Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
204 | 2264,0 | 41,37 | Per Granström - Noomi Granström | Per Granström Noomi Granström | Askims BK | Askims BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som N-S, mot Thomas Glücksman - Anita Mellgren | Rond 6, som N-S, mot Thomas Glücksman - Anita Mellgren |
1 | 3NT | N | = | ♥2 | 400 | 222 | 97 | 97 | 222 | 97,37 | 222 |
2 | 3NT | Ö | +1 | ♦3 | -430 | 46 | 20 | 20 | 268 | 58,77 | 268 |
Rond 7, som Ö-V, mot Anders Christensson - Monica Christensson | Rond 7, som Ö-V, mot Anders Christensson - Monica Christensson |
3 | 4♠ | V | +1 | ♦D | -650 | 88 | 39 | 39 | 356 | 52,05 | 356 |
4 | 6NT | Ö | –3 | ♣4 | 300 | 0 | 0 | 0 | 356 | 39,04 | 356 |
Rond 11, som N-S, mot Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall | Rond 11, som N-S, mot Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall |
5 | 1NT | V | –1 | ♦4 | 50 | 171 | 75 | 75 | 527 | 46,23 | 527 |
6 | 4♠ | V | +1 | ♦K | -650 | 72 | 32 | 32 | 599 | 43,79 | 599 |
Rond 10, som Ö-V, mot Eva Bergfjord - Lena Starkenberg | Rond 10, som Ö-V, mot Eva Bergfjord - Lena Starkenberg |
7 | 5♦ | Ö | –1 | ♥E | 100 | 14 | 6 | 6 | 613 | 38,41 | 613 |
8 | 3♥ | Ö | –1 | ♠E | 50 | 42 | 18 | 18 | 655 | 35,91 | 655 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kristina Bergman - Eric Skoog | Rond 3, som Ö-V, mot Kristina Bergman - Eric Skoog |
9 | 1♣ | S | = | ♦3 | 70 | 74 | 32 | 32 | 729 | 35,53 | 729 |
10 | 3NT | Ö | –1 | ♣kn | 100 | 27 | 12 | 12 | 756 | 33,16 | 756 |
Rond 5, som N-S, mot Folke Grauers - Rut Hillensjö | Rond 5, som N-S, mot Folke Grauers - Rut Hillensjö |
11 | 2♥ | Ö | = | ♣kn | -110 | 62 | 27 | 27 | 818 | 32,62 | 818 |
12 | 3NT | Ö | +3 | ♥5 | -490 | 124 | 54 | 54 | 942 | 34,43 | 942 |
Rond 2, som Ö-V, mot Margrete Östermarker - Ulla Holmer | Rond 2, som Ö-V, mot Margrete Östermarker - Ulla Holmer |
13 | 3NT | N | +1 | ♥3 | 630 | 113 | 50 | 50 | 1055 | 35,59 | 1055 |
14 | 4♠ | N | +2 | ♦8 | 480 | 12 | 5 | 5 | 1067 | 33,43 | 1067 |
Rond 4, som Ö-V, mot Göran Karlander - Lars Olander | Rond 4, som Ö-V, mot Göran Karlander - Lars Olander |
15 | 2♠ | N | –2 | ♥4 | -200 | 214 | 94 | 94 | 1281 | 37,46 | 1281 |
16 | 3NT | N | = | ♥3 | 400 | 95 | 42 | 42 | 1376 | 37,72 | 1376 |
Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Mybeck - Kurt Mybeck | Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Mybeck - Kurt Mybeck |
17 | 3♠ | N | –1 | ♦E | -50 | 122 | 54 | 54 | 1498 | 38,65 | 1498 |
18 | 3NT | V | = | ♠10 | -400 | 159 | 70 | 70 | 1657 | 40,38 | 1657 |
Rond 9, som Ö-V, mot Brita Hök - Lars Hök | Rond 9, som Ö-V, mot Brita Hök - Lars Hök |
19 | 2NT | Ö | +1 | ♠10 | -150 | 107 | 47 | 47 | 1764 | 40,72 | 1764 |
20 | 3NT | N | +2 | ♦5 | 660 | 148 | 65 | 65 | 1912 | 41,93 | 1912 |
Rond 8, som N-S, mot Erling Ludwig - Ingrid Ekholm | Rond 8, som N-S, mot Erling Ludwig - Ingrid Ekholm |
21 | 2♠ | V | = | ♣6 | -110 | 159 | 70 | 70 | 2071 | 43,25 | 2071 |
22 | 1♥ | V | +1 | ♠E | -110 | 49 | 21 | 21 | 2120 | 42,26 | 2120 |
Rond 12, som N-S, mot Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström | Rond 12, som N-S, mot Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström |
23 | 3NT | N | –3 | ♣D | -300 | 22 | 10 | 10 | 2142 | 40,85 | 2142 |
24 | 4♠ | N | +2 | ♦9 | 480 | 122 | 54 | 54 | 2264 | 41,37 | 2264 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior