Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
81 | 2915,0 | 53,27 | Jean Basmanji - Margareta Ljunge | Jean Basmanji Margareta Ljunge | Askims BK - BK Everfresh | Askims BK BK Everfresh |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som N-S, mot Annerita Björklund - Ingalill Hadler | Rond 10, som N-S, mot Annerita Björklund - Ingalill Hadler |
1 | 4♠ | S | = | ♥E | 420 | 226 | 99 | 99 | 226 | 99,12 | 226 |
2 | 3NT | Ö | = | ♣4 | -400 | 106 | 46 | 46 | 332 | 72,81 | 332 |
Rond 11, som N-S, mot Marie-Louise Landelius - Annica Lundqvist | Rond 11, som N-S, mot Marie-Louise Landelius - Annica Lundqvist |
3 | 4♠ | V | = | ♦9 | -620 | 208 | 91 | 91 | 540 | 78,95 | 540 |
4 | 4♠ | V | –1 | ♣10 | 100 | 205 | 90 | 90 | 745 | 81,69 | 745 |
Rond 12, som Ö-V, mot Olle Isaksson - Jan Sager | Rond 12, som Ö-V, mot Olle Isaksson - Jan Sager |
5 | 2♣ | Ö | = | ♠E | -90 | 109 | 48 | 48 | 854 | 74,91 | 854 |
6 | 4♠ | V | +1 | ♦K | -650 | 156 | 68 | 68 | 1010 | 73,83 | 1010 |
Rond 1, som N-S, mot Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson | Rond 1, som N-S, mot Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson |
7 | 5♦ | V | = | ♣E | -600 | 126 | 55 | 55 | 1136 | 71,18 | 1136 |
8 | 3♥ | Ö | = | ♠E | -140 | 88 | 39 | 39 | 1224 | 67,11 | 1224 |
Rond 2, som N-S, mot Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson | Rond 2, som N-S, mot Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson |
9 | 2NT | S | –1 | ♣8 | -50 | 141 | 62 | 62 | 1365 | 66,52 | 1365 |
10 | 3NT | Ö | +2 | ♣9 | -660 | 120 | 53 | 53 | 1485 | 65,13 | 1485 |
Rond 3, som N-S, mot Eva Johansson - Marianne Löfgren | Rond 3, som N-S, mot Eva Johansson - Marianne Löfgren |
11 | 1NT | N | –1 | ♥2 | -50 | 121 | 53 | 53 | 1606 | 64,04 | 1606 |
12 | 6NT | Ö | = | ♥4 | -990 | 27 | 12 | 12 | 1633 | 59,69 | 1633 |
Rond 4, som N-S, mot Birgitta Emanuelsson - Eva Kristina Isaksson | Rond 4, som N-S, mot Birgitta Emanuelsson - Eva Kristina Isaksson |
13 | 3NT | N | –1 | ♠9 | -100 | 26 | 11 | 11 | 1659 | 55,97 | 1659 |
14 | 5♦ | S | = | ♥E | 400 | 34 | 15 | 15 | 1693 | 53,04 | 1693 |
Rond 5, som N-S, mot Roland Ekman - Ingegerd Winqvist | Rond 5, som N-S, mot Roland Ekman - Ingegerd Winqvist |
15 | 2NT | Ö | –1 | ♣4 | 50 | 122 | 54 | 54 | 1815 | 53,07 | 1815 |
16 | 3NT | N | –1 | ♥10 | -50 | 42 | 18 | 18 | 1857 | 50,90 | 1857 |
Rond 6, som N-S, mot Lillemor Bäck - Lena Rydenskog | Rond 6, som N-S, mot Lillemor Bäck - Lena Rydenskog |
17 | 3♠ | N | –2 | ♥D | -100 | 55 | 24 | 24 | 1912 | 49,33 | 1912 |
18 | 4♠x | Ö | –2 | ♦5 | 300 | 226 | 99 | 99 | 2138 | 52,10 | 2138 |
Rond 7, som Ö-V, mot Ingrid Bryngnäs - Willy Bryngnäs | Rond 7, som Ö-V, mot Ingrid Bryngnäs - Willy Bryngnäs |
19 | 3NT | Ö | +1 | ♠10 | -630 | 210 | 92 | 92 | 2348 | 54,20 | 2348 |
20 | 3NT | N | +1 | ♦5 | 630 | 193 | 85 | 85 | 2541 | 55,72 | 2541 |
Rond 8, som Ö-V, mot Barbro Uhlén - Agneta Nordblom | Rond 8, som Ö-V, mot Barbro Uhlén - Agneta Nordblom |
21 | 3NT | V | –1 | ♥9 | 50 | 35 | 15 | 15 | 2576 | 53,80 | 2576 |
22 | 1♥ | V | +1 | ♦K | -110 | 179 | 79 | 79 | 2755 | 54,92 | 2755 |
Rond 9, som N-S, mot Sonia Linusson - Annika Lindén | Rond 9, som N-S, mot Sonia Linusson - Annika Lindén |
23 | 3♣ | N | = | ♦7 | 110 | 154 | 68 | 68 | 2909 | 55,47 | 2909 |
24 | 5♠ | Ö | +1 | ♥E | -480 | 6 | 3 | 3 | 2915 | 53,27 | 2915 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior