2NT | Ö | –2 | ♥K | 200 | 30,2 | 11 | 11 | ♠ED7♥E1074♦EK82♣95 | ♠983♥65♦7654♣kn432 | ♠ED7♥E1074♦EK82♣95 | 479,7 | 41,93 | 479,7 |
Rond 7, som N-S, mot H.O. Thulin - Mats Mårtensson | Rond 7, som N-S, mot H.O. Thulin - Mats Mårtensson |
5 | 3♦ | Ö | = | ♠D | -110 | 48,1 | 17 | 17 | ♠874♥K10865♦K62♣D4 | ♠Dkn1063♥Ekn7♦D3♣kn76 | ♠874♥K10865♦K62♣D4 | 527,8 | 36,91 | 527,8 |
6 | 4♠ | Ö | +1 | ♣2 | -650 | 125,9 | 44 | 44 | ♠K3♥D7♦ED105♣Dkn1097 | ♠D2♥832♦932♣86542 | ♠K3♥D7♦ED105♣Dkn1097 | 653,7 | 38,09 | 653,7 |
Rond 4, som Ö-V, mot Mats Andersson - Lars Becklén | Rond 4, som Ö-V, mot Mats Andersson - Lars Becklén |
7 | 4♠ | Ö | = | ♥E | -620 | 224,7 | 79 | 79 | ♠EKDkn82♥D♦KD8♣K64 | ♠1093♥107543♦Ekn2♣103 | ♠EKDkn82♥D♦KD8♣K64 | 878,4 | 43,88 | 878,4 |
8 | 5♦x | N | –5 | ♥4 | -1100 | 283,8 | 99 | 99 | ♠K86♥D943♦E92♣D107 | ♠Ekn74♥E765♦63♣EK5 | ♠K86♥D943♦E92♣D107 | 1162,2 | 50,80 | 1162,2 |
Rond 3, som Ö-V, mot Milan Korac - Christina Leander | Rond 3, som Ö-V, mot Milan Korac - Christina Leander |
9 | 3♠x | N | –1 | ♦K | -100 | 189,2 | 66 | 66 | ♠3♥kn10632♦KD62♣Kkn4 | ♠976♥KD♦kn9543♣ED9 | ♠3♥kn10632♦KD62♣Kkn4 | 1351,4 | 52,50 | 1351,4 |
10 | 3NT | V | +3 | ♠8 | -690 | 266,6 | 93 | 93 | ♠K9♥Dkn64♦D97♣kn863 | ♠E107♥3♦E10♣EK109742 | ♠K9♥Dkn64♦D97♣kn863 | 1618 | 56,57 | 1618 |
Rond 12, som N-S, mot Terezia Lagerman - Bengt Rylander | Rond 12, som N-S, mot Terezia Lagerman - Bengt Rylander |
11 | 1♥ | N | = | ♣E | 80 | 256,9 | 90 | 90 | ♠Kkn32♥EDkn64♦9♣KDkn | ♠1098♥32♦Dkn432♣632 | ♠Kkn32♥EDkn64♦9♣KDkn | 1874,9 | 59,60 | 1874,9 |
12 | 2NT | V | +2 | ♥5 | -180 | 83,9 | 29 | 29 | ♠K1093♥E10765♦E87♣7 | ♠842♥D93♦Dkn964♣104 | ♠K1093♥E10765♦E87♣7 | 1958,8 | 57,07 | 1958,8 |
Rond 2, som Ö-V, mot Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors | Rond 2, som Ö-V, mot Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors |
13 | 4♠ | N | –1 | ♦D | -100 | 173,1 | 61 | 61 | ♠D♥97432♦Dkn5♣K853 | ♠42♥kn1086♦10864♣ED10 | ♠D♥97432♦Dkn5♣K853 | 2131,9 | 57,34 | 2131,9 |
14 | 3♥ | N | = | ♦2 | 140 | 213,9 | 75 | 75 | ♠873♥D62♦kn92♣E1073 | ♠KD10♥87♦D8743♣K52 | ♠873♥D62♦kn92♣E1073 | 2345,8 | 58,59 | 2345,8 |
Rond 11, som Ö-V, mot Mikael Palade - Lennart Tenland | Rond 11, som Ö-V, mot Mikael Palade - Lennart Tenland |
15 | 4♠x | Ö | –3 | ♥E | 500 | 205,3 | 72 | 72 | ♠EDkn1043♥3♦Dkn8♣kn105 | ♠652♥kn4♦742♣KD864 | ♠EDkn1043♥3♦Dkn8♣kn105 | 2551,1 | 59,47 | 2551,1 |
16 | 4♥ | N | –1 | ♣7 | -50 | 246,2 | 86 | 86 | ♠9742♥E9♦E65♣D1076 | ♠KD10♥84♦kn1082♣E843 | ♠9742♥E9♦E65♣D1076 | 2797,3 | 61,13 | 2797,3 |
Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Servin - Ulla Öberg | Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Servin - Ulla Öberg |
17 | 3NT | V | –1 | ♠9 | 50 | 101,1 | 35 | 35 | ♠64♥EKkn4♦D9♣EK753 | ♠D853♥85♦K10862♣D9 | ♠64♥EKkn4♦D9♣EK753 | 2898,4 | 59,61 | 2898,4 |
18 | 3♠ | N | +1 | ♣kn | 170 | 105,4 | 37 | 37 | ♠kn8♥kn532♦K10976♣kn6 | ♠D97♥107♦Dkn8♣KD942 | ♠kn8♥kn532♦K10976♣kn6 | 3003,8 | 58,35 | 3003,8 |
Rond 1, som N-S, mot Sanna Clementsson - Simon Ekenberg | Rond 1, som N-S, mot Sanna Clementsson - Simon Ekenberg |
19 | 4♠ | N | +3 | ♦kn | 510 | 196,7 | 69 | 69 | ♠KD9863♥-♦KD54♣E43 | ♠E10♥KD10542♦E732♣10 | ♠KD9863♥-♦KD54♣E43 | 3200,5 | 58,90 | 3200,5 |
20 | 4♥ | S | +2 | ♠8 | 680 | 192,4 | 67 | 67 | ♠E97♥E8♦K53♣EK1093 | ♠D♥Dkn9752♦Ekn97♣kn2 | ♠E97♥E8♦K53♣EK1093 | 3392,9 | 59,32 | 3392,9 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lars G Svensson - Ulla Wästberg | Rond 10, som Ö-V, mot Lars G Svensson - Ulla Wästberg |
21 | 3NT | V | +1 | ♦5 | -430 | 221,4 | 77 | 77 | ♠D6543♥kn53♦K102♣kn8 | ♠K♥E976♦Ekn83♣EK97 | ♠D6543♥kn53♦K102♣kn8 | 3614,3 | 60,18 | 3614,3 |
22 | 3NT | S | +1 | ♦2 | 430 | 181,7 | 64 | 64 | ♠E52♥96♦KD863♣1075 | ♠kn74♥1053♦E102♣9842 | ♠E52♥96♦KD863♣1075 | 3796 | 60,33 | 3796 |
Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Inga Derving | Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Inga Derving |
23 | 2♠ | V | = | ♦K | -110 | 247,2 | 86 | 86 | ♠1073♥D43♦D1084♣Kkn4 | ♠EK642♥652♦kn93♣E8 | ♠1073♥D43♦D1084♣Kkn4 | 4043,2 | 61,47 | 4043,2 |
24 | 2NT | V | +3 | ♦6 | -210 | 273 | 95 | 95 | ♠EDkn32♥952♦kn4♣kn62 | ♠75♥EK83♦E1085♣1095 | ♠EDkn32♥952♦kn4♣kn62 | 4316,2 | 62,88 | 4316,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior