Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
61 | 3018,0 | 55,15 | Bo Nilsson - Dag Källfelt | Bo Nilsson Dag Källfelt | BK Lyx - BK Everfresh | BK Lyx BK Everfresh |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot Göran Karlander - Lars Olander | Rond 9, som N-S, mot Göran Karlander - Lars Olander |
1 | 2♠ | N | +1 | ♠4 | 140 | 90 | 39 | 39 | 90 | 39,47 | 90 |
2 | 3NT | V | –1 | ♠10 | 50 | 184 | 81 | 81 | 274 | 60,09 | 274 |
Rond 8, som N-S, mot Eva Bergfjord - Lena Starkenberg | Rond 8, som N-S, mot Eva Bergfjord - Lena Starkenberg |
3 | 4♠ | V | +1 | ♣7 | -650 | 140 | 61 | 61 | 414 | 60,53 | 414 |
4 | 3NT | Ö | +3 | ♠5 | -690 | 75 | 33 | 33 | 489 | 53,62 | 489 |
Rond 1, som Ö-V, mot Kristina Bergman - Eric Skoog | Rond 1, som Ö-V, mot Kristina Bergman - Eric Skoog |
5 | 1NT | V | –2 | ♦6 | 100 | 13 | 6 | 6 | 502 | 44,04 | 502 |
6 | 4♠ | V | = | ♦K | -620 | 59 | 26 | 26 | 561 | 41,01 | 561 |
Rond 3, som N-S, mot Arne Eliasson - Åke Eliasson | Rond 3, som N-S, mot Arne Eliasson - Åke Eliasson |
7 | 2♦ | V | +2 | ♥4 | -130 | 194 | 85 | 85 | 755 | 47,31 | 755 |
8 | 2♠ | V | +2 | ♥7 | -170 | 36 | 16 | 16 | 791 | 43,37 | 791 |
Rond 12, som N-S, mot Margrete Östermarker - Ulla Holmer | Rond 12, som N-S, mot Margrete Östermarker - Ulla Holmer |
9 | 1NT | Ö | = | ♠9 | -90 | 96 | 42 | 42 | 887 | 43,23 | 887 |
10 | 6NT | Ö | –4 | ♣10 | 400 | 225 | 99 | 99 | 1112 | 48,77 | 1112 |
Rond 2, som Ö-V, mot Agne Tern - Gunnar Holmertz | Rond 2, som Ö-V, mot Agne Tern - Gunnar Holmertz |
11 | 3NT | V | –1 | ♣8 | 50 | 74 | 32 | 32 | 1186 | 47,29 | 1186 |
12 | 6NT | Ö | = | ♥6 | -990 | 201 | 88 | 88 | 1387 | 50,69 | 1387 |
Rond 11, som Ö-V, mot Ulla Mybeck - Kurt Mybeck | Rond 11, som Ö-V, mot Ulla Mybeck - Kurt Mybeck |
13 | 4♥ | S | –1 | ♠E | -100 | 202 | 89 | 89 | 1589 | 53,61 | 1589 |
14 | 3♠ | N | +2 | ♥4 | 200 | 213 | 93 | 93 | 1802 | 56,45 | 1802 |
Rond 7, som Ö-V, mot Per Dellve - Rolf Anberg | Rond 7, som Ö-V, mot Per Dellve - Rolf Anberg |
15 | 3NT | Ö | –3 | ♣3 | 150 | 11 | 5 | 5 | 1813 | 53,01 | 1813 |
16 | 4♥ | S | –1 | ♠9 | -50 | 186 | 82 | 82 | 1999 | 54,80 | 1999 |
Rond 6, som Ö-V, mot Erling Ludwig - Ingrid Ekholm | Rond 6, som Ö-V, mot Erling Ludwig - Ingrid Ekholm |
17 | 1♥ | Ö | +2 | ♠E | -140 | 217 | 95 | 95 | 2216 | 57,17 | 2216 |
18 | 2♠ | Ö | +1 | ♣2 | -140 | 126 | 55 | 55 | 2342 | 57,07 | 2342 |
Rond 10, som Ö-V, mot Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström | Rond 10, som Ö-V, mot Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström |
19 | 2NT | V | +1 | ♥10 | -150 | 107 | 47 | 47 | 2449 | 56,53 | 2449 |
20 | 3NT | N | = | ♦4 | 600 | 208 | 91 | 91 | 2657 | 58,27 | 2657 |
Rond 4, som N-S, mot Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg | Rond 4, som N-S, mot Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg |
21 | 3NT | V | = | ♥9 | -400 | 42 | 18 | 18 | 2699 | 56,37 | 2699 |
22 | 3♦ | N | = | ♠9 | 110 | 187 | 82 | 82 | 2886 | 57,54 | 2886 |
Rond 5, som Ö-V, mot Thomas Glücksman - Anita Mellgren | Rond 5, som Ö-V, mot Thomas Glücksman - Anita Mellgren |
23 | 3♣ | Ö | –4 | ♠E | 400 | 26 | 11 | 11 | 2912 | 55,53 | 2912 |
24 | 4♠ | N | +2 | ♥E | 480 | 106 | 46 | 46 | 3018 | 55,15 | 3018 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior