Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
291 | 15314,8 | 54,54 | Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Gunilla Carlsson Rolf Carlsson | Ystads BS | Ystads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som Ö-V, mot Ingrid Emanuel - Alvar Skogh | Rond 11, som Ö-V, mot Ingrid Emanuel - Alvar Skogh |
1 | 3NT | S | +1 | ♠10 | 430 | 196,5 | 17 | 17 | 196,5 | 16,79 | 196,5 |
2 | 4♠ | V | = | ♣3 | -420 | 874,2 | 75 | 75 | 1070,7 | 45,76 | 1070,7 |
Rond 12, som Ö-V, mot Susann Mattsson - Rosita Lindholm | Rond 12, som Ö-V, mot Susann Mattsson - Rosita Lindholm |
3 | 2♠ | V | –1 | ♣K | 100 | 570,9 | 49 | 49 | 1641,6 | 46,77 | 1641,6 |
4 | 4♥ | V | = | ♦kn | -620 | 1012,4 | 87 | 87 | 2654 | 56,71 | 2654 |
Rond 1, som N-S, mot Kent-Åke Olofsson - Birgitta Fröhling | Rond 1, som N-S, mot Kent-Åke Olofsson - Birgitta Fröhling |
5 | 4♥ | Ö | +2 | ♠10 | -480 | 760,9 | 65 | 65 | 3414,9 | 58,37 | 3414,9 |
6 | 4♥ | N | –1 | ♣E | -50 | 505,1 | 43 | 43 | 3920 | 55,84 | 3920 |
Rond 2, som N-S, mot Magdalena Jönsson - Lennart Jönsson | Rond 2, som N-S, mot Magdalena Jönsson - Lennart Jönsson |
7 | 4♥ | V | –1 | ♣E | 100 | 1118,1 | 96 | 96 | 5038,1 | 61,52 | 5038,1 |
8 | 4♥ | V | –1 | ♦E | 50 | 957,3 | 82 | 82 | 5995,4 | 64,05 | 5995,4 |
Rond 3, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Marianne Strandberg | Rond 3, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Marianne Strandberg |
9 | 4♥ | V | –3 | ♥6 | 300 | 962,7 | 82 | 82 | 6958,1 | 66,08 | 6958,1 |
10 | 4♠ | S | +1 | ♥E | 650 | 692,9 | 59 | 59 | 7651 | 65,39 | 7651 |
Rond 4, som N-S, mot Inger Larsson - Ulla Mårtensson | Rond 4, som N-S, mot Inger Larsson - Ulla Mårtensson |
11 | 3♦ | N | –2 | ♠3 | -100 | 583,9 | 50 | 50 | 8234,9 | 63,99 | 8234,9 |
12 | 2♦ | V | +1 | ♠7 | -110 | 593,6 | 51 | 51 | 8828,5 | 62,88 | 8828,5 |
Rond 5, som N-S, mot Krister Jönsson - Yngve Arvidsson | Rond 5, som N-S, mot Krister Jönsson - Yngve Arvidsson |
13 | 4♠ | N | +1 | ♣K | 650 | 794,7 | 68 | 68 | 9623,2 | 63,27 | 9623,2 |
14 | 3NT | Ö | +1 | ♣E | -430 | 676,7 | 58 | 58 | 10299,9 | 62,88 | 10299,9 |
Rond 6, som N-S, mot Björn Stjärnfäldt - Eva Stjärnfält | Rond 6, som N-S, mot Björn Stjärnfäldt - Eva Stjärnfält |
15 | 2♠ | N | –2 | ♥E | -200 | 169,5 | 14 | 14 | 10469,4 | 59,65 | 10469,4 |
16 | 2♦ | V | = | ♣6 | -90 | 619,5 | 53 | 53 | 11088,9 | 59,24 | 11088,9 |
Rond 7, som Ö-V, mot Anna-Greta Nyholm - Ove Thörnblad | Rond 7, som Ö-V, mot Anna-Greta Nyholm - Ove Thörnblad |
17 | 3NT | V | –1 | ♣4 | 50 | 275,3 | 24 | 24 | 11364,2 | 57,14 | 11364,2 |
18 | 4♠ | Ö | –1 | ♦9 | 50 | 433,9 | 37 | 37 | 11798,1 | 56,02 | 11798,1 |
Rond 8, som N-S, mot Roony Sendrup - Göte Lundqvist | Rond 8, som N-S, mot Roony Sendrup - Göte Lundqvist |
19 | 4♥ | S | +2 | ♥3 | 480 | 569,8 | 49 | 49 | 12367,9 | 55,64 | 12367,9 |
20 | 1NT | S | +4 | ♦4 | 210 | 894,7 | 76 | 76 | 13262,6 | 56,68 | 13262,6 |
Rond 9, som Ö-V, mot Mats Andersson - Folke Nilsson | Rond 9, som Ö-V, mot Mats Andersson - Folke Nilsson |
21 | 3NT | V | –1 | ♣2 | 50 | 84,3 | 7 | 7 | 13346,9 | 54,32 | 13346,9 |
22 | 5♦ | Ö | = | ♥8 | -600 | 951,9 | 81 | 81 | 14298,8 | 55,55 | 14298,8 |
Rond 10, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Fredrik Örlegård | Rond 10, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Fredrik Örlegård |
23 | 3♠ | S | –1 | ♣2 | -100 | 519,2 | 44 | 44 | 14818 | 55,07 | 14818 |
24 | 4♠ | V | = | ♦5 | -420 | 496,5 | 42 | 42 | 15314,5 | 54,54 | 15314,5 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior